iMbhvs Gemeente Schiedam f m m www.schiedam.nl Gemeente en Woonplus ondertekenen intentieverklaring wijkontwikkeling Nieuwland Nieuw virtueel Stadskantoor op het Internet Verkiezingen Gemeenteraad Twee bijzondere gemeenteraadsvergaderingen Kortingen met Rotterdampas R^tterdalfipas E! Bouwplan achter Lange Nieuwstraat 73 gaat inspraak in Informatie Gemeente Schiedam mrwêMM Behoud historische binnenstad beter gewaarborgd Parkeer- en Bereikbaarheidsplan ter inzage op internet: WOENSDAG 6 MAART 2002 NS1-2 BFP "fllEBB lil ii'üiii SCHIEDAMNL Forse uitbreiding monumentenbezit m BOUWZAKEN n.: WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE 085692 PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 10, WOENSDAG 06 MAART, Gemeenteberichten 5 E ,,rB Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Afgelopen maandag ondertekenden wethouder Peter Groeneweg en Karin van Dreven, directeur Woonplus een intentieverklaring voor de wijkontwikkeling van Nieuwland. De laatste twee jaar hebben de twee partijen veel samengewerkt en nieuwe projecten gezamenlijk opgestart. De verklaring is ondertekend om de samenwerking en verantwoordelijkheden helder vast te leggen. Sinds een aantal weken staat de nieuwe website van de gemeente Schiedam op het Internet. Schiedam heeft hiermee een hele nieuwe koers uitgezet op de virtuele snelweg. Niet alleen de vormgeving is geheel anders; ook de informatie op de website heeft een metamorfose onder gaan. Uitgebreider, actueler en op een nieuwe, meer toegan kelijke manier aangeboden. De website moet uiteindelijk uit groeien tot een medium dat voorziet in de informatieve, communicatieve en dienstverle nende behoeften van gemeente en Schiedammer. Wat heeft dit virtuele Stadskantoor u te bieden? Bij het ontwikkelen van gemeentelijke plan nen voor de stad, staan de Schiedamse wij ken centraal. Daarom wordt in de loop van de tijd voor elke wijk een wijkplan ontwik keld. Dit plan heeft een looptijd van vijf tot zeven jaar en wordt daarna geactualiseerd. Omdat niet alles tegelijk kan, zullen er in het wijkplan prioriteiten moeten worden gesteld: wat doen we het eerst en wat komt later aan de beurt. Het opstellen van een wijkplan is niet alleen een zaak van de gemeente: ook de bewoners spelen een belangrijke rol. Het gaat immers om uw wijk en de gemeente wil graag weten hoe u daar over denkt. Welkom ep do Internetpagina v»f> dc gerooente Schiedam «ast Etytuv.': ■I—MIMI» Itadfiing&sa m.mn ggrfl.ft.yfcUilP Scf>««a»w f»ewek**x»> 1. W. V»*wi*«w EA Y*l: r*ti: l)l#-4Z12«25 *-«•»»< kUMÉMl o'Umr jtwri Jwacrcn PlsttSMcmi .Yac.at8r.as m isstea U kunt op verschillende manieren meeden ken over de wijkplannen. Door bijeenk omsten in de wijk bij te wonen, maar ook via de website van de gemeente Schiedam. Bij het thema 'Wonen' vindt u onder de knop 'Wijkplannen' daarvoor allerlei informatie. Een algemene beschrijving van wat een wijk plan is, maar ook concrete deelplannen die in samenspraak met bewoners zijn opgesteld. Een voorbeeld daarvan is het Jeugdplan van de wijk Zuid (zie onder 'Kalender'). U kunt dit plan -en diverse andere plannen- via de website bekijken. Ook kunt u op diverse plaatsen via e mail reageren. Doe dat gerust, want het gaat immers om uw wijk! Binnenstad Schiedam is in een keer een groot aantal officiële monumenten rijker. Vooral in en rond de historische binnenstad is het monumentenbestand flink uitgebreid. Staatssecretaris Rick van der Ploeg heeft vorige week dinsdag de aanwijzing van 52 individuele objecten en complexen tot rijksmonument bekend gemaakt en aan de voor de monumentenzorg verant woordelijk portefeuillehouder Peter Groeneweg overhandigd. Hiermee bezit Schiedam 