IN KRANT VANAF 14 JANUARI WINTER SALE BIJ IKEA Wegener huls-aan-huLskranten Politiek Café aan de Schie Lift zorgt voor gebroken heupen Inbreker op de wc bij de RET Wie trouwt ook op 2-2-2002 Gratis parkeren Valse sleutelaars branden wierook College maakte gebaar naar ziekenhuisdirectie Kaartcontrole levert harddrugs op CHIPKAART LEZER BUTEN BEDRIJF Inbreker Twee miljoen subsidie voor Branderspoort DONDERDAG 10 JANUARI 2002, JAARGANG 54 Nr. 2 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S E OPLAGE: HNS De Elbe Zeekoningin in haven van Schiedam Verkiezingen Hoe leefbaar is de stad van 'Leefbaar'? SCHIEDAM - Tijdens een kaartjescontrole van dinsdag avond werd door RET-personeel op de Churchillweg een nog on bekende man aangehouden, die geen plaatsbewijs kon overleg gen. Tijdens de aanhouding wist hij zich te ontdoen van een pak je, door het onder een bus te gooien. Politiepersoneel opende even later het pakketje, waarin 37 zakjes met dealhoeveelheden heroïne en cocaïne en een zakje met softdrugs zaten. De man, die na lang aandringen nog steeds zijn naam niet wilde opgeven, werd voor nader verhoor en on derzoek in verzekering gesteld. SCHIEDAM - Twee dametjes werden zaterdagochtend kort na elkaar door onheil getroffen in een complex van seniorenwo ningen aan de Snelliussingel. Toen de lift op de begane grond niet helemaal egaal bij de toe gangsdeur stopte, stapte eerst een 82-jarige bewoonster uit, en kwam ten val. Het slachtoffer brak naast haar heup ook haar arm. Even later overkwam een 74-ja- rige bewoonster hetzelfde. Zij viel en brak eveneens haar heup. Beide slachtoffers zijn overge bracht naar het Vlietland Zie kenhuis, lokatie Schieland. Een met spoed bestelde liftmonteur maakte in de loop van de och tend een einde aan de ongemak ken van de lift. SCHIEDAM - RET-medewer- kers ontdekten woensdagoch tend dat er in hun wachtruimte aan de Slimme Watering was in gebroken. Een 33-jarige Schie dammer had zich de toegang tot het hok verschaft door een ruit te vernielen. De man werd bij bin nenkomst van het personeel aan getroffen, maar hij vluchtte di rect naar het toilet, waar hij zich opsloot en voor de RET'ers de deur niet wenste open te doen. Voor gealarmeerd politieperso neel deed de Schiedammer dat even later wel. Hij werd aange houden en meegenomen naar het bureau. REGIO - Willem-Alexander en Maxima hebben voor hun koninklijk huwelijk de bij zondere datum 2-2-2002 ge kozen. In Schiedam hebben Dennis Boer en Brigitte Mul ders dat voorbeeld gevolgd, zij trouwen die dag ook. De redactie van Het Nieuwe Stadsblad is benieuwd of nog meer inwoners van de regio kans hebben gezien die bij zondere datum als trouwdag te reserveren. Zij worden uitgenodigd zich te melden bij de redactie van deze krant: tel. 010-4344281, fax. 4600205 of e-mail: re- dactie.ns@whw.wegener.nl Heel Nederland is hon derd procent euro- proof, pochte de over heid, en glom van oor tot oor. De Schiedamse bevolking doet dat inmiddels ook. Gratis parkeren in de binnenstad, waar kan dat nog meer in een drukke stad? De ge meente Schiedam heeft zich ogen schijnlijk pas op het laatste moment druk gemaakt over de nieuwe munt, en ging pas eind december over tot het ombouwen van de parkeerauto maten. Vergunninglozen varen er wel bij, want dat scheelt toch weer een slok op een Schiedamse borrel. Als je je bedenkt dat je van het geld dat je uitspaart een borrel kan kopen, dan is dat leuk meegenomen. Dan moet je natuurlijk na het drinken niet achter het stuur kruipen, maar dat spreekt voor zich. U- jKg khuvi SCHIEDAM - Bewoners van twee woningen aan de Roel- lstraat werden maandagavond de dupe van inbraak. In een van de woningen stak men wierook aan en heeft men in de keuken lychees zitten eten. Het