IN KRANT 'Gemeente wil niet zoveel betalen als waar de eigenaren recht op hebben' Onderzoek Nienke-zaak rammelt aan alle kanten IKEA Delft a.s. zondag open Wegener huis-aan-huLskranten Meerdere arrestaties voor drugshandel De eerste lentebode Zilver en tweemaal brons voor Schiedam bij NK judo Blikjes bier uit auto gestolen Snelheidsduivels gaan voor gaas Inbrekers krijgen theepot naar hoofd Geen sport Politiek forum bij BVSZ op Zuid Bewoners P.K. Onneslaan vrezen na publicatie voor waardedaling huizen Lichte voorsprong voor Bruinsma DONDERDAG 21 FEBRUARI 2002, JAARGANG 51 Nr. 8 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS2 wi Politiek Aandacht voor club en buurt Gezond Verplegers met Elan Cultuur Margriet de Moor leest voor SCHIEDAM - Een 62-jarige be woonster van de Maasboulevard ontdekte dinsdagochtend dat on bekenden in haar auto hadden in gebroken. Nadat het portier in de nachtelijke uren was geforceerd, doorzochten de onverlaten de be stelauto. Er werd een radio/cd- speler gestolen. Ook zijn er 24 blikjes bier weg. De politie heeft de zaak in behandeling. SCHIEDAM - Personeel van de Verkeerspolitie hield dinsdag ochtend en -middag snelheids controles op de Willem de Zwij gerlaan, Havendijk en Burge meester Knappertlaan. 's Mor gens stonden de agenten op de Willem de Zwijgerlaan. Van de 177 passerende automobilisten namen negen het niet zo nauw met de 50-km limiet. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 74 km per uur. 's Middags stond de radar op de Havendijk en flitste daar 63 van de 408 passerende automobilis ten. De hoogst score bedroeg 76 km per uur. Later, op de Burge meester Knappertlaan, was de top 85 km per uur. Daar gingen 84 van de 644 automobilisten voor gaas. Een 28-jarige Schiedammer be trapte maandagavond twee man nen op heterdaad in zijn woning aan de Van Oldenbarneveldt- straat. De man lag op zijn bank in de woonkamer een dutje te doen, en werd op een gegeven moment wakker van geluiden. Toen hij zijn ogen opendeed zag hij twee mannen in de woonka mer staan. In een reflex gooide hij een theepot in de richting van de indringers. Het tweetal nam hierop de benen. REGIO - Nadat de politie vorige week in Maassluis al negen per sonen arresteerde in en bij twee drugspanden in die stad, werden maandagavond in het kader van het onderzoek nog twee 24-jari- ge Maassluizers opgepakt op verdenking van handel in hard drugs. Zij werden op Rijksweg A20 ingerekend en bleken in het bezit van 30 gram cocaïne 6 gram heroïne en enkele plakken hash. De mannen gingen de cel in, de drugs werden in beslag ge nomen. Na deze aanhoudingen heeft de politie nog vier huiszoekingen gedaan in Vlaardingen en Maas sluis. In één van de woningen werd een hennepkwekerij aange troffen met 160 planten. Ook die complete plantage is in beslag genomen. Het onderzoek naar verdovende middelen wordt voortgezet. Hoewel de winter moei zaam voortkwakkelt, het maar zo incidenteel een beetje vriest en het eigenlijk meer herfst lijkt, kondigen de eerste lenteboden zich hier en daar al aan. De krokussen steken voorzichtig de kop op en allerlei winterbloeiers maken duidelijk dat er toch echt minder kille tijden op komst zijn. Maar pas afgelopen week ontdekte onze fotograaf de eerste 'echte' len tebode. In een weiland in het Waterweg- Noord gebied trof hij een moeder schaap aan met een vroegtijdig ter wereld gekomen lammetje. Wie nog twijfelde weet het nu zeker. Hoewel schaatsers en skiërs op ijs en sneeuw op tv het beeld bepalen, maakt de natuur zich op voor het naderende voorjaar. Een hoopgevend vooruitzicht voor de zonaanbidders! SCHIEDAM - Door tijdelijke ongemakken van onze sportver slaggever verscheen er deze week in Het Nieuwe Stadsblad geen sportrubriek. Naar ver wachting is de sport volgende week woensdag weer in deze krant vertegenwoordigd. SCHIEDAM - Bewoners Vereniging Schiedam Zuid (BVSZ) organiseert in het ka der van de verkiezingen een politiek forum. Aan de orde komen de verloedering van de Gorzen, de leefbaarheid in Zuid, de ontwikkelingen rond Klubhuis Zuid, Wijkservice- punten etc. Het forum wordt gehouden op maandag 25 fe bruari en begint om 20.00 uur. De bekende journalist Kor Kegel zal de discussie in goed banen leiden. Iedereen is van harte welkom aan de Leliestraat 10. door Look J. Boden SCHIEDAM - Veel bewo ners aan de P.K. Onneslaan in Schiedam Oost zijn onge rust. In een artikel van deze krant werd gesproken over grootschalige achterstanden en onderhoud van de wonin gen aan het Stationsplein en P.K.O.