'i n 11 Een nieuw virtueel Stadskantoor op het Internet Werving toerisme en evenementen Ouderenbonden Schiedam zoeken leden Impuls voor binnenstad Passantensteiger in Lange Haven Bouwplan Westmol de inspraak in SCHIEDAM NL /OENSDAG 27 FEBRUARI 2002 BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN GEMEENTELIJK MONUMENT ONTEIGENING T.B.V. BESTEMMINGS PLAN ZIEKENHUIS 1999 BOUWPLAN KAPVERGUNNINGEN WIJZIGEN RIJKSMONUMENT Het is de bedoeling dat nog voor de zomer wordt begonnen met de aanleg van een passantensteiger in de Lange Haven. De aanleg van de steiger is de eerste aanzet zijn om het watertoerisme in Schiedam te bevorderen. Hierdoor wordt een opwaardering beoogd van de gehele binnenstad, zoals al is gebeurd in steden zoals Leiden, Gorinchem of Maastricht. De passantensteiger komt tussen de Koemarktbrug en de Appelmarktbrug te liggen en sluit aan op de huidige steiger van de fluisterboot. Bij het ontwerp van de steiger is rekening gehouden met het behoud van het historisch karakter in de Lange Haven. De bouw vergunning is inmiddels aangevraagd. ~m ril n Heeft u genoeg van het binnen zitter Lijkt het u leuk eens iets heel anders te gaan doen Een kleine greep uit het vacaturebestand: Schiedam PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvraag van 06-02-2002 Zoomweg 4 TSN Stichting nieuwbouw Ingekomen aanvragen van 18-02-2002 t/m 22-02-2002: bouwaanvragen/meldingen Kreupelstraat 27 Q-Park Beheer b.v. Lange Haven 103 Lange Nieuwstraat 119 Lavendelveld 54-60-66 Mieriksveld 28 Mieriksveld 29 Nortwood Bouw b.v. Geerlings Vastgoed b.v. WE Flat Lavendelveld 70-52 M.B.W. van Herk E. van Walsum Verleende beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: eerleend 19-02-2002 Van Ruijsdaellaan 64 A/B H. Terian verleend 22-02-2002 Broersveld 165 Heuvelhorst Architekten Gimbergpad 4 Noordvest 89 B .voon/bedrijfsruimte Schrijnwerkerstraat 99 H.A.C. van Straten D. van Lambaart E. Bakker lichtinstallatie plaatsen vervangen van rolpoorten door speedgates kantoor verbouwen tot woningen gevelkozijn dakterras verbouwen balkons bouwen woning vergroten woning vergroten woning verbouwen bedrijfsruimte en woonruimte vergroten dakkapel plaatsen pand verbouwen tot 2 dakkapellen plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de ver- zenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en vvethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit tiet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient e worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, stadserf 1, Schiedam. Datum: 04-03-2002 \talantahof 90 (Cervelveld 10 Lavendelveld 54-60-66 Mieuw Mathenesserstraat 29 Raam 51 P.J. Klaassen IL Pronk WE Flat 70-52 G.M. Huizing b.v. Islamitische Stichting Nederland woning vergroten dakkapel verbouwen balkons bouwen kantoorgebouw bouwen gevels wijzigen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de .'ergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag, dinsdagmiddag en donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld n artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Korte Haven 7 Het plan ligt vanaf 28 februari 2002 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadwinkel, Stadserf 1, dagelijks van 08.00 - 17.00 uur en donder dag van 08.00 - 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met jetrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswij zen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van iet hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. O tVRTIKEL 84 ONTEIGENINGSWET De burgemeester van Schiedam maakt ter voldoening aan artikel 84 van de Onteigeningswet jekend, dat met ingang van 28 februari 2002, gedurende vier weken, tot en met 27 maart 2002 n het Stadskantoor, bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadserf 1, 3112 DZ te Schiedam oor eenieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 11 februari 2002 met bijlagen tot onteigening an een tweetal percelen, t.w. de adressen Schiedamseweg 234 en 236. Beide percelen zijn gelegen in het bestemmingsplan "Ziekenhuis 1999". In het belang van de uimtelijke ordening voorziet dit bestemmingsplan op de tot onteigening aangewezen percelen n de bestemming "Ziekenhuis". De onteigening van de aangeduide percelen geschiedt ten name van de gemeente Schiedam ten tehoeve van de uitvoering van genoemd bestemmingsplan. Gedurende de termijn dat het raadsbesluit met bijlagen ter inzage ligt kunnen