IN KRANT Libre! Politie lost met arrestatie 24 verdachten ruim 80 berovingen, inbraken en diefstallen op Ruzie leidt tot schietpartij Schiedam op twee na goedkoopste gemeente vj intratuin 229 PAULBERG OPRUIMING Wegener huLs-aan-huLskranten r t/m 19 januari Pizza scooterdief Slok op Nachtroofbij Kinderdagverblij f Bol van de coke Winkelbraak Doorrijden na ongeluk Woninginbraak Jongeren kregen precieze bestellingen vanaf Antillen Inbraak Braakdiefstal Auto weg Nieuwe termijn voor Scheeres Oproep getuigen van aanrijding O P T I C I E N WOENSDAG 16 JANUARI 2002, JAARGANG 54 Nr. 3 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA S E OPLAGE: NS1 II Trovatore Schiedammers spelen Verdi mee Branderspoort Gemeente houdt vinger aan pols Stedelijk Museum 'Gratis toegang hebben mensen soms niet door' SCHIEDAM - Een 17-jarige piz zabezorger werd vrijdagavond op de Bernard IJzerdraatsingel door een jongen beroofd van zijn bromfiets. Een oplettende politie man in zijn vrije tijd zag even la ter op de Scheepvaartweg een jongen op een bromfiets rijden. Hij viel op omdat achter op de bromfiets een metalen frame voor een pizzabox was gemonteerd en de politieman de jongen herkende als een eerdere bromfïetsdief. De jongen, een 15-jarige Schiedam mer, werd aangesproken. On danks verzet lukte het toch om de jongen aan te houden. Hij werd overgebracht naar het bureau en ingesloten. Bij confrontatie werd hij herkend als degene die de piz zabezorger van zijn bromfiets had beroofd. Maandagavond reed een 62-jarige Schiedammer onder invloed van alcohol over de Westlandseweg. Hij werd aangehouden en blies bij de blaasproef 1,25 promille. Met een rijverbod van vijf uur en een dagvaarding mocht hij met het openbaar vervoer naar huis. SCHIEDAM - Vrijdagochtend vroeg kwamen medewerkers van een kinderdagverblijf aan de Van Anrooylaan er achter dat er die nacht in het pand was ingebroken. Onbekenden hadden aan de ach terzijde met een straattegel een ruit vernield.. Uit het verblijf wer den twee computers en een televi sietoestel weggenomen. SCHIEDAM - De politie heeft zaterdag vanuit het Vlietland zie kenhuis, locatie Schieland 33 bol letjes cocaïne in ontvangst geno men. In het ziekenhuis was een bolletjesslikker opgenomen bij wie langs operatieve weg de bol letje uit zijn maag waren gehaald. De identiteit van de man werd door het medisch personeel niet prijs gegeven. De bolletjes zijn in beslag genomen. SCHIEDAM - De eigenaar van een winkelpand aan de Boerha- bvelaan ontdekte zaterdagochtend dat er bij hem was ingebroken. Met een stoeptegel was een ruit, ingegooid, waarna de winkel werd doorzocht. Vooralsnog wor den er week- en maandabonne menten voor het openbaar ver voer, strippenkaarten en postze gels vermist. cüqWROOM OPRUIMI N G rtirtgen van tot SO% Burgemeester Scheeres hing vrij dagavond als een echt biljarter over de warme tafel van de Kleine Confiance om de keu tegen de bal te zetten. Hij opende daarmee on der luid applaus de finale van het Nederlands Kampioenschap vijf de klasse libre klein. Nog een beetje oefenen, dat wel, maar het ging de burgervader best goed af. De Kleine Confiance, gevestigd aan de Rotterdamsedijk, is een van de cafés in de regio, die het Nederlands Kampioenschap op dit niveau mag organiseren. Bil jarten is bij velen een immens populaire sport, minder eenvou dig dan het op het eerste gezicht lijkt, maar enorm gezellig. Even als snooker, waarvan de BBC bin nenkort de wedstrijden van de Embassy uitzendt. Er zijn overigens vier verenigin gen die het café aan de dijk als thuishonk hebben. Meespelen? Vraag ernaar aan de bar of op te lefoon 010 - 473 15 16 (Chris Voets). SCHIEDAM - Een 47-jarige vrouw uit Schiedam werd zater dagavond op de Kerkweg, ter hoogte van de Pruimengaarde Gaardenpad, aangereden door een gele bestelauto. De vrouw werd frontaal geschept en kwam met haar hoofd tegen de voor ruit van de