-laan aan de achter zijde. Omdat de gemeente bekend heeft gemaakt deze laatste te willen slopen, daalt de huizenprijs gigan tisch. Er gaan stemmen op dat de gemeente dat met op zet heeft gedaan, om op goedkope manier de huizen in haar bezit te krijgen. Het artikel op de voorpagina van deze krant (13 februari) heeft heel wat tongen losgemaakt. Er werd onder andere in bericht dat de woningen aan de P.K. Onne slaan volgens de gemeente na 2003 gesloopt worden. Het hele gebied rond het Stationsplein gaat daarmee op de schop, in de richting van een beter ogende 'stads-entree'. Volgens enkele bewoners is de waarde van de huizen daarmee al merkbaar ge zakt, of zullen dat in de komende tijd gaan doen. Dat levert de no dige onrust op, want de verkoop prijs die ze ooit in gedachten hadden, zullen ze er nauwelijks nog voor kunnen krijgen. Boven dien brengt het gemeentelijke voornemen een averechts effect teweeg. Bewoners steken geen geld meer in hun woning, want 'het wordt toch gesloopt'. Vreemd genoeg zijn er wel plan nen om de boel op te knappen, hetgeen dan verbeteringen van tijdelijke aard op zal leveren. 'Wat heeft het voor zin om deze woningen op te knappen?' vra gen mensen zich af. Ze worden hoe langer hoe meer teleurge steld - en bozer. 'Hoe kan dat nou in de krant staan?' is het commentaar. 'Onze huizen zijn in waarde gezakt met dit artikel!' 'Zakkenvullers' De beschuldigende vinger wordt daarbij zonder omhaal gericht op de bestuurders aan het Stadserf. 'Is het misschien een geintje van de gemeente?' mijmert één van de bewoners. 'Die willen niet zo veel betalen als waar de eigena ren recht op hebben.' Ondanks de toezeggingen van de gemeente, wordt de gemiddelde bewoner van Oost (en misschien ook wel in de rest van Schiedam) stukje bij beetje sceptischer. 'Er staan zoveel lege kantoren en winkels in Schiedam, en de Nieuwe Passage loopt ook al leeg. Hele wijken gaan tegen de vlakte, of moeten nog, en dan praten ze over een nieuw zieken huis!' luidt de kritiek. Waarna het 'advies' wordt gegeven: 'Als burgemeester van Schiedam zal ik toch éérst woningen bouwen voor de Schiedammers, die uit hun oude huis moeten verdwij nen.' De goede hoop daarop is echter al lang verloren: 'Of zijn ze ons daar op het Stadskantoor soms vergeten, die zakkenvul lers?' VLAARDINGEN - Uit een meting uitgevoerd door het onderzoeks bureau Blauw Callcenter uit Rotterdam naar het kiesgedrag van de in woners van Vlaardingen inzake het burgemeestersreferendum blijkt dat Tjerk Bruisman (PvdA) met 12 procent een minieme voorsprong heeft op zijn rivaal Rik Buddenberg (CDA) die op dit moment 11,3 procent van de stemmen naar zich toe trekt. Aan het in opdracht van de gemeente uitgevoerde onderzoek werkten 567 Vlaardingers mee. Van de 199 ondervraagde Vlaardingse mannen stamden er 27 op Bruinsma en 23 op Buddenberg. 121 mannen weten het nog niet maar gaan wel naar de stembus. 28 mannen lieten weten niet te gaan stem men. Van de 368 geïnterviewde vrouwen kozen er 41 voor Bruinsma. Buddenberg ontving het hetzelfde aantal stemmen van de Vlaarding se vrouwen. 261 vrouwen hebben nog geen keus gemaakt maar gaan wel stemmen, terwijl 25 vrouwen de stembus zullen mijden. In totaal stemmen 12 procent van de Vlaardingers voor Bruinsma. 11,3 procent voor Buddenberg. 67,4 procent kan nog geen keuze ma ken en 9,3 procent stemt niet. DEN HAAG SCHIEDAM - De Vlaardinger Kees B., verdacht van moord op Nienke Kleiss, is vorige week in hoger beroep ge gaan. Zijn advocaat Taeke- ma pakte uit met de opmer king dat het onderzoek aan alle kanten 'rammelt'. Hij voerde en passant nog een vrouw op, die meende de echte dader te kennen. Het Hooggerechtshof liet haar zonder spreken aan zich voorbij gaan. 