De werkelijke verhuis- en herinrichtings kosten bij gedwongen verhuizing op een rij SPORTAGENDA SCHIEDAM 'Mensen zorgvuldiger en met meer respect behandelen' Nieuwe slaapontwikkelingen bij De Vos Burchart Dike Hof ontwerpt judobeeldje met kracht en passie Rommelmarkt in Huiskamertje Raad niet bekend met A4- overleg PvdA, D66, CDA en WD hekelen monopolie-mening van Gemeentebelangen: INGEZONDEN BRIEF Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam Q DONDERDAG 21 FEBRUARI 2002 8- 1510 Dike Hof, de Vlaardingse kunstenares, die de eervolle opdracht heeft gekregen het judobeeldje voor het Groot Vlaardingen judotoernooi te ontwerpen. SCHIEDAM - Project het Huiskamertje voor ouderen houdt zaterdag 23 februari een rommelmarkt. Tussen 10.30 en 16.00 uur kan men struinen langs de tafels, waar op vele snuisterijen te koop worden aangeboden. Er zit al tijd wel wat bij! De opbrengst komt ten goede aan Het Huis kamertje. De entree is gratis. Ook kan men van maandag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 16.00 uur even buurten om een ge zellig praatje te maken, een kaartje te leggen, te biljarten etc. Het Huiskamertje is te vinden aan de Groenelaan 22a, Schiedam. Telefoon 010 - 427 01 72, vragen naar Atie of Bart. SCHIEDAM - 'Een groot deel van de Schiedamse gemeente raad is tegen de aanleg van de A4. In het Plan Norder, dat voor ziet in de aanleg van deze weg, is dit standpunt niet als zodanig te rug te vinden.' Dat schrijven E. Westenburg, M. Groene, E. Gloudi en Hennie Hagen in een brief aan het college van burge meester en wethouder. Zij zijn het niet eens met deze gang van zaken, en hebben dan ook een aantal schriftelijke vragen inge diend om hun grieven te onder steunen. 'Naar wij onlangs ver nomen lebben, vindt vanaf no vember december vorig jaar re gelmatig overleg plaats van amb tenaren uit Schiedam met ambte naren van Rijkswaterstaat over aansluiting van een aan te leggen A4 op het Kethelplein,' schrijven de raadsleden, die daarover vol gens hen niet geïnformeerd zijn. 'Hoe vaak heeft tot nu toe over leg plaats gevonden? Wat is de status van deze vergaderingen? Waarom is de gemeenteraad of de commissie ROV, zeker gezien onze stellingname tegen de aan leg van deze weg, niet op de hoogte gesteld van deze vergade ringen en de voortgang in de zen?' Deze en andere vragen zijn van belang in de discussie over de Rijksweg. Als de gemeente de raad niet over de gang van zaken heeft voorgelicht, dan betekent dat een ondermijning van de de mocratische planvorming, die ten grondslag zou moeten liggen aan een dergelijk project. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) door Peter Spek VLAARDINGEN SCHIE DAM - Het is inmiddels een traditie geworden, dat de or ganisatie van het Groot Vlaardingen judotoernooi een beeldje laat vervaardi gen door een Vlaardingse kunstenaar, als herinnering aan dit evenement. De beeldjes zijn bestemd voor de uiteindelijke winnaars in de diverse categorieën. Het Groot Vlaardingen judotoer nooi, dat dit jaar op 9 en 10 maart op het programma staat, trekt jaarlijks meer dan duizend judoka's uit binnen- en buiten land naar Vlaardingen. Dit jaar heeft de Vlaardingse kunstenares Dike Hof de eervol le uitnodiging gekregen het beeldje te vervaardigen. 'Ik ben al eerder betrokken geweest bij het ontwerpen van een judo beeldje voor dit toernooi. Vooraf leek mij dat een eenvoudige klus, maar daar ben ik inmiddels an ders over gaan denken,' zegt ze. 'De judosport is een sport met een historie en een passie en dat wil ik toch steeds in het beeldje tot uitdrukking laten komen.' 'Dit jaar heb ik gekozen voor ac tie in mijn beeldje en daarvoor heb ik een tai-otoshi greep als voorbeeld genomen en dat was geen eenvoudige zaak.' Dike Hof is daarvoor een aantal keren op bezoek geweest bij de sport school van Tino Hoogendijk om een goed beeld te krijgen van de ze actie. 