Carmen is passie, passie en passie Voor de laatste keer het waargebeurde verhaal van de krimpende hersenen Deze krant biedt prijswinnend ijs aan! Ontmoetingen centraal in nieuwe Piet Rogie m Afgeleefde prefab tieneridolen gaan nog één keer op tournee Tweede Nederlands-Turks Poëziefestival: 'Mensen lijken op de plaats waar zij wonen' 10 - 1002 Vrijdag 8 maart Theater. 19.00 Opus One, 'Belle en het Beest'. Familievoorstelling van af 8 jaar. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. 20.00 Thomas van Luyn, 'Acht'. Hilarisch cabaret, 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 Jasperina de Jong, 'Marlè- ne Dietrich'. Fortis Theater a/d/ Schie, Schiedam. 20.15 Alex Roeka en De Heffe, 'In de Wildernis'. Winnaar An nie M.G. Schmidtprijs '99. 'de Stoep', Spijkenisse. 19.30 Peter pan, Nieuwe Luxor Rotterdam. 20.15 Niet Schieten, SCC De Goote, Brielle. 20.15 Het Jaar van de Kaapse Vi ool, lezing door Liselore Gerrit sen, Theater Twee Hondjes Hel- levoetsluis. Muziek. 20.15 Trijntje Oosterhuis Mi- chiel Borstlap Jazzgroup. Jazz concert. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. 20.30 Eelco Gelling Band, Rhythm Blues, Bluessociëteit L'Esprit, Rotterdam. 20.30 Marty Ehrlich Group 'Song' door Jazz International, Nighttown Theater Rotterdam. 21.00 Incense Lawn (Feat. VJ Stalker), Waterfront, Rotterdam. 01.00 Drum and Breaks, ver schillende Break en Drum Bass crews, Nighttown, Rotter dam. Zaterdag 9 maart. Theater. 20.00 Conny Janssen Danst, 'Number One', 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 'Vrouwen van Eer', met Ingeborg Elzevier, Nelly Frijda en Linda van Dijck. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.30 Josée Ruiter, 'Louis Cou perus een grote ziel'. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 20.30 Arie Silvester, Biblio theektheater Rotterdam. 20.15 Portretten, Cosmic Illu sion, SCC De Goote, Brielle. 20.30 Ernst van der Pasch, De Schuurkerk, Maassluis. Zondag 10 maart Muziek. 16.00 Dick de Graaf soundrouts kwartet, Calypso Rotterdam 18.00 Disco Dinner met de Gol den Wonder Boys en buffet, Prinses Theater Rotterdam. Theater. 15.00 Brekebeen, theater voor doven met een dove en twee ho rende acteurs, Twee Hondjes, Hellevoetsluis. Dinsdag 12 maart Theater. 20.15 Finalisten Leids Cabaret festival. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.15 Conny Janssen Danst, 'Number One'. Om 19.30 uur: inleiding door choreografe Con ny Janssen. Isala Theater, Capel le a/d IJssel. Woensdag 13 maart Theater. 20.00 Vrouw Holland, 'Vet', 't Theater van Vlaardingen, Vlaar dingen. 20.15 Het Volk, 'Een zomerjurk vol verdriet'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Donderdag 14 maart Theater. 20.15 Schudden, 'Dummy'. For tis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.00 SeXsells, in chique woon keukens, achterafcafeetjes, por nostudio's en benzinestations. Theater Zuidplein, Rotterdam. Muziek. 20.00 Finale Grote prijs van Zuid-Holland, Waterfront Rot terdam. 18. 