230 rijksmonumenten; met de reeds aangewezen gemeentelijke monu menten komt het monumentenaantal op bijna 500. In de jaren negentig zijn door het rijk alle uit een oogpunt van bouwkunst en steden bouw waardevolle gebouwen en andere objecten uit de periode 1850-1940 geïn ventariseerd (het Monumenten Inventari satie Project). Alleen al in Schiedam zijn circa 650 objecten in kaart gebracht. Daarna is het rijk gekomen tot de selectie van deze objecten (het Monumenten Selectie Project), waarvan dus 52 objecten /complexen de eindstreep hebben gehaald. Van de aanwijzing maken zeven complexen deel uit, waaronder de 'Hema-flat' aan de Koemarkt, de voormalige HAV-bank aan de Gerrit Verboonstraat, het Handelsentrepot- gebouw tussen de Lange Nieuwstraat en de Nieuwe Haven, het hofje van Belois aan de Aleidastraat en het woningbouwcomplex aan de Fabristraat. Ook aan het voor Schiedam kenmerkende erfgoed uit het brandersver leden is niet voorbijgegaan. Zo zijn de voor malige distilleerderij van De Kuijper aan de Buitenhavenweg en vele branderijpanden aan o.a. Westerkade, Nieuwe Haven en Noordvestsingel op de rijkslijst geplaatst. Daarnaast zijn de uit de onderzochte perio de stammende Schiedamse kerken met hun pastorie zoals de Oud katholieke kerk op de Dam, de kerk en pastorie aan de Westvest en de pastorie van de kerken in Kethel dorp en kerkdorp vertegenwoordigd. Er gebeurt veel op het gebied van de mo numentenzorg in Schiedam. Naast tal van andere restauraties springt de restauratie van de Grote Kerk het meest in het oog. Bewo ners van het noordelijk stadsdeel kunnen met eigen ogen aanschouwen, dat ook de restauratie van de kerktoren van de Jacobus- kerk in Kethel voortvarend verloopt. Het herstel van het kerkgebouw zelf wacht nog 1 Ook het oude gedeelte van de Nieuwe Passage is vanaf pu een rijksmonument. op een toekenning uit toekomstige kanjer- gelden, nadat een eerder verzoek niet kon worden gehonoreerd. Dit geldt overigens ook voor de restauratie van het Stadhuis en het Stedelijk Museum. De Staatssecretaris zal hierover overigens nog geen uitspraken kunnen doen. In het kader van het Monumenten Selectie Project zal in de loop van dit jaar ook de aanwijzing van een beschermd stadsgezicht te verwachten zijn, waarmee het behoud van het historische erfgoed in de Schie damse binnenstad beter is gewaarborgd. Het afgelopen jaar is er het nodige gezegd over het Parkeer- en Bereikbaarheidsplan y voor de Binnenstad van Schiedam. In juni 2001 ging de nota 'Actualisering parkeer plan en bereikbaarheidsplan binnenstad concept' de inspraak in. Dit leidde tot zo'n 400 ideeën, bezwaren en suggesties van ongeveer 160 insprekers, al dan niet georgani seerd. Op basis van deze reacties is een aantal wij zigingen aangebracht in het concept, die besproken werden op de informatieavond van 13 november 2001. Ook daar namen burgers, ondernemers en verenigingen de kans om te wijzen op punten in het plan die volgens hun beter konden. Ook deze aanwijzingen zijn verwerkt in de versie die besproken zou worden met de raadscom missie ROV. De laatste vergadering van deze commissie, op 8 januari jongstleden, gaf meer en meer zicht op de houding van de volksvertegen woordigers ten opzichte van dit plan. Ook hun inzichten zijn meegenomen in het defi nitieve Wijzigingsvoorstel, dat samen met de conceptnota is vastgesteld door de Raad in haar vergadering van 21 januari 2002. Vanaf heden' ligt dit plan ter inzage bij de stadswinkel. In eerste instantie zullen zowel conceptnota als wijzigingsvoorstel ter inzage liggen, in een later stadium zullen deze samengevoegd in één nota ter inzage liggen. De oplossingen uit dit plan moeten op de volgende