Tribe maakt van Vijfsluizen Dance- Gospelsportpark KORTWEG Waterweg Theater SCHIEDAM Frankeland mag zich nu ook verpleeghuis noemen Oranje huwelijk bepaalt beeld in Vlaardingen en Schiedam Nieuwe website www.schiedam.nl Melkert bezoekt Waterweggebied Kiezers opgelet! Kinderfilms in Teerstoof Huiskamertje zoekt biljarters Iedereen is op weg tiaar dé grootste kapper in de regio. Let's play darts with The Viking School vat huisvestingsproblemen zelf bij de horens 1 door Peter de Jong/Pieter Kornelis van Ebscheuten HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 31 JANUARI 2002 5- 1512 iereen SCHIEDAM - De website van de gemeente Schiedam heeft in de afgelopen weken een forse meta morfose ondergaan. Het 'digitale visitekaartje' heeft een geheel vernieuwde invulling gekregen. Om dit feit luister bij te zetten, wordt hij op woensdag 6 februari officieel geopend door burge meester Scheeres. Met de druk op de knop laat hij de nieuwe site op een groot scherm verschijnen. Vanaf 14.30 uur is een ieder wel kom in het bedrijfsrestaurant van het Stadskantoor aan het Stadserf. WATERWEG - Ad Melkert lijst trekker van de PvdA bezoekt op 6 februari de steden Vlaardin- gen, Schiedam en Maassluis. De PvdA'er laat zich onder andere informeren over de problematiek rond de Hoekse Lijn en bezoekt het monument van bezinning aan de Westlandseweg in Vlaardin- gen. 's Avonds neemt Melkert deel aan een openbaar debat rond het thema leefbaarheid en veiligheid in Harmonie aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardin- gen. De sociaal-democraat geeft in het debat zijn visie op het the ma vanuit de landelijke politiek. Ook de plaatselijke lijsttrekkers Anny Attema (Vlaardingen), Pieter Kromdijk (Maassluis) en Pieter Groeneweg (Schiedam) debatteren mee. Na het debat is er muziek van de zigeunerband Hot Club du Nord. Aanvang 20.00 uur SCHIEDAM - Kiezers die op 6 maart naar de verkiezingen van de gemeenteraad willen, kunnen hun stem ook uitbrengen in een ander bureau dan aangegeven op de stemkaart. Hiertoe dient men een schriftelijk een verzoek in te dienen bij de gemeente. Hier voor zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar bij de afdeling Pu- bliekszaken in het Stadskantoor aan het Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 - 17.00 uur. Het verzoekschrift dient uiterlijk op 20 februari door de kiezer te worden ingediend bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandi daatstelling (22 januari) als kie zer is geregistreerd. Na ontvangst van de oproepings- kaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van deze oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de ge meente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kie zer is geregistreerd om deze te laten omzetten in een kiezerspas. Dit kan tot en met de vijfde dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op vrijdag 1 maart 2002. SCHIEDAM - Filmhuis De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 js in september gestart met kin dervoorstellingen. Vanaf deze maand is het programma uitge breid met extra voorstellingen op zondagmiddag, leder weekend is etr dus zowel zaterdag- als zon dagmiddag een kinderfilm te zien vanaf 14 uur. Op 9 en 10 februari is dat 'Een heks in de familie' voor de jeugd vanaf 8 jaar. Het gaat over Maria, die soms zou willen dat ze geen klein vervelend broertje had. Dan komt er een nieuwe oppas die een heks blijkt te zijn met de opdracht om de wens van Maria uit te laten komen. Maar dat was natuurlijk niet de bedoeling. Op 16/17 februari draait de film There's only one Jummy Grim- ble, 23-2 volgt 'De beste zomer' en 24-2 Anastasia. Kaartreservering en info: tel. 4340500 (di t/m za 13-17 uur). SCHIEDAM - Project het Huis kamertje voor ouderen zoekt en thousiaste biljarters, die eventu eel bij ons een biljartclubje wil len opzetten. Er staat hiervoor een mooi klassiek professioneel biljart tot de beschikking. Ook zijn wij op zoek naar men sen die van een gezellig spelletje kaarten houden. Dit wordt altijd in de middag gedaan, maar