00 Lezing over Raï met aan sluitend optreden van Raï Expe rience, als vervolg op de master class met Khaled, Theater de Evenaar Rotterdam. Carmen is passie. Harts tocht in de beroemde opera over een jonge vrouw die haar leven in de waagschaal stelt voor de liefde. En hartstocht voor de dans in het verhaal van Carmen en Anna, twee zusjes die op een keerpunt in hun be staan komen. Alles komt sa men in de voorjaarsproduc tie van het Jeugdtheater Hofplein, een wervelende voorstelling op de muziek van Georges Bizet, geschre ven en geregisseerd door Carla van Driel (De Droom van Mozart, Povje, Turan- dot en Het Lied van Don Quichot). De ene Carmen is de zigeunerin uit het oude verhaal van liefde en geweld, van Spanje, stierenvech ters en smokkelaars. Zij wint het hart van Don José, een officier in het leger die daardoor ernstig in de problemen raakt. Als hij niet onvoorwaardelijk voor Carmen kiest, wijst zij hem af en leidt het verhaal naar een dramatisch ein de. De andere Carmen is het zusje van Anna, die de hoofdrol in de opera speelt. Bij elke voorstel ling zit ze in de loge om zo dicht mogelijk bij Anna te zijn. De zusjes hebben elkaar hard nodig: zonder ouders, maar met een hei lige belofte om carrière te maken in de wereld van de dans, houden ze elkaar overeind. Totdat Car men voor zichzelf kiest. Dan moet ook Anna beseffen dat ze in de verkeerde droom heeft ge leefd. Twee verhalen vol passie zijn het, met de opzwepende muziek van Bizet en de flitsende dialo gen van het operaverhaal. En ook met vrolijke meidenhumor, heer lijke romantiek en ontroerende scènes, waar wanhoop en troost vlak naast elkaar liggen. Want het echte leven is nooit ver weg en Anna en Carmen zijn herken baar voor iedereen die weet wat een zusje of een vriendin bete kent. Passie in de opera, passie in het verhaal van nu. En natuurlijk is er altijd de passie waarmee de voorstellingen van Jeugdtheater Hofplein gemaakt worden. Het enorme plezier, de ongelooflijke concentratie en de inzet van 87 leerlingen maken er een spette rende, professionele voorstelling van waar jong en oud van kun nen genieten. Er wordt gespeeld, gezongen en gedanst door Eric van Vuurde en 87 leerlingen van Jeugdtheater Hofplein. Carmen, familievoorstelling vanaf 6 jaar, te zien van 8 maart t/m 12 mei 2002. Pre mière zaterdag 9 maart (aan vang 19.00 uur) en zondag 10 maart (aanvang 14.00 uur). Voor meer informatie en/of re serveren 010 - 243 50 57. In De Grote Verdwijntruc vertellen Arjan Ederveen en zijn Groep de la Troep onder regie van Kees Prins (Jiskefet) door middel van sketches, dansjes, liedjes en andere theatrale uitings vormen het schokkende, maar waargebeurde levens verhaal van een man die van de dokter te horen krijgt dat hij zijn hersens krimpen. De Grote Verdwijntruc is een tragi-komische revue, in Alice - in-Wonderland-achtige stijl. Ar jan Ederveen speelt de geestelijk aftakelende goochelaar Thomas van Meckeren, die zijn verloren geheugen tegenkomt in de vorm van een klein mannetje, dat gaandeweg steeds groter wordt. Langzamerhand verliest hij al zijn herinneringen, waaronder de allerleukste en zoals later blijkt, zelfs de allerergste. In tegenstelling tot wat het zwa re thema doet vermoeden, is het een typische Arjan Ederveen voorstelling; variërend van luch tig en humoristisch, tot hilarisch. absurd en uiteindelijk een tikkel tje schrijnend. Zware staat van dienst Arjan Ederveen, vormde begin jaren tachtig samen met Kees Prins De Duo's. Vervolgens werkte hij lange tijd samen met Tosca Niterink. Zij verworven spoedig landelijke bekendheid als het legendarische koppel Theo en Thea. In 1993 en 1994 maakten zij twee seizoenen de bij de VPRO uitgezonden tv-se- rie Creatief met: Kurk en in 1996 Borreltijd. Ook