Nieuws van de Hargahoeve 6 Spoedeisende Hulp functioneert wel degelijk' Grand Café De Amstelbron blijft een begrip SCHIEDAM 'Gouden' Bruidstango Inbreker gaat voor gaas 31 Woninginbraken Verbeteragenda als startpunt 30 Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 30 JANUARI 2002 5- 1440 SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Schiedammer Rob van Klaar- water heeft de smaak van het dis tilleren blijkbaar goed te pakken, want binnen een half jaar komt hij al met zijn tweede drankidee op de markt. In samenwerking met de Vlaardingse distilleerde rij Van Toor heeft de enthousias te eigenaar van Jeneverie 't Spul op de Hoogstraat de Bruidstango gelanceerd. De inspiratie hier voor zal hij ongetwijfeld hebben gevonden bij het temperament van onze aanstaande prinses Maxima, die de tango toch zeker zal moeten kennen. Bruidstango is een zachte, mild- zoete, kruidige likeur op basis van rum, met bladgoud en specerijen. Het bevat 25 procent alcohol. Al sinds maandag is het spannen de drankje te koop in de betere slijterijen in Schiedam en Vlaar- dingen en in Jeneverie 't Spul. Nu maar hopen dat Lex en Max dit ook ontdekken, en het op een wat rustiger avondje dan de bruidsnacht wegnippen bij de open haard... SCHIEDAM - Een 40-jarige Schiedammer verschafte zich maandagochtend de toegang tot een kantoorpand aan de Koe markt. Er bleken diverse goede ren te zijn verdwenen, zoals een radio/cd-speler, gereedschap en een telefoon. Omstanders betrap ten de dief omstreeks zeven uur en konden hem aanhouden. Zij droegen hem over aan de politie. SCHIEDAM - Het weekeinde was weer een ultiem moment voor inbrekers om hun slag te slaan. Er werd ingebroken in een woning aan de Mgr. Nolenslaan. De gehe le woning bleek te zijn doorzocht. Uit het pand werd een koffer mee genomen. Een 31-jarige bewoner fan de Heenvlietsestraat ontdekte zon dagochtend vroeg dat er was inge broken in zijn woning. Een ruit bleek vernield. Uit het pand wer den diverse goederen meegeno-n men, waaronder geluids- en beeld- apparatuur en twee computers. De bewoner van een huis aan de Boylestraat werd ook de dupe van onverlaten. Bij hem werd in gebroken, waarbij een tas met daarin onder andere geld. Een 44-jarige bewoner van een pand aan de Daltonstraat tenslot te ontdekte zondagavond dat er bij hem was ingebroken. De ach terdeur bleek te zijn geforceerd. Uit de woning werden verschil lende goederen meegenomen, waaronder een leren jas, filmca mera en sieraden. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Naam: Iwan Iwan is een cyperse gecastreerde kater van 8,5 jaar oud. Hij zit al sinds juni vorig jaar bij ons in het asiel en hoewel hij het hier prima naar zijn zin heeft, wordt het hoog tijd voor een nieuw tehuis. Iwan kan niet bij kleine kinderen of an dere huisdieren. Het liefst struint hij buiten rond en hij zou dan ook goed dienst doen als muizenvan ger. Hoewel Iwan een pittig ka rakter heeft, houdt hij toch wel van een aai over zijn bol. Naam: Sammy Sammy is een gesteriliseerde lapjespoes van 5,5 jaar oud. Zij kon niet goed overweg met de andere kat in huis, dus zijn wij voor haar op zoek naar een nieuw tehuis zonder andere die ren (ook geen honden). Ze is wel lief voor kleine kinderen. Sam my is een echte schootkat en ze vindt het heerlijk om aangehaald te worden. Dierentehuis Hargahoeve is ge opend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis geopend van 11.00 - 15.00 uur. Harga hoeve is te vinden aan de Sport- laan 2,3118 JC Schiedam. Tele foon 010-471 41 51.2 SCHIEDAM - Samen met Ella Vogelaar van de lande lijke Taskforce Inburgering zitten de wethouders Peter Groeneweg, Anneke Meijer en Menno Siljee morgen pontificaal achter de schrijftafel. In navolging van vele gesprekken met el kaar ondertekenen zij een zogeheten 'verbeteragenda'. Hierin worden afspraken vastgelegd over de punten waaraan Schiedam het ko mende jaar gaat werken om het