tj intratuin u HET GROENE WARENHUIS IN KRANT Tijdelijke verkeerslichten bij school 'De Peperklip' Hoop doet leven Leefbaar nog leefbaar? '1000 inwoners een baan' levert 3,7 miljoen euro op mm w wtmwmwmm Leerlingen De Vlinder nemen schoolwoning in gebruik Wegener huls-aan-hulskranten Autoinbrekers zeer actief Schiedammer steekt jongen Brandende auto botst tegen paal Woninginbraak met koevoet 'Wat denk je als je dat ziet: Leuke kennismaking met Schiedam! PAUL BERG KRANT NIET ONTVANGEN? door Nans Wolters SCHIEDAM - Maandag morgen werd tussen 9 en 10.15 uur op de Honnerlage Gretelaan ingebroken in de auto van een 41-jarige Vlaar- dinger. De dieven haalden een radio/cd-speler weg. Een 62 jarige vrouw uit Schie dam ontdekte zaterdagmid dag dat er in haar auto was ingebroken. De auto die ge parkeerd stond aan de Burge meester van Haarenlaan was opengebroken en er werden geld en bankpasjes weggeno men. Ook de auto van een 38 jarige Schiedamse bleek za terdagmiddag te zijn openge broken. Uit deze auto werden een portemonnee met geld en bankpasjes en een mobie le telefoon weggenomen. In brekers braken donderdag ook een auto op de Burge meester Honnerlage Grete laan open. Het slot van het linkerportier werd gefor ceerd waarna er uit de auto ondermeer een radio/cd-spe ler en een versterker werden weggenomen. Folklore in De Erker Lagerhuis debat in Schiedam Rijnmond promoot volleybal bij jeugd Violen in draagtas van 10 stuks, diverse kleuren. Van €^6ST VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM ROTTERDAM - Tijdens een ru zie tussen en 17-jarige Schiedam mer en een 16-jarige Rotterdam mer stak de Schiedammer de Rot terdammer met een mes in hoofd en bil. Direct na de steekpartij, die maandag rond het middaguur ont stond op de Rotterdamse Van Len- nepstraat, vluchtte de 17-jarige een winkel binnen. Daar werd hij door de politie aangehouden en na verhoor ingesloten. Het gewonde slachtoffer werd overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. SCHIEDAM - Een 63 jarige bewo ner van het Bachplein ontdekte in de nacht van zondag op maandag omstreeks half drie dat zijn perso nenauto in de brand stond. Door de brand is de auto waarschijnlijk uit zijn versnelling geschoten en uit zichzelf gaan rollen waarbij hij on derweg vier andere geparkeerde au to's beschadigde vooraleer hij tegen een lantaarnpaal tot stilstand kwam. Er is vermoedelijk sprake van brandstichting. SCHIEDAM - Leden van het in brekersgilde hebben zich zater dagavond zonder toestemming van de eigenaar toegang verschaft tot een pand aan de Boomgaard straat. Door vermoedelijk met een koevoet de voordeur te forceren konden zij het pand binnenkomen. De woning werd door de inbrekers grondig doorzocht op zoek naar buit. Het is nog niet duidelijk wat er uit de woning is weggehaald. O P T IC I E N Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: SCHIEDAM - Bij een van de voetgangersoversteekplaatsen op het Lorentzplein, ter hoogte van basisschool De Peperclip, heeft ONS be gin deze week tijdelijke verkeerslichten in gebruik gesteld. Het gaat om de oversteek op de PKO-laan tussen de Boerhaavelaan en de Cel- siusstraat. De verkeerslichten zijn neergezet vanwege de drukke ver keerssituatie ter plaatse als gevolg de diverse wegafsluitingen en om leidingen elders in de stad. De verkeerslichten zullen werken tijdens het in- en uitgaan van de basisschool, in de ochtend, rond het mid daguur en rond half vier. Bij de overige twee oversteken zal de politie