Stembureaus langer open: van 07.30 tot 21.00 uur! 1 Gemeente Schiedam Iets voor u? zerk. Een kunstwerk aan de Mgr. Nolenslaan Stedenbouwkundig plan Kethelplein Finaal verkiezingsdebat Oude stembureau is weg, wat nu? Stempakketje voor nieuwe Schiedamse Stemmers Stemmen bij volmacht stmolenstraat IJL1U www.schiedam.nl Op wie moet ik stemmen? I Lees het in de vertaingskrant I I3BCH IDE fflBEH jïïTffllirff 0 Informatie Gemeente Schiedam NS1-J i- inen zitten sel anders estand: VRIJSTELLING EX ART. 19, LID 1 WRO (INSPRAAK) op internet: WEEK 09, WOENSDAG 27 FEBRUARI, 2 0 0 2 Op initiatief van de complete plaatselijke pers en van Look TV wordt aan de vooravond van de verkiezingen op zondag 3 maart een lijsttrekkersdebat gehouden in de foyer van het Fort is Theater aan de Schie. Het debat duurt van 20.00 tot 22.00 uur en zat live worden uitgezonden. Tijdens het debat zullen de lijsttrekkers van alle politieke partijen in discussie gaan over een aantal actuele onder werpen. Een plaatselijk perspanel fungeert a/s aangever. Gespreksleider is Kor Kegel (Rotterdams Dagblad). De presentatie is in handen van Jan Willem de Boer van Look TV. Kijkers thuis kunnen de lijsttrekkers telefonisch vragen stellen. Het nummer is (010) 2462590. Het is voor het eerst dat een dergelijk breed debat wordt georganiseerd en ook live wordt uitgezonden. De initiatief nemers hopen hiermee meteen een nieuwe traditie op te starten. Liefhebbers zijn uiteraard ook welkom zondagavond 3 maart om naar de foyer van het Theater aan de Schie te komen. De toegang is gratis. Op zaterdag 2 maart wordt vanaf 21.00 uur in wijkcentrum Wibautplein aan het Dr. Wibautplein 165 voor Antilianen een uitleg van de werking van stemautomaten georganiseerd. De komende weken verschijnt deze rubriek die in het teken staat van de gemeenteraadsverkiezin gen. Want woensdag 6 maart is het zover: dan kunt u de politiek in Schiedam voor de komende vier jaar beïn vloeden door te kiezen voor de persoon die volgens u het beste in staat is de hete hangijzers van de stad op te pakken. Schiedammers bepalen welke poli tieke partijen straks deel uit gaan maken van de gemeenteraad en hoeveel zetels ze krijgen toegewe zen. Met dit nieuwe stadsbestuur krijgt u dagelijks te maken. Zij nemen beslissingen die invloed hebben op de kwaliteit van uw directe woon- en leefomgeving. Laat uw stem niet verloren gaan! iten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie 8t Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 ie Lange Haven is niet alleen itters van een boot. Scheepjes kijken •■zigheid voor wandelaars. kje historisch Schiedam krijgt misschien binnen- tlannen voor een nieuw levendig woonwijkje van i rond de Westmolenstraat. De ontwikkeling van kunnen leveren aan de revitalisatie van de n ïdse e en dse ver- er- ler rto- lenstraat en Walvishof. Deze mogelijkheid is ontstaan met het verwerven van de bow ling. De inspraakperiode is nu gestart, zie hier voor eiders in de gemeenterubriek. Daarna start de fase waarin bezwaar kan worden gemaakt tegen te plannen. Afhankelijk van het feit of er bezwaren worden ingediend zal in 2003 begonnen kunnen worden met de woningbouw. Anders wordt dit uiteraard later. 8 8 hMLML ekt: atiedag itselactiviteiten itures in de vacaturemappen, n te zien op de volgende locaties: telijke Openbare Bibliotheek (Stadserf 1), iplein 590), Wijkcentrum Dreesplein (Dr. Willem Zaken ('s Gravelandseweg 567), en Bureau voor iuwe Haven 147). or meer informatie: iunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, luwe Haven 147, afonisch bereikbaar van maandag en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur op afoonnummer (010) 246 50 12 246 50 18. Op de plek waar voorheen een kerk stond aan de Mgr. Nolenslaan, wil de gemeente naast nieuwe woningen ook een kunstwerk laten bouwen. Het kunstwerk komt in plaats van de toren die nu nog zichtbaar is. Beeldend kunstenaar Cor Kraat heeft hiervoor een nieuwe transparante toren ontworpen waarvan de contouren doen denken zijn voorganger. Als aandenken aan de oorspronkelijke kerk zullen er gekleurde glasplaten worden aange bracht. De glasplaten zijn zo aangebracht, dat de doorvallende zonnestralen