Protest tegen dreigende sluiting 30-jarig winkelcentrum de Ketel Zestig jaar bij elkaar Boosheid over extra zone Beneluxlijn Korpsschip op het droge }jg (kZwderSter SCHIEDAM 'Ieder slachtoffer één te veel' Kassa jatten is geen sport. Overvaller dreigt, maar druipt af Mishandeld met vuurwapen Ontbreken van fietsverlichting Met name oudere bewoners raken in de problemen Schiedammer bij ongeluk gewond Inbrekers willen ook een kwekerij Autobraak Vroege vogel slaat zijn slag Het Nieuwe Stadsblad èjfeiiJL 70% HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - Onverlaten hebben zich in de nacht van maandag op dinsdag de toe gang verschaft tot een sport hal aan de Celsiusstraat. Na het vernielen van een ruit was men het pand binnen geko men. Uit de hal werd de com plete kassa meegenomen, met daarin een nog onbekend geldbedrag. Ook de fooienpot werd geleegd. SCHIEDAM - Een gewapende man wilde dinsdagavond een doe-het-zelfzaak aan de Admi raal Trompstraat overvallen. De man bedreigde met een mes een 45-jarige caissière en eiste van haar om de inhoud van de kassa te overhandigen. Vervolgens trok de man aan de geldlade, die daarbij echter op de grond viel. De vrouw ging op de gevallen geldlade staan, terwijl de over valler - zittend op zijn hurken - trachtte het geld eruit te halen. De bedrijfsleider van de zaak schoot zijn medewerkster te hulp en trok de overvaller aan zijn jas, waarop deze zonder buit de zaak verliet. SCHIEDAM - Dinsdagavond werd op de Hoogstraat een 21-ja rige Schiedammer aangetroffen, die ernstig was mishandeld. Vol gens een getuige was het slacht offer door een nog onbekende man met een vuurwapen een aal tal malen in zijn gezicht en op zijn hoofd geslagen. Met diverse verwondingen aan zijn hoofd moest de man naar het Vlietland Ziekenhuis worden vervoerd. Omdat daar direct medisch moest worden ingegrepen kon het slachtoffer nog niet over de toedracht van de mishandeling worden gehoord. SCHIEDAM - Politiepersoneel stond dinsdagochtend vroeg al paraat om fietsers in de Groe- noordstraat en op de Churchill- weg te controleren op de aanwe zigheid van verlichting op hun stalen rossen. Maar liefst 260 fietsers moesten even halt hou den. Hiervan zijn er 41 op de bon geslingerd voor het niet voeren van verlichting op de fiets. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Vervolg van voorpagina De aanleg van de verbinding brengt een aantal veranderingen en aan passingen met zich mee. Hollandia schrijft: 'Bomen moeten wijken voor de aanleg van de brug. De natuur wordt er kapotgemaakt en de Schie wordt onbruikbaar voor recreatie en pleziervaart.' Maar ook overlast speelt de bewoners parten: '[Deze] is groot, zeker als gedu rende een half jaar een groot aantal bussen per dag over de Delfland- seweg denderen. De straat is hier niet op berekend - passeren is vrij wel onmogelijk - en het wordt ook gevaarlijker op straat. Om maar niet te spreken van de onacceptabele toename van de stank en de her rie. In de wijk wonen diverse volwassenen en kinderen met klachten aan de luchtwegen en zij vrezen voor hun gezondheid,' klinkt het waarschuwend. De Delflandseweg is in het verleden al vaker gebruikt als sluiproute. Dat is de bewoners slecht bevallen, meent Hollandia. Zeker met be trekking tot de vele kinderen die in die wijk wonen. 'Ieder slachtoffer is er een te veel. Met name de angst voor ongelukken is een drijfveer voor de ouders om de brug niet toe te staan.' De verenigingen zijn ook kwaad over de manier waarop zij zijn 'ge bruikt' door de gemeente Schiedam. Half december werd de mening van de bewoners gepeild via de drie verenigingen. Deze hebben toen laten weten tegen de komst van een brug te zijn. 