hele huis is doorzocht en er zijn diverse sieraden en andere spullen weg genomen. Ook de tweede wo ning (bovenburen) werd door zocht. Hier werd een mobiele te lefoon, videocamcorder en een paar honderd euro weggenomen. Vermoedelijk is er bij beide wo ningen gebruik gemaakt van val se sleutels. SCHIEDAM - Medewerkers van een graveerbedrijf in de Van Heekstraat ontdekten dinsdag ochtend dat er was ingebroken na het ingooien van een ruit. Uit het pand is een computer meege nomen. De inbreker moet zich bij zijn daden aan het glas heb ben gesneden want op diverse plaatsen werden bloedsporen aangetroffen. De politie heeft een nader onderzoek ingesteld. door Nans Wolters SCHIEDAM - Naar de me ning van fractievoorzitter Henk Metaal van Gemeente Belangen en Everard ter Haar, wonend in Bijdorp was de aangekondigde sloop van de huizen aan de Schie- damseweg een gebaar van het college van B W naar de ziekenhuisdirectie. 'Daarmee wilde men duide lijk maken, dat als het aan Schiedam ligt al met de bouw begonnen kan wor den', aldus Metaal. 'Geluk kig besliste de rechter an ders. Want waarom moeten die huizen tegen de vlakte als nog niet zeker is of het ziekenhuis daar komt!' Op het Stadskantoor werd gister avond een extra commissiever gadering belegd waarin de zie kenhuisaffaire ter sprake zou ko men. Actievoerders uit onder meer Bijdorp waren daarbij aanwezig. Everard ter Haar: 'De gemeente laat alleen maar opge wekte geluiden horen over het ziekenhuis, maar de werkelijk heid is anders. Drieënhalf jaar lang werden plannen gemaakt, procedures gevoerd en mensen uit hun huis gezet. Dat heeft een kapitaal aan ge meenschapsgeld gekost. Uitein delijk ging het ziekenhuis naar Vlaardingen en wat blijkt, bin nen een paar maanden zijn we weer terug bij af en moeten alle procedures opnieuw starten. En dat met een plan dat nog slechter is dan het vorige. Ik vraag me bijvoorbeeld af of op het Stadskantoor is nagedacht over de toenemende verkeers stroom (1 miljoen verkeersbe wegingen - red.) die grote ge volgen zal hebben voor de om geving. Met het plaatsen van een slagboom om een en ander in het gareel te houden kom je er niet. Neuzen tellen Niets is uitgewerkt, alleen maar vage plannen.' Ter Haar ver wacht dat de gemeente tegen tal van problemen zal oplopen. 'Ik hoop en neem aan dat de zieken huisdirectie daarop niet zit te wachten.' Henk Metaal, maan dagavond: 'Ik verwacht weinig van die commissievergadering, want het is er niet een maar het zijn er drie die binnen uur moe ten zijn afgelopen, zo kregen we te horen. Van zeven tot acht uur. Neuzen tellen en de stemming peilen, daar zal het wel op neer komen.' Het gemeenteraadslid is somber gestemd. 'Als het zie kenhuis er niet komt betekent dat een enorm gezichtverlies voor de Schiedamse politiek, dus het moet er koste wat kost komen.' Volgens Metaal vervalt uit bezuinigingsoverwegingen de geplande ondergrondse par keergarage (12 miljoen gulden) en daarvoor in de plaats wordt opnieuw aan de Hargalaan een sportveld opgeofferd. 'Door het plaatsen van een houten schut ting wil men die parkeerplaats aan het oog onttrekken. Ik ben trouwens benieuwd wat de door de gemeente aangekon digde grondruil inhoudt. Wij weten niet om hoeveel en welke grond het gaat. B W heeft al lerlei toezeggingen gedaan aan de ziekenhuisdirectie maar ik vraag me af hoe ze die denken waar te maken,' aldus Metaal. 'Het zou me overigens niet ver bazen als het achteraf tactische manoeuvres - Schiedam, Vlaar dingen en dan toch weer Schie dam - van de ziekenhuisdirectie blijken te zijn geweest om het gemeentebestuur te dwingen snel beslissingen te nemen.' Nieuwe plannen dus, maar het feit blijft dat de grond waarop het ziekenhuis in Schiedam moet verrijzen nog altijd is ver vuild. Bovendien is er geen dui delijkheid over de financiering van de verkeersaanpassingen, onder meer verbreding van we gen en de aanleg van een roton de. 