'De uiteindelijke uit voering moet wel met de werke lijkheid overeen komen,' zegt de SCHIEDAM - PvdA, D66, CDA en de VVD voelen zich enigszins gepasseerd door uitspraken die gedaan zijn door J. Gouweleeuw van Gemeentebelangen. Volgens hem zou zijn partij de enige zijn, die in Schiedam aan dacht heeft voor de ontwik kelingen in het club- en buurthuisgebeuren. Voor noemde partijen laten in een brief aan deze krant we ten het hier niet mee eens te zijn. Christine Lepidis (CDA), Trudy van de Akker (D66), Mahir En- gin (PvdA) en Will van Wijk (WD) hebben de handen ineen geslagen. De uitspraken van J. Gouweleeuw hebben hen flink tegen de borst gestoten. 'In de laatste vergadering van de com missie Sociale zaken Werkgele genheid Welzijn en Volksge zondheid deed Gemeentebelan gen bij monde van de heer Gou weleeuw voorkomen, alsof al leen deze partij zich zorgen maakte over de ontwikkelingen in Club- en Buurthuisland,' schrijven zij. 'Maar ook [onze partijen] maakten en maken zich zorgen over die ontwikkelingen.' SCHIEDAM - In het Natio naal Akkoord Wonen heb ben Aedes (vereniging van woningcorporaties), de Ne derlandse Woonbond en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten afgesproken sa men een Handvest Bewo nersparticipatie bij Wijk vernieuwing en Herstructu rering op te stellen. Het doel van dit Handvest is de voort gang van de herstructure ring te bewaken, goede ver houdingen op lokaal niveau te bevorderen en duidelijk heid te verschaffen over de betrokkenheid van bewo ners. Juist vanwege de voortgang van de herstruc turering is het belangrijk dat er op lokaal niveau voor huurders helderheid bestaat kunstenares, die zich inmiddels in de geschiedenis van de judo- sport heeft verdiept. 'Dan stuitje op bijzondere dingen. De diepere achtergronden van het ontstaan van deze sport heeft mij wel aangesproken en dat heb ik in het verleden al eens tot uit drukking laten komen in een beeldje en dat is heel leuk werk.' Collectors item Het kunstwerkje op het Groot Vlaardingen judotoernooi is in middels een collectors item ge worden in Nederland. 'Ik weet dat veel judoka's uit Nederland speciaal voor dat beeldje naar Vlaardingen komen.' Dike Hof vergoeding van verhuis- en herinrichtingskosten. Het NIBUD heeft in het rapport 'Berekening verhuiskosten bij renovaties, juli 2001' berekend welke kosten huurders moeten maken als zij gedwongen moeten verhuizen wegens sloop of in grijpende woningverbetering. Huurders komen voor erg hoge kosten te staan. Zelfs als huur ders maar weinig werkzaamhe den moeten verrichten voor het laten behangen en schilderen van de vervangende woning, worden zij al geconfronteerd met kosten van in totaal tenminste 6.885,- Afhankelijk van de staat van het schilderwerk van de vervangen de woning kan dat oplopen tot 8.667,-of zelfs 10.152,-. Als er sprake is van een tuin, komt daar heeft ook dit jaar veel werk ge stoken in het ontwerpen van het judobeeldje. 'Ik ben zelf ook be nieuwd hoe het uiteindelijk uit de gieterij komt, of het de uitstr aling heeft gekregen zoals ik het voor ogen had.' Overigens wil de kunstenares vooraf geen oor deel geven over haar kunstwerk. Zij praat liever niet over haar vormentaal. 