na tuurlijk is men ook van harte welkom voor een gezellig praat je onder het genot van een kopje koffie. Het Huiskamertje is geopend ma - vr van 11.00 tot 16.00 uur. Adres: Groenelaan 22a. Voor meer info telefoon: 010 - 427 01 72, vragen naar Atie of Bart. Nog maar een paar weken terug zaten vele mensen de verrichtin gen te volgen van de wereldtop in darts. De inmiddels wereldbe roemde Embassy beleefde dit jaar zijn vijfentwintigste editie, maar kan zich nog steeds verheugen in een grote belangstelling. Groot verschil met andere sporten is dat de solidariteit groot is - en dat is misschien ook wel de reden dat mensen er naar kijken. Die voor namelijk wat grote, forse kerels (nou ja, Stompé dan niet), die zo verfijnd met pijltjes staan te gooi en naar vakjes van soms nog geen centimeter hoog, geven een bijna ontroerend gezicht. Eén van die jongens, Andy 'The Viking' Fordham, was dit week einde in Vlaardingen om zijn kunsten aan het publiek van café O'Shea's te tonen. Dat deed hij, zoals een werelddarter betaamt, voortreffelijk. Veel liefhebbers keken verlekkerd naar zijn tech niek en houding, want je weet immers maar nooit. Als je goed bent kom je misschien ook wel in het rijtje van Raymond van Barneveld, Ted Hankey en Tony David te staan. Flink blijven oe fenen maar. SCHIEDAM - 'Graag zou den wij op korte termijn met u in gesprek komen om nu eindelijk tot een voor bei de partijen bevredigende en structurele oplossing te ko men.' Dat schrijft de islami tische basisschool El Furkan in een brief aan de gemeen te. Ze is het zat om tegen een muur aan te lopen, en wil nu eindelijk een definitief ant woord op de vraag waar zij zich structureel kan vesti gen. El Furkan weet dat de feitelijke mogelijkheden tot uitbreiding aan de Eduard van Beinumlaan be perkt zijn. 'De omwonenden zijn - hoewel mogelijk op grond van de geldende (ruimtelijke) regelge ving - bepaald geen voorstander van de in de afgelopen jaren gere aliseerde uitbreidingen ([in de vorm van] semi-permanente lo kalen), laat staan van de nu in voorbereiding zijnde uitbreiding (koppeling van het hoofdgebouw aan de semi-permanente lokalen,' staat te lezen in een brief aan de gemeente. Meewerken Het schoolbestuur geeft echter wel aan bereid te zijn mee te wer ken aan een oplossing die voor meerdere partijen (waaronder be woners) acceptabel is. Zij is er wel van overtuigd dat dit pas mo gelijk is als de school 'elders op een geschikte lokatie terecht kan'. In de ogen van het bestuur kan dat niet anders dan Nieuwland zijn. 'De verwijzing door het gemeen- tebestuur naar het Bachplein is voor het schoolbestuur niet ac ceptabel, omdat deze lokatie nog verder van het oorspronkelijke voedingsgebied (sic!) ligt.' Het moet volgens hem dan ook wel mogelijk zijn om in Nieuwland goede mogelijkheden te creëren, 'zeker in het kader van de groot schalige vernieuwingsplannen voor deze wijk'. Want het staat als een paal boven water: El Furkan wil koste wat kost in Nieuwland blijven. Dit zou mogelijk zijn door het opzet ten van een nieuwe school, of door uitbreiding van de school middels dislokatie elders in de wijk. 'Zeker zolang er niet een dergelijke structurele en bevredi gende oplossing is, heeft het be stuur belang bij behoud en uit breiding van de huidige gebou wen aan de Eduard van Beinum laan,' zegt het bestuur stellig. Eigen actie Het bestuur geeft aan al jaren het vertrouwen te hebben gehad, dat de gemeente met een aanvaard bare oplossing zou komen om het tekort aan ruimte bij El Furkan structureel op te lossen. Het meent nu te moeten constateren, dat het in het eigen belang is om zelf actie te ondernemen. Ze heeft als doel, om bij de gemeen te nogmaals een aanvraag in te dienen voor een nieuw op te rich ten school in Nieuwland. 