kunnen reflec teren op de straat. Ook zullen als herinnering aan de kerk de vier evangelisten gestileerd worden opgenomen in het onderste deel van de toren. De mogelijkheid van ver lichting 's avonds en 's nachts wordt nog bestudeerd. In eerste instantie wilde de gemeente de oude toren van de kerk behouden als herkennings punt in de wijk en als aandenken aan de voor malige kerk. Maar daar werd van afgezien om de grauwe uitstraling van de toren, betonrot aan de toren en een groot funderingsblok dat onder de toren ligt. Besloten werd de toren alsnog te slopen en daarvoor in de plaats een kunstwerk te laten plaatsen. Ook met de bouw van de woningen naast het kunstwerk zal nu snel worden gestart. De gemeenteraad heeft op 11 februari 2002 besloten dat vrijstelling zou moeten worden verleend van het bestemmingsplan voor de wijk Nieuwland voor het oprichten van een kunstwerk. Dit stuk ligt sinds deze week in de inspraak. Zie de publicatie elders op deze pagina. O Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat verzoeken om vrijstelling ex art. 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) zijn ingekomen voor: 1. de bouw van een kunstwerk als markeringspunt, op de locatie van de voormalige St. Jan de Doperkerk, Mgr. Nolenslaan. Het bouwwerk is in strijd met het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Nieuwland", omdat de gronden in kwestie bestemd zijn voor "Bijzondere gebouwen" en "weg, verhar ding". 2. de bouw van 54 woningen en een parkeergarage, in het gebied Westmolenstraat en omgeving. De beoogde bebouwing is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad" en de "Bebouwings-voorschriften voor de Bebouwde Kom", door de situering en intensivering van de bebouwing. 3. het aanbrengen van beluifeling aan het winkelcomplex Parkweg. De beluifeling is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Nieuwland Zuid Oost", omdat deze gesitueerd is boven de bestemming "verkeersdoeleinden". Op grond van art. 19, lid 1 WRO, is het mogelijk vrijstelling te verlenen van het geldend bestemmingsplan Ingevolge art. 6a WRO, wordt bij de voorbereiding van toepassing van art. 19, lid 1 WRO, inspraak verleend. In het kader van de inspraak liggen de aanvragen gedurende vier weken (met ingang van 1 maart t/m 28 maart 2002) voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder zijn zienswijze over de aanvragen - naar keuze schriftelijk of mondeling - naar voren brengen bij burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Tevens zal donderdag 14 maart 2002 van 18.00 - 19.00 uur een inloopavond plaatsvinden in de Stadswinkel, waar een ieder in de gelegenheid wordt gesteld mondeling zijn zienswijze naar voren te brengen. Het Rijk heeft in het Nationaal verkeers- en vervoersplan haar visie op Verkeer en Vervoer voor de komende decennia weergegeven. Kern van dit nieuwe beleid is respect voor de keuze van burgers, waarbij bijvoorbeeld meer nadruk wordt gelegd op het verband tussen gebruiken en betalen. Belangrijkste doel daarbij is dat alle maatschappelijke kosten van mobiliteit worden verrekend in de prijs voor mobiliteit. In overleg met de regionale partners heeft het Rijk een deel van dit verkeers- en vervoersplan uitgewerkt in het Bereikbaarheidsoffensief Randstad. Proeven met betaald rijden maken daar deel van uit. Om meer inzicht te krijgen in het effect van betaald rijden, starten experi menten met expresbanen. De expresbanen zullen niet leiden tot minder verkeer, maar maken wel een andere verdeling van het verkeer mogelijk: zakelijk verkeer zal om files te ontwijken bijvoorbeeld tegen betaling van de expresbanen gebruik maken. In Schiedam komt er een proef met een Expresbaan bij de Beneluxtunnel. Voor de aanleg van deze expresbaan moet een aanpas sing worden gedaan aan de binnenzijde van het Kethelplein. De gemeenteraad heeft daar voor in de vergadering van 11 februari 2002 het Stedenbouwkundig Plan Kethelplein vastgesteld. Tegelijkertijd met de aanleg van de expres banen worden ook geluidsschermen aange bracht tegen geluidsoverlast voor achterlig gende woningen. De geluidshinder bestond al langer, maar voor de aanleg van de schermen was geen geld beschikbaar. Via