'Je kunt het maar een keer uitgeven en ik vraag me af wel ke projecten in de stad door geldgebrek dan niet aanbod zul len komen.' SCHIEDAM - GroenLinks presenteerde dinsdagmid dag en public haar nieuwe verkiezingsprogramma voor de jaren 2002 - 2006. Een compact programma met typerende items en wensen. Ook werden de na men van de kandidaten be kend, die de partij vertegen woordigen in de gemeente raad. GroenLinks kan terugkijken op een aardige periode, waarin ze ker een aantal ideeën hout sneed. 'Als we terugkijken naar ons verkiezingsprogramma 1998- 2002 mogen we toch tevreden zijn,' zegt het voorwoord bij de nieuwe editie. Greenwheels, Ecostroom en het opstarten van een kringloopwinkel' vormen slechts een greep uit de wapen feiten. Maar waar wil de partij de ko mendejaren naartoe? Op het ge bied van ruimtelijk ordening valt er nog een hoop te doen. 'Een zorgvuldig gebruik van de bui tenruimte is voor GroenLinks één van de topprioriteiten. Het opofferen van groen voor nieu we bebouwing of verkeerswegen is wat ons betreft dan ook niet aan de orde,' meent de partij. Zij wil dit realiseren door bij het vaststellen van bestemmings plannen standaard Milieu Effect Rapportages te laten opstellen, planbesluiten in samenspraak met de bevolking tot stand ko men, maar ook dat er bij de in richting van de ruimte rekening wordt gehouden met de sociale veiligheid voor de Schiedam mers. Daarop aansluitend is zij voor een verandering in de verkeers- structuur. 'Het autoverkeer in de binnenstad is de afgelopen jaren maar zeer beperkt terug gedron gen ten gunste van de verkeers veiligheid, de rust, het langzame verkeer en het openbaar vervoer. Gelijktijdig zijn steeds meer Schiedammers zich bewust dat meer geparkeerde auto's meer ruimte in beslag neemt wat ten koste gaat van groen, speelplek ken etc. Ook wordt - op heel wat plekken - het historische aanzien van Schiedam teniet gedaan door de vele geparkeerde auto's.' De partij ziet hiervoor parkeer garages verrijzen, en een verde re stimulering van het OV-ge- bruik. Fietsen is voor Groen Links goud waard, want de ver vuiling rukt steeds verder op. Bovendien: hoe meer gemotori seerd verkeer, hoe groter het percentage ongevallen. Dat wil de partij te allen tijde voorko men. Veiligheid en milieu Schiedam staat de komende ja ren voor een gigantische her- structureringsopgave. Er moet nog een hoop gebouwd en ver bouwd worden, om de stad tot een leefbaar oord te maken. De realisatie van een goed woon- en verblijfskwaliteit staat hierin centraal. De wens om Schiedam voor de midden en hogere inko mens aantrekkelijker te maken, mag volgens GroenLinks niet ten koste gaan van de woonwen sen van minder draagkrachtige Schiedammers. Evenals speciale woonwensen van bijvoorbeeld ouderen. De vergrijzing neemt zijn loop, en ook het aantal al lochtone ouderen neemt toe. Dit verdient de nodige aandacht. Men zegt wel eens: 'Vroeger was alles beter.' Maar is dat ook zo? Ongewenst gedrag is van al- lt tijden, sociale controle is geen verleden tijd. Alles heeft een an dere vorm gekregen. Groen Links wil daarop tweeledig in spelen door dicht bij de burger te staan. Eerste punt is het stimule ren van betrokkenheid van be woners bij de stad: je weer thuis voelen in een groep en elkaar durven aanspreken. Het tweede heeft betrekking op het sturen van vele overheidsorganisaties die zich met veiligheid bezig houden. 