'Vol gens recente prognoses zal het aantal leerlingen met belangstel ling voor islamitisch basisonder wijs de komende jaren en decen nia nog sterk stijgen. Ook daar van zal een belangrijk deel uit de wijk Nieuwland afkomstig zijn.' Daarop baseert de school dus de aanvraag, en zal zich tegelijker tijd verzetten tegen de aangekon digde verwijdering van de acht tijdelijke lokalen die in 1994 in gebruik zijn genomen. Dit wil het bestuur zelfs juridisch aan vechten. Bovendien gaat de school door met de voorberei ding van de uitbreiding aan de Van Beinumlaan, door koppeling van het hoofdgebouw aan de se mi-permanente gebouwen die er nu staan. 'De gemeenteraad heeft deze voorziening goedgekeurd en een krediet verleend via het programma 2001/2002,' geeft de brief aan de gemeente aan. Maar: 'Indien het gemeentebestuur, re spectievelijk de betreffende amb telijke diensten, hier onvoldoen de medewerking aan verlenen, zullen ook op dit terrein de nodi ge stappen moeten worden gezet door de advocaat.' Handreiking Nog steeds blijft er dus een zeker vertrouwen in de gemeente rond dit punt te bestaan, want anders was zij nooit op deze redelijke manier met haar in de slag ge gaan. Dat blijkt uit het slot van de brief: 'Graag ontvangen wij van u een uitnodiging voor en gesprek op korte termijn over het boven staande, om een en ander nader toe te lichten en afspraken te ma ken over de gezamenlijke aanpak van de huisvestingsproblematiek van El Furkan.' Het is een hand reiking naar de andere kant van de discussietafel, waar nu nog le ge plekken zijn, maar misschien binnenkort de politiek zal aan schuiven. REGIO - Over een kleine twee weken ondergaat Sportpark De Vijfsluizen, op de grens van Vlaar dingen en Schiedam, een dynamisch en internatio naal publieksgebeuren, waar ook landelijk veel be langstelling voor blijkt te zijn: op vrijdag 15 febru ari zal de World Wide Message Tribe hier nabij de scheidingslijn tussen Schiedam en Vlaardingen een spectaculaire liveshow neerzetten. De band krijgt veel uitnodigingen om in de hele wereld te komen optreden op festivals en op televisie, maar geeft daaraan echter beperkt gehoor omdat zij zich voor al wil concentreren. Dat het gelukt is om de band ook voor Vlaardingen te boeken is daarom uniek. The Tribe, zoals zij kortweg door het leven gaan, is de best verkopende Dance Groep in Europa in de gospel scene, en sinds vele jaren de hoofdact op grote festivals in Europa. In Engeland kreeg de band vooral grote bekendheid door Cameron Dante, die wordt beschouwd als één van de beste breakdancers en DJ's die de UK heeft gekend. De band heeft Nederland 2 jaar geleden voor het laatst aangedaan. Ook in Nederland heeft de band vele duizenden fans. Optredens zijn in Ne derland in het verleden verzorgd op het Flevo Fes tival en de EO Jongerendag. The Tribe is begin '90 ontstaan in Manchester waar zij optreden verzorgen op middelbare scholen. Er is altijd veel aandacht voor de band geweest vanuit de internationale media. The Tribe komt in een nieuwe samenstelling naar Nederland mét de voormalige Zuid-Afrikaanse MIC-leden George Mhondera en Quintin Delport. In het voorprogramma van The Tribe zal de flitsen de nieuwe Nederlandse formatie F!ZZ!ON optre den. Het optreden in Vlaardingen komt voort uit een samenwerkingverband van een aantal enthou siaste christenen uit verschillende kerken en ge meenten uit Vlaardingen. Het programma begint om 20.00 uur, Entree 12 eu ro, groepen krijgen korting. Meer informatie is be schikbaar op de website www.valentinetour.nl of 0651 420975 SCHIEDAM - Frankeland, tot voor kort bekend als woon-, zorg- en dienstencentrum, is met terugwerkende kracht tot 1 januari 2002 door het ministerie van VWS toegelaten als verpleeginrichting voor somatische en psychogeriatrische patiënten. Zij gaat verder onder de naam: Frankeland, cen trum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn. Voor Frankeland is hiermee een lang gekoesterde wens in vervul ling gegaan. Nog altijd was de si tuatie zo, dat ouderen met een verpleeghuisindicatie moesten worden overgeplaatst naar een van de verpleeghuizen in de re gio. Die tijd is nu voorbij. Fran keland heeft met deze bijzondere erkenning zijn 'zorg-piramide-vi- sie' voltooid: door en vanuit Fran keland wordt op uitgebreide schaal zorgcentrumzorg aan huis geleverd (130 klanten), is er in tern plaats voor 178 bewoners, waarvan er 80 aanvullende ver pleeghuiszorg ontvangen en kan er nu voortaan onder eigen dak ook volwaardige verpleeghuis zorg worden geboden aan voor alsnog 73 bewoners. Ook zij zul len verblijven in riante eenper soonsappartementen met eigen sanitaire ruimten. Bij de realisering van de aanvraag aan het ministerie van VWS om Frankeland verpleeghuiserken ning te geven is een weg vooraf gegaan. Het Zorgkantoor heeft in dit proces een cruciale rol ge speeld, en er onder andere in be middeld dat de verpleeghuis de pendance van het Zonnehuis, die in het Liduinapaviljoen (beho rend bij Frankeland) was geves tigd, aan Frankeland werd overge dragen in ruil voor een aantal ver zorgingshuisplaatsen. Vanaf nu kent de regio Nieuwe Waterweg Noord drie verpleeg huis zorgaanbieders: Zorggroep Waaterweg Noord, Zonnehuis en Frankeland. Ook in de dochterin stellingen Sint Jacobs Gasthuis en Harg-Spaland zal Frankeland ver pleeghuiszorg gaan geven. SCHIEDAM Maandag is er een contact avond in clubgebouw Het Stekkie, W.H. Vliegenstraat 70, alwaar keurmeester Adrie van Holsteijn aan de hand van dia's over de zelfgemaakte terraria en aquaria uitleg zal geven, aan vang 20.00 uur, tel. 06 - 16 33 67 95. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofgemeenschap, Westvest 90- 92, voorganger is Ds. H. Noor- degraaf uit Schiedam. In de Harg/Spaland is zater dag om 14.00 uur bingo, entree 3 euro, dinsdag 5/2 is er ook bin go van 14.00 tot 16.00 uur, en tree 2 euro. De Evangelisch Lutherse ge meente houdt zondag om 10.00 uur een dienst, voorganger is Ds. L.G. Bos uit Schiedam. In de Liduinakapel (Franke land) is zondag om 9.15 uur een dienst, voorganger is Pater L.v.d. Velden met medewerking van Sjef Engering en het Liduina- koor. Donderdagavond is bij Har- monia Gerrit van Oorschot te gast die dromen zal verklaren, in het wijkcentrum aan het Wibaut- plein 165, aanvang 19.45 uur, toegang 4,55 euro. Zondag in dorpskerk Kethel, aan het Noordeinde is er een gospelsoundavond om 19.00 uur met een optreden van het Shehamkoor uit Bodegraven, toegang gratis, collecte bij de uitgang. Donderdag vanaf 21.30 uur in podium café De Graauwe Hengst, Lange Haven 28 Leon Elias Friends, vrijdag om 21.20 uur de 2e voorronde van popprijs Schiedam. In de bibliotheek aan het Stadserf 1 is weer een papieren versie van het telefoonboek van Nederland aanwezig op de 2e verdieping bij de niet uitleenba re materialen. OUDERENWERK Dia/film avond in Oost op 6/2 vanaf 19.00 uur, toegang 1,50 euro, iedere vrijdag volksdan sen in de 4 molens van 10.30 tot 11.45, 5 euro per maand, iedere vrijdag klaverjasclub in Zuid van 19.30 tot 23.30, 1,15 euro per keer. Eettafel in de Woud- hoek van 12 tot 13 uur, 4,32 eu ro per persoon per maaltijd. STICHTING WELZIJN Zondag 10/2 is er in Kluphuis Oost een line dansmiddag, kaartje voorverkoop 0,90 euro, anders 1,15 euro, van te voren kaartje halen in het Kluphuis van maandag t/m vrijdag 9.00 tot 17.00 uur. Theater aan de Schie Musical rond Sonneveld Haal het doek maar op! 'Sonne veld' is een musical over, natuur lijk, Wim Sonneveld. In de musi cal wordt hij gevolgd vanaf 1935 toen hij aan zijn carrière begon, tot aan zijn vroegtijdige dood in 1974. Het is een musical over succes en tegenslagen, verdriet, angst en vooral plezier. vrijdag 1 en zaterdag 2 februari, aanvang 20.15 uur. Opera van Timisoara met Don Pasquale De Roemeense Opera van Timi soara, al eerder te gast in het Schiedams theater, zet in grote bezetting 'Don Pasquale' van Donizetti op de planken. De componist geeft met Don Pa squale wijze levenslessen, ver pakt in een verrukkelijke belcan to. Een heerlijke komedie in de 'schaduw van de leeftijd'. dinsdag 5 februari, aanvang 20.15 uur Weer lachen met Crème Frai- che Crème Fraiche, is een viermans formatie die niet in een hokje te stoppen is. Het ene moment is het cabaret, het andere moment entertainment. Een stukje a ca- pella volgt even makkelijk op een stukje slapstick als popmu ziek. Ze trekken overal