010-4 IN KRANT Einde tijdperk PB m mk Waar komt jouw talent bovendrijven? 95 Komst witgoedgigant moet leegloop Passage keren Winter Wegener huls-aan-huLskranten Betrapt maar toch ontkomen Vrouw en meisje mishandelen controlerende treinconducteur IDAG EXTRA KOOPAVOND SPECTACULAIRE op=op Brugfnan Beroving Jongen van fiets beroofd P ft Geweld op Hoekse Lijn Inbraak in school Jaarlijks sterven aan geweld ruim 100 kinderen en vrouwen Schiedammer verdachte in schietpartij cuftWROOMU'TVERKOggi I «pHpr L y-j :BÉK' éêl 1 zS* li ALLEEN DEZE WEEK TOT DONDERDAG 24 JANUARI 2002, JAARGANG 54 Nr. 4 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP or RVBRIEKSPAflINA'S E OPLAGE: 936.605 NS2 Geheime evacuatie proef in tunnel Tot elke prijs ziekenhuis? De Erker komt met voorstellen SCHIEDAM - Drie jongens zijn maandagavond in de Tuinlaan beroofd door een groep van on geveer zeven jongeren. Men be dreigde het drietal verbaal, en er werd een mes getrokken. Eén slachtoffer gaf uiteindelijk zijn jas en muts af, waarna de daders hun weg vervolgden. De bero ving heeft bij elkaar toch nog een tijd geduurd. Een paar keer pro beerden de drie jongens weg te komen, maar werden iedere keer tegengehouden. SCHIEDAM - Surveillerende politiemensen zagen dinsdag avond, even na negen uur, in tui- nencomplex Vijfsluizen een fiet ser komen aanrijden met iemand achterop en daarachter een aan gekoppelde fietskar. Toen de fietsers ter hoogte van het voor malige vogelopvangcentrum de politieagenten zagen lieten ze de fiets voor wat die was en namen allebei de benen in verschillende richtingen. Een van de twee werd achtervolgd. De vluchter sprong echter in een sloot en verdween aan de andere kant van het water via het treinspoor. SCIEDAM - Een 13-jarige jon gen is in het Beatrixpark in Schiedam met geweld van zijn fiets beroofd. De jongen werd gevonden door een 17-jarig meisje die hem op de grond zag liggen. Ze alarmeerde de politie. De jongen bleek danig in de war van de beroving maar kon de po litieagenten wel te woord staan. Gezien de toestand de lichame lijke toestand van de jongen werd hij door de GGD voor na der onderzoek overgebracht naar het Holy-ziekenhuis in Vlaardin- gen. Hennep in Schiedam SCHIEDAM - Na inbraakmel ding in de Johan Wagenaarstraat heeft de politie dinsdagmiddag rond half één een hennepkweke rijtje aangetroffen. De voordeur van de woning was geforceerd en er waren enkel kamers en kasten doorzocht. Achter een met gips platen afgezette ruimte vond de politie een hennepkwekerij aan. 100 planten en de benodigde groeiapparatuur werden in be slag genomen. De bewoner die thuis kwam keek raar op zijn neus toen hij de agenten aantrof. De 50-jarige werd zonder pardon in de kraag gevat voor het over treden van de opiumwet. Het was vorige week vrijdag, zater dag en zondag het einde van een tijdperk. De accordeons van Van Dijk's Amusements Orkest, één der laatste van dergelijke orkesten in de regio, zullen niet meer zingen. De artie sten zijn op leeftijd en gaan van een 'goeie ou we dag' genieten. Het troetelkindje van Leen van Dijk heeft nooit toegegeven aan het mo dernisme. Het geluid klinkt al bijna zestig jaar hetzelfde. Het is over en uit Er werd gelachen maar ook menig traantje weggepinkt. Maar de klanken blijven voort klinken in het hart van Vlaardingen en Schiedam en op een cd die tij dens de repetities gemaakt werd. De regio is een Orkest kwijt. De tijd die bij Van Dijk's stil bleef staan is voorbij en tikt