IN KRANT Vlaardingse in Londens metrostation vermoord Hoestende inbreker Ook gemeente tarieven Schiedam voordelig Winteif T 11| Wegener huls-aan-huiskranten ui "J. S| it H Waar voel jij je als een vis in 't water? ono Avonddieven Vrouwen voor borstonderzoek naar Vlaardingen showroom Krasse dame Beroofd van gsm Kind rijdt tegen tram Vrijwilligers Klubhuis Zuid: Veel veranderingen, weinig verbeteringen CDA pleit voor behoud medische voorzieningen Geuzenpenning naar Jahangir DONDERDAG 17 JANUARI 2002, JAARGANG 54 Nr. 3 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S "ALE OPLAGE: riN NS2 Jubileum Buurthuis Oost vijf jaar Zorggroep Werving levert goede mensen op Expositie Kleurplaten ook naar Senegal SCHIEDAM - Inbrekers ver schaften zich maandagavond de toegang tot een woning aan de Arij Koplaan. Zij zijn de woning binnengekomen, door een bo venlicht aan de achterkant van de woning te forceren. De gehe le woning is doorzocht. Voorals nog missen de bewoners een vi deorecorder, een fototoestel en bankpasjes. SCHIEDAM - Schiedamse en Maassluise vrouwen zullen voortaan voor het borstkanker onderzoek naar Vlaardingen moeten afreizen. Door een te kort aan laboranten wordt geen onderzoek meer gehou den in Schiedam en Maassluis zelf. Vrouwen tussen de 50 en 75 jaar uit zowel Schiedam als Maassluis zijn vooralsnog aangewezen op het onder zoekscentrum in Vlaardingen. De onderzoeksronde van de Maassluise vrouwen loopt tot september 2002. Dat onder zoek uitstellen totdat het tekort aan medewerkers is opgelost is geen optie, daardoor zou de termijn tussen de borstonder zoeken te groot gaan worden. Zo'n uitstel zou nadelig kun nen uitpakken in de gevallen dat er afwijkingen optreden in het borstweefsel. In voorgaan de jaren stond er in Maassluis gewoonlijk een verplaatsbaar onderzoeks-centrum van de Stichting Bevolkings Onder zoek Borstkanker Zuidwest Nederland. Maar die stichting heeft laten weten dat het voort zetten van die onderzoeksron- des voorlopig geen haalbare kaart is. 'De medische kant van het onderzoek staat voor op in het bevolkingsonder zoek. Hiervoor zien wij geen andere oplossing', zo valt te lezen in een verklaring van de stichting. OjpRUIt^NO! kortingen van 20% tot 50% Lang geleden werkte ze in een groenten- zaak aan de Lange Haven, kreeg met haar man één zoon, en kijkt nu in wooncentrum Thurlede terug op een ruime eeuw. Johanna van Gogh, we duwe van de heer Van Mazijk werd afgelopen maandag maar liefst 103 jaar oud, maar ze is nog steeds niet weg te slaan bij de activiteiten die het huis in de recreatiezaal aanbiedt. Ze heeft het nog steeds erg naar haar zin, en gaat goedgemutst op weg naar de 104. Waarom ook niet? Er was maandag voor haar na tuurlijk hoog bezoek. Burge meester Scheeres kwam hoogst persoonlijk even een kijkje ne men bij 'zijn' oudste dame, en nam een gezonde mand fruit, en fleurige bloemen mee. Schiedam kan trots zijn op dit kwieke mens, dat nog altijd zeer bij de tijd is. SCHIEDAM - Op de Nieuwe Damlaan werd dinsdagmiddag een 14-jarige jongen beroofd van zijn mobiele telefoon. Een onbekende jongen vroeg hem of hij zijn gsm mocht zien. Toen de eigenaar aan dit verzoek vol deed, rukte de jongen de mobie le telefoon uit zijn handen en rende weg. Het slachtoffer ging nog achter de dief aan, maar kreeg uiteindelijk een klap in zijn gezicht en niet zijn telefoon