inburgeringsbeleid voor oud- en nieuwkomers te ver beteren. De gemeente wordt ondersteund door Taskforce Inburgering, dat anderhalf jaar werd ingesteld door minister Van Boxtel van Grotesteden- en Integratiebeleid. Haar doel van de Taskforce is het ondersteunen van gemeenten, Regionale Opleidingen Centra (ROC's) en andere instellingen bij het verbeteren van het inbur- geringsproces. Het gaat hierbij oihfljet inburgeren van mensen die net in Nederland zijn komen wonen (nieuwkomers), en men sen die al langer in Nederland wonen, maar nog niet voldoende in de Nederlandse samenleving kunnen meedoen (oudkomers). In Schiedam, waar het aantal in woners van buitenlandse af komst hoog is vergeleken met andere Nederlandse gemeenten, zijn al veel goede initiatieven dona, Qrdag ontwikkeld om de inburgering van oud- en nieuwkomers goed vorm te geven. Zo is er bijvoor beeld het project 'Taal op School' waarbij allochtone op voeders (ouders) op een basis school les krijgen. Er vindt een intensieve begeleiding plaats van deelnemers die een taalcursus volgen. Ook het sanctiebeleid van de gemeente voor deelne mers die zonder geldige reden uitvallen is een voorbeeld van hoe Schiedam landelijk voorop loopt. Toch wil de gemeente graag profiteren van de onder steuning en expertise van de lan delijke Taskforce Inburgering om het inburgeringsbeleid te verbeteren. Belangrijke punten In de verbeteragenda worden, acht punten benoemd waaraan gewerkt gaat worden. Deze zijn achtereenvolgens: 1Het streven naar meer tra jecten waarbij naast taal ook aan andere relevante zaken aandacht wordt besteed; 2. De effectiviteit van de on derwijsprogramma's verbe teren; 3. Het versterken van de tra jectbegeleiding; 4. Het sanctiebeleid verder vorm geven; 5. Het probleem van de wacht lijsten voor taalcursussen verder aanpakken; 6. Samenwerking en regie ver sterken; 7. De informatievoorziening verbeteren; 8. Intergemeentelijke samen werking stimuleren. Door deze maatregelen wil Schiedam de kwaliteit en de ef fectiviteit van de integratie van oud- en nieuwkomers verder ver beteren. Deze verbeteragenda sluit aan bij de ambities die zijn vastgelegd in de op 10 december 2001 vastgestelde minderheden- nota 'Samenleven in Schiedam'. Daarnaast is er eind vorig jaar door het ministerie van Binnen landse Zaken en Koninkrijkrela ties een aanvullende regeling voor oudkomers uitgebracht waardoor Schiedam extra mid delen krijgt om het oudkomers- beleid een nieuwe impuls te ge ven. Met deze extra middelen kunnen meer trajecten worden gestart en kunnen ook maatrege len worden gefinancierd om de inburgering van oudkomers op een goede manier vorm te geven. Voor deze aanvullende regeling moet voor 1 april 2002 bij de mi nister een plan van aanpak inge diend worden. De in de verbete ragenda opgenomen punten zul len daarbij zeker meegenomen worden. De ondertekening vindt plaats op donderdag 31 januari 2002 om 12.30 uur op het Stadskan toor in de vergaderkamer van burgemeester en wethouders. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - De mannen van de tafeltennisvereniging Brandersstad hebben met het verslaan van het in de eredivi sie gepokt en gemazelde Scylla voor een geweldige verrassing gezorgd. In de eigen sportzaal aan de Dr. Kuyperstaat werd de Leidse ploeg met 4-3 verslagen. De start van het duel was voor de Schiedammers minder florissant. Rene Waterreus (hij was vrijdag in zijn woonplaats Vlaardingen tijdens de huldiging van de kam pioenen een van de genomineer den voor de Sportprijs van de ge meente Vlaardingen) begon met verlies tegen Egar Malchasian waarna Jeroen Bastiaansen de vlag moest strijken voor Gerard Bakker junior. De ommekeer kwam na de winst van Arjan Karbaat (na vijf games) en het dubbelspel. Daarna bleef het spannend. Wa terreus bracht Brandersstad voor het eerst op voorsprong door - weer in een partij met vijf games - Scylla's kopman Bakker te ver slaan en