mm Gemeente Schiedam Schiedam kiest nieuwe koers op virtuele snelweg Vrijwilligerswerk Politieke debattei i De Gemeentelijke Kredietbank SCHIEDAM* NL Eenrichtingsverkeer op Broersvest r LmÏUW;ïteHv i J verloren,gcuuu Roger van Boxtel bij politiek debat SOBO Debat in de bibliotheek Vragen rond de verkiezingen WOENSDAG 13 FEBRUARI 2002 NS1-2 Op de Broersvest wordt vanaf vrijdag 15 februari eenrichtings verkeer ingesteld. Verkeer komend vanaf Plein 1940 - 1945 richting Koemarkt kan normaal doorrijden. Verkeer afkomstig vanaf de Koemarkt en de Rotterdamsedijk wordt omgeleid. De omleidingroutes worden duidelijk aangegeven. Zal snelverkeer de komende periode door het instellen van het eenrichtingsver keer extra overlast ondervinden, voor fietsers verbetert de situa tie. Nu moeten zij omrijden; vanaf vrijdag kunnen zij gebruik maken van een tijdelijk fietspad aan beide zijden van de enkele rijbaan op de Broersvest. Aanvankelijk was het de bedoeling om de Broersvest tijdens de aanleg voor TramPlus open te houden voor verkeer in twee rich tingen. Nu de werkzaamheden in volle gang zijn, blijkt in de praktijk dat de situa tie vooral voor voetgangers niet veilig meer is. In overleg met bewoners, winkeliers, politie, brandweer, GGD en alle andere betrokken partijen, is daarom besloten toch eenrichtingverkeer in te stellen. Informatie over TramPlus via telefoonnummer 0800 5555 444 of via de website www.Schiedam.nl. De komende weken verschijnt deze rubriek die in het teken staat van de gemeenteraadsverkiezingen. Want woensdag 6 maart fe het zover: dan kunt u de politiek in Schiedam voor de komende vier jaar beïnvloeden door te kiezen voor de persoon die volgens u het beste in staat is de hete tidn^jzers van de stad op te pakken. Schiedammers bepalen welke politieke partijen straks daal uit gaan maken van de gemeenteraad en hoevéel zetels ze krijgen toegewezen. Met dit nieuwe stadsbestuur krijgt u dagelijks te maken. Première Schiedams huisgezelschap ELS Inc. in Theater aan de Schie Werkzaamheden TramPlus op twee zondagen BOUWZAKEN n.: Heeft u genoeg van het binnen zitten? Lijkt het u leuk eens iets heel anders te gaan doen? hebben op de kwaliteit van uw directe woon- en leefomgeving. teu n Gemeente Schiedam chieda m Een nieuw museum voor de stad? Wordt de openbare bibliotheek hét kenniscentrum in de stad? Schiedam: ook een.leuke stad voor jongeren? Deze drie items komen aan bod in het Politiek Qafé a/d Schie vrijdag 15 febru ari 2002 in Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, Schiedam Cultureel Schiedam voor jongeren? De toegang is gratis. Een kleine greep uit het vacaturebestand: Een kinderopvang zoekt: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 07, WOENSDAG FEBRUARI G emeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Welkom op de internetpagina van de gemeente Schiedam ingangen Bestuur Omamsatie Nieuw» Activiteiten Onderwijs Jeugd Jongeren Plattegrond Vacatures tMÉHI Sitaroag Reageer Digitaal l oket Ondernemen Kants Sport Recreatie Buitengewone binnenstad Bwulnkn sfcwhwf J, mz az tdfeda» Owdw 13Öi, ilW ÉA 'iihtwiwt mi nt-mwïi E-bmSIs ii»f«'g-*dsitrii<>wuti Sinds afgelopen woensdag 6 februari is de geheel nieuwe website van de gemeente Schiedam in de lucht. Hiermee heeft de gemeente een geheel nieuwe weg ingeslagen op de virtuele snelweg. Wat het meest opvalt aan de nieuwe site is de compleet nieuwe vormgeving. Het traditionele zwart-geel heeft plaats gemaakt voor een geheel nieuw beeld van Schiedam. De molens, het historische stadshart en de jenever, maar ook de bedrijvigheid, dynamiek en bereikbaar heid van de stad zijn in de vormgeving terug te