produceer den zij de bioscoopfilm Theo en Thea en de Ontmaskering van het Tenenkaasimperium. In 1995 maakte hij met regisseur Pieter Kramer de tv-serie 30 Minuten (2 series). Deze serie is be kroond met twee Gouden Kalve ren en een Nipkow-schijf. Dit jaar werd deze bekroonde serie gevolgd door de 7-delige serie docu-drama's 25 Minuten. Aijan Ederveen schreef ook enkele boeken en speelde de hoofdrol in de theatermusical Oliver. Twee jaar geleden was hij voor het laatst te zien in het theater met de revue Fly Away. Daar voor maakte hij, ook met Tosca Niterink, De Flessentrekrevue en de Parade-voorstelling Petit Populair, Deze voorstelling werd later in vier delen door Veronica uitgezonden. Met Loes Luca maakte hij de voorstelling Natte Sneeuw. Laatste extra voorstellingen Na een succesvolle theatertour nee, spelen Arjan Ederveen en zijn 'Groep de la Troep' voor de allerlaatste keren (vijf in totaal) hun voorstelling 'De grote Ver dwijntruc', in het Oude Luxor Theater. De Grote Verdwijntruc wordt nog gespeeld Het Oude Luxor Theater tot en met zaterdag 9 maart, aanvang 20.00 uur, toe gang: le rang 19,- 2e rang 17,-. Kaarten zijn te reserveren bij de kassa van het Luxor Theater, telefoonnummer: 010 - 484 33 33 of via www.luxor- theater.nl. Meer informatie op: www.degroteverdwijntruc.nl Maarten van der Jagt en Els Neijts Nadat Parkheuvel al een derde Michelinster won, vallen nu ook drie Rotter damse ijsmakers in de prij zen. De sector Fastfood- en IJsbedrijven van Konink lijk Horeca Nederland or ganiseerde voor de negende keer een internationale jaarlijkse competitie. Op dinsdag 26 februari, tijdens de eerste dag van IJsvak 2002, werden 'De Gouden IJsspatels' uitgereikt voor 'het lekkerste bananenijs uit een zelf ontwikkelde re ceptuur'. IJssalon Capri (Burdo Claudio) ontving de trofee voor de 4e plaats en vestigingen van DE IJssalon bereikten de 5e (Meent, Ro bin Alting) en 6e positie (Crooswijkseweg, Mirthe van Doornik). De jury prees de kwaliteit van de top van het klassement om zijn natuurlijke smaak, kleur en goe de consistentie. De juryvoorzit ter merkte wel op dat veel van de 67 ijsbereiders de verleiding niet hadden kunnen weerstaan om met hulpmiddelen te werken die het ijs een erg onnatuurlijke smaak geven. Een kijkje in de ijskeuken Het bereiden van goed bananen ijs vereist een absolute meester hand. De verhouding van droge stof (vetvrije melkbestanddelen, suiker, dextrose en vloeistof (water of het deel water dat in de melk zit) moet zeer zorgvuldig worden bepaald. Een kleine af wijking leidt al snel tot 'oneven wichtig' ijs. Het moeilijke aan bananenijs is daarbij het hoge gehalte droge stof in bananen. Het 'zo maar' toevoegen van ber- gen gepureerde bananen is on mogelijk omdat de structuur van het ijs dan veel te taai zou wor den. Rijpe bananen zetten zet meel om in suiker. En ook het gehalte aan suikers is weer bepa lend voor het resultaat. Alleen een echt goede ijsbereider weet juist die balans te vinden tussen een goede natuurlijke bananen smaak en een mooie structuur. Capri en DE IJssalon hebben met hun hoge score bewezen op internationaal niveau ijs te kun nen bereiden. Capri Opmerkelijk is het verschil in het oordeel van lens-proevers en het juryoordeel. lens vat de menin gen van bezoekers van Capri als volgt samen: "Wat deze Italiaan se ijsverkoper voor heeft op an deren