auto. Vervolgens viel zij op het wegdek. Na de aanrij ding reed de bestuurder van de bestelauto door zonder zijn identiteit bekend te maken. Het slachtoffer raakte gewond en werd door de GGD overge bracht naar het Vlietland Zie kenhuis. De politie stelt een na der onderzoek in naar de identi teit van de bestuurder van de be stelbus. SCHIEDAM - De bewoners van een pand aan de Daltonstraat werden zaterdagochtend de dupe van een inbraak. Het slot van de achterdeur werd geforceerd en terwijl de bewoners op de eerste verdieping lagen te slapen, werd de woonkamer doorzocht. Uit de woning werden diverse goede ren, waaronder een audioset, meegenomen. REGIO - Een recherche team van verschillende po litiedistricten heeft met de arrestatie van 24 veelal zeer gewelddadige verdachten ruim dertig berovingen en zo'n vijftig inbraken en diefstallen in Rotterdam, Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Krimpen aan den IJssel en Spijkenisse opgelost. Bij de berovingen ging het vooral om brom scooters waar de eigenaren soms letterlijk vanaf gesla gen en gegooid werden. De ze werden vervolgens recht streeks naar de Antillen ge stuurd. De helers zonden voor die zaken zelfs precie ze bestellingen. Het vervoer vond plaats via containers van overigens bonafide be drijven uit het Rotterdamse havengebied. Het onderzoek werd in septem ber gestart naar aanleiding van een aantal berovingen van voor namelijk pizzakoeriers in Vlaar dingen en een aantal berovingen van bromscooters in Schiedam. Bij het onderzoek werd gebruik gemaakt van verklaringen van een 21-jarige Schiedammer die begin september werd gearres teerd op verdenking van een straatroof in Rijswijk. Hij be kende deze zaak en ook tien diefstallen van motoren en bromscooters. Uit het onderzoek bleek dat diverse groeperingen jeugdigen, afkomstig uit Rotter dam, Schiedam en Vlaardingen, sinds begin vorig jaar regelmatig de berovingen, inbraken en dief stallen pleegden. Het kostte het rechercheteam moeite de ver dachten, die elkaar alleen maar van bijnaam kenden, te achter halen. Daarbij werd door de re chercheurs van groep naar groep gewerkt. De bij de berovingen betrokken knapen gebruikten over het algemeen veel geweld, waarbij zij in een aantal gevallen hun slachtoffers een vuurwapen op het hoofd zetten of zelfs in het water gooiden. De verdachten zijn allen gebo ren op Curacao. Van hen zitten er nog twaalf in bewaring. De overigen zijn voorlopig op vrije voeten gesteld in afwachting van hun rechtszaak. Een inmiddels meerderjarige verdachte is al voor de rechter verschenen en hoorde een gevangenisstraf ei sen van acht jaar. Het bij de be rovingen buitgemaakte geld ging op aan persoonlijke genoe gens, evenals het met de heling van de gestolen motoren en bromscooters verkregen geld. Een aantal teruggevonden moto ren en scooters is inmiddels weer retour naar de rechtmatige eigenaars. De politie heeft voor slachtoffers van de geweldsmis drijven in Schiedam, Vlaardin gen en delen van Rotterdam vo rige week een slachtofferavond gehouden. Tijdens het onderzoek werd met name besloten zich te richten op de daders van de gepleegde ge weldsmisdrijven om op die ma nier het geweld op straat terug te dringen. Tevens trachtte het team de bij de overvallen gebruikte vuurwapens te achterhalen. In totaal werden bij de diverse groeperingen vier vuurwapens, waaronder een mini-pistoolmi trailleur, en een stroomstootwa pen aangetroffen en in beslag genomen. Ook werd bij een van de verdachten een kleine snij branderset gevonden. Die werd gebruikt om dikke sloten van motoren en bromscooters mee door te branden. Verschillende slachtoffers verklaarden bij hun aangifte van gestolen motoren Tasparels' te hebben gezien op de plaats waar hun motor had gestaan. SCHIEDAM - Tussen vrijdag avond en maandagochtend werd er ingebroken in een bedrijfs pand in de Cairostraat. Een ruit van het pand bleek te zijn ver