terreinen bijdragen aan verbeterde parkeer- en bereikbaarheidsmogelijkheden (tussen haakjes staan een aantal voorbeel den): parkeren voor bewoners (zoals het afschaffen van de wachtlijst voor vergunningen) parkeren voor bezoekers (meer ruimte aan de westzijde) dynamisch verwijzingssysteem (een parkeerroute die de weg wijst naar lege plaatsen) avond- en nachtopenstelling van de ABC-garage en later de Stadserfgarage wijziging van tarieven en betalingswijze (straatparkeren duurder dan in garages, chipknip) controle (bevoegdheden parkeercontroleurs uitbreiden) verkeerscirculatie (afstemming sluiting bruggen op andere oplossingen) fietsers (uitwerken stallingsbeleid) bevoorrading (onderzoek naar en actie op het huidig bevoorradingsprofiel) Op dit algemene beleidsplan is geen offici ële inspraak mogelijk, wel kan men inspre ken op de besluiten rond de uitvoerings maatregelen. Op het moment dat de gemeente overgaat op uitvoering van dit dan, zal zij dit begeleiden met een voor lichtingsprogramma op maat. Voor vragen over dit plan en haar uitvoe ring kunt u terecht bij Marcel Koertshuis, die bereikbaar is onder nummer (010)246 56 42. Bekendmaking van de uitslag De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de raad van de gemeente Schiedam maakt ingevolge artikel P 20, lid 2 van de Kieswet bekend dat op vrijdag 8 maart 2002, om 10.00 uur in een openbare zitting van dat bureau in Lunch- kamer 1 op de begane grond van het Stads kantoor, Stadserf 1de uitslag van de op 6 maart 2002 gehouden verkiezing zal worden bekendgemaakt. Ter inzage legging proces-verbaal P 22-2 De burgemeester van Schiedam maakt in gevolge artikel P 23, lid 2 van de Kieswet bekend dat het proces-verbaal waarin de uit komst van de stemming en de uitslag van de verkiezing van de leden van de gemeente raad, gehouden op 6 maart 2002 is vastge steld, bij het Gemeentelijk Informatie Punt (GIP) in de Stadswinkel, Stadserf 1, voor een ieder ter inzage is gelegd. Sinds deze week ligt er een plan voor bebouwing achter de Lange Nieuwstraat 73 ter inzage op het Stadskantoor. Dit bouwplan is niet in een keer tot stand gekomen, er gingen twee bouwplannen aan vooraf. Hieronder een kleine terugblik. Begin 2001 werd het eerste bouwplan inge diend voor de bebouwing achter de Lange Nieuwstraat. Dit leidde tot enkele inspraak reacties die vooral gingen over de hoogte van de woontoren in het verlengde van de Westerkade. De toren bestond uit acht ver diepingen, waarbij de bovenste verdieping een kap had van bijna 3,5 meter hoog. Om tegemoet te komen aan de insprekers besloot de gemeenteraad op 1 oktober 2001 dat er twee verdiepingen van het plan moesten worden afgehaald. De architect paste het bouwplan vervolgens aan tot een ontwerp van zes verdiepingen met dezelfde kapverdieping als in het oor spronkelijk ontwerp. In december 2001 oordeelde de Welstandscommissie dat de toren nu niet meer een op zichzelf staand onderdeel van het bouwplan was en dat daarom de architectuur meer moest gaan aansluiten bij de overige twee blokjes. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65.Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 25-02-2002t/m 28-02-2002: bouwaanvragen/meldingen: Kerklaan 20 Stockholm 5 A. Zorge Y. Dragstra serre bouwen berging verbouwen slooi Del apaan vragen/sloopmeldingen: flandseweg 158 Woonplus Schiedam Pendrechtsestraat e.o. Woonplus Schiedam asbesthoudende vensterbanken verwijderen asbesthoudende dakplaten van bergingen verwijderen Verleende beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: verleend 27-02-2002 Singel 104 Pastoor P.M. Vismans verleend 01-03-2002 Baan 40c Building Care Rijnmond B.V. Koggeschip 68 