is de lokatie. Verder heb je hier schijnbaar meer keuze, maar eenmaal proevend lijkt alles toch weer op elkaar: chemische kleur tjes en te zoete smaken. Het is wel 'een mooie ijssalon met zui delijke kleuren en een heel mooi verlicht plafond'. Jammer, want 'de bekendste salon van Rotter dam is al lang niet meer de bes te'. Capri is op 6 maart weer opengegaan voor de ijsliefheb- bers. Over de kwaliteiten van de beide vestigingen van DE IJssalon zijn de bezoekers van de site zeer te spreken. Zoals een bezoeker het verwoordt: "Perfect ijs voor een lekkere prijs. IJs zoals ijs hoort te smaken. Hier proef je dat een vakman met liefde voor het vak aan het werk is. Niks geen saus jes die de smaak moeten geven aan deze lekkernij maar gewoon zelf je coupe samenstellen uit een keur van ambachtelijke be reide smaken. Naast een groot aanbod van ijssmaken is er ook een uitgebreide keuze aan koffie en thee zodat niet alleen de ijs- liefhebbers aan hun trekken ko men. Klein minpuntje is de be diening die schijnbaar moeite heeft om "combi-orders" (koffie en ijs) gelijktijdig te serveren aan hetzelfde tafeltje." Nieuw: Nando! Graag attenderen we de lezers van deze krant ook op een 'nieu we' ijssalon. Op "zuid" is de be kende ijssalon "Nando'in andere handen overgegaan. De jonge enthousiaste Nino Cosentino emigreerde op 19-jarige leeftijd naar Nederland en werkte tot voor kort in Italiaans restaurant La Gondala. Inmiddels is zijn droom werkelijkheid geworden en is hij eigenaar van Nando aan het Affikaanderplein. Achter de blauw-witte markies vind je vele klassieke soorten ijs maar ook specialiteiten als Zuppa Inglese en Tiramisu. Voor espressolief hebbers is de Siciliaanse espres so van het huis Zicafé een must om te drinken want een koffie van dit huis is nergens anders te proeven. "Liefhebbers" van Ni no en zijn ijs hebben zich al ge meld op de site: "Het zaakje is erg leuk omdat het een bovenverdieping heeft. Het ijs is echt Italiaans en er zijn veel smaken verkrijgbaar. Ikzelf vond de smaak Zuppa Inglese erg lek ker voor als je iets aparts wilt maar je kan ook de normale sma ken krijgen zoals chocolade of banaan. Het personeel is vrien delijk en helpt je graag en ook Nino mag er wezen!Dus moet je er zeker een keer zijn geweest om te proeven en natuurlijk naar het goddelijke lijf van Nino te kijken" Deze krant biedt u als lezer een gratis bananenijsje aan in één van de beide vesti gingen van de IJssalon. Te gen inlevering van het IENS-logo bij dit artikel kan iedereen zelf gaan proeven of hij of zij het met het oordeel van de jury eens is. Deze actie loopt tot 14 maart 2002. Reacties zien we graag tegemoet op de website van IENS www.iens.nl Capri, IJssa lon, Karei Doormanstraat 243, Telefoon (010)412 66 58, keuken open: 11.00- 24.00 IJssalon, De Meent 69a, Centrum, Telefoon (010) 413 35 44, keuken open: 12.00-22.00, Crooswijkse weg 100,Telefoon (010) 413 44 17, keuken open: 12.00- 22.00 Nando, Paul Krugerstraat 97a, Telefoon (010) 485 37 98, keuken open: 12.00- 22.30 In FRUITThREE, de nieuwe productie van het Rotterdamse dansgezelschap Rogie Company, gaat choreograaf Piet Rogie de samenwerking aan met twee jonge choreografen: Bruno Listo- pad en Megumi Nakamura. De voorstelling is een triple bill -nieuwe stijl', er wordt duidelijk ge werkt vanuit de gedachte aan een voorstelling. Het thema van de avond is