extra toezicht houden met name 's morgens rond 8.30 uur en 's middags rond 15.30 uur. Afhankelijk van het effect van het plaatsen van verkeerslichten op één oversteek wordt al dan niet besloten om, ook weer tijdelijk, op het he le kruispunt het verkeer door middel van stoplichten te regelen. In het kader van de uitvoering van het Beleidsplan Verkeersveiligheid van de gemeente zal na 2002 op het Lorentzplein een plateau worden aangebracht om de snelheid van het verkeer af te remmen. SCHIEDAM - Netjes in de rij en aan de hand van de meester ston den de eerste leerlingen van de Rooms Katholieke Basisschool De Vlinder maandagochtend voor de deur van hun schoolwoning aan de Stockholm 3. De school die in 1996 begon met 0 leerlingen zal eind van dit schooljaar zo'n 300 leerlingen tellen. Omdat het nieu we schoolgebouw al na 1 jaar uit het jasje gegroeid was heeft de ge meente vlak naast de school een aantal schoolwoningen gebouwd waarin de Vlinder samen met de openbare basisschool de Violier worden gehuisvest zolang het leerlingenaantal dit vereist. Met de huidige 5 kleutergroepen als basis kan de school in de toekomst door uitbreiding in de schoolwoningen ook nog doorgroeien tot uit eindelijk 500 leerlingen. De Vlinder is één van de 13 vestigingen voor Rooms Katholiek en Protestants Christelijk onderwijs in Schiedam en Vlaardingen. WOENSDAG 6 MAART 2002, JAARGANG 54 Nr. 10 Terwijl buiten in de zon een kleur rijk geschminkt jongetje in zijn eentje de honneurs voor de toe komst waarneemt achter de ver kiezingstafel, werd binnen in het Stedelijk museum door Tweede Kamerlid Peter van Heemst met Schiedammers in het 'Schiedams Lagerhuis' gedebatteerd. Een jury van vijf niet politiek actieve bekende Schiedammers beoordeelden de argumen ten. In het debat werden een negental the ma's aan de hand van stellingen aan de orde gesteld. De thema's hielden rechtsreeks ver band met het beleid dat de gemeente de ko mende jaren moet gaan voeren op verschil lende gebieden. Er werden vragen gesteld zoals over de hoogste prioriteit voor bewo ners, bedrijven of bezoekers, de binnenstad en het Arsenaal fluisterboot toeristen en auto's in het stadsbeeld. Het Schiedams La gerhuis was georganiseerd door de PvdA en vormde de afsluiting van een serie wijkbe- zoeken. De agenda van het debat was onder andere opgesteld aan de hand van vragen en concrete stellingen die de wijkbewoners zelf hadden aangemeld. Hoe het debat bin nen ook mocht uitpakken, buiten had het jonge Schiedarnmertje zijn plaats voor een zonnige toekomst alvast ingenomen. SCHIEDAM - Met een wellicht spontane verkie zingscampagne zijn twee leden van de lijst Leefbaar Schiedam extra in het zonnetje gezet. Dat regelrecht tegen de afspraken in, zoals die over de campagne gemaakt zijn. Het gaat om de leden Wim en Anneke Post. De folders, met teksten als 'wie stemt er nou op een lijsttrekker' en 'met ons samen in de raad, staan we altijd voor u paraat', stellen de nummer één, Theo Schoenmakers, duidelijk teleur. Schoenma kers: 'Ik heb geen zin om er geheimzinnig over te doen; dat past niet bij mij of bij onze partij. En het is tegen de afspraken binnen Leefbaar. Die stellen dat voorkeursacties mogen, maar in overleg met het ver kiezingsteam en conform de huisstijl.' Ook weegt mee dat per gezin maar één fractielid kan worden ge leverd, zodat binnen Leefbaar niet beide Posten een stoel in de raad kunnen bezetten. Schoenmakers: 'Ik heb Wim en Anneke Post erop aangesproken en zij stellen