IN KRANT Bouwput Schiedam Schiedam maakt nieuwe www 476 stankklachten Tegen de vangrail Durf jij in het diepe te springen? Bewoners en profs komen met ideeën 'Nieuwland aan zet' Wegener huls-aan-hulskranten Beroving gepaard met geweld Opgepakt na autodiefstal Automobilist maakt amok ONS spoelt waterleiding door Eigen verantwoordelijkheid van organisatoren doet lood in schoenen zakken KMK 0P BE BBBRfEKSPABIWA'S Kunst Portretten in De Artoteek Preventie Inbraak weren Flipperstrips Politiek Verkiezing Ook voor CDA dichterbij SCHIEDAM - Een 66-jarige Schiedamse vrouw werd dins dagavond op de Burgemeester Van Haarenlaan op het fietspad, nabij de ingang van de begraaf plaats, door een onbekende jon gen plotseling de weg versperd. De knaap rukte vervolgens de tas van haar stuur af. Ondanks hevig verzet van het slachtolfer, waar bij de jongen diverse klappen en schoppen kreeg, zag hij kans er met de tas vandoor te gaan, sa men met een iets verderop staan de jongen. In de tas van de vrouw zaten onder meer haar portemonnee, met daarin een nog onbekend geldbedrag en een giropasje, dat direct door haar werd geblokkeerd. De politie heeft een nader onder zoek ingesteld. MAASSLUIS - In Gouda wer den maandag twee Maassluizers (20 en 16 jaar) en een 23-jarige Schiedammer opgepakt in een uit Maassluis gestolen auto. De politie zag tijdens een controle dat het contactslot van de wagen waarin het drietal zat doorver bonden was. De mannen werden aan de poli tie Waterweg overgedragen voor nader onderzoek. De Schiedammer en 20-jarige Maassluizer bleken niets met de diefstal te maken te hebben, zij werden weer in vrijheid gesteld. De 16-jarige Maassluizer werd ingesloten op verdenking van het stelen van de auto die de nacht daarvoor verdween vanaf de Dunantdreef in zijn woonplaats. VLAARDINGEN - Een 24-jari- ge Vlaardingse automobilist is maandag op de Binnensingel door een 29-jarige Schiedammer met een spanband (wordt ge bruikt om lading op een imperi aal vast te binden) geslagen. De 29-jarige Schiedammer blok keerde met zijn auto de weg om dat hij de spanband uit zijn auto wilde halen. De Vlaardinger kon er niet door, stapte uit en zou de Schiedam mer mondeling bedreigd hebben, waarop de Schiedammer met de spanband sloeg. De politie arresteerde de Schie dammer. De Vlaardinger deed aangifte. REGIO - Een 40-jarige Vlaar dingse automobiliste is dinsdag morgen gewond geraakt nadat zij met haar auto tegen de vangrail klapte. Het ongeval vond plaats in de bocht van de A29 naar de A15. De Vlaardingse stuurde door een nog onbekende oorzaak naar rechts waardoor de vangrail werd geraakt. De auto draaide een kwartslag en botste nog maals tegen de vangrail. Het slachtoffer werd met verwondin gen naar het Claraziekenhuis vervoerd. De ontwikkelingen in Schiedam gaan hard, heel hard. Op sommige plekken lijkt de stad wel op een enorme bouw put. Nieuwland vernieuwt, Het Land van Belofte wordt einde lijk ingewilligd, het NS Sta tion krijgt een facelift en op de Broersvest wordt koorts achtig gewerkt aan het presti gieuze TramPlus project Het ziet er uit alsof er met de auto geen doorkomen meer aan is, maar wie handig kan manoeu vreren, is snel vertrouwd met de rood-witte paaltjes, de zandbergen en het vele bouw- verkeer dat kriskras door het reguliere verkeer heen raast. Schiedam verjongt, en krijgt een heel ander gezicht. Maar geen verbetering zonder rom mel te maken. Waar gehakt wordt, vallen spaanders.,. SCHIEDAM - De ONS spoelt op woensdag 13 februari op een spuipunt aan de Kerkweg hoek Slimme Watering een drinkwater leiding door. Deze werkzaamhe den starten vanaf 8.30 uur en ne men de gehele dag in beslag. In heel Schiedam, en met name in de wijk Schiedam-Noord, kan men hierdoor enige overlast on dervinden. In de stalen en gietij zeren waterleiding heeft zich in de loop der jaren een laagje ijzer- slib gevormd. Bij het opendraaien van de kraan kan dit ijzerslib meekomen met het drinkwater. Om goed en helder drinkwater te kunnen blijven leveren is spuien dus noodzakelijk. Tijdens het spuien kan de waterdruk in de woningen iets lager worden en kan er bruin water uit de kraan komen. Dit is echter van tijdelijke aard en niet schadelijk voor de gezondheid van mens en dier. ONS adviseert om de dag voordat de schoonmaak begint, het water voor consumptie en/of gebruik van wasmachine of andere appa raten te controleren. Zo nodig kan men vooraf een kleine hoeveel heid water in voorraad nemen. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam vindt dat evene menten in de stad geregu leerd moeten worden. Al be gin 2000 werd de notitie 'Richtlijnen voor beoorde ling, subsidiëring en onder steuning van toeristische evenementen in Schiedam' als uitgangspunt genomen voor de ontwikkeling van een integraal evenementen- beleid. Daarvan ligt nu een evaluatie op tafel. Het kersverse rapport is geschre ven door de sector Economische Zaken van de gemeenten Schie dam. Dit heeft zij gedaan in nauw overleg met andere afde lingen, naar aanleiding van de in 2000 geschreven notitie van de commissie voor algemene en economische zaken. Het beoogt 'een integraal afwegingskader voor alle evenementen' aan te reiken. In goed Nederlands: hoe reguleert de gemeente initiatie ven voor (toeristische) evene menten? De schrijvers geven vier redenen aan waarom een evenement be langrijk kan zijn voor Schiedam: - ze versterken het imago van de stad; - ze leveren een bijdrage aan de promotie ervan; - ze leveren een bijdrage aan de versterking van de economie; - ze leveren een bijdrage aan het welzijn van de eigen bevolking. Daarbij zijn drie doelen gefor muleerd: - bezoekers naar de stad trekken; - verschillende mo gelijkheden van actieve en pas sieve cultuurbeoefening toegan kelijk maken; - sociale eenheid in de wijken bevorderen. 'Bottleneck' 'De gemeente heeft met betrek king tot evenementen in eerste instantie een voorwaarde schep pende en faciliterende rol,' schrijven de rapporteurs. 'Om een kwaliteitsimpuls te geven bestaat de behoefte om als ge meente een adviserende rol te spelen.' De sector Economische Zaken zou in het licht van het bovenstaande een beoordelende functie bekleden als het gaat om evenementen met een toeristi sche en promotionele functie voor de stad. De sector CES (Cultuur, Educatie Sport) be oordeelt en speelt in een aantal gevallen een inhoudelijke rol (ondersteuning bij programme ring) bij evenementen met een culturele waarde. Vanuit het wijk-buurtbeheer zal worden ge keken in hoeverre de gemeente ondersteuning geeft in financiële zin aan evenementen die de so ciale samenhang voor de lokale bevolking versterken. Het probleem waar organisato ren op dit moment mee kampen, en daardoor moeite hebben hun evenementen uit de grond te trekken, is eigenlijk drieledig van aard. Het vinden van sponsors blijft voor velen een enorme bottle neck. Bedrijven zien steeds min der de noodzaak van sponsoring in. Ook is het moeilijk om aan vrijwilligers te komen. De over spannen arbeidsmarkt leidt ertoe dat het moeilijk is om vrijwilli gers aan een organisatie te bin den. Als laatste probleem wordt ge noemd, dat er vanuit hulpdien sten (politie, brandweer) steeds meer verantwoordelijkheid bij evenementen worden gelegd. Or ganisatoren moeten bijvoorbeeld nu zelf verkeersregelaars in dienst nemen, in plaats van dat zij beroep kunnen doen op de politie. Minder initiatief Consequentie (en tegelijkertijd risico) van deze ontwikkelingen is, dat er steeds minder initiatie ven worden opgezet. 'Bestaande festivals drijven op verworven heden en ervaringen uit het ver leden, maar het opwaarderen van een evenement of het opzetten van nieuwe activiteiten verloopt zonder ondersteuning van de overheid zeer moeizaam,' con cludeert de evaluatie. Daarom moet de overheid een veel ster kere rol krijgen, zodat initiatie ven binnen de gemeente gewaar borgd worden. Dit gebeurt door een zogenaamde kwaliteitsim puls, waarbij dan vooral de ogen gericht zijn op het stroomlijnen van de interne organisatie van de gemeente. Dat bestaat uit het op zetten van een werkgroep toeris tische evenementen, waarin ver tegenwoordigers zitten van on der andere hulpdiensten en een aantal gemeentelijke sectoren. Bovendien is er een procedure vastgesteld waar de betreffende organisator doorheen dient te lo pen. Daarbij krijgt de Stadswin- kel een spilfunctie: deze wordt het centrale loket, die de organi sator bij alle lopende zaken van dienst kan zijn. De winkel onder houdt contacten met de gemeen telijke sectoren en pleegt regel matig overleg met de hulpdien sten. Met de opzet van dit plan blijft Schiedam gewaarborgd van initiatieven, zodat er nog lang genoten kan worden van Bran dersfeesten, Stadserffestival of andere gezellige evenementen. De gemeente Schiedam lanceer de gisteren haar geheel ver nieuwde website. Na een ingrij pend proces van inhoudelijke en uiterlijke vernieuwing, heeft de gemeente Schiedam een geheel nieuwe route ingeslagen op de virtuele snelweg. De meest in het oog springende verandering is de nieuwe vormgeving. Het traditio nele zwart-geel geeft plaats ge maakt voor een geheel nieuw beeld van Schiedam. De molens, het historische stadshart en de je never, maar ook de bedrijvigheid, dynamiek en bereikbaarheid van de stad zijn in de vormgeving te rug te zien. Het nieuwe uiterlijk is slechts een deel van de ver nieuwing. Veel