kwamen beide partijen weer op gelijke hoogte door het verlies van Karbaat. De ontkno ping duurde weer vijf games en had een hoog thrillergehalte: 9-11, 11-8, 17-15, 6-11 en 11-9. Brandersstads damesteam begon de competitie met een 6-4 zege. Het grootste aandeel in de zege had Jolanda Waterreus, die drie partijen won. De overige uitsla gen: Brandersstad 2(h)-Ilac 5-5, Brandersstad 2(da) Arboned/ Westa 2 3-7. Kunstgras in sportpark Kethel Sportpark Kethel heeft eindelijk zijn kunstgrasveld. Op woensdag 30 januari om 17.00 uur wordt het tapijt officieel in gebruik ge nomen na de openingshandeling van wethouder Luub Hafkamp en DSR-directeur Jan van Vugt. Direct daarop volgt (om 17.10 uur) de strijd om de 'Lijsttrek kers Penalty Bokaal' met in de hoofdrollen de aanvoerders van de plaatselijke politieke partijen. Om 17.30 uur begint een pupil- lentoernooi. SC Spaland en WK spelen om 19.30 uur de of ficiële openingswedstrijd. Twee dagen judo in Groenoordhai De Judo Stichting Schiedam or ganiseert op zaterdag 23 en zon dag 24 februari voor de zesde maal het Open Schiedamse judo kampioenschap. Voor het toer nooi in sporthal Groenoord heb ben zich duizend judoka's aange meld, waarvan er zeshonderd op zaterdag en de overigen op zon dag in actie komen. Het toernooi is opnieuw - door de aanwezigheid van vrijwel alle prominente sportscholen - sterk bezet. Ook hebben zich een aan tal deelnemers uit Zweden en Duitsland gemeld. Bovendien ziet het er naar uit, dat er op zon dag een aantal nationale toppers op de tatami zullen verschijnen. Op de eerste dag komen de jon gens en meisjes uit de'geboorte jaren 1989 tot en met 1994 aan bod en een dag later de geboor tejaren 1986 t/m 1988 alsmede de dames en heren tot 20 jaar. Naast een reeks individuele prij zen is er een wisselbokaal voor de best presterende sportschool. Deze kwam vorig jaar in het be zit van Sportinstituut Schiedam. Op beide dagen is de aanvangs tijd 9.30 uur. De entree is Eur 3,00 (12 jaar en ouder) en Eur 1,50 (4-12 jaar). Start duathlonseizoen In Etten-Leur openden de zusjes Suzanne en Lisette Steens zon dag het duathlon-seizoen met een run-ATB-run. Op een gro tendeels door de regenval blank staand parcours zag de eerste haar door een val de mist in gaan. Tijdens de afsluitende 1,5 km lopen zette zij alles recht en won alsnog. Haar zusje Lisette werd tweede bij de jeugd. Spelregelwedstrijd Voormalig internationaal scheidsrechter Lau van Ravens zal op donderdag 7 februari de prijzen uitreiken van de (voet- baljspelregelwedstrijd, die de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging jaarlijks organiseert. In het clubgebouw van SVDPW ontbreken dan afvaardigen van Excelsior'20, HBSS, Spaland en SVVSMC. Wel gemeld hebben zich PPSC, SVDPW en VVK< DRGS en Hermes DVS komen met twee teams. De aanvang is 19.00 uur. Het winnende team kwalificeert zich voor de dis trictsfinale op vrijdag 15 maart. Winst voor Groenoord Na twee gelijke spelen en een verloren wedstrijd is het de scha kers van Groenoord eindelijk ge lukt om te winnen. In de vierde wedstrijd van de promotieklasse werd VastNedRotterdam 4 met 3-5 verslagen. Hans Uitenbroek, Kees Sio, Jos van den Dool en teamcaptain Ja- co van Beest wonnen hun partij, terwijl Ben Riksen en invaller Marcel Dirks met een remise af sloten. Dankzij deze zege heeft Groenoord vier punten uit vier wedstrijden en een vierde plaats in het klassement. Coen van Gogh zoekt zijn maatjes Het oudste nog steeds actief spe lende lid van hockeyclub Spirit Coen van Gogh wordt op zater dag 23 februari 70 jaar. Hij wil dat feestje vieren met alle leden en oud-leden, die wel eens met hem in een team gespeeld heb ben en dat zullen er in de 54 jaar dat hij bij Spirit speelt ongetwij feld velen geweest zijn. Hij is van plan om op zijn ver jaardag met zijn 'oude maten' een drieluik te spelen. Daarvoor heeft hij de veteranenteams A, B en L al vastgelegd, maar hij