'Dat laat ik ook bij mijn andere werk over aan de mensen die er naar kijken. Ik wil er achteraf wel een toelichting opgeven, maar de mensen moe ten in eerste instantie zelf het kunstwerk bekijken en daar hun gevoelens bij betrekken en dat kan voor iedereen anders zijn.' De Vlaardingse kunstenares nog eens D 545,- bij voor de (her)inrichting van die tuin. Wanneer de huurder bij de ver huizing gedurende een of twee maanden een dubbele huur moet betalen, betekent dat extra kos ten van 330,- respectievelijk 660,-. In het ergste geval kan een huurder die moet verhuizen dus ruim 11.000,- kwijt zijn aan verhuis- en herinrichtingskosten. Huurders die moeten verhuizen krijgen van de verhuurder en/of de gemeente meestal slechts een 'tegemoetkoming' in deze kos ten. In Schiedam komt deze ver goeding op G 3.519,-. Wat op valt, is het grote verschil in hoogte tussen de tegemoetko ming en de werkelijke kosten die huurders moeten maken. Dat is overigens een landelijke tendens. Nergens worden de volledige werkt op dit moment vooral veel met brons. Harmonieus De bronzen beelden die zij maakt, zijn harmonieus in idee, materiaal, uitvoering en vorm. 'Het zijn in de meeste gevallen beelden met een uitspraak, waar van bijna iedereen de simpele es sentie kan voelen.' Het is bewon derenswaardig hoe zij bijvoor beeld de tegenstellingen kracht en kwetsbaarheid in één beeld laat samensmelten. Ook in het ontwerp van het judobeeldje ko men deze uitingen naar voren en dat past helemaal bij de judo- sport. Brons past ook heel goed kosten van huurders vergoed. Werkelijke kosten Het NIBUD heeft de werkelijke verhuis- en herinrichtingskosten op een rijtje gezet, en komt daar mee op de volgende kosten: Verhuiskosten D 1.541,95 Overi ge Kosten 79,41 Vloerbedekking 1.616,82 Stoffering (inclusief zonwering binnenzijde) D 569,04 Behang- en schilderwerk binnen 6.344,75 Totaal ver- huis- en herinrichtingskosten 0 10.151,97 Indien van toepassing: Kosten dubbele maandhuur 329,44 (her)inrichting tuin D 544,54 Totaal verhuis- en herin richtingskosten, inclusief eventu ele tuin en dubbele huur 0 11.025,95. bij haar onderwerpen en is daar door sober. Overigens is haar werk in de laatste jaren monumentaler ge worden. Haar harmonieuze en tegelijkertijd confronterende bronzen beelden staan als een huis. Haar serie 'Zonder Franje' fragiele, dunne vrouwen in brons, oogt primitief, maar ook deze beelden onttrekken zich niet aan hun aardse essentie: als ranke bloemen torenen zij hun weg omhoog, terwijl de spanning van de zwaarte van te grote han den of voeten voor iedereen in het beeld voelbaar is. Deze werkwijze heeft zij ook ge probeerd over te brengen in het judobeeldje van dit jaar. Aan de winnaars van het 22e Judotoer nooi Groot Vlaardingen de vraag of zij in deze opdracht is ge slaagd. Dit jaar doen er naast de grote groep Nederlandse judo ka's ook deelnemers mee uit het buitenland. Het is overigens niet toevallig dat het Groot Vlaardin gen judotoernooi jaarlijks een groot succes is. Vlaardingen is een echte judostad met Olym pisch kampioen Mark Huizinga, maar ook andere namen als Edith Bosch, Natascha van Gurp en Joel Gans spreken nationaal en internationaal een belangrijk woordje mee. De Vlaardingse sportwethouder Kool is er zeer mee in zijn nopjes. 'Juist dit ju dotoernooi heeft de basis gelegd voor al deze successen en daar mogen wij trots op zijn,' zegt hij. Misschien krijgt het bijbehoren de beeldje wel net zo'n eervolle reputatie als het toernooi zelf. In dat geval is het niet eens meer nodig om 'goud' te halen, want dan is een bronzen beeld als de grootste prijs. ook een rol van betekenis spe len.' De toekomstmuziek mag dan mooi klinken, het verleden heeft (ondanks eerdere inspan ningen) wel een aantal vlekken achtergelaten. 'Tot op heden constateren wij geen verbetering. Integendeel, de onrust en de on vrede worden alleen maar groter. Vertegenwoordigers van PvdA, D66, CDA en VVD hebben we derom aangedrongen op een ge sprek en dat gesprek zal op korte termijn plaatsvinden. Het alleen maar populistisch wat roepen en daardoor inspelen op onrust- en onrustgevoelens leidt tot niets.' Voornoemde partijen zeggen 'niet alleen maar wat te roepen', maar gaan ook rond de tafel zit ten om uit de impasse te raken. 