door naar nieuwe vormen van amusement. Musicus Dick Borst staat als opvolger van de legendarische Leen van Dijk al weer jaren voor het orkest. Ook hij geeft er de brui aan. Borst gaat zich nu meer toeleggen op het componeren. Geen volle za len meer, geen applaus, geen bloemen en 'open doekjes'. De zalen sluiten hun deuren voor Van Dijk's. Maar de herinnering blijft en wie weet speelt er over twintig jaar een nieuw orkest de Van Dijk's Mars in een uitverkochte zaal. Wie weet... l - M M, Tm - JÊnm Jr- jjW mÊ Wt Mm 'L& SCHIEDAM - Een 21-jarige vrouw en een meisje van 15 zijn maandagmiddag op station Nieuwland ingerekend omdat zij een conducteur mishandelden. De vrouwen reden vanaf Rotter dam richting Schiedam. Toen de dames gecontroleerd werden door de conducteur weigerde ze om een kaartje te tonen. De con ducteur kreeg enkele rake klap pen toen hij dreigde met een aan houding. De Spoorwegpolitie, door de machinist van de trein gewaarschuwd, wachtte de da mes op Station Nieuwland op. SCHIEDAM - Drie computers vormden de buit van inbrekers die het hadden voorzien op een schoolgebouw in de Valerius- straat. Vrijdagmorgen vroeg for ceerden zij tussen zes en zeven uur een raam aan de achterzijde van het gebouw. De kasten in de docentenkamer werden doorzocht. De dieven haalden een aantal spullen weg waaronder de drie computers. WATERWEG - De gemeen ten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis gaan samen werken bij het aanpakken van 'geweld binnen het ge zin'. Nadat hierover binnen de gemeenteraad van Schie dam een motie was inge diend werd samen met de politie en Maatschappelijke Dienstenverlening een voor lopige aanpak opgesteld. In middels hebben ook de ge meenten Vlaardingen en Maassluis positief gere ageerd op het voorstel om het project regionaal uit te voeren. Burgemeesters en wethouders van de drie Wa terweg gemeenten overleg gen deze maand over de be stuurlijke maatregelen waarmee huiselijk geweld moet worden ingeperkt. Over de omvang van de proble matiek in de Waterweggemeen ten op het gebied van 'geweld achter de voordeur' zijn geen cij fers bekend, maar onderzoek heeft uitgewezen dat 27 procent van de Nederlandse bevolking slachtoffer is (geweest) van ge weld binnen het gezin, waarbij de voorvallen wekelijks of dage lijks voorkwamen. 21 procent van de Nederlanders is slacht offer van geweld dat langer dan vijf jaar duurt. Jaarlijks overlij den veertig tot vijftig kinderen en circa vijftig vrouwen als ge volg van mishandeling De situatie in het Waterwegge bied toont eenzelfde beeld als de landelijke cijfers, zo wordt dui- delijk uit een onderzoek dat in de politieregio Rotterdam wordt ge houden. 'Deze cijfers zijn schok kend en de maatschappelijke ge volgen zijn groot', luidt de con clusie in het projectvoorstel 'Aanpak geweld binnen het ge zin' dat voor Vlaardingen, Schie dam en Maassluis is opgesteld. 'Bij kinderen die opgroeien in geweldsituaties is er een grote kans dat zij zelf later geweldda dig gedrag ontwikkelen en dat ze op latere leeftijd moeilijk in staat zijn om stabiele relaties aan te gaan. Slachtoffers van geweld kloppen veelvuldig aan bij de (geestelijke) gezondheidszorg, soms met een duidelijke hulp vraag maar vaak met vage klach ten. Naast lichamelijke klachten en verwondingen kunnen psychi sche en emotionele klachten op treden, zoals depressie, slape loosheid, concentratieproble men, suïcidaal en zelfbeschadi- gend gedrag en verslavingspro blemen.' Het geweld bij de wortel aanpak ken blijkt een moeilijke zaak. In slechts twaalf procent wordt het gemeld bij de politie en in slechts zes procent van de geval len komt het daadwerkelijk tot een aangifte. Huisarts en leer krachten herkennen de signalen van slachtoffers niet altijd. 