terug. SCHIEDAM - Een 12-jarige jongen raakte dinsdsagmorgen gewond toen hij op de Burge meester van Haarenlaan met zijn fiets tegen een tram botste. De jonge Schiedammer zag de van af de Piersonstraat in de richting van de Parkweg rijdende tram vermoedelijk over het hoofd en botste net voor half acht tegen de linkervoorkant van het voertuig. Hij viel en kwam naast de tram terecht. Het slachtoffertje werd met een hoofdwond en een gek neusd been overgebracht naar het Sophia kinderziekenhuis. door LAYLA PANSIER SCHIEDAM - De vrijwilli gers van Klubhuis Zuid aan de Dwarsstraat te Schiedam zijn bang dat binnenkort het licht uit zal gaan in hun club- en buurthuis. Door de veranderingen die zijn inge voerd nadat dit clubhuis, en vele andere club- en buurt huizen, zo'n vier jaar gele den opging in de Stichting Welzijn Schiedam (SWS), zijn een hoop beroeps krachten opgestapt en is het aantal vrijwilligers inmid dels van 135 naar 'hooguit 50' gedaald. Mede hierdoor kunnen er steeds meer acti viteiten niet meer door gaan. Een groepje van vier vrijwilligers, die nog graag voor hun clubhuis willen vechten, is bij elkaar geko men om hier wat tegen te doen. De belangrijkste reden waarom het groepje, bestaande uit me vrouw Margo Strik, de heren Herman Elshof en Guus Mel- chers en mevrouw Bea van Tricht, bijeen is gekomen is 'het behoud en openhouden van het clubhuis'. De problemen zijn al gaande sinds de fusie van de club- en buurthuizen van Schie dam in SWS, vier jaar geleden. Deze fusie was nodig, omdat de buurthuizen, die beschikken over een zeer belangrijke sociale functie, anders geen subsidie meer zouden krijgen van de ge meente. Het had onder andere het gevolg dat medewerkers van onder meer Klubhuis Zuid ook in de andere buurthuizen van de Stichting zouden worden inge zet. De medewerkers waren het hier niet mee eens. "Een van de redenen dat je hier, als vrijwilli ger, werkt is dat het in je eigen wijk is," vertelt Margo Strik. "Je werkt in jouw buurt met jouw buurtbewoners. De mensen die in de andere buurthuizen komen ken ik grotendeels niet eens." Door dit soort veranderingen heeft een groot aantal beroeps krachten ontslag genomen of ze zijn overspannen de ziektewet in gegaan. De taken van het be- roepspersoneel moeten hierdoor worden geschrapt of overgeno men door de vrijwilligers, die hier vaak niet toe bevoegd zijn. Bea van Tricht, al 13 jaar vrij williger bij Klubhuis Zuid: "We hebben nu veel meer verant woordelijkheid, wat natuurlijk niet de bedoeling is." Door het gebrek aan beroepspersoneel heeft Klubhuis Zuid ook geen aanspreekpunt meer voor zowel de vrijwilligers als de deelne mers. Weinig te merken De vier zijn niet de enigen die de problemen hebben gesignaleerd, ook de andere vrijwilligers heb ben het een en ander opgevan gen. "Uit een enquête bleek dat ongeveer driekwart van de vrij willigers heeft opgemerkt wat er aan de hand is," zegt Herman Elshof hierover. "Men had door dat er wel een hoop veranderin gen gaande waren, maar er wa ren weinig verbeteringen te zien." In 1999 waren er al ge sprekken geweest met de direc tie waarin dit besproken werd. Volgens de vier vrijwilligers werd hun toen al beloofd dat er veel zou gaan verbeteren, maar daar is, naar hun mening, slechts weinig van te merken. Van Tricht: "Je moet begrijpen dat we echt wel openstaan voor ver anderingen, maar van