is in middels driftig op zoek naar voormalige medespelers, die de hockeystick allang aan de wilgen hebben gehangen. Zij mogen zelf bepalen of en hoe lang ze willen spelen. Na afloop wordt in het clubge bouw aan de wedstrijdreeks een vierde luik gekoppeld. De mu ziek wordt dan geproduceerd door een band geleid door voor zitter Albert Tieken. SPORTAGENDA van donderdag 31 januari t/m woensdag 6 februari VOETBAL - zaterdag: VVOR- VVK (14.30 uur), Bergambacht- HBSS (14.30 uur), Rohda'76- PPSC (14.30 uur), DRGS/za- Boszoom (14.30 uur). Zondag: Kranenburg-SVVSMC (14.00 uur), Hermes DVS-Blauw Zwart (14.00 uur), Excelsior'20- Den Hoorn (14.00 uur), SVD- PW-Fortuna (14.00 uur), Spa- land-Swift Boys (14.00 uur), DRGS/zo-Steeds Hooger (14.30 uur), DJSCR-Demos (14.00 uur), Schiedamse Boys-Blijdorp (14.00 uur). Woensdag: Spaland-WK 19.30 uur oefen). DAMESVOETBAL: zondag DWO 2-Hermes DVS (13.00 uur). ZAALVOETBAL: vrijdag Margriethal 20.00 uur Schie damse Boys-RKWIK 4; maan dag HOV-PPSC, Margriethal 20.00 uur HBSS-Drenkwaark, 21.00 uur Excelsior'20-VZ'81; woensdag NBHW Boys-Groe- noord, ZW 2-Spaland, Rotter dam sportcentrum West 22.00 uur Hermes DVS-GGK. G-VOETBAL: zaterdag HBSS-Meeuwenplaat (10.30 uur). BASKETBALL: zaterdag Al- phia-Juventus (da); zondag sportzaal Oost 15.00 uur Juven- tus-Omniworld 2 (h). HANDBAL: zaterdag White Demons (h), Margriethal 19.30 uur Ventura-DES'72 (da), 21.00 uur Ventura-Anim (h); zondag Axias/Tachos-DWS (da). TAFELTENNIS: zaterdag Maasbree-Brandersstad (da); zondag Arbonet/Westa-Bran- dersstad (h). VOLLEYBAL: zaterdag SNS/VVC-Rijnmond (h), Groe noordhai 19.00 uur Rijnmond- SNS/Savico (da). Berichten voor de sportredactie Berichten kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (gverver@hetnet.nl) of fax (010 - 591 37 33). Het postadres is: Het Nieuwe Stads blad, Westhavenkade 14, 3131 AB Vlaardingen of Van Beetho- venlaan 4, 3144 AS Maassluis. Ingezonden Brief Middels deze ingezonden brief willen de medewerkers van de Spoed Eisende Hulp van het Vlietland Ziekenhuis reageren op de artikelen die onlangs zijn verschenen over de zorg in het algemeen en het functioneren van de Spoed Eisende Hulp van het Vlietland Ziekenhuis, locatie Vlaardingen in het bijzonder. Er is de laatste jaren heel wat veranderd in de hulpverlening in Vlaardingen en Schiedam. De regels zoals ooit zijn opgesteld door minister en zorgverzeke raars worden steeds strakker toe gepast. Ook in de behandeling van patiënten met spoedeisende klachten. Patiënten die geen acuut probleem hebben, moeten eerst door de huisarts gezien worden. De huisarts is altijd het loket naar het ziekenhuis. Om de toegenomen hoge werkdruk van huisartsen te verminderen en de bereikbaarheid te verbeteren, hebben een aantal huisartsen uit Vlaardingen, Schiedam een Maassluis zich verenigd in een huisartsenpost die toevallig op het terrein van het Vlietland Zie kenhuis, locatie Vlaardingen staat. De Spoedeisende hulp en de huisartsenpost werken nauw sa men maar zijn niet dezelfde in stantie. De patiënten die van huis, sport veld en dergelijke direct naar het ziekenhuis komen, moeten eerst langs de huisarts zoals het hoort. Het handigst is dat patiënten met een acute klacht 's avonds en in het weekend, vanuit huis, sport veld of waar zij zich dan ook be vinden, eerst bellen naar de huis artsenpost zodat ze direct naar de juiste hulpverlener verwezen kunnen worden. Op deze manier komen ze niet voor een gesloten deur komen van de spoedeisende hulp te staan. De spoedeisende hulp heeft zijn deuren gesloten om een daad werkelijke drempel te hebben om alle patiënten die zichzelf verwijzen de juiste regels te le ren. Want wat hebben we onszelf verwend om zomaar 24 uur per dag terecht te kunnen op de spoedeisende hulp. Hierdoor zagen wij op de spoed eisende hulp heel veel patiënten die niet met een acute of spoed eisende klacht kwamen. De Spoed Eisende Hulp liep hierdoor vol