een interde partementale regeling kunnen de schermen nu alsnog worden geplaatst. Het "Stedenbouwkundig Plan Kethelplein" ligt momenteel ter inzage bij de gemeente. Elders op deze pagina kunt u in de officiële publicatie daarover meer lezen. Op Blauwhuis ANBO aan de Lange Nieuwstraat kunnen kiezers niet meer terecht om te stemmen. Het stembureau is gesloten omdat het aantal kiezers in dit stemdistrict te klein is geworden. De overblijvende kiezers zijn daarom ver deeld over vier andere stembureaus in de Stadswinkel, Klubhuis Zuid, Zorgcentrum Frankeland en Zorgcentrum Fr. Haver- schmidt. Uiteraard is daarbij geprobeerd de loopafstand naar het nieuwe stembu reau voor iedereen zo kort mogelijk te maken. Toch zal een aantal kiezers verder van huis moeten dan voorheen. Ook in het voormalige zorgcentrum De Harg aan het Hargplein wordt geen stembureau meer ingericht. Kiesgerechtigden kunnen in drie nabijgelegen stembureaus terecht. Voor kiezers die door de verplaatsing van de stembureaus problemen voorzien, zijn er alternatieven. Zo kan volmacht worden gegeven aan een buurvrouw of -man, die tot hetzelfde stemdistrict behoort. Verder kan de oproepingskaart in de Stadswinkel worden omgezet in een kiezerspas; dit kan nog tot en met vrijdag 1 maart. In dat geval kan de kiezer dan naar een stembu reau dat dichterbij is. Tenslotte kan ook een beroep worden gedaan op de politie ke partij waaraan de stem wordt gegeven. Een aantal partijen organiseert op de ver kiezingsdag een autodienst voor kiezers die minder goed ter been zijn om hen haar het stembureau te brengen. Rectificatie: In de rubriek van vorige week stond een foute vermelding. Het stembureau in het ROC Zadkine is wel rolstoeltoegankelijk. I Z^snTe^oord en ook een groot I I aantal Schiedamse stemmers. j Afgelopen maandag zijn de postbezor gers van BGS gestart met de bezorging van zo'n 3000 pakketjes in Schiedam. Alle nieuwe stemmers in Schiedam ont vangen een extra uitnodiging om toch vooral te gaan stemmen. Het gaat om een pakketje met wat algemene verkiezings informatie dat wordt aangeboden door het ministerie van Binnenlandse Zaken. Een eigen kaart van de gemeente Schie dam geeft daar een Schiedams tintje aan. Een onderhandse volmacht, dus via de oproepingskaart, kan alléén worden gegeven aan een kiezer die in hetzelfde stemdistrict is ingeschreven. Het stem district nummer staat op de voorkant van de oproepingskaart. Ook al zitten twee stembureaus in hetzelfde gebouw, een kiezer uit een ander stembureau of stem bureau kan dan toch niet een kiezer uit het andere stembureau of stemdistrict machtigen via de oproepingskaart. Stemmen met de stemmachine De meeste kiezers hebben inmiddels een aantal keren met de stemmachine ge stemd. Voor de nieuwe kiezers een korte instructie, die overigens ook terug te vin den is op de "Lijst van kandidaten" die inmiddels overal is bezorgd. Als u voor het kiespaneel staat, ziet u als het ware een stembiljet in het groot. Bovenaan staan de namen van de partijen met het lijstnummer. Daaronder staan de namen van de kandidaten. Onder de naam van alle kandidaten zit een knopje. U zoekt de partij waarop u wilt stemmen en de kandidaat van die partij die u wilt kiezen, u drukt op de naam van de kandidaat van uw keuze, u controleert op het display of uw keuze goed is. Zo ja, dan drukt u op de rode stemknop. Zo nee, dan maakt u opnieuw uw keuze en drukt dan alsnog op de rode stemknop enu hebt gestemd. Blanco stemmen Er kan ook BLANCO gestemd worden; daarvoor is een aparte knop. Nu zijn er nog wel eens vragen over het volgnum mer dat de kiezer van de voorzitter krijgt en waarmee je dan naar de stemmachine gaat. Het is absoluut niet zo dat het stem bureau via dit volgnummer zou kunnen zien op welke partij de kiezer heeft gestemd. Het gebruik van volgnummers is op grond van de Kieswet verplicht voorge schreven en is uitsluitend bedoeld als hulpmiddel voor degene die bij de stem machine zit. Hij weet dan hoe vaak de stemmachine vrijgegeven moet worden voor gebruik. Ook bij het stemmen met de stemmachine is het stemgeheim dus voor honderd procent gewaarborgd. Gemeente Scfciedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 5