van de actie niets te weten. Noem het maar naïef, maar ik heb geen keus dan dat te geloven.' Bij Schoenmakers is wel de ambitie van de twee van Leefbaar bekend. Beide willen graag een plaats in de raad. Bovendien, zo stelt Schoenmakers, streven ze naar het doen van dezelfde commissies. Schoenma kers: 'Ik houd echter onverkort vast aan de gemaak te afspraken en ga ervan uit dat ook het bestuur, ver kiezingsteam en aanstaande fractie van Leefbaar Schiedam dat zullen doen.' Wim en Anneke Post zijn niet de enigen die voor Leefbaar campagne voeren. Bas de Haard deelde brieven uit aan klanten van zijn winkel, om vooral niet op hem te stemmen. Hij wil graag blijven doen wat hij doet. Erik de Jong, eigenaar van een sport school en nummer zes op de lijst Leefbaar, roept zijn klanten juist op om hun stem aan hem te geven. 'Die brieven zijn allemaal in overleg gemaakt', al dus Schoenmakers. Dat in tegenstelling tot de pamfletten van Post. Schoenmakers: 'Dat zijn slecht geproduceerde folders, met nog een aantal enorme taalfouten.' SCHIEDAM - Minister Vermeend van Sociale Zaken en Werkgele genheid en wethouder Meijer van Schiedam hebben door het onderte kenen van de 'Agenda voor de Toekomst' vergaande afspraken ge maakt over extra inspanningen die Schiedam zal leveren om meer mensen uit de bijstand aan het werk te krijgen of in te schakelen bij maatschappelijke activiteiten. Het aantal uitkeringsgerechtigden in Schiedam is vanaf 1998 met bij na 17 procent gedaald tot circa 2900. Circa 70% van de uitkeringsge rechtigden is zeer moeilijk bemiddelbaar. Dit heeft te maken met laag opleidingsniveau, leeftijd, taalproblemen bij allochtonen, medische en sociale belemmeringen, zorg voor kinderen, lange uitkeringsduur. De komende jaren zal Schiedam extra maatregelen treffen om onge veer 1000 mensen die nu een uitkering ontvangen aan het werk te hel pen. Daarnaast zullen specifieke projecten worden uitgevoerd voor al lochtonen, aangezien de werkloosheid onder hen nog relatief hoog is. Verder zullen er meer opvangplaatsen komen voor kinderen van ou ders die werken. Voorzover schulden werkaanvaarding in de weg staan zal de gemeente extra ondersteuning bieden in de vorm van schuldsa nering en voorlichting rond budgettering. Als uitkeringsgerechtigden onvoldoende meewerken om aan de slag te komen zullen passende maatregelen worden genomen zoals verlaging en stopzetting van de uitkering. Als Schiedam de afgesproken extra inspanningen goed uitvoert, krijgt de gemeente een vergoeding van het ministerie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid van ongeveer 3,7 miljoen euro. De afspraken met Schiedam lopen tot en met 2004. Elk jaar gaat minister Vermeend met de gemeen te om de tafel zitten om de uitvoering van de afspraken te beoordelen. SCHIEDAM - Iedereen die zijn auto voor enige tijd parkeert op of rond de Dam in Schiedam moet in het bezit zijn van een opge laden chipper of PrePaid- Parkeerkaart. Als dat niet het geval is dan zijn de ra pen gaar. Want ter plekke het probleem oplossen blijkt vrijwel onmogelijk. Of men parkeert de auto en wacht gelaten af of bij te rugkomst een prent tussen de ruitenwisser zit of men start de auto opnieuw en rijdt, zoekend naar een automaat die munten ac cepteert, een rondje cen trum. Ook een andere optie is niet zonder risico. Men kan namelijk per benenwagen op weg gaan - (halfuurtje) naar een van de twee verkoopadressen die de stad rijk is. VVV of Stadskantoor, als daar de PPP-kaarten tenminste niet zijn uitverkocht. Uiteraard verloopt dat sportieve initiatief alleen op werkdagen succesvol en bovendien kan men terug bij de auto alsnog oog in oog komen te staan met een parkeerwacht die een bekeuring uitschrijft. Vooral op mensen van buiten Schiedam moet dit scenario wonderlijk overkomen. Overi gens blijkt de enige parkeerauto maat die munten accepteert (Breedstraat/Zijlstraat) sinds de plaatsing defect. 