en slachtoffers van ernstige ongelukken of echte zie ke patiënten konden hierdoor niet terecht! Mensen die de spoedeisende hulp nodig hadden werden geweigerd omdat alle ka mers vol zaten met patiënten met zere vingers of enkels die soms dagen geleden al klachten kre gen en door de huisarts behan deld hadden moeten worden. Groen Links stelt dat de spoed eisende hulp niet functioneert! Nou wij kunnen u verzekeren dat die weldegelijk functioneert. On ze collegae werken hard en goed, professioneel en hoog opgeleid voor al die mensen die op de Spoed Eisende Hulp komen, na gebracht te zijn door de ambu lance, na verwijzing door huis arts of specialist. Wij vragen ons af wat de politici van Groen Links ervan vinden als zij als patiënt niet op de spoedeisende hulp terecht kun nen met bijvoorbeeld een hartin farct omdat er toevallig een sportmiddag was en de Spoed Eisende Hulp vol is met patiën ten met zere enkels, knieën enz. die ook door de huisarts hadden kunnen worden beoordeeld. Een advies aan Groen Links is ook om verhalen eerst te verifië ren en dan pas conclusies te trek ken. Namens de medewerkers van de afdeling Spoed Eisende Hulp, Henriette Vermeij, Hoofd Spoed Eisende Hulp Vlietland Ziekenhuis, locatie Vlaardingen ZAKELIJK BEKEKEN SCHIEDAM - Het in Schiedam en omstreken vanouds bekende café De Amstelbron op de Broersvest 13 wordt sinds sep tember vorig jaar gerund door Tina Smit en Joke van der Vlies, die worden bijgestaan door Tom Jerdamski en Johan Schuitema ker en een goed team van mede werkers. De 4 zijn geboren en getogen Schiedammers die er niet alleen voor willen zorgen dat De Amstelbron het Schie damse begrip blijft wat het al zo lang is, maar daar de nieuwe tra ditie van een Grand café met een goede keuken voor de toekomst aan toe willen voegen. Er is na de overname veel gedaan om het café weer up to date te maken. Zo is er een nieuwe luifel en een nieuw met heaters verwarmd ter ras aangeschaft en er is een nieu we geluid en licht installatie ge komen. De Amstelbron is en blijft een gezellig café waar ie dereen zich op zijn gemak zal voelen, of dit nu overdag de dag jesmensen zijn met de stamgas ten of vrijdagsavonds als er een live band zoals bijvoorbeeld Tic ket to ride optreedt. Zaterdags is er in de Amstelbron muziek van een DJ en wordt er naar hartelust gedanst. Ook voor een bedrijf- sparty of borrel is er volop gele genheid in de Amstelbron, de achterzaal kan voor een receptie van de voorzaak afgescheiden worden en in de keuken staat kokkin Diana garant voor een goede grote kaart. De Amstel bron is 7 dagen per week geo pend, door de weeks van 11.00 uur tot 01.00 uur en in de week ends van 09.00 uur tot 02.00 uur. Echter is er ook de mogelijkheid om de Amstelbron te reserveren voor bijvoorbeeld grote partijen. Juist vanwege haar bekendheid en de mogelijkheden die de rui me zaak biedt is De Amstelbron door de brouwerij Amstel uitge kozen om voor de UEFA cup wedstrijd die Feyenoord donder dag 21 februari tegen Glasgow Rangers speelt als voetbal sta dion te worden ingericht met een tribune van Amstelkratjes, een zaalbrede groene grasmat en een groot scherm waar overigens ook bij andere belangrijke wedstrij den gebruik van wordt gemaakt. Samen met een drietal andere Schiedamse cafés wordt er een DJ contest georganiseerd waar van de 2e ronde op donderdag 7 februari in de Amstelbron is en op 29 maart de finale gehouden wordt aan de Broersvest 13. Te lefoon 010-473 IR4< Wegener hus-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Westhaven kade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010)4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.weaener.nl Eindredacteur: Look J. Boden Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Schiedam wil met Taskforce systematischer gaan inburgeren f" '«W 5 tértuari (C __^L, j j~ Brandersstad verrast Scylla

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3