nield, waarna een computer werd weggenomen. De politie heeft een onderzoek igesteld. SCHIEDAM - Maandagochtend werd er ingebroken in een wo ning aan de Aleidastraat. Uit de woning werden onder andere een fiets, een handtas, diverse sie raden en een telefoon meegeno men. De 35-jarige inwoonster van het pand heeft aangifte ge daan van diefstal. SCHIEDAM - Tussen zondag ochtend en maandagochtend werd vanaf de Boerhaavelaan een auto met boottrailer wegge nomen. De eigenaar van het voertuig heeft aangifte gedaan SCHIEDAM - De burgemeester van Schiedam, drs. Reinier Scheeres, is door de Commissaris van de Koningin beëdigd voor een nieuwe ambtstermijn. Deze nieuwe periode van zes jaar begint op 16 januari. De officiële beëdiging volgt op een reeds eerder ge nomen Koninklijk Besluit Bij de procedure tot herbenoeming is de gemeenteraad op eigen verzoek betrokken geweest. De raad heeft een commissie herbenoeming samengesteld die (vertrouwelijk) heeft gerapporteerd over het functioneren van de burgemeester aan de Commissaris van de Koningin. Burgemeester Scheeres begint aan zijn vierde ambtsperiode. SCHIEDAM - Een 28-jarige Schiedammer raakte zaterdag ochtend rond half vijf gewond in een bar aan de Lange Kerkstraat, waar op dat moment een schiet partij plaatsvond. Hij werd door de GGD overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. In de bar kregen twee groepjes mensen ruzie. Toen de portiers beide groepen wilden scheiden en verwijderen, werd er plotse ling geschoten. Het slachtoffer werd hierbij geraakt. In de bar kon door de inmiddels gewaar schuwde politie een 28-jarige Rotterdammer worden aange houden als verdachte van be trokkenheid bij de schietpartij. Even later werd in de omgeving een 24-jarige Rotterdammer aangehouden. Hij bekende te hebben geschoten. Beide man nen werden overgebracht naar het bureau en zijn ingesloten. De aanleiding tot de ruzie in de bar moet worden gezocht in de relatiesfeer. De recherche stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Zaterdagochtend 5 januari jongstleden omstreeks elf uur ontstond op de kruising 's-Gravenlandseweg met de De Brauw- weg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Beide auto's raakten hierbij zwaar beschadigd en vier personen raakten gewond. Zij moesten naar ziekenhuizen in Schiedam en Rotterdam worden vervoerd. Omdat de toedracht oorzaak van aanrijding nog niet geheel duide lijk is, zoekt de politie getuigen van deze aanrijding. Zij worden ver zocht contact op te nemen met de politie in Schiedam. PA.van der KOOIJ tÜ SCHIEDAM - Uit een onderzoek dat het Algemeen Dagblad vo rige week donderdag publiceerde, blijkt dat Schiedam dit jaar de derde plaats inneemt op de ranglijst van gemeenten die hun bur gers de laagste woonlasten in rekening brengen. Na Veenendaal (met een totale woonlast van 412,- per jaar) neemt Schiedam haar derde plaats in met slechts 2,- verschil ten opzichte van nummer twee, Amsterdam (resp. 477,- en 475,-). Buurgemeenten Vlaardingen en Rotterdam zijn met totale woon lasten van respectievelijk 604,- en 522 per jaar aanzienlijk duurder voor de burger. Ook de bewoners van gemeenten Spijke nisse 599,-) en Hellevoetsuis 505,-) betalen aanzienlijk meer dan de Schiedammers. De gemeente Schiedam is uiteraard trots op haar derde plaats op de ranglijst. li I Spathiphytlum, met veel bloemen hoogte 50 cm. Van nu voor DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418, 3119 EL Schiedam tel. (010) 473 53 84 Nieuwe SliiStadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid 1 T I H i 8 1 1 t f ri O Westhavenkade 48 Vlaardingen Foto; WFB CA80UEN VAN DEN BERG Vele bromscooters maakten deel Uit van de buit Foto: ED DEWAERHEIJT SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant HET GROENE WARENHUIS r s NLG 5,05 Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. NS1

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1