zien. De website moet uiteindelijk uitgroeien tot een medium dat voorziet in de informatieve, communicatieve en dienstverlenende behoeften van gemeente en Schiedam mer. Wat heeft dit virtuele Stadskantoor u te bieden? Zoals u ongetwijfeld gehoord of gelezen heeft, komen de gemeenteraadsverkiezingen er aan. Op 6 maart mogen alle Nederlanders van 18 jaar en ouder mee bepa len hoe hun gemeente bestuurd gaat worden. Elders op deze pagina is daar informatie over te vinden. Maar ook op www.schiedam.nl kunt u terecht voor informatie over de aanstaande verkiezingen. Achtergronden, praktische informatie, maar ook links naar de verschillende politieke partijen. Op de websites van deze partijen staan meestal ook hun verkiezingsprogramma's die u kunnen helpen bij het bepalen van uw stem in de verkiezingen. Op de homepagina van de gemeente ziet u gelijk al het kopje verkiezingen staan. Binnenstad Komend weekend gaat in het Fortis Theater aan de Schie een toneelstuk van het Schiedams huisgezeischap in première ELS Ine,, speelt De hemel voor Achiel!, een melo-docudrama gebaseerd op de authentieke dagboeken van ene Achiel De Baere (1912-1973). De voorstelling wordt geregis- seerd door Arie de Mol en gespeeld door Ali-Ben Horsting, Olaf Malmberg, Gaby Milder, Peggy Vrijens en Erik Whien. Achiel De Baere is een bescheiden eenling, die al op jonge leeftijd arbeidsongeschikt wordt en een teruggetrokken leven leidt met zijn postduiven. Totdat bij hem de lief de ontbrandt voor zijn Rachel. Het blijkt een hopeloze liefde, die Achiel steeds verder in het ongeluk stort. In kleine, rode dag boekjes beschrijft Achiel 30 jaar lang hoe hij wordt geplaagd door ziektes en liefdesver driet. Met zijn merkwaardige telegramstijl schrijft de 'ongeletterde' Achiel onbedoeld de prachtigste poëzie. Verpletterend eenvou dig van taal. Zijn 30 boekjes schetsen een indringend portret van een door en door simpel mens, op zoek naar liefde. De Vlaamse theatermaker Erik l>e Volder vond deze dagboekjes op een Gentse rommelmarkt en schreef er in 1988 een toneeltekst rond. ELS Inc. bewerkte dit ontroerende levensverhaal tot een meesle pend melodrama, met live muziek, liedjes en gezongen dialogen. Programma Zaterdag 16 en zondag 17 februari in het Fortis Theater aan de Schie. Aanvang 20.15 uur, prijs 13,40 12,25 (reductie), kassa geopend dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, reserveren via (010)246 74 67. Zowel op zondag 17 als op zondag 24 februari zullen overdag op de Broersvest werkzaam heden plaatsvinden voor TramPlus. De bedoeling is om dan de voorbereidingen te treffen voor het leggen van de tramsporen. De sporen zullen worden gelost met een vrachtauto waardoor het verkeer op de Broersvest voor langere tijd gestremd zal zijn. Om de overlast zoveel mogelijk te beperken is ervoor gekozen dit karwei op zondag uit te voeren als het wat verkeer betreft het rustigst is in het centrum, Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 1 februari 2002t/m 8 februari 2002: bouwaanvragen/meldingen: J.J.W. Boezemanstraat 40 J.B. Vailder woning vergroten Hermuspad 17 F.W. Claus dakkapel vergroten Kervelveld 10 R. Pronk dakkapel verbouwen Smetanalaan 123 A. J. Hofman woning vergroten Verleende beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: verleend 5 februari 2002: Iepenlaan 86 Harkje Benthempad 19 Hof van Spaland 51 Lange Haven 121 Voorberghlaan 16 verleend 5 februari 2002: Noordvest 85 Prof. Kamerlingh Onneslaan 130 en 132 Prof. Kamerlingh Onneslaan 134 verleend 8 februari 2002: Delflandseweg Prof. Kamerlingh Onneslaan E. Koetenstraat 21 Lorentzlaan 100 Louise de Colignystraat 61 Prins