'Voor een effectieve aanpak is een goe de regie van de inzet van ver schillende partijen nodig', con cluderen de opstellers van de rapportage. Bij het project zijn ondermeer politie, artsen, Riagg, GGD, jeugdzorg, scholen, Vrou wenopvanghuis Vlaardingen, Boumanhuis en Bureau Slacht offerhulp betrokken. De taak van de gemeente is om ervoor te zorgen dat al die vor men van hulp zo goed mogelijk op elkaar aansluiten. Gedacht wordt aan het inrichten van een advies- en meldpunt huiselijk geweld, in samenwerking met het meldpunt Kindermishande ling. Van belang is ook om de deskundigheid van agenten op dit gebied te bevorderen. In Schiedam hebben al verken nende bijeenkomsten plaatsge vonden met de districtsleiding over een proefproject in die ge meente. De bedoeling is dat de Water weg-Noord gemeenten in drie jaar tijd het project aanpak huiselijk geweld op de rails zet ten. Daarvoor is een bedrag van ruim 300.000 euro nodig. In de eerste maanden van dit jaar wordt gestart met het aantrekken van medewerkers. In maart volgt een startbijeenkomst met alle be trokken instellingen om de pro blemen te inventariseren. Dan worden ook een stuurgroep en werkgroepen gevormd die de problemen verder in kaart bren gen. Eind 2002 worden definitie ve overeenkomsten gesloten en volgend jaar wordt gestart met de uitvoering van de ontwikkel de aanpak. Halverwege 2004 wordt onderzocht of de aanpak succes heeft en vervolgens wordt die verder doorgevoerd. Brommerrijder aangereden - Op de Slimme Watering werd dinsdagmiddag een 21-jarige Schiedammer op z'n brommer aangereden door een auto die werd bestuurd door een 34-jarige stadgenote. De automobiliste zag de overstekende bromfietser over het hoofd en raakte hem. Het slachtoffer smakte tegen het wegdek en werd voor nader on derzoek overgebracht naar het Vlietlandziekenhuis. Surf naar bet Hoogheemraadschap van Delfland. www.hhdelfland.nl SCHIEDAM - Politiemensen hielden maandagmiddag rond kwart voor vijf op station Schiedam-Nieuwland een 21-jarige vrouw en een 15-jarig meisje uit Schiedam aan wegens mishandeling van een 53-ja- rige treinconducteur. Het tweetal werd in de trein vanuit Hoek van Holland gecontroleerd op hun plaatsbewijzen. De beide dames wilden die echter niet tonen. Nadat de conducteur hen had gewaarschuwd niet vervelend te doen, omdat zij anders door hem zouden worden aangehouden, kreeg hij en kele klappen. De gealarmeerde treinbestuurder belde vervolgens 112. Even later werden de vrouw en het meisje op het station in Schiedam aangehouden. De heetgebakerde dames werden overgedragen aan de spoorwegpolitie. ROTTERDAM - In een café aan het Noordplein in Rotterdam vond maandagavond een schietpartij plaats, waarbij een 34-jarige Rotter dammer werd geraakt. Het slachtoffer werd met schotwonden overge bracht naar het Dijkzigtziekenhuis. De aanleiding tot de schietpartij is nog onduidelijk. Na de schietpar tij waren enkele mannen weggereden in een personenauto. In het café werd wel een 19-jarige Schiedammer aangehouden. Ook wordt hij verdacht van betrokkenheid bij de schietpartij. De recherche heeft een nader onderzoek naar de toedracht ingesteld. Wat doen toekomstige zorgverleners in EuroDisney? Linnenkast