de veran deringen die hier plaatsvinden komt gewoon weinig goeds." Vervolg op binnenpagina: konkel in Zuid' 'Ge- LONDEN - Tijdens een uitstap je werd de Vlaardingse Mar- guerita van Campenhout (24) vrijdag door haar Albanese ex- vriend doodgestoken in een Londens metrostation. De vrouw was op stap met haar hui dige vriend, die een steekwond aan zijn arm opliep. Terwijl de aanvaller er in slaagde op het drukke ondergrondse perron van station Euston te ontkomen, heb ben toegesnelde artsen tever geefs geprobeerd de vrouw nog te redden. De Britse politie meldde zaterdag dat de Vlaar dingse, die in Londen woonde, werd getroffen in de hartstreek, waarna zij ter plaatse is overle den. Nog drie andere mensen raakten gewond bij deze steek partij, onder wie de dader zelf, die op zijn vlucht ook nog een 26-jarige man neerstak die hem in de hal van station Euston pro beerde tegen te houden. De da der stak hierna in eigen keel en borst, in een poging zichzelf van het leven te beroven. Hij is opge nomen in een ziekenhuis. De ouders van de vrouw zijn naar Londen afgereisd om hun dochter te identificeren. SCHIEDAM - Woensdagmor gen vroeg, omstreeks drie uur, hoorde een 41-jarige bewoner van de Grevelingenstraat een man hoesten aan de achterzijde van zijn woning. Hij zag vanuit zijn slaapkamer een man weglo pen. Even later ontdekte hij dat er was geprobeerd in te breken in zijn woning. Dat was echter niet gelukt. Wel gelukt was een inbraak in de Rijnstraat. De ketting van de voordeur was geforceerd en de woonkamer doorzocht. Uit de woning werden portemonnees en mobiele telefoons weggeno men. Omdat het licht aan en uit ging en de inbreker hoestte, werd de 38-jarige bewoner wak ker. De inbreker was er inmid dels al vandoor gegaan. De hoestende inbreker werd ook 'gehoord' bij een inbraak in een woning aan de Middelharnis- straat. Gerommel Een 74-jarige bewoner van het Noordeinde werd dinsdagmor gen vroeg, rond drie uur, wakker van gerommel in huis. De man bemerkte dat het licht in de hal brandde en hoorde de voordeur dicht slaan. Bij inspectie bleek dat inbrekers kans hadden ge zien de voordeur te openen en twee portemonnees, twee tassen en verschillende passen weg te nemen. Ook aan het Hargplein werd dinsdagmorgen vroeg ingebro ken. De benedenetage van een wo ning werd doorzocht en porte feuilles werden geleegd. In to taal verdween ongeveer 160 eu ro. Ook werd geld weggehaald uit de zakjes die voor 'Coins for Care' waren bestemd. VLAARDINGEN - Nu de nieuwbouw van het Vlietland zieken huis zo goed als zeker toch in Schiedam komt pleit het CDA Vlaar dingen voor het behoud van enkele medische voorzieningen in Vlaardingen. Het CDA wil de Centrale Huisartsen Post behouden en behoud en/of uitbreiding van medisch diagnostische onderzoe ken. Het CDA denkt hierbij aan het prikken van bloed door het la boratorium en de trombosedienst, het maken van röntgenfoto's en het verrichten van maag/darm onderzoek. Snelheid is het parool van het CDA. De partij staat achter een snelle bouw in Schiedam. Als dat niet gegarandeerd wordt, moet de locatie Holy in Vlaar dingen volgens de christen-democraten alsnog in beeld komen. Fractievoorzitter Cees Oosterom geeft Schiedam zelfs een tip: 'De gemeentepolitiek kan wel invloed uitoefenen door de procedures snel ter hand te nemen. Vlaardingen heeft onlangs laten zien dat het werkt.' Het CDA betreurt het verlies van het ziekenhuis echter wel, maar zegt de rug te rechten en nu te pleiten voor snelheid. 