volle za len. Na Fin de Siècle brengt Crème Fraiche met Cinq opnieuw een verrassende voorstelling, waarbij slechts één ding echt zeker is: Het wordt weer lachen! vrijdag 8 februari, aanvang 20.15 uur dé trenc VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Op de fiets op zoek naar de burgerlijke belangstelling voor het Maximale Oranje huwelijk kwamen wij in eerste instantie van een koude kermis thuis. Slechts een enkele bakker en pa tisserie hadden hun winkel en etalage oranje gekleurd en inge richt. Of het oranje spandoek op het Centrum voor werk en Inko men CWI speciaal voor de gele genheid is of de vaste huismerk- kleur is mij niet duidelijk. De winkels aan de laan van Bol'es staan vrijwel allemaal leeg en ook op de Holierhoek begint de leegstand nadrukkelijk te wor den. De Hoogstraten in Vlaardin gen en Schiedam hebben ook de ze zelfde problematiek en er is geen oranje ballontje te beken nen. Op de andere winkelcentra heeft een enkel grootwinkelbe drijf als Blokker een etalage oranje ingericht en ook de Staat sloterij maakt haar verkooppun ten met de oranje kleur duidelijk herkenbaar. Kris kras fietsend door Schie dam en Vlaardingen komen we in de Holy een oranje kever - 77 86 UA - tegen. In de Schiedamse Gorzen is de Strijensestraat met gouden kroontjes en vlaggetjes versierd, hetgeen de straat goed staat. In de etalage van slijterij Oranje in de Oranje straat staan een ooievaars kruik van de We duwe van Sneek én een platvink- je Tango Maxima, een door het Schiedamse cafe 't Spul en de Vlaardingse distilleerderij van Toor speciaal gemaakte bruids traan met echt bladgoud. Pas aan de andere kant van Vlaardingen helemaal in de Westwijk op de Floris de Vijfdelaan vinden we weer een huwelijkse versiering. In de etalage van rijwielhandel Planeet staat een oranje Batavus Maxima die met gouden kroon tjes is afgezet. Toch wel enigs zins teleurgesteld dat de grote straatversieringen die je weieens op oude ansichten ziet nu ner gens te vinden zijn gaan we rich ting centrum en naar huis. Op de Westhavenplaats toch weer een leuke etalage met oranje attribu ten. Pieter Kornelis van Eb scheuten heeft zijn oranje collec tie uitgestald in de etalage van Ben Vogel. Een bord met huwe lijks diner zoals dat door café Markant werd geserveerd in no vember 1967 ter gelegenheid van het huwelijk van Schiedammer Pieter van Vollenhoven met prin ses Margriet is erg leuk, net als de oranje editie die de Nieuwe Vlaardingse Courant ter gele genheid van het huwelijk van prinses Beatrix met Claus van Amsberg in 1965 uitgaf. We wa ren zaterdag al in het Streekmu seum van Jan Anderson aan de Kethelweg geweest die een leuke tentoonstelling over het huwelijk heeft met de titel 'Ja ik wil'. Daar kwamen we ook te weten dat de stichting Nationale Ge denkdagen namens gemeente Vlaardingen door Jan Madern een medaille heeft laten graveren met portretten van Willem- Alexander en Maxima die alle 12.000 scholieren zullen krijgen. In de vitrine met voorbeeld foto's ligt een brief van de rijksvoor lichtingsdienst welke is geadres seerd aan de stichting Nationale 'Geschenkdagen'. Er zijn 10 ver gulde exemplaren geslagen waarvan er reeds 6 verkocht zijn. De oranje kleur is dus gelukkig nog niet helemaal door voetbal ler supporters en grote winkels opgeëist Op het persoonlijke ge voelsniveau zijn er nog konings gezinde uitingen te vinden al zijn toch de grote wijkvieringen fees ten van voorbije dagen. Voor u als lezer is het dus goed te weten dat ook Groot Vlaardingen en het Nieuwe Stadsblad de journalis tieke traditie voortzetten om uit gebreid aandacht schenken aan belangwekkende onderwerpen. I COIFFURE MET 16 SALONS IN: Capelle a/d IJssel Delft Hendrik Ido Ambacht Krimpen a/d IJssel Lekkerkerk Middelharnis Papendrecht Nieuwerkerk a/d IJssel Rotterdam Schiedam Spijkenisse Raadpleeg de Gouden Gids of kijk op www.woutrombout.nl Foto: WFB/RICHARD HOOGEVEEN Bestuur El Furkan gaat formeel maar strijdvaardig in de 'aanval' Foto: ED DEWAERHEIJT

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 13