'Een maand later is de aanvraag voor een bouwvergunning gewoon gepubliceerd. Hoewel de gemeente het tegendeel beweert, is er totaal geen rekening gehou den met de bezwaren van de bewoners,' besluit de brandbrief. De gemeente heeft aan de verenigingen aangegeven wel om de tafel te willen, maar nu nog niet. 'Ze zeiden tegen ons: de wethouder heeft het veel te druk met de verkiezingen. Dat komt later wel.' mm SCHIEDAM - De plannen om winkelcentrum de Ketel aan de Borodinlaan over vermoedelijk zo'n twee jaar op te heffen, zijn bij de winkeliers en bij veel wijk bewoners in het verkeerde keelgat geschoten. Zij be strijden met klem het argu ment dat de huidige drie winkelcentra in de wijk Groenoord teveel van het goede zou zijn, zoals door bestuurlijk Schiedam is vastgesteld. 'Er is hier een storm van protest opgelaaid', meldt bewoners woordvoerder Wim van de Vel de. Winkelcentrum De Ketel draait prima, er wordt hier ge fluisterd dat De Ketel kennelijk teveel concurrentie oplevert voor winkelcentrum Spaland en daar om maar moet verdwijnen. Maar daar leggen wij ons niet zomaar bij neer.' Het zijn vooral ook de vele oudere bewoners van de cir ca 665 Z-flats die de dupe drei gen te worden als het buurtwin kelcentrum zou verdwijnen, be nadrukt Van de Velde: 'Er is hier sprake van een behoorlijke verg rijzing. Mensen zijn hier destijds komen wonen omdat het zo aan- trekkelijk is, met de winkel vlak bij huis. Oudere mensen zijn veelal slecht ter been en kunnen het eindje naar dit winkelcen trum wel overbruggen, maar winkelcentrum Spaland is voor de meer bejaarde buurtbewoners veel te ver weg. Dat halen ze simpelweg niet. Voor hun is het straks een levensgroot probleem als de winkels hier verdwijnen.' Winkelcentrum de Ketel, waar van een aantal winkels al meer dan dertig jaar 'het dorp' van le vensmiddelen en andere ge bruiksgoederen voorziet, kampt bepaald niet met gebrek aan klanten. Van de Velde: 'Je ziet hier ook geen leegstand zoals je elders in Schiedam wel aantreft. Als er een zaak leegkomt dan zijn er zo weer nieuwe kandida ten. Dat zag je toen vorig jaar si garenwinkel Jaarsma stopte, de zaak is daarna opgedeeld in twee winkeltjes een sigarenzaak en een bloemenzaak. Die mensen hebben trouwens wel veel geld geïnvesteerd in hun winkel. Dat is een investering voor de toe komst. Maar die ondernemers krijgen nu te horen dat het over twee jaar afgelopen is. Dat is toch onvoorstelbaar! 'Winkeliers willen hier ook hele maal niet weg, hebben ze mij verzekerd', aldus van de Velde. 'Bas van der Heijden gaat hier wel vertrekken, maar dat is al leen omdat de supermarkt uit zijn jasje gegroeid is en op de huidige plek geen mogelijkheid heeft om uit te breiden. Niemand begrijpt hier waarom een econo misch florerend winkelcentrum weg zou moeten.' In Schiedam trouwen ze met bosjes, en als je dan lang 'met elkaar gaat', wordt het vanzelf een diamanten huwelijk. Zestig jaar zitten Evert van Dijk en Dirkje van Dijk - Vrijdag bij elkaar. En nog steeds met plezier. Gisteren (woensdag) kwam burgemeester Scheeres even langs om een gemeentelijk cadeau aan te bieden en de echte trouw akte met de kopie aan de muur van de familie te vergelijken. De heer Van Dijk heeft in zijn jonge jaren bij de Gusto gewerkt, en stoomde later door naar de scheeps- en bruggenbouw, als voorman. Grote pro jecten zoals Neeltje Jans en de Haringvlietsluizen mag hij op zijn con to zetten. Zijn vrouw was coupeuse, had op haar