IN KRANT Onderhoud aan carillon Geen parkeergarage maar terrein voor 750 auto's bij streekziekenhuis irado 1 FINALE al ja rÖT 70% Wegener hui.s-aan-hui.skranten KORTING Troelstralaan aantal maanden afgesloten With love, X en X Procedure bezwaarschriften slechts formaliteit Aanpassingen moeten overlast omwonenden uitbannen NOVA: minister jokte over 'foutloze' bewaking van tunnels 010-6315060 WOENSDAG 23 JANUARI 2002, JAARGANG 54 Nr. 4 KIJK OP DE RUBRIEKSPAflIWA'S E OPLAGE: VÊRéÓHIJNT IN DE éÊEME^siYÉ SCHIEDAM Parkeerbeleid Gekonkel in de binnenstad Kinderen Kleuters op De catwalk Cultuur Jaap Scholten zonder enig voorbehoud naar Schiedam SCHIEDAM - In het kader van het woonrijp maken rond het pro ject Beneluxlijn, zal vanaf maan dag 28 januari worden begonnen met de reconstructie van de Troel stralaan en het inrichten van de stationsomgeving. De kruising Vlaardingerdijk met de Rem- brandtlaan wordt in het werk mee genomen. Het werk wordt in twee fases uitgevoerd. Fase 1 bestaat uit het woonrijp maken van de kruising Vlaardin gerdijk met de Rembrandtlaan. Verkeer op de kruising is tijdens de werkzaamheden niet mogelijk. Op de Troelstralaan tot aan de Burgemeester Honnerlage Grete- laan kan men gewoon blijven rij den. Omleiding wordt gereguleerd met borden. Naar verwachting duurt deze fase tot begin april en wordt de kruising weer openge steld voor verkeer. Vanaf dat moment start het woon rijp maken van de Troelstralaan, het gedeelte tussen de Dr. De Vis serlaan en de kruising Rem brandtlaan met de Vlaardinger dijk. De Burgemeester Honnerla ge Gretelaan is tijdens deze fase niet bereikbaar via de Troelstra laan. Naar verwachting wordt de ze tweede fase eind juli afgerond. Belangrijk: tijdens fase 1 wordt buslijn S4 omgeleid via de Bur gemeester Knappertlaan en de Burgemeester Van Haarenlaan. De bushaltes op de Rembrandt laan en de Troelstralaan komen tijdelijk te vervallen. Tijdens fase 2 wordt de lijn om geleid via de Rembrandtlaan, Vlaardingerdijk en de Nieuwe Damlaan. Tijdens deze omlei ding plaatst de RET een tijdelij ke halte op de hoek Rembrandt laan -Vlaardingerdijk. PAUL BERG dat is duidelijk. X. Dat is een van de bijzon dere kenmerken van de twee tortelduifjes die op 2 februari met elkaar de hu welijksboot in gaan. Wil- lem-AleXander en MaXima, met alle bei de X in de naam, geven elkaar het Ja-woord. De gekte rondom het huwe lijk lijkt in Nederland inmiddels tot grote hoogten te stijgen. Er zijn al zo veel spulletjes en prullaria, datje bijna niet meer kan kiezen: X-foto's, X-puz- zels, X-koekjes, X-bekers, X-pennen, X-buttons, X-stropdassen, je kunt het zo gek niet bedenken of het is er. 'U mag nu de bruid kussen,' zal uiter aard het moment zijn waarop Neder land brullend voor de buis zit, met de X-zakdoek in de hand. Of doen ze drie kussen? XXX. Je weet het maar nooit. Benieuwd trouwens ook welke handte kening ze zullen zetten, als ze achter de tafel zitten, en schalks naar elkaar la chen, of de minzame knik van moeder Beatrix (met een X) in ontvangst ne men. Of zouden ze gewoon een kruisje zetten? Vragen, vele vragen. Hopelijk ook ve le antwoorden. En zo niet, dan zetten we daar gewoon een kruis doorheen. SCHIEDAM - De gemeente heeft besloten op 21 januari te beginnen met werkzaamheden voor de carillon van de Grote of St. Janskerk. Tijdens deze werkzaamheden kan de carillon niet worden bespeeld. De klok ken worden met een grote kraan uit de toren gehaald en naar de klokkengieterij van de Koninklijke Eysbouts in Asten gebracht. Verwacht wordt dat de laatste hand aan het project eind april kan worden gelegd. De Schiedamse beiaard heeft in de afgelopen jaren veel proble men gekend: een uurwerk dat van slag was of het carillon dat uit zichzelf enkele uren speel de. De gemeente besloot regel matig het uurwerk en carillon stil te zetten en de zoveelste re paratie af te wachten. De om wonenden klaagden over ge luidsoverlast, de historisch ge voelige Schiedammer over het stilstaan van het uurwerk en klok. Aan de Schiedammers is beloofd dit geheel grondig aan te pakken. SCHIEDAfyl - De spanning was vorige week woensdag te snijden in de zaal van de arrondissementsrechtbank Rotterdam. Daar diende voor de president het kort geding dat door een van de bewoners van de Buys Bal lotsingel was aangespannen tegen de sloop van het al daar staande schoolgebouw. De zaak moest volgens de r. chter nog verder onder zocht worden, maar de be woners werden al de dag er na geconfronteerd met een teleurstellende uitspraak. De bewoner, die het kort geding had aangespannen, bracht tijdens de zitting naar voren dat er door de gemeente in het geheel nog geen onderzoek was gedaan naar de bodemgesteldheid en de staat van de funderingen van de wo ningen. 