'Wach ten en dralen kost naast een hoop geld onze burgers de zo gewens te en betere gezondheidszorg.' Het wordt volgens het CDA tijd dat, nu de gemeenteraad Schiedam haar fiat voor nieuwbouw heeft ge geven, Vlaardingen zich richt op een kwalitatief goed geoutilleerd en bereikbaar ziekenhuis in Schiedam. VLAARDINGEN - De Geuzenpenning 2002 gaat naar de Paki staanse advocate Asma Jahangir. De penning wordt toegekend voor haar strijd voor gelijkberechtiging van vrouwen. Jahangir heeft zich speciaal toegelegd op het verdedigen en beschermen van de Paki staanse vrouw. De Geuzenpenning wordt op woensdag 13 maart uit gereikt in de Grote Kerk door minister van justitie mr. A.H. Korthals. De Geuzenpenning is een onderscheiding waarmee mensen en in stellingen worden geëerd die strijden tegen alle vormen van dictatuur, discriminatie en racisme in de samenleving. De penning wordt voor de 16e maal uitgereikt, onder andere aan de Tsjechische president Vazlav Havel, de Duitse Bondspresident Richard von Weizacker en de Anne Frank Stichting. SCHIEDAM - In navolging van de op twee na laagste woonlasten, en vergeleken met de tarieven van de 35 grootste gemeenten in Ne derland behoren de Schiedamse leges tot de goedkoopste van Ne derland. Slechts drie gemeenten (Emmen, Sittard-Geleen en Venlo) hante ren een lager gemiddeld tarief voor producten als paspoort, rijbe wijs en verklaring omtrent het gedrag. Uit een recent onderzoek van het SGBO, het onderzoeks- en ad viesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, is ge bleken dat de gemeentelijke leges voor bijvoorbeeld paspoorten en rijbewijzen landelijk veel van elkaar verschillen. Het SGBO raadpleegde hiervoor de 35 grootste gemeenten van Ne derland, die op de tarieven voor tien producten met elkaar werden vergeleken. Daarbij kwamen aanzienlijke verschillen naar voren. Gemiddeld gezien bleek de gemeente Emmen het voordeligst voor de burger: als hij alle tien tarieven zou moeten betalen, zou hij in Emmen D 130,11 kwijt zijn, een gemiddelde van D 13,01. Amsterdam is het duurst, met een gemiddelde van 21,83. Het Schiedamse gemiddelde van 14,09 zou in vergelijking met de 35 onderzochte gemeenten op drie na het laagste zijn. Surf naar het Hoogheemraadschap van Delfland, www.hh del fl an d.nl korting tot \J i -< I 1/ 1 'O bij IKEA IN JANUARI: DONDERDAG EXTRA KOOPAVOND IN CAPELLE A/D IJSSEL! Laminaat EUROPA NS2 Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid V t 8 I I C H t I t t N E I i B li Westhavenkade 48 Vlaardingen Gemeente ScHii liedam Extra raadsvergadering op maandag 21 januari, aanvang 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De belangrijkste agendapunten zijn: Parkeer- en bereikbaar heidsplan Binnenstad Vlietland Ziekenhuis FowEDDEWAERHEOT Wijkcentrum sluit mogelijk deuren 'Men had door dat er wel een hoop veranderingen gaande waren, maar er waren weinig verbeteringen te zien.' Foto: ED DEWAERHEIJT Inter IKEA Systems B.V. Delft Olof Palmestraat 1 221 UM Delft Tel 0900-235453 openingstijden ld, maandag t/m vrijdag 10-21u zaterdag 9-18u zondag 27 januari 10-17u In beuken. Dikte 8 mm. Op spaanplaat Afmeting ca. 120x19,4 cm. Meeneemprijs! Nu van 259.95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1