februari 2002 THUIS OP STRAAT (TOS) BLIJKT GROOT SUCCES E m WINNARES HEEFT SMAAK TE PAKKEN e« Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland OPPLUSSEN VAN START GEGAAN VOORKOM WONINGINBRAAK NIEUWS VOOR ONTVANGERS VAN HUURSUBSIDIE "O WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 NS1-11 Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 De groene bakfiets met daarin het speelgoed voor de kinderen staat uitnodigend klaar in de hal van het onderkomen van Thuis op Straat (TOS). Aan het stuur zit een luid klinkende bel waarmee de in totaal negen TOS-medewerkers de kinderen uit Nieuwland oproepen om op straat te komen spelen. Na bijna een half jaar blijkt dat de jeugd niet doof is voor dit signaal en kan worden geconcludeerd dat Thuis op Straat een groot succes is. Op maandag 11 februari hebben Groenoord-bewoner Antoon Groenendaal, wethouder Peter Groeneweg en Woonplus-directeur Karin van Dreven het officiële startsein gegeven voor het Opplussen in Groenoord-Midden. Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Rtuacneadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: 010 - 2045260. E-mail: w p s <e> woo n p I us_. n I Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt in Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 27 maart 2002. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betref fende unit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders 3e complexbeheerders in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m donderdag van 10.00-10.30 uur en 15.00-15.30 uur en vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Scholte D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertplein Lisztplein Kees van Ruijven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansflat Frans Meijninger Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13:00-14:00 uur. Buurtpost 'Goeman' Harry Nagel Goeman Borgesiuslaan 27, tel; 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius' Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld' Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 ^en medewer^^van Woonplus houdt elke werkdag spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wijkpost Slachthuisbuurt Peter Warmerdam Slachthuislaan 9a, tel: 010-2734442. WoonplusNieuws Verdubbeling van aantal leden Als de TOS-bakfiets de wijk in gaat, komen de kinderen vanzelf.. TOS is een project dat ruim zes jaar geleden van start is gegaan in Rotterdam, naar een idee van welzijnswerker Ton Huiskens. Het heeft tot doel de leefbaarheid in de wijk te bevorderen en richt zich daarbij vooral op kinderen van 4 tot 14 jaar. 'Toen we in Nieuwland van start gingen, vroegen meteen een stuk of 200 kinderen het gratis lid maatschap aan,' vertelt Wil Verwijs, de stuwende kracht achter het Schiedamse TOS project. 'Nu, bijna een half jaar later, hebben we al ruim 400 leden. We hebben de doelgroep dus voor een belangrijk deel weten te bereiken.' zich na schooltijd op diverse plekken in de wijk. 'In de Slachthuisbuurt hebben we een moeilijke start gehad, omdat de kinderen uit deze buurt een wat andere aanpak nodig had den. De TOS medewerkers zijn er echter voor opgeleid om dit soort problemen te tackelen en de juiste aandacht te geven aan de kinderen. Nu gaat het fantastisch in de Slachthuisbuurt. De eerste fase hebben we achter de rug. We laten kleine kinderen spelen op straat, met elkaar en met speelgoed, dat ze zelf uit de bakfiets kunnen halen. We voeden de kinderen tegelijkertijd ook een klein beetje op door ze spelenderwijs te leren goed met elkaar om te gaan.' ^WeSgaan^ru|(ciertweede fase in. Hierbij benaderen we de groep van 12 tot i6-jarigen, samen met SWS (Stichting Welzijn Schiedam). We proberen groepen hangjongeren aan te spreken met vragen als 'Wat verwachten jullie van Schiedam?' en 'Wat zou je graag willen?' Daarnaast schenkt TOS aan dacht aan de sloopplannen in Nieuwland. 'We zijn tijdens die sloop- en bouwwerkzaamheden een soort bliksemafleider. Een buurt waar gesloopt wordt, nodigt immers uit om ook te gaan slopen. Om dit te voorkomen spelen we hierop in met onze activiteiten De in totaal negen TOS-medewerkers fietsen elke maandag-, woensdag- en donderdagmiddag met de bakfiets naar Dr. Wibautplein, op dinsdag- en vrijdagmiddag gaan ze naar de Parkweg terwijl op dinsdag- en woensdagmiddag koers gezet wordt richting Slachthuisbuurt. Meer informatie over TOS is te verkrijgen via telefoon 010 - 2734851. Onder barre weersomstandigheden onthulden zij het eerste Groenoord projectbord waarvan er de komende jaren nog vele zullen worden geplaatst in de wijk. Met de start van het Opplussen aan de Mozartlaan en Vivalidlaan is namelijk ook begonnen met de uitvoering van de Wijkontwikkelingsvisie Groenoord. Hierin staan de maatregelen beschreven die de komende jaren worden genomen om Groenoord een aantrekkelijke wijk te laten blijven met een gevarieerd woningaanbod. Hiertoe is onlangs de samenwerkingsovereenkomst getekend voor de oprichting van de Wijkontwikkelingsmaatschappij Groenoord (WOG). Dit samenwerkingsverband van gemeente en Woonplus Schiedam ontwikkelt alle nieuwbouw projecten in Groenoord. Bij het opplussen van de vier hoogbouw flats aan de Mozartlaan, Vivaidilaan, Henriëtte