'Vooral aan de linkerzij de van de school zijn de palen en de funderingen aangetast door een te lage grondwaterstand. De gemeente is hiervan op de hoog te en dus moet hier eerst een grondig onderzoek naar gedaan worden.' De gemeente verweerde zich door te zeggen dat er in de sloop vergunning een regel was opge nomen dat de sloper zich moet verzekeren tegen schades. Of de ze verzekering in geval van scha de ook zal uitbetalen is nog maar de vraag. Het is immers bekend dat de funderingen slecht zijn. Nu er geen onderzoek naar ge daan is heeft de verzekering het recht om de uitbetaling te weige ren wegens nalatigheid van ge meente en sloper. Volgens de woordvoerder van de gemeente, ook aanwezig in de rechtszaal, 'zal dit wel meevallen'. In de sloopvergunning is opge nomen dat het pand direct naast de school ondersteund moet wor den tijdens de sloop. Deze regel is volgens aanklager pas in de vergunning opgenomen, nadat een bewoner de gemeente had gewezen op de slechte staat van de woning. 'Ik wist niet wat ik hoorde! De gemeente en de slo per hebben mij nooit verteld dat mijn huis ondersteund moet wor den,' verklaarde de bewoonster van het bewuste pand. 'Ik wil hier eerst meer van weten, voor dat er aan mijn huis gerommeld mag worden.' Tijdens de zitting is duidelijk naar voren gebracht dat de be handeling van de bezwaarschrif ten vele maanden in beslag zal nemen. Het argument staat naar inzicht van aanklager al vast: 'De gemeente heeft het te druk. Het komt er op neer dat de be zwaarschriften pas behandeld worden nadat de school is ges loopt.' De rechter vond dit een vreemde gang van zaken, en voelde de gemeente hierover aan de tand. Zij antwoordde hierop: 'Wij hoeven alleen maar te kij ken of alles aan de wettelijke re gels voldoet. Ook zijn wij niet verplicht een sloopvergunning te publiceren.' Aanklager vindt dit te gek voor woorden. In zijn ogen mag de gemeente eigenlijk gewoon doen waar ze zin in heeft, onder het mom van 'het is toch volgens de wet?' Opmerkelijk is, dat de zaak in een mum van tijd in een stroom versnelling is geraakt. Uitspraak in de zaak zou pas na twee we ken plaatsvinden. Maar omdat de gemeente aangaf haast te hebben met slopen, heeft de president van de rechtbank al na een dag uitspraak gedaan. Zijn motivatie was, dat de gemeente aan alle voorwaarden heeft voldaan en in de sloopvergunning voldoende waarborgen heeft gesteld om de veiligheid van de bewoners te garanderen. De gemeente mag dus gewoon zijn gang gaan. SCHIEDAM - Er komt geen parkeergarage bij het toekomstige streekzieken huis in Schiedam. De ge meente wil in plaats van die geplande garage voor 620 auto's op het korfbalveld een parkeerterrein aanleg gen voor 750 auto's op dat korfbalterrein en op een sportveld van voetbalver eniging Demos. Dankzij de aanleg van een royale par keergelegenheid aan weers- Bel IRADO voor de afvoer van uw bouw- Ven sloopafval tonmat zijden van de Sportlaan kan eventuele parkeerdruk in de omliggende wijken voorkomen worden, meent de gemeente. Burgemeester en wethouders willen op dat punt niets aan het toeval overlaten. In hun voorstel aan de gemeenteraad wordt aan gegeven: 'Om iedere twijfel over parkeerdruk in aanpalende wij ken te voorkomen, zal conform de afspraken een systeem van 'belanghebbenden parkeren' worden ingev9erd.' Door de aan leg van een houtwal met beplan ting wordt een groene inpassing van het parkeerterrein in het landschap bereikt. De gemeente voert met de betreffende sport verenigingen gesprekken over vervangende accommodaties. Auto's over dam Een andere in het oog springen de aanpassing van het plan be treft het selectief openstellen van de dam over de Poldervaart voor auto's van ziekenhuisbezoekers die slecht ter been zijn. De dam over de Poldervaart vormt de verbinding tussen de parkeer plaats en het ziekenhuisterrein. Deze dam zou aanvankelijk al leen door voetgangers en ambu lances mogen worden gebruikt. In het gewijzigde plan mogen ook automobilisten over de dam om voor de entree van het zie kenhuis personen af te zetten die moeilijk ter been zijn of condi tioneel niet in staat zijn om