achttiende al alle ver eiste diploma's, en maakte kleding voor etalages. Na haar huwelijk werd zij gevraagd mee te werken aan modeshows, wat zij nog lang met veel plezier heeft gedaan. De twee hebben samen twee zoons en een dochter gekregen, die op hun beurt zeven kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen 'afleverden'. Antonie van Eijk en Antonia van Eijk - Veldt zijn ook al zestig jaar getrouwd! In 1942 zeiden zij 'ja' tegen elkaar, en brachten vijf kinderen, 9 kleinkinderen en naar schat ting (sic!) vier achterkleinkinderen voort. De heer Van Eijk was scheepstimmerman en assistent normalisator bij Wilton Feijenoord. Daar heeft hij maar liefst veertig jaar gewerkt. Zijn vrouw deed het huishouden. Nu doen ze nog steeds genoeg om de dagen door te ko men. Beiden houden veel van puzzelen, kruiswoordraadsels en tv kij ken. Meneer Van Eijk besteedt regelmatig tijd aan de computer, en sa men gaan de twee tortelduiven winkelen in de Nieuwe Passage. Nog steeds gezellig met zijn twee, dat is toch het mooist wat er is? I U' Antonie en Antonia van Eijk De familie Van Dijk laat derkopie van de trouwakte aan burgemeester Scheeres zien HELLEVOETSLUIS - Door nog onbekende oorzaak kantelde dinsdagmiddag een vuilniswagen op de Noorddijk in Hellevoet- sluis. De 30-jarige bestuurder uit Schiedam werd voor onderzoek overgebracht naar het Ruwaard van Putten Ziekenhuis in Spijke- nisse. Hier bleek dat hij 'slechts' enkele blauwe plekken en bulten had opgelopen. DONDERDAG 31 JANUARI 2002 5 - 1510 REGIO - De extra zone die de Beneluxmetrolijn van Hoogvliet naar Schiedam krijgt heeft tot grote boosheid geleid op het eiland Voorne- Putten. De gemeenten Spijkenisse, Westvoorne en Hellevoetsluis hebben boze brieven gestuurd naar het bestuur van de Stadsregio, de regelaar van het openbaar vervoer in het Rijnmondgebied. De ge meenten zijn er boos over dat de Stadsregio plotseling op de proppen is gekomen met een extra zone voor de in september te openen me trolijn. Dit leidt ertoe dat er bij het opstappen in Spijkenisse en Hoog vliet op de strippenkaart een extra strip gestempeld moet worden. Nu nog mag een strip minder gestempeld worden als men met de metro naar Rotterdam-Centraal Station gaat, omdat een alternatieve route - per bus door de Beneluxtunnel naar Schiedam - een zone minder is. En in het openbaar vervoer geldt dat de kortste route die een reiziger kan afleggen, ook al legt hij die niet daadwerkelijk af, bepalend is voor het aantal strippen dat afgestempeld moet worden. Het Stadsregiobestuur heeft ondanks de protesten besloten de extra zone op de Beneluxlijn door te voeren. Hierdoor wordt het aantal zo nes van deze lijn en de bestaande Erasmuslijn gelijk. Zou de Bene luxlijn een zone minder hebben, dan scheelt dat de Stadsregio 2,3 mil joen gulden (ruim 1 miljoen euro). En dat geld is al ingecalculeerd bij de exploitatie-opzet van de nieuwe metrolijn. Bovendien verstrekt het rijk bij minder inkomsten via reizigers ook minder subsidie. Dat leidt volgens een woordvoerder van de Stadsregio uiteindelijk tot een ver schraling van het openbaar vervoer. Spijkenisse vindt dat het extra geld nu opgebracht moet worden door een 'beperkte groep reizigers', zijnde de bewoners van Voorne-Putten en Hoogvliet. Westvoorne en Hellevoetsluis sluiten zich daarbij aan. Deze gemeenten voeren bovendien aan dat zij erop achteruit gaan om dat de rechtstreekse busverbinding naar het Marconiplein wordt op geheven. Een ruime meerderheid van de gemeenten in de Stadsregio heeft ove rigens geen problemen met de extra metrozone