essentiëler is de verandering in de manier waarop de informatie op de website aan geboden wordt. Deze informatie wordt niet langer geordend van uit het perspectief van de organi- satie, maar vanuit de optiek van de bezoeker. De website heeft daardoor een vraaggericht karak ter gekregen: niet het informatie aanbod van de organisatie, maar de informatievraag van de bezoe ker staat centraal. De website laat de basis van het nieuwe virtuele Stadskantoor van de gemeente Schiedam zien. Hoewel de infor matie op de vernieuwde website al veel gevarieerder en omvang rijker is dan die op de vorige website, is dit slechts een begin. De nieuwe website zal uiteinde lijk uitgroeien tot een medium dat voorziet in de informatieve, communicatieve en dienstverle nende behoeften van gemeente en Schiedammer. Wat doen toekomstige zorgverleners in EuroDisney? SuTf naar het Hoogheemraadschap van Delfland, www.hh delfl and.nl Centrum gjVakopleiding SCHIEDAM - Bewoners van Nieuwland, de gemeente en Woon- plus Schiedam presenteerden onlangs hun ideeën voor project 'Nieuwland aan zet'. Voor dit project hebben veertig bewoners en professionals uit Nieuwland zelf ideeën en wensen aangedragen om het wonen en leven in hun wijk aangenamer te maken. Na twee brainstormsessies stelden zij plannen op, waarmee ze aan de slag gaan. In het kader van het Grotestedenbeleid neemt de gemeente Schie dam deel aan het landelijke project 'Onze buurt aan zet'. Doel van dit project is het geven van een extra impuls aan de veiligheid en leefbaarheid van achterstandswijken. Minister van Boxtel van het Grotestedenbeleid heeft voor 'Onze buurt aan zet', dat een looptijd van drie jaar heeft, extra geld beschikbaar gesteld. Om in aanmer king te komen voor deze regeling moeten projectvoorstellen inge diend worden die zijn opgesteld door de bewoners uit de wijk en moeten de GSB-steden ook zelf geld investeren in de plannen. De plannen voor Nieuwland zijn goedgekeurd en het rijk stelt daar cir ca 1,1 miljoen euro voor beschikbaar, waar Nieuwland drie jaar mee moet doen. De gemeente steekt circa 570.000 euro in het pro gramma. In oktober en november heeft een groep van veertig bewoners van Nieuwland en professionals zich gebogen over de invulling van het programma van 'Nieuwland aan zet'. Zij stelden een profiel van de wijk samen, aangevuld met zes belangrijke waarden in Nieuwland en een reeks projecten. Daarvoor werkten zij vijf vragen uit over het karakter van de wijk, de mensen die er leven en de gevoelens die zij over hun wijk hebben. Twee professionele visualisers maak ten hiervan 68 tekeningen. Verder leverden de dagen 54 project voorstellen en vier flipovers vol ideeën op. Vervolgens werkte een ontwerpteam de ideeën uit tot projecten, waarna de bewoners en professionals de meest geschikte projecten selecteerden voor buurt aan zet. De tekeningen waren daarbij net zo belangrijk als de tek sten. REGIO - De afgelopen maand kwamen bij de DCMR 476 stank klachten binnen. Dat is 21 klachten minder dan het gemiddelde in de afgelopen vijf jaar in januari. Maar wel beduidend meer dan vorig jaar, toen werden in januari 299 stankklachten genoteerd. Begin vorige maand kwamen 37 klachten binnen uit Maassluis, Maasland, Vlaardingen en Rozenburg. De stank kwam van Sita Eco- service waar het schip Oderstern tanks aan het reinigen was. Na in spectie van de DCMR werd het wassen gestaakt. Vier dagen later wer den uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam 136 klachten ontvangen over een plasticlucht die afkomstig bleek van een styreenmorsing in de 3e Petroleumhaven in de Botlek. Na indammen en onder schuim zetten van de styreenplas namen de klachten af. Het schip dat de vloeistof loosde bleef ondanks uitvoerig onderzoek van havenbedrijf en rivierpolitie spoorloos. Op 7 januari kwamen vanuit Vlaardingen klachten die veroorzaakt werden door tankreiniging bij Odjell waarbij acrylaat vrijkwam. Op 17 januari ontsnapte opnieuw acrylaat bij het bedrijf en werd weder om geklaagd over stank. De DCMR behandeld klachten vertrouwelijk en is 24 uur per dag be reikbaar op tel. 4733333. Fauteuil LINEKE VERSCHIJNT IN DE GFMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE; DONDERDAG 7 FEBRUARI 2002, JAARGANG 51 Nr. 6 Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Gemeente Schiedam wil initiatief van evenementen beter waarborgen Foto: WHW/HANS KEIJZER Kijk vnde rop in deze uitgave j >lr> oil Ijjfc WMcl Tanitim günü... 15 ve 16 $ubat Bu dergideki ilanimiza baktniz In diverse kleuren Spirit stof. Meeneemprijs! Nu van 239,- voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 a Stadsblad Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1