'Destijds is een keuze gemaakt voor schaalvergroting en daar zijn alle partijen mee akkoord gegaan. Sterker nog, de politiek (inclusief Gemeentebelangen) heeft er op aangedrongen. Nu het kennelijk niet goed gaat, zal dus ook nu de politiek die hand schoen op moeten pakken en haar verantwoording moeten ne men. En dat wordt gedaan, maar niet vanaf de tribune,' besluiten de briefschrijvers. Bij bovengenoemde bedragen wordt uitgegaan van een eenma lige gedwongen verhuizing naar een andere permanente woning. Het opnieuw schilderen en be hangen van de woning is in deze bedragen meegenomen. Uitge gaan wordt van nieuwwaarde van vloerbedekking en dergelij ke. Genoemde bedragen zijn ex clusief de vergoedingen voor de door huurder zelf aangebrachte veranderingen en exclusief ver goedingen voor het tussentijds verhuizen naar een wisselwo ning. Voor meer informatie: Neder landse Woonbond, Nieuwe Achtergracht 17,1018 XV Am sterdam. Telefoon [020] 551 77 00. In de brief laten zij weten deze zorgen inmiddels te hebben om gezet in daden. 'Wij hebben eni ge tijd geleden het overleg geo pend met de directie en het be stuur [van diverse organisaties - red]. Openingstijden gedurende de weekeinden en de vakanties (of juist het niet open zijn van een aantal instellingen), de pro blematiek rond job rotation en de daarmee gepaard gaande on rust, de onvrede bij een aantal medewerkers en zeer zeker de vrijwilligers werden in dat ge sprek aan de orde gesteld.' Ze zijn van mening dat bij een verandering in de structuur ook de cultuur zich zal moeten aan passen. Dit zal niet zonder slag of stoot gebeuren, en enige tijd gaan duren. Maar wat er ook ge beurt: 'Het mag niet ten koste gaan van de kwaliteit van en de vreugde in het werk. Bestuur en directie hebben de politiek ge tracht een aantal zaken duidelijk te maken en hebben aangegeven dat de problematiek van het werk en de krapte op de arbeidsmarkt van donderdag 21 t/m woensdag 21 februari VOETBAL - zaterdag: Linschoten-DRGS/za (14.30 uur), OFB- GTB (14.30 uur), Maasdjk-HBSS (14.30 uur oefen). Zondag: SVVSMC-ADO'20 (14.00 uur), EDS-Spaland (14.00 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag PPSC-Gravenzande (14.30 uur), Jo- dan Boys-HBSS (11.00 uur); zondag Bergambacht-Hermes DVS (11.00 uur). ZAALVOETBAL: maandag All Greens 2-HBSS, Margriethal 20.00 uur PPSC-BVP, 21.00 uur Groenoord-Sprint/Tybex; dinsdag Tutor- Excelsior'20. G-VOETBAL: zaterdag Hillesluis-HBSS (12.30 uur). BASKETBALL: zaterdag Punch-Juventus (da), sportzaal Oost 20.15 uur Juventus-BOB (h). HANDBAL: zaterdag Groene Ster-Ventura (da), Groene Ster-Ven tura (h), Kempen/BDC-DWS (h); zondag De Volewijckers-DWS (da). HOCKEY: donderdag Hargalaan 20.00 uur oefen Spirit-Rijswijk (da); zondag oefen Barendrecht-Spirit (da). JUDO: zaterdag en zondag vanaf 9.30 uur Groenoordhal 6e Open Schiedamse kampioenschappen. KORFBAL: zaterdag Margriethal 14.20 uur ODI-Vios/N; zondag Sperwers-Harga. TAFELTENNIS: zaterdag FVT/De Keij-Brandersstad (h), Heerlen 2-Brandersstad (da). VOLLEYBAL: zaterdag Switch'87 2-Rijnmond (da). Zelf werkzaam zijnde in de gezondheidszorg, moet het volgende van mijn hart: Het is beter om niet ziek te zijn of te sterven na 17.00 uur of in het weekend. Om de volgende redenen: op 29 november over leed om 03.00 uur 's nachts een dierbare vriend (45 jaar). De waarne mend huisarts kwam alleen de dood constateren en schreef in een hoog tempo de overlijdensverklaring, met alleen de achternaam en een verkeerde geboortedatum en was het huis uit zonder enig mede leven. De naam van de arts is mij nu nog niet bekend! Het trieste is nu dat na 2 maanden er een rekening op de deurmat viel, gericht aan de overledene. U begrijpt de consternatie en de wonden die worden opengehaald. Was de rekening nou nog gericht aan de (eventuele) erven, dan is het nog