Bernhardlaan 70 en 72 Stadhouderslaan 105 S.Arslan G.A. Raijmakers ABN-AMRO- bank Bok x vastgoed K. Handeman woning vergroten dakkapel bouwen pand verbouwen pand verbouwen dakkapel bouwen R.A.G. Willebrand voorgevel kozijn vergroten M.S. Marras PM. Nederstigt Projectbureau Beneluxlijn C. Hoogee Van Lij ten A.A. Fragmotti N.M. Ali-Dib Bokx R.I.C. woningen verbouwen woningen verbouwen tijdelijke brug over de Schie ten behoeve van fietsers, voetgangers en hulpdiensten dakkapel bouwen gevelkozijn vervangen dakkapel plaatsen woning verbouwen 2 dakkapellen vergroten sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 11 februari 2002: Hoofdstraat 8, 10, 12 en 14 Nolet Vastgoed b.v. diverse opstallen slopen l.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een esluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken besluit na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voor ziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Hierbij laten wij de cliënten van de Gemeentelijke Kredietbank weten dat de volgende wijzigingen worden ingevoerd: De openingstijden van de bank zijn elke werkdag van 9.00 tot 16.00 uur (ingang 18 februari 2002) Voor contante betalingen is de kas elke werkdag geopend van 9.00 tot 14.00 uur (ingang 18 februari 2002) Bij de kredietverstrekking wordt een afsprakensysteem ingevoerd (ingang 1 februari 2002) Gemeentelijke Kredietbank: Waalstraat 98, 3131 CS Vlaardingen, telefoon (010) 4344000. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen worden drie verkiezings-debatten georganiseerd: Vrijdag 15 februari tussen 19.00 en 22.00 uur, debat in de Bibliotheek Stadserf, georganiseerd door de Ziekenomroep en de bibliotheek Dinsdag 19 februari tussen 16.00 en 20.00 uur, debat in Aleidazaal, georgani seerd door het SOBO Zondag 3 maart tussen 20.00 en 22.00 uur, slotdebat in Foyer van het Theater aan de Schie, georganiseerd door Look tv. Dit debat wordt ook live uitgezonden en daar na herhaald. Na een korte inleiding op het onderwerp discussiëren vertegenwoordigers van de Schiedamse politieke partijen, onder leiding van Han van der Horst, over bovenstaande actuele thema's. In elk geval zullen aanwezig zijn: Will van Wijk (WD), Christine Lepidis-Daskalakis (CDA), Vincent Broeke (D66), Hennie Hagen (GroenLinks), Yorick Haan (SP), Liesbeth Fluiter (Gemeente Belangen Schiedam), Peter Groeneweg (PvdA), Catelijne de Groot (AOV) en Theo Schoenmakers (Leefbaar Schiedam). Programma: 19.00 uur bibliotheek open 19.30 uur start politiek debat Thema 1: Komt er een nieuw museum in Schiedam? Inleider: Adriaan de Regt, hoofd afdeling Cultuur gemeente Schiedam Thema 2: Wordt de openbare Bibliotheek hét kenniscen trum in de stad? Inleider: W.F Kamerman, procesma nager bibliotheekvernieu wing 21.00 uur Pauze 21.10 uur vervolg politiek debat Thema 3: Hoe interessant wordt Inleider: Jeroen Sosma van Bureau Keesie 22.00 uur einde politiek debat Het debat wordt uitgezonden via de Ziekenomroep Schiedam, frequentie 91.50 FM Als opwarmertje voor de verkiezingen wordt op dinsdag 19 februari een groot debat georganiseerd tussen Schiedamse politici en het Schiedams Overleg Bewo nersorganisaties (SOBO), de Samenwer kende Ouderenbonden (SOB) en het Gehandicaptenplatform Schiedam (GPS) en de daarbij behorende organisaties. Niemand minder dan Roger van Boxtel, D66 minister van Grotesteden- en Inte gratiebeleid zal de discussie opluisteren. Voor de pauze lichten vertegenwoor digers van de deelnemende politieke partijen hun standpunten toe en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Na de pauze start het forum. De heer Roger van Boxtel zal zich in de discussie