J. Wiersma sloopvergunningen/ sloopmeldingen: verleend 26-02-2002 Graaf Florisstraat 6 R.D. Moti verleend 01-03-2002 Westmolenstraat 6, 8 en 10 N.Th.P. van Velzen parochiecentrum bouwen opslagruimte tot woning verbouwen woning vergroten asbest verwijderen bedrijfspanden slopen besluit w na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 11-03-2002 Hagastraat 1 Hagastraat 52 Hermuspad 17 Korte Haven 5, 7 en 9 Kreupelstraat 27 Noordvestsingel 89 Tarweakker 7 Tarweakker 6 Tarweakker 9 Tarweakker 16 W8cE de Block S.M. Stuve F.W. Claus Bremamax b.v. Q-Park Beheer b.v. M.A.L. Korteknie fam. Muntenaar fam. Dieman E.E. Boon M. Roodenburg gevel wijzigen(wijziging vergunning) garage verbouwen dakkapel vergroten panden verbouwen speedgate vervangen bedrijfspand+woning verbouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten De architect paste zijn bouwplan opnieuw aan en verving de bovenste verdieping door twee bouwlagen. Hierdoor ontstonden zes bouwlagen met een penthouse. In totaal bevat het plan 28 woningen en veertig par keerplaatsen in een ondergrondse parkeer garage en vijf parkeerplaatsen voor bezoekers op het maaiveld. De Welstandscommissie stemde in met het plan en sinds deze week is het de inspraak ingegaan. Elders op deze pagina kunt u er in de officiële publicatie meer over lezen. Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag, dinsdagmiddag en donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: (010) 246 54 87. Vandaag bepaalt u wie in de gemeenteraad zullen plaatsnemen. De nieuw gekozen raadsleden komen volgende week voor het eerst in vergadering bijeen. Er worden twee raadsvergaderingen gehouden, op dinsdag 12 maart en op donderdag 14 maart. Beide vergaderin gen vinden plaats in de Aleidazaal en beginnen om 20.00 uur. Op dinsdag 12 maart worden de geloofsbrieven onderzocht van de nieuwbenoemde leden van de gemeenteraad. Tevens wordt afscheid genomen van de raads leden van de vorige raadsperiode, die niet zullen terugkeren in de nieuwe gemeenteraad. De burgemeester zal het woord richten tot de vertrekkende raadsleden. Belangrijkste agendapunt op donderdag 14 maart is de beëdiging en installatie van de nieuw benoemde leden van de gemeenteraad. Andere agendapunten zijn onder meer de benoeming van de leden van het presidium, de raadscommissies en de bezwaarschriftencommissie. Minder betalen voor activiteiten in Rotterdam en elders in de regio. Dat kan met de Rotterdampas. Kortingen voor bioscoopkaartjes, bibliotheken, zwemba den, club- en buurthuizen, voordeliger naar Diergaarde Blijdorp of met het openbaarvervoer. De Rotterdampas is geldig van 1 maart 2002 tot 1 maart 2003. Iedereen kan de Rotterdampas kopen. De prijs van de pas is afhankelijk van woonplaats, leeftijd, inkomen en gezinssituatie. Voor een pas heeft u het volgende nodig: een goedgelijkende pasfoto, een legitimatiebewijs en een bewijs van uw meest recente netto-maand inkomen. Bijvoorbeeld een salaris- strook, een giro- of bankafschrift met de storting van uw salaris of uitkering of een berekeningsformu lier. Schiedammers die in aanmerking denken te komen voor een Rotterdampas met korting, kunnen daarvoor langsgaan bij Sociale Zaken van de gemeente: 's-Gravelandseweg 567, openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.30 tot 16.00 uur, op vrijdag van 08.30 tot 15.30 uur. Dat» pas saw pOT«M«t« «I 981019 v» 1 maart HXÖ lor «n met fatmiatf 8003. 0e fiotttafcroas niet geloig andere eentaaamses «vol wirtttisswgafmgaa, »s vitaler wem» »rm>cI» ttae pan ongetaaktr rd terug te sturen near ArtrwotraPKPMMt» 506, 3908 WB Rom&MM-. Voos IgfOgBMtB (8104S3 30 00

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2