te begrijpen. Bovendien had deze rekening rechtstreeks naar de verzekering ge stuurd moeten worden en niet naar een overledene. Na een telefoon gesprek met de CHP werd dit dan ook met excuses beaamd. Deze re kening had nooit verstuurd mogen worden. Bovendien bleek dat dit al meerdere malen is voorgekomen! Ondanks excuses van de huisart senpost, het blijft zeer doen. In Nederland met zijn hoogstaande com putertechnologie is zorgvuldigheid toch wel ver te zoeken en door de steeds slechter werkende gezondheidszorg blijft er van de 'patiënt' als mens weinig over, waardoor 'gezondheidszorg' een negatieve naam krijgt. Met deze ingezonden kreet hoop ik dat er wat wakker geschud zal worden om de mens, niet alleen als patiënt, een stukje zorgvuldiger en met meer respect behandeld zal worden. Naam en adres bij redactie bekend Zakelijk Bekeken SCHIEDAM - Na een fikse verbouwing en uitbreiding van de showroom is er bij De Vos Burchart slaapcomfort een primeur op slaapgebied te bewonderen: Tempur 2000 'Hét drukverlagend slaap- systeem uit de 21 ste Eeuw'. Slaaptechnische deskundigen hebben aangetoond dat een comfortabele en lichaamsvriendelijke matras niet te hard, maar ook niet te zacht mag zijn maar wel meegevend en voor al drukverlagend. De Tempur matras past zich geheel aan en vermin dert de druk van schouders, heupen, armen, knieën, hielen, enz., waardoor het lichaam kan rusten in een spanningsvrije houding. 'Er ontstaat als het ware een soort gevoel van gewichtloosheid,' vertelt Bram de Vos Burchart enthousiast. 'En om onze klanten een idee daarvan te geven, hebben wij in samenwerking met Tempur een ori ginele 'Spacecabin' in onze showroom gebouwd, waarin onze klanten zelf kunnen ontdekken met wat wij bedoelen met een drukverlagend slaapsysteem. Een sessie in onze 'Spacecabin' duurt ongeveer 15 minuten.' Aldus Bram de Vos Burchart, die terecht stelt dat de ze manier van slapen nog niet eerder inde regio op deze wijze onder de aandacht werd ge bracht. Nederland telt nog maar een paar speciaalzaken met deze unieke 'Spacecabin' maar in Zweden en Denemarken waar het product in de jaren 90 ont wikkeld is heeft het zich al be wezen in zieken- en verpleegte huizen over de gehele wereld en door dat succes heeft de NASA het product zelfs gebruikt voor bepaalde ontwikkelingen. Het materi aal is als enige gecertificeerd met een officiële onderscheiding. Het Tempur-schuim kent een veelzijdig gebruik: niet alleen matras sen, hoofd en nekkussens, maar ook lende- en zitkussens, en kussens voor rol- en bureaustoelen worden hiervan gemaakt; ze behoren alle maal tot het assortiment van De Vos Burchart slaapcomfort. Bram de Vos Burchart die al 24 jaar in het vak actief is, is van mening dat goed slapen een levensbehoefte is. 'Wanneer je geen goede nach trust geniet doe je ook geen energie op voor de volgende dag. Je bent prikkelbaar en je voelt je geestelijk en lichamelijk moe. Goede on dersteuning is essentieel, want tijdens de slaap ontspannen spieren en gewrichten zich waardoor zij het lichaam niet meer de natuurlijke on dersteuning bieden. Het is de combinatie bedbodem, matras en kus sen die het slapen tot een wereld van verschil maakt,' aldus Bram de Vos Burchart, die elke klant graag van een 'advies op maat' voorziet. Wie wil weten wat de beste persoonlijke combinatie is, moet echt eens een bezoekje brengen aan de showroom op de Hoogstraat. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Wereldwijd bekend judotoernooi heeft een traditie hoog te houden Foto: ED DEWAERHEIJT Wegener huts-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Look J. Boden Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS 'Ook andere partijen maken zich zorgen om club- en buurthuisland' Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3