belanghebbenden lie tijdig hun zienswijzen met betrekking tot voormelde onteigening bij het gemeentebestuur taar voren hebben gebracht, hun bedenkingen bij de Kroon naar voren brengen. De schriftelijke iedenkingen dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden ingediend jij de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Postbus 20951, 1500 EZ 's-Gravenhage. üinnenplanse vrijstelling Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is langevraagd voor O Het bouwen van een woonhuis/bedrijfsruimte op het perceel Westmolenstraat 6-8-10 let bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad". Het bouwplan noet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in irtikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. n artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de nogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van jepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. n het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijk- teid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verlenen net toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het colle ge belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 28 februari 2002 t/m 14 maart 2002 ter inzage bij de balie Bouwen, /Vonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verle ren schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht tan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woning- oezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 23 lindes, staande op het Edisonplein e.o., in verband met overlast.*/* met herplantplicht het rooien zal in week 11 plaatsvinden. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrok ken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een ver zoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opne men met dhr. Krijgsman, tel: 010 - 6315281. Schiedam VIaardingen Promotie wil in 2002 in het bijzonder extra bezoekers gaan werven voor stedelijke evenementen. Om een zo compleet mogelijk beeld van het aanbod te krijgen doet SVP een oproep aan organisatoren van evenementen en onderne mers in de vrijetijdsbranche om hun plannen voor 2002 bij SVP aan te melden. Aan de hand daarvan zal SVP geclusterd en thema tisch inzetten op campagnes die extra bezoekers naar de steden zullen trekken. Bent u actief als organisator van een evene ment of in de vrijetijdsbranche en wilt u weten wat de campagnes van SVP voor u kunnen betekenen vraag dan de folder Mensen en Markten aan bij SVP. e-mail: rva@anlst-rentmeester.com In Schiedam zijn drie ouderenbonden actief. De bonden werken vanuit hun eigen visie. Omdat ze over veel punten hetzelfde standpunt innemen, werken ze veel samen via de Samenwerkende Ouderenbonden (SOB). De bonden proberen de belangen te behartigen van ouderen in Schiedam, door waar mogelijk op te treden als gesprekspartner van de gemeente. Alle drie de bonden denken na over zaken als sociale zekerheid, belastingen, wonen, wel zijn, zorg, recreatie, preventie en veiligheid. Daarnaast organiseren de bonden apart acti viteiten voor hun leden. Daarbij kunnen de bonden altijd nieuwe leden gebruiken om de gelederen te versterken, vijftigplussers kunnen zich daarom aanmelden als lid bij een van de volgende bonden. De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) is een landelijke organisatie op basis van een katholieke levensovertuiging. Voor meer in formatie: Secretariaat KBO, Sibeliusplein 107, 3122 XA Schiedam, telefoon: 471 70 67. De Protestantse Christelijke Ouderenbond (P.C.O.B) heeft een christelijke signatuur, die haar neerslag vindt in de maandelijkse bijeenkomsten met haar leden. Voor meer in formatie kunt u terecht bij de secretaresse van de P.C.O.B Schiedam: telefoon 473 72 02. De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren (ANBO) zoekt ook leden en vrijwilligers. Voor meer informatie: ANBO, afd. Schiedam, Lange Nieuwstraat 181 kl. 2, 3111 AJ Schie dam, telefoon 426 28 08 of 470 38 11. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monu mentenwet 1988 is inge diend voor het wijzigen van het rijksmonument Korte Haven 9 Het plan ligt vanaf 28 februari 2002 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kan een ieder bij Burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden tot het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en Woningtoe zicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. G emeenteberich Een aanlegsteiger in de Lange Have, aantrekkelijk voorjbezitters van een I is ook een plezierige bezigheid voor wi r Een bijzonder, maar nu verpauperd stukje historisch kort een passende invulling. Er liggen plannen voor 54 woningen en een parkeerplaats in en rond de Wes het wijkje zou een belangrijke bijdrage kunnen leverc binnenstad. Het is de bedoeling dat passanten voor kort verblijf aanleggen en de verwachting is dat vooral mensen van middelbare leeftijd die in cultuurhistorie zijn geïnteresseerd, zullen aanmeren. Uit voorzorg zal de gemeente Schiedam extra maatregelen nemen om eventuele overlast tegen te gaan. Dit wordt onder meer gedaan door verbeterde infor matievoorziening aan de watersporters. Ook is nu een procedure in voorbereiding om het gemeentebestuur extra bevoegdhe den te laten toekennen aan handhavers. Verder zal er dit najaar een evaluatie plaats vinden over de ervaringen met de passan tensteiger na het eerste seizoen en om te zien of er aanvullende maatregelen nodig zijn. De direct omwonenden aan de Lange Haven zijn inmiddels over het plan geïnformeerd. De gemeente Schiedam wil het toerisme over het water bevorderen. Doelstellingen zijn onder meer de versterking van de stedelijke economie, de ondersteuning van de stadsver nieuwing in de binnenstad en het verbeteren van het imago van Schiedam als toeristische stad en als woon- en werkstad. De plannen hiervoor zijn door de gemeenteraad in okto ber 2001 vastgesteld. In het stedenbouwkundig ontwerp worden twee tradities samengebracht: de Nederlandse woningbouwtraditie met functionalistische plattegronden en verkavelingen enerzijds en de traditie en typologie van de Oudhollandse stad anderzijds. Deze confrontatie stelt bij zondere eisen aan de scheiding tussen open- baar- en privégebied. Om van de openbare ruimte een prettige ver- blijfsplek te maken, is gekozen voor parkeer- oplossingen onder het Walvisplein, en onder een dek tussen de woningen van de Westmo- lenstr; ontsta ling. De in: voor t start c gemat het fei zal in de wo later. n i 8« 8 Bill Mili ■'lil Op 6 februari heeft de gemeente Schiedam haar geheel vernieuwde website in gebruik genomen. Schiedam is daarmee een hele nieuwe weg ingeslagen op de virtuele snelweg. Niet alleen de vormgeving is anders; ook de informatie op de website is flink veranderd. Uitgebreider, actueler en op een nieuwe, meer toeganke lijke manier aangeboden. De website moet uiteindelijk uit groeien tot een medium dat voorziet in de informatieve, com municatieve en dienstverlenende behoeften van gemeente en Schiedammer. Wat heeft dit virtuele Stadskantoor u te bieden? Schiedam is een stad om te wonen, te werken, maar ook om te ontspannen. Door een wan deling te maken in het park, of door op een zomerdag aan de Maasboulevard van de zon te genieten. Maar ook door je op sportief gebied eens lekker uit te leven. Voetballen, zwemmen, volleyballen, het kan allemaal in de diverse zwembaden en sporthallen in de stad. Regelmatig worden er activiteiten georgani seerd, bijvoorbeeld speciaal voor kinderen (Jeugdland 2000) of senioren. Welkom op de internetpagina van de gemeente Schiedam ingang*" 6 Bestuur fe Organisatie feÉMk Jeugd Jonoeren Plattegrond 3 y^.af'.tres 9 Site«mg Rsaseer DigitoaU «ket SfcJMJft 5.POrt fc fitc/eatu 8 Verkuvuupm rntnmmw. JtO Mi ittMMMM Lm «tb turnt tl Maar hoe komt u nu te weten wat waar, wan neer, en voor wie op sportief gebied te doen is? Door op www.schiedam.nl eens te kijken bij Sport 8c Recreatie. Daar vindt u allerlei informatie over de verschillende zwembaden en sporthallen in Schiedam, maar ook over activiteiten en cursussen die georganiseerd worden. Wist u bijvoorbeeld dat u een heel origineel verjaardagsfeestje voor kinderen vanaf 11 jaar kunt organiseren door er een kanofeest van te maken? Meer weten? Surf naar www.schiedam.nl Een wijkcentrum zoekt: buffetmedewerkers Een vluchtelingenorganisatie zoekt: •een redactielid •activiteitenbegeleider anti-discriminatiedag Een organisatie zoekt: •enthousiaste medewerkers voor knutselactiviteite Jteun XI c 3 Kijk voor meer vacatures in de Deze mappen zijn in te zien op Stadswinkel, Gemeentelijke Openb< De Blauwe Brug (Bachplein 590), W Dreesplein 2), Sociale Zaken ('s Gra Werk en Scholing (Nieuwe Haven 1- hjsl \N er Voor meer infc Steunpunt Vrijwi Nieuwe Haven 1 telefonisch berei tot en met vrijda telefoonnummer

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 4