van de Beneluxlijn. SCHIEDAM - Twee Schiedammers in de leeftijd van 33 en 35 jaar werden dinsdagochtend aangehouden in een woning aan de Noord molenstraat, waarin zij zojuist hadden ingebroken. De politie was naar het pand gegaan omdat maandagavond tijdens een brand aldaar een hennepkwekerij was ontdekt. Toen de politiemensen de met een houten plaat afgedichte deur wilden openen, ontdekten zij de inbre kers. Zij bekenden dat zij de apparatuur die gebruikt werd voor de kwekerij wilden stelen. Beiden werden aangehouden en overgebracht naar het bureau. De politie stelt nog een nader onderzoek in naar de eigenaar van de betreffende plantencollectie. SCHIEDAM - Een 39-jarige vrouw uit Oud-Beijerland parkeerde dinsdag haar auto op de Singel, en ontdekte bij terugkomt dat er in het voertuig was ingebroken. Het portier was geforceerd, en een radio/cd- speler bleek te zijn weggenomen. De vrouw heeft aangifte gedaan. SCHIEDAM - Een vroege vogel was dinsdagochtend op pad gegaan om in te breken in een bovenwoning aan de Edisonstraat. Hij ver schafte zich toegang tot het pand door de deur open te flipperen met een kaartje. Uit de woning werden een mobiele telefoon en een tas, met daarin diverse pasjes, weggenomen. De politie heeft een nader onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - Dat schepen van tijd tot tijd even uit het water moeten worden gehaald voor een inspectie, mag duidelijk zijn. Onlangs was de beurt aan de Spica, het opleidingsschip van de Schiedamse Zeeka- detten, om in dok te gaan voor een periodieke inspectiebeurt. Dit ge beurde bij een korpsvriendelijke werf in Vlaardingen, waar het schip voor enkele dagen in dok kwam te liggen. Het gehele onderwaterschip werd grondig gereinigd, en daarna uitge breid geïnspecteerd op onregelmatigheden en eventuele probleem punten. Gelukkig bleek alles prima in orde, en was de romp overal nog in een prima conditie. Na een goede laag speciale verf kon het voormalige betonningsvaar- tuig weer terug in haar element, met de waterlijn daar waar hij hoort: aan de buitenkant. Naast de medewerkers van de dokmaatschappij staken ook de kadetten flink de handen uit de mouwen, en werd niet alleen het onderwaterschip aangepakt, maar ook het dek. De Spica maakt momenteel een grondige opknapbeurt door, waar door het schip nog vele jaren dienst kan blijven doen als 'drijvend clubhuis'. Het vaartuig beschikt niet over voortstuwing en fungeert als thuisbasis. De kadetten trekken er voor hun vele kampen en vaar tuigen op uit met hun uitgebreide vloot aan kleine vaartuigen, en met hun mijnenveger Van Versendaal. De Spica is inmiddels weer versleept naar haar vaste ligplaats in de Wilhelminahaven aan de terreinen van de HSM Met het vaarseizoen weer voor de deur is het voor jongens en meisjes tussen de 11 en 15 jaar, misschien een idee om eens geheel vrijblij vend een keertje aan boord te komen kijken, en eens te zien of het zeekadettenleven iets voor hen is. De komende maanden staan er weer diverse kampen, zeildagen en ex cursies gepland die zeker de moeite waard zijn. Neem voor verdere informatie gerust contact op (buiten kantooruren) met de comman dant van het korps, ir L.J.van Ewijk 010 - 473 25 33, of de secretaris R.C.Visser 010 - 473 32 82. Wegener hus-aaohutskrancen verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V, Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Look J. Boden Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto: HANS KEIJZER '\A „gpr*- 'té***. Foto's: ED DEWAERHEIJT Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3