'Een rampzalige situatie', be aamt L. Uiterwijk voorzitter/se cretaris van Vereniging van Be woners en Ondernemers Bran- dersbuurt (BOB). 'Al verschil lende malen hebben wij deze parkeerellende aangekaart bij de gemeente maar tot op heden heeft men daarop niet gere ageerd.' Drie brieven heeft BOB inmiddels verstuurd en dat is voorlopig welletjes. Niet gek 'We zijn wel goed, maar niet he lemaal gek. We worden door de gemeente gewoon onbehoorlijk behandeld', meent de voorzitter. 'Het college hoeft niet exact te doen wat wij als bewoners en middenstanders voorstellen, maar enige respons mag je toch wel verwachten.' BOB stelde onder meer voor een overgangs fase in te stellen. Automobilisten krijgen een waarschuwing maar nog geen bon. 'Of dat voorstel is overgenomen weten wij niet'. Middenstander Jongepier van Decokay-Van Loenen aan de Dam, - in de overtuiging zelf iets te moeten ondernemen - is in middels officieus het derde ver kooppunt. Op parkeermeters in de omgeving van zijn winkel meldt een plakkertje dat bij hem in de zaak PPP- kaarten ver krijgbaar zijn. 'Service, niet al leen voor mijn klanten maar ook voor mensen die hier in de buurt moeten zijn. Ik verdien daar niets op. Ik heb nog vijf kaarten over van in totaal honderd.' Doodschamen Uiterwijk: 'Medebestuurslid Jongepier doet iets dat eigenlijk tot de taak van de gemeente be hoort. Ik schaam me, als ik zie hoe mensen staan te stuntelen als zij hun auto hebben gepar keerd en hun portemonnee te voorschijn halen. Met munten betalen gaat niet, ontdekken ze. Dan bekijken ze hun pasjes. In de meeste gevallen blijkt men niet te beschikken over een chipper. Twijfelend kijkt men vervolgens om zich heen en neemt dan het onzekere voor het zekere en loopt weg zonder te betalen. En wat denk je dan als je dat ziet?', riept Uiterwijk veront waardigt. 'Leuke kennisma king met Schiedam!' Volgens de BOB voorzitter heeft de gemeente samen met het Centrummanagement het parkeerplan slecht uitgewerkt. 'Ze hebben een behoorlijk steek laten vallen. Alleen al het feit dat die twee verkooppunten vrij dichtbij elkaar in hetzelfde deel van de stad liggen, is ronduit belachelijk. Je mag toch wel verwachten dat de plannenma kers daarover hebben nagedacht en ook over een gewenningspe riode.' In een brief aan de gemeente liet BOB weten bewondering te hebben voor het college van b w dat het ene na het andere plan door de gemeenteraad loodst. 'Dat is positief. Alleen moeten al die plannen wel wor den uitgevoerd en niet onder in een la terechtkomen en dat ge beurt nu al te. Te veel ambitie en te weinig geld en man kracht', concludeert Uiterwijk. Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. DAT IS DUIDELIJK. "Bent u boven de veertig? Laat dan regelmatig uw oogdruk meten. Wij doen het snel en geheel gratis." Stadsblad Nieuw parkeersysteem zorgt voor behoorlijk wat irritatie foto: ED DEWAERHEIJT PPHet Nieuwe Foto; ED DEW AERHEBT 'Een rampzalige situatiezo noemt BOB het betaald parkeren in Schiedam Foto: RONALD STAM

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1