'Haar informatie ontstijgt niet het niveau van een persoonlijke speculatie,' zei het Hof formeel. Het gaf daarmee aan geen ver trouwen te hebben in de vrouw, die vrij onverwacht door mr. J. Taekema naar voren werd ge schoven. De advocaat verdedigt Kees B., die eerder door de ,v rechtbank in Rotterdam werd veroordeeld voor moord op de 10-jarige Nienke Kleiss en haar 11-jarige kameraadje Maikel. Weinig vertrouwen Taekema voert de vrouw waar schijnlijk aan, omdat hij weinig vertrouwen heeft in het lopende onderzoek van de Schiedamse politie, dat zij in samenwerking met het Openbaar Ministerie uit voert. Tijdens de zaak in Rotter dam uitte hij al forse kritiek rich ting politie en justitie. Nu noemt hij het onderzoek 'een rammel kast', en lijkt zelf met bewijzen te willen komen om koste wat kost zijn cliënt vrij te pleiten van de gruwelijke daden. Want als hij op het DNA-onderzoek zou moeten wachten, dan duurt dat volgens Taekema nog wel even. Een aantal 'essentiële voorwer pen' die op de plaats van het de lict aanwezig waren, blijken nog niet eens op DNA te zijn onder zocht. En als hij alles keurig vol gens de regelen van het OM doet, dan krijgt hij naar zijn me ning 'te weinig informatie'. Ver klaringen van getuigen worden hem onthouden, processen-ver baal zijn elders terechtgekomen; de advocaat is er verbolgen over. 'Het gaat er bij mij niet in dat die per ongeluk buiten het dossier bleven.' Voorlopig lijkt Taekema de zaak te rekken, door het Hof te ver zoeken meer aandacht te schen ken aan minutieus onderzoek. Zo verzoekt hij om de vijvers uit te kammen, op zoek naar ontlas tend materiaal voor zijn cliënt. De uitspraak volgt binnen enkele weken. SCHIEDAM - Drie van de vijf judoka's van Sportinstituut Schie dam die zaterdag uitkwamen in het NK Judo tot 20 jaar, namen een medaille mee naar huis. Kees Waals (-60kg) zette zijn goede vorm van dit seizoen door, met als resultaat een derde plaats. Na winst in de eerste partij met ippon, verloor hij van de latere kampioen Je roen Mooren. In de herkansing won Kees met yuko en ippon van twee sterke tegenstanders. In de partij om de 3e plaats versloeg hij Rene Kamphorst met waza-ari. Dogan Tekin (-66kg) miste vorig jaar het NK door ziekte, maar was nu weer helemaal terug. Dogan kwam met overtuigend judo in de finale waarin hij titelverdediger Dax Elmont tegenkwam. Het zag er lang naar uit dat Dogan aan het langste eind zou trekken, want Elmont kreeg geen vat op hem. Maar 30 seconden voor tijd beslis te Elmont de strijd met een schouderworp die goed was voor waza- ari. Dogan moest genoegen nemen met het zilver. Jeffrey Koekebacker (-73kg) won net als Kees zijn eerste partij met ippon en verloor zijn tweede partij van de later kampioen, in dit ge val Lennart Gerrits. Vervolgens moest Jeffrey, die na veel blessure leed pas weer een paar maanden in training is, heel diep gaan om nog een 3e plaats te pakken. Dat lukte hem door achtereenvolgens twee keer met yuko te winnen en in zijn partij om het brons Mark Neerings met ippon te verslaan. Jaap Willemsen (-100kg) was ook dichtbij een medaille, maar verl oor zijn partij om het brons. Mariska Schaap (-52kg) had de pech dat ze twee dagen voor het NK geblesseerd raakte aan haar elle boog, waardoor ze niet haar normale niveau haalde en buiten de medailles eindigde. Centrum ^Vakopleiding Linnenkast STANTON NS2 KIJK BP BE RUBRIEKSPAGINA'S Nieuwe Stadsblad foiaEDDEWAERHEOT Hele wijken gaan tegen de vlakte, of moeten nog, en dan praten ze over een nieuw ziekenhuis! Foto: ED DEWAERHEIJT IKEA Delft Olof Palmestraat 1 2216 LN Delft Tel 0900-235453 openingstijden maandag t/m vrijdag 10-21u zaterdag 9-18u zondag 10-17u (jujLo 4...£jlL> <j«jLa jöli jiia li» LiiiUI jkil Tanitim günü.1 Mart Tanitim günü.4 Mart Bu dergideki ilammiza bakimz In beuken Afmeting H/B/D: ca. 175x90x56 cm. Diverse andere kleuren en maten leverbaar Meeneemprijs! Nu van 86,95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid "■W'Ully'i

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1