ontmoetingen, de drie choreografen geven daar ieder op ei gen wijze vorm aan. De titel van de voorstell*l 11 het groeiproces van een boom die met de jaren meer vruchten afwerpt en naar de impact die jonge tot meer ervaren choreografen op eikaars werk kunnen heb ben. FRUITThREE gaat 14 maart in première in Rotterdam. Daarna is de voorstelling tot medio juni nog een aantal keren te zien in diver se theaters door het hele land. De voorstellingen in Rotterdam zijn tot en met 16 maart in Theater Lantaren/Venster Rotterdam (010-2772277), op 24 april in Het Theater van Vlaardingen (010-43405000,3 mei Twee Hondjes Hellevoetsluis (0181-310473) en op 24 en 25 mei nig twe keer in Lantaren/Venster. Het Nederlands-Turks Poëziefestival dat vorig jaar voor het eerst werd georganiseerd mocht zich verheugen op veel belangstelling. De tweede editie laat dan ook een groei zien, zowel qua program maonderdelen als qua locaties. Werd het festival vorig jaar uit sluitend in Amsterdam gehouden, dit jaar kan men ook in Den Haag, Enschede en Rotterdam programmaonderdelen bezoeken. Hiermee wil het festival het literair talent in deze steden een impuls geven. Net als vorig jaar zal het festival een aantal aanmoedigings prijzen uitreiken. In tegenstelling tot vorig jaar zullen niet uitsluitend dichters, maar ook schrijvers van korte verhalen en vertalers in aan merking komen voor een prijs. In deze regio wordt in het Rotterdam se Prinses Theater een programma gesprsenteerd met de dichters Kügük Iskender (gastdichter uit Turkije), Mehmet Qetin, Attila Kan- bir, Saban 01, Esther Jansma en Nesan Erdogan. De presentatie is in handen van Sytske Sötemann. Het programma vindt plaats op woensdag 13 maart 2002, 20.15 uur in het Prinses Theater, Schiedamseweg 19, Rotterdam. De En tree bedraagt 5,00. Reserveren kan op 010-425 50 50 en meer in formatie is verkrijgbaar op 010-233 09 10. Muziektheatergezelschap Orkater gaat van 8 maart t/m 24 mei 2002 op tournee met The Prefab Four. De voorstelling, geschre ven door Gijs Scholten van Aschat, gaat over de zoektocht naar eeuwige roem van Peter, Michael, Micky en Davy, vier voorma lige neppopsterren op leeftijd. Maar ook over hun muziek, hun onderlinge naijver, hun gezamenlijke successen en mislukkin gen. De muziek in The Prefab Four is van The Monkees, de ka rakters en de gebeurtenissen zijn fictief. Gijs Scholten van Aschat: "De paradox van the Monkees is dat ze terugverlangen naar iets dat ze eigenlijk nooit geweest zijn. Toen ik hun show terug zag bleek mijn herinnering mooier dan de werkelijkheid. Bij het schrijven van The Prefab Four ben ik gaan geloven in mijn eigen leugen. Net zoals Peter, Michael, Micky en Davy dat 35 jaar geleden gedaan hebben." The Prefab Four is naar een idee van Vincent van Warmerdam, wordt geregisseerd door Willem van de Sande Bakhuyzen en gespeeld door ondermeer Peter Blok, Porgy Franssen, Han Ol- digs, Gijs Scholten van Aschat en Vincent van Warmerdam. Rotterdamse Schouwburg 13,14 15 maart. 4 april Theater a/d Schie, Schiedam, 5 april Kunstmin Dordrecht. foto: JAN SWINKELS Jeugdtheater Hofplein in actie tijdens een repetitie voor de nieuwe familievoorstelling Carmen. Foto: Leendert van der Waal foto. ERWIN OLAF I E N S 'SSS-- N D E P E N D E N INDEX foto: LEUNIS VERUNDE ROB 'T HART foto: XANDER REMKES

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 11