'Zo willen we komen tot een samenhangende aanpak in plaats van allemaal zelf het wiel te willen uitvinden.' Daarbij richt de partij zich niet alleen op de veiligheid, maar ook op ver loedering en de samenhang van de burgers in de wijk. Korte lij nen zorgen voor een overzichte lijke structuur, lijkt de gedachte. Speerpunten in het programma zijn de veiligheid en het milieu. Niet dat welzijn, onderwijs, cul tuur of wat dan daaraan onderge schikt zijn, integendeel. Maar de burger lijkt van GroenLinks een jasje mee te krijgen, waarin hij zich beschermd kan voelen te gen negatieve invloeden, en te gelijkertijd een label meekrijgt van 'ik hoor bij de groep'. De groep Schiedammers die zich de basis van het leven aantrekt, en zich werkelijk druk maakt over belangrijke waarden. Kandidatenlijst De top tien van de kandida tenlijst van GroenLinks ziet ej als volgt nit: 1. Hennte Hagen, 2. Anneke Meijer, 3. Ed Gloudi, 4. Ed van Duur- en, 5. Mehmet Cerit, 5. Edith Vervoort-Samuels. 6. Wilma van Mil. 7. Willo Donkers, 8. Henny van Wie ren, 9, Hassan Aissati en 10. Marjan Tenk. SCHIEDAM - Met het oog op de komende verkiezingen houdt de Openbare Bibliotheek Schiedam op vrijdag 15 februari het Po litiek Café aan de Schie. In het hoofdfiliaal aan het Stadserf wor den van 19.00 - 22.00 uur vertegenwoordigers van de Schiedam se fracties, door discussieleider Han van der Horst, in een leven dig debat aan de tand gevoeld. In dit debat zullen met name Schiedamse culturele hot items de revue passeren. Zo zullen er stellingen gaan over het sociaal cultureel werk in de stad, het jeugd- en jongerenbeleid, het beleid ten aanzien van musea en bi bliotheek etcetera. Schiedammers die benieuwd zijn naar de me ning van de dames en heren politici worden van harte uitgenodigd dit politiek steekspel bij te wonen. Wie zich wil oriënteren op de diverse standpunten van de partijen kan vanaf eind januari al te recht in de bibliotheek op het Stadserf 1, want daar zullen name lijk de diverse verkiezingsprogramma's van de Schiedamse par tijen ter inzage liggen. SCHIEDAM - De gemeente heeft twee miljoen aan subsidiegelden beschikbaar voor de afbouw van appartementencomplex Branders poort. Ook de FGH-bank, die vorige maand het faillissement van bouwer Breur heeft aangevraagd, wil onverminderd medewerking verlenen aan de realisatie van het bouwwerk. Dat maakt wethouder Luub Hafkamp bekend nadat duidelijk werd dat het bouwbedrijf uit stel van betaling heeft aangevraagd. 'Het is vervelend nieuws dat de afbouw van het project opnieuw vertraging oploopt', vindt ook Haf kamp. Dat slechte nieuws vormde voor de wethouder het sein om de subsidie van twee miljoen, die eerder voor de afbouw van het com plex beschikbaar is gesteld, veilig te stellen om te voorkomen dat dit bedrag in het faillissementstraject van Breur verloren zou kunnen gaan. Hafkamp benadrukt dat de gemeente geen directe partner is bij het bouwproject aan de rand van de Schiedamse binnenstad, maar hij heeft inmiddels wel stappen ondernomen om zo snel mogelijk met de betrokken partijen om de tafel te gaan teneinde goede afspraken te maken voor de afbouw van Branderspoort. De gemeente wil zo snel mogelijk spijkers met koppen slaan, maar op heel korte termijn een andere bouwmaatschappij inschakelen zit er niet in. 'Wij moeten de wettelijke termijn in acht nemen die van kracht is bij een faillisse mentsprocedure', aldus de wethouder. IN JANUARI: DONDERDAG EXTRA KOOPAVOND IN CAPELLE A/D IJSSEL! Dressoir VICKY HNS Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid HWÏHANSKEUZER 'Gezichtsverlies voor Schiedamse politiek als ziekenhuis er niet komt' GroenLinks gaat vooral voor veilig IKEA Delft Olof Palmestraat 1 2216 LN Delft Tel 0900-235453 openingstijden maandag t/m vrijdag 10-21u zaterdag 9-18u zondag 10-17u In beuken/geel. Afmeting H/B/D: ca. 85x144x38 cm. Meeneemprijs! Nu van 179,95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1