STANTON SCHIEDAM - Fortress, de eigenaar van de Passage, heeft na over leg met de gemeente een plan ontwikkeld om de groeiende leeg stand in het winkelcentrum en met name in het oude deel van de Passage te keren. Belangrijkste oorzaak van de leegstand is het feit dat de kleinere units in het oude gedeelte van het winkelcentrum niet voldoende vloeroppervlak hebben om rendabel te zijn. De be doeling is nu om aangrenzende panden, aan de rechterzijde van de oude Passage op de Broersvest, bij die units te trekken. Dat kan omdat op de begane grond een winkel al leeg staat (voorheen Van Daalen schoenen) en de andere (nu modehuis Slot) binnenkort be schikbaar komt. Óp de eerste verdieping, boven de winkels, zijn nu ongebruikte ruimten die bij de eerste verdieping boven de winkel tjes in de oude Passage kunnen worden getrokken. Deze ingreep maakt het mogelijk om een nieuwe winkel van twee verdiepingen met een vloeroppervlak van in totaal circa 2000 vierkante meter te realiseren. De ingang van deze winkel is gepland in de oude Passa ge. Aan de Broersvestzijde komt een fraaie etalage. BBC, een wit- en bruingoedgigant met vestigingen in het hele land, heeft zich al gemeld als potentiële huurder. Modehuis Slot wilde weg uit Schie dam, maar heeft nu aangegeven in overleg met Fortress en de ge meente wel te willen praten over een vestiging elders in de stad, eventueel in de Passage. Fortress had oorspronkelijk het plan om de hele oude Passage tot één grote winkel met twee verdiepingen om te bouwen. Dit idee zou het monumentale karakter van het gebouw aantasten en viel bij de gemeente niet in goede aarde. Bovendien zou het de doorloop vanaf de Broersvest naar het achtergelegen deel van de Nieuwe Passage verstoren. Reden voor Fortress om samen met de gemeen te naar andere mogelijkheden te zoeken. De nu gevonden oplossing is goed ontvangen door zowel ondernemers als politiek. Met de on dernemers, modehuis Slot, met Mc Donalds en een vertegenwoor diging van de boven het winkelcentrum gelegen woningen is in middels gesproken over de plannen. De bedoeling is zo snel moge lijk met de werkzaamheden te beginnen, waarbij de doorloop in de oude Passage open blijft en de daar aan de linkerkant leegstaande winkels zo spoedig mogelijk worden ingevuld. ^kea] op Keukens, P inbouwapparatmm NS2 Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid I «Mé CAROL®» VDBERO 4P y 8K\T T 'tflt hu 1 flHBP mg? mét V "\L: Ok. rdUA' Ir Waterweggemeenten willen huiselijk geweld aanpakken MHHÉtfMi Geweld binnenshuis wordt in het merendeel van de gevallen niet bij de politie gemeld foto: ED DEWAERHE1JT Kijk verderop in deze uit gave! Apelle A/D IJSSEL! In beuken. Afmeting H/B/D: ca. 175x90x56 cm. Diverse andere kleuren en maten leverbaar. Meeneemprijs! Nu van 86,95 voor f59. 132," Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Inter IKEA Systems B.V. Delft Olof Palmestraat 1 openingstijden maandag t/m vrijdag 10-21u zaterdag 9-18u zondag 27 januari 10-17u 2216 LN Delft Tel 0900-235453 70 Er zijn zelfs enkele modellen die tegen elk aannemelijk bod weg mogen. KEUKENS t BADKAMERS Deze unieke aanbieding geldt alleen voor particulieren. Capelle a/d IJssel, Hoofdweg 46, Telefoon 010-2587555 Spijkenisse*, Kolkplein 21-Novicenter, Telefoon 0181-618118 Numansdorp, Edisonstraat 4, Telefoon 0186-653772 voor meer informatie bel: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl L

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1