Bosmansplein en Cornelia van Zantenplein wordt de toegankelijkheid en de bereikbaarheid van de bestaande woongebouwen en de woningen ver beterd zodat ouderen en mensen met een lichte handicap zo lang mogelijk zelfstandig kunnen Qpyiwmm. blijven wonen. Behalve voor genoemde flats bestaan ook plannen om twee flats aan het Bachplein op te plussen. De uitwerking van de Opplus plannen vindt plaats in planteams waarin ook bewoners zitting hebben. Het Opplussen van de flats aan de Mozartlaan en Vivaldlaan moet volgens planning in het najaar van 2002 zijn voltooid. Een veilig huis in een veilige buurt! Wie wil dit niet? In het jaar 2001 zijn in de gemeente Schiedam wederom (veel te) veel woninginbraken gepleegd, ongeveer 550 keer was het raak, gemiddeld 10 per week. Ook in het jaar 2002 is dat helaas het geval. Op dit moment zijn reeds meer dan 100 woninginbraken gepleegd. Misschien is het ook u al eens overkomen of kent u iemand die het heeft meegemaakt Uw dierbare bezittingen, zomaar ineens verdwenen. Het idee dat een onbekende in uw huis is geweest iemand die in uw privé domein heeft rondgesnuffeld. Weg is uw gevoel van thuis is veilig7. 'Ik wist niet wat ik hoorde, een maand huur terug, ik heb nog nooit wat gewonnen,' was de ent housiaste reactie van mevrouw G. Steenbergen-Timmers van het Fabriplein toen ze hoorde dat zij de gelukkige was, die deze keer een maand huur terug kreeg omdat ze betaalt via automatische incas so. 'Ik heb alleen in 1986 ooit een zilveren schaal gekregen van 'Schiedam Vooruit', toen die verenig ing werd ondergebracht in SSSW. Leuk hoor, ik ga meteen een staatslot kopen, wie weet...', had ze de smaak van het winnen duidelijk te pakken. Ook kunt in de prijzen vallen. Als u ons nog niet hebt gemachtigd om de huur maandelijks te laten afschrijven, kunt u op ons kantoor aan de Valeriusstraat een machtigingskaart halen. Mevrouw Steenbergen-Timmers (links) ontvangt haar prijs uit handen van Linda Huigen, verhuurmedewerkster Unit Stad. U kunt de kans op een inbraak in uw woning echter aanzienlijk verkleinen door o.a., de vol gende preventieve maatregelen te nemen: Doe altijd de deur op (nacht)slot. Ook als u thuis bent. Dit voorkomt het 'hengelen'. Plaats een anti-inbraak strip. Dit voorkomt het 'flipperen' en het openbreken m.b.v. een breek ijzer. Voorzie uw draairamen van afsluitbare raam- boompjes. Dit belemmert het gemakkelijk openbreken van uw ramen. Voorzie uw bovenlicht/klapraam van een bar rièrestang en/of sloten. Dit belemmert het inklimmen. Voorzie uw deuren van goed hang- en sluitwerk. Dit belemmert het gemakkelijk openbreken van de deuren. Als u de woning verlaat, ook al is het maar voor even, sluit dan de ramen en deuren goed af. Ook die op de eerste etage. Berg sleutels van raam- en deursloten goed op. Niet in of in de buurt van beweegbare ramen. Zorg dat uw huis altijd een bewoonde indruk maakt. Laat met behulp van schakelklokken de ver lichting aan- en uitgaan. Zet uw waardevolle spullen zo neer dat ze van buiten af moeilijk te zien zijn. B Sluit uw schuur/berging goed af. Berg uw (tuin)gereedschap altijd goed op. Berg opklimmaterialen, zoals ladders of tuin meubilair, altijd goed op of leg deze deugdelijk vast. Zorg voor goede buitenverlichting. m Maak goede afspraken met uw buren als u weg gaat. Probeer het inbreken in ieder geval zo onaantrekkelijk mogelijk te maken voor het geval men toch in uw woning komt: u Merk en registreer uw waardevolle goederen. Laat uw autosleutels niet in uw jaszak zitten. Schaf voor kostbaarheden en waardevolle documenten een inbraakwerend kastje aan. Meer informatie over inbraakpreventie kunt u krijgen bij de Regio Politie Rotterdam Rijnmond, telefoon 0900 - 8844 0,13 per minuut). Huursubsidie vraagt u aan bij het Ministerie van VROM. Het Ministerie verzamelt de inkomens- en huurgegevens en de gegevens over de gezinssamenstelling. Zij bepaalt uiteindelijk of en hoeveel huursubsidie u krijgt. Als u vorig jaar huursubsidie heeft ont vangen, krijgt u begin mei bericht van het Ministerie hoe u voor dit jaar huursubsidie kunt krijgen. Als u nog geen huursubsidie heeft ontvangen, kunt u informatie krijgen bij Woonplus hoe u dit kunt aanvragen. De medewerkers van Woonplus helpen u graag bij het invullen of het controleren van huursubsidieformulieren. Het ministerie van VROM heeft de uitvoering Het is daarentegen ook mogelijk om maandelijks van de Huursubsidiewet dit jaar gewijzigd. Deze wijzigingen hoeven echter geen gevolgen te hebben voor huurders van Woonplus die reeds huursubsidie ontvangen. Als uw huursubsidie momenteel maandelijks in mindering wordt gebracht op uw huur en u wilt dat dit zo blijft, hoeft u niets te doen. U geeft dan toestemming om alles bij het oude te laten en uw huursubsidie zal ook vanaf 1 juli 2002 in mindering worden gebracht op uw maandelijkse huursom. uw huursubsidie op uw bank- of girorekening overgemaakt te krijgen. Wanneer u dit wilt, moet u een schriftelijk verzoek richten aan Woonplus Schiedam. Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Verhuur van uw Unit: a Unit Nieuwland 010 - 2045101 m Unit Noord 010 - 2045102 Unit Stad 010 - 2045103 L

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 12