de afstand naar het ziekenhuis lo pend te overbruggen. Daarna kan de bestuurder weer terug over de dam om de auto op het parkeer terrein neer te zetten. Met deze aanpassing wordt bereikt dat wat minder autoverkeer van de Nieu we Damlaan gebruik zal maken. Voor taxi's, goederenvervoer en bezoekers die met het openbaar vervoer komen, geldt dat zij ge bruik moeten maken van de toe gang aan de Schiedamseweg. De dam over de Poldervaart wordt voor hen niet opengesteld. Om te zorgen dat die regels gehand haafd worden gaat de gemeente in nauw overleg met het zieken huis een plan opstellen. Er wordt gedacht aan een mechanische af sluiting van de dam, met een slagboom of een elektronisch op afstand te bedienen paal. Om te bepalen hoe dat in de praktijk het beste werkt wordt in de regio ge keken naar gelijksoortige voor zieningen. Gemeente en ziekenhuisbestuur gaan er van uit dat nog dit jaar kan worden begonnen met de bouw van een kwalitatief hoog waardig nieuwe ziekenhuis in het Schiedamse Nieuwland. Het door beide partijen bereikte ak koord daarover omvat de inmid dels uitgewerkte aanpassing van de parkeervoorziening en van de verkeerscirculatie. Doel daarvan is om eventuele parkeeroverlast in omliggende woonwijken uit te bannen. Daarnaast zijn afspraken ge maakt over een uitgifte van de grond in erfpacht voor 99 jaar en een grondruil. Door die maatre gelen moet het maximale budget beschikbaar komen voor de zie- kenhuisbouw. Alleen dan heeft het ziekenhuis ook financieel ge zien de mogelijkheid om de nieuwbouw in Schiedam te reali seren, zonder dat dit extra kosten oplevert voor de gemeente. REGIO - Minister Korthals van Justitie heeft 'gejokt' dat de bewa king van de tunnels in en bij Rotterdam en Amsterdam op 27 sep tember 'probleemloos' is verlopen. Dat heeft het actualiteitenpro gramma NOVA ontdekt. Nadat er op de avond ervoor bij het pers bureau ANP in Rotterdam een brief was binnengekomen dat er 's morgens op 27 september in een of meer van die tunnels aanslagen zouden worden gepleegd met auto's vol explosieven, werd besloten vier tunnels, waaronder de Beneluxtunnel en Botlektunnel zeer in tensief te bewaken. Daarvoor werden speciale eenheden van zowel de politie als de krijgsmacht ingezet. Maar een speciale pantser voertuigeneenheid werd veel te laat opgetrommeld. Dat gebeurde pas op de ochtend zelf, zo 'ontdekte NOVA. Journalisten van dit programma kwamen er bovendien achter dat er bij de leiding in de verkeerstoren op vlieghaven Schiphol grote beroering ontstond toen zij plotseling vier onbekende helikopters op hun beeldscher men kregen. De angst die hierdoor ontstond moet worden gezien in het licht van de aanslagen op 11 september, toen met vliegtuigen tegen Amerikaanse gebouwen werd aangevlogen met duizenden doden tot gevolg. Ook die onbekende vliegtuigen op de monitoren verrasten de verkeerstorenmedewerkers volkomen. Minister Korthals heeft de Tweede Kamer in een evaluatie laten we ten dat alles 'foutloos' en 'probleemloos' is verlopen, maar NOVA heeft dat ontkracht. De besluitvorming over de inzet bij de bewa king ging volgens het programma over te veel schijven. Oud-mi nister en oud-burgemeester van Rotterdam Bram Peper beaamde dat volmondig. Hij pleitte in dat kader voor de invoering van een minister van Veiligheid, die de coördinatie in dit soort gevallen op zich neemt. TASSENROOF - Een 46-jarige vrouw werd donderdag op de Nieu we Haven beroofd door een man en een vrouw. De man schopte het slachtoffer tegen de mond. Hierdoor verloor zij een tand en moest de twee tassen, die zij met zich mee droeg, loslaten. Twee in de buurt lo pende mannen schoten de vrouw te hulp, achtervolgden de man en de vrouw en namen hen de tassen- weer af. Omdat beide helpers geen mobiele telefoon bij zich hadden om de politie te bellen, lieten ze de daders lopen. De tassen werden teruggegeven aan het slachtoffer, dat enige tijd later aangifte deed van de beroving. Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid OPTICIEN rv ,.--n Gratis parkeren voor de deur, en attifd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 »r>l» HM School aan Buys Ballotsingel mag van rechter tegen de vlakte 4 F VAL, CA' Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant openingstijden: di. t/m vr. 09.00 - 17.30 uur zaterdag 09.00 - 17.00 uur Broersvest 111, 3111 EE Schiedam, Tel. (010) 426 03 99

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1