mengen en vragen beantwoorden. Aan de orde komen 12 stellingen over de volgende thema's: sociale veiligheid, gezondheid, vervoer, wonen, welzijn en sociale zaken. Het debat wordt gehouden van 16.00 tot 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stads kantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De toegang is gratis. ik werk in een andere gemeente, ga vroeg de deur uit en ben nooit voor acht uur thuis. Toch wil ik graag stemmen. Hoe kan ik dat regelen? Op 6 maart zijn de stembureaus open van .07.30 tot 21.00 uur. U kunt iemand anders toestemming geven om namens u te stemmen. Dat heet een volmachtstem. Het moet wel iemand zijn die op hetzelf de stembureau stemt als u. En hij of zij moet tegelijkertijd een eigen stem uit brengen. Op uw oproepingskaart staat hoe u zo'n volmachtstem precies regelt. Mijn man en ik moeten beiden op het zelfde stembureau stemmen. Nu heeft mijn man een kiezerspas aangevraagd omdat hij op een stembureau wil stem men dat zich in de buurt van zijn kan toor bevindt. Omdat ik slecht ter been ben, heb ik hem gevraagd of hij per volmacht voor mij wil stemmen, maar volgens hem kan dit niet Klopt dat? Uw man heeft gelijk. Uw volmachtstem kan alleen uitgebracht worden door iemand die op hetzelfde stembureau moet stemmen als u en die zijn of haar eigen stem tegelijk met uw volmachtstem uitbrengt. Uw man heeft echter een kie zerspas aangevraagd omdat hij op een ander stembureau wil gaan stemmen dan op zijn oproepingskaart staat vermeld. Daardoor kan hij niet meer gelijktijdig uw volmachtstem uitbrengen. Uw vol machtstem moet immers uitgebracht worden op het stembureau dat op uw oproepingskaart staat vermeld. Bij de vorige verkiezingen kon ik mijn oproepingskaart nergens meer vinden. Wat had ik moeten doen om toch te kunnen stemmen? Als u op 6 maart de kaart nergens kunt vinden, kunt u gewoon naar het stembu reau gaan, maar u moet zich dan wel legitimeren. Weet u niet waar uw stem bureau is, dan kunt u dat navragen bij het Gemeentelijk Informatiepunt. Mijn Turkse buurvrouw woont sinds drie jaar in Nederland en heeft een geldige verblijfsvergunning. Mag zij gaan stem men? Niet-Nederlanders mogen bij de gemeen teraadsverkiezingen stemmen als ze ten minste vijfjaar legaal in Nederland wonen. Uw buurvrouw mag dus nog niet stemmen. Over vier jaar, bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen, mag zij dat wel. Zij mag zich dan ook verkiesbaar stellen voor een politieke partij of groe pering die aan de gemeenteraadsverkie zingen wil deelnemen. Mijn moeder zit in een verpleegtehuis, ze is aan het dementeren. Mag ze wei stemmen of moet ze mij machtigen? Zolang uw moeder in staat is zelfstandig haar stem uit te brengen of iemand te machtigen, is er in principe niets aan de hand. Belangrijk is wel, dat uw moeder haar wil kan uiten. een groenvoorziening medewerker een onderhoudsmedewerker Een oproepcentrale zoekt: mensen ter ondersteuning van de mantelzorger (bezoekvrijwilliger) Een speel-o-theek zoekt: enthousiaste medewerkers Kijk voor meer vacatures in de vacature mappen. Deze mappen zijn in te zien op de volgende locaties: Stadswinkel, Gemeentelijke Openbare Bibliotheek (Stadserf 1), de Blauwe Brug (Bachplein 590), Wijkcentrum Dreesplein (dr. Willem Dreesplein 2), Sociale Zaken, ('s Gravelandseweg 567), en Bureau voor Werk en Scholing (Nieuwe Haven 147). Voor meer informatie: Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, Nieuwe Haven 147, telefonisch bereik baar van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, op telefoonnummer (010) 246 50 12/246 50 18

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2