IN KRANT Windrecht Kameelmolen in gevaar Senioren aan de slag in hun eigen atelier Wegener huls-aan-hulskranten Wegcontroles mKWwmmmmmms Internationale Vrouwendag Autokraker Woninginbraken Schip in brand Gevaarlijk voor vliegverkeer en te massaal Vragen aan de raad over bouwplan Boterstraat Verkiezingsuitslagen in Het Nieuwe Stadsblad DONDERDAG 7 MAART 2002, JAARGANG 51 Nr. 10 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS2 Stoere motormuis op braderie Alleen de spons over racistische graffiti Politieke prenten Gootjes in artoteek KRANT NIET ONTVANGEN? SCHIEDAM - Om stil te staan bij de ontwikkelingen op het ge bied van de vrouwenemancipatie is er ook dit jaar weer een Inter nationale Vrouwendag georgani seerd. Vrijdag wordt op verschil lende plaatsten in de stad de dag gevierd vanuit verschillende in valshoeken. In Het Gebouw wordt dit jaar ingegaan op de ideeën en wensen van de bezoe kers om de dag met velerlei soor ten vrouwen op gelijke voet fees telijk te vieren. Er is de gehele dag koffie-inloop, workshops over 'Toekomstplannen' in het emancipatiewerk, workshop ont spanningsoefeningen en een brainstormuurtje. De dag duurt van 10.00 uur 21.00 uur. Het Ge bouw is gevestigd op de Broers- veld 142 telefoon 4734545. SCHIEDAM - Een autokraker brak dinsdagmiddag tussen half één en één uur een auto open in de Min. Donkerstraat. Het por- tierslot van de auto, eigendom van een 31-jarige Schiedammer, werd geforceerd. De dief ging er vandoor met een radio/cd-speler en een tiental cd's. SCHIEDAM - Een 55-jarge be woner van de Schrijnwerkerstaat ontdekte dinsdagmiddag dat er was ingebroken in zijn woning. Toen de politie ter plaatse kwam bleek er in nog zes andere wo ningen in de omgeving ingebro ken te zijn. Het is nog niet be kend wat er precies werd wegge nomen. Bij het scheepsreparatiebedrijf Vlaardingen Oost aan de Schiedamsedijk in Vlaardin gen ontstond woensdag in de namiddag een forse brand in het schip de Scheveningen 21. Brandweer, politie en rivierpolitie moesten met veel manschappen uitrukken om de vlammen te lijf te gaan. Boven het gebied van de brand ontwikkelde zich enorme rookwol ken. Tot vroeg in de avond waren er in Vlaardingen sirenes van brandweer en po litie te horen Rijksweg 4 werd in beide richtingen afgesloten. Ook de Schiedam sedijk en de Beneluxtunnel werden geslo ten, waardoor het verkeer grote vertraging ondervond. Er zijn vermoedelijk giftige stoffen bij de brand vrijgekomen. In Schiedam werd tegen zes uur de noodtoe stand afgekondigd. Burgers uit De Bran- dersstad werden verzocht binnen te blij ven en ramen en deuren dicht te houden. Bij het ter perse gaan van deze krant kon den persvoorlichters van het bedrijf en de politie nog' geen mededelingen doen over oorzaak van de brand en welke stoffen er precies de lucht in zijn gegaan. Ook was nog niet bekend of er gewonden en/of slachtoffers bij de brand zijn gevallen. SCHIEDAM - Een politieteam van het district Schiedam hield dinsdagmorgen een bromfiets controle in de wijk Nieuwland. Twee motorrijders selecteerden de te controleren brommers en hun berijders en brachten hen naar de controleplaats op de Jo- han de Wittsingel. Enkele tien tallen bromfietsen en scooters werden gecontroleerd. Negen berijders kregen een be keuring vanwege het niet dragen van de helm, ondeugdelijke ver lichting en overschrijding van de constructiesnelheid. Op de 's-Gravelandseweg en Mo- zartlaan werden dinsdagmorgen automobilisten gecontroleerd met een lasergun. Een speciaal politieteam controleerde op deze wijze enkele honderden voorbij rijdende automobilisten. Vijf reden er op de genoemde lo caties aanzienlijk harder dan de toegestane 50 km/uur en krijgen over enige tijd een acceptgiro kaart in de bus. De hoogst gemeten snelheid be droeg 94 km/uur door Chrit Wilshaus SCHIEDAM - Het informe le bewonersplatform Harg plein heeft grote bezwaren tegen het bouwplan Harg plein. Dit voorziet in de bouw van 96 appartemen ten voor senioren en een ondergrondse parkeergara ge. Een dergelijk massaal en hoog gebouw past vol gens het platform totaal niet in de bestaande woon omgeving. Bewoners van het Hargplein werden in november vorig jaar verrast door een brief van Woon- Plus, de woningcorporatie in Schiedam. Daarin werd aange kondigd dat complex de Harg was gekocht, gesloopt zou wor den en vervangen door nieuw bouw. Op 20 november werden de omwonenden op de hoogte gesteld van het bouwplan. Dat houdt een ranke toren van zeven tien verdiepingen in aan de kant van het Hargplein, en acht lagen aan de kant van de Churchillweg. Voor Marlène en Martien van Geffen was dit het definitieve sein mede bewoners op het Harg plein te mobiliseren tegen het bouwplan. Een brief leverde al snel 31 adhesiebetuigingen op, dat is grofweg eenderde van het aantal bewoners van het Harg plein. Marlène van Geffen weet zeker dat een aantal oudere buurtbewoners niet reageerden omdat hen een seniorenwoning in het vooruitzicht was gesteld. De bezwaren tegen het bouwplan werden 20 december kenbaar ge maakt op een inloopavond in het stadskantoor. Later werden de bezwaren nog eens op papier ge zet. Allereerst vreest het bewo- nersplatform dat de bestaande parkeerproblemen op het Harg plein sterk zullen worden ver groot omdat het bouwplan niet in voldoende parkeermogelijkhe- den zou voorzien. Ook de ver keersdruk zou groter worden en de verkeersveiligheid met name aan de kant van de Zwaluwlaan ernstig geschaad. Verder wordt het uitzicht en de bezonning van de bewoners in de eerste- en tweedelijnsbebouwing, gezien vanaf de Harg, volgens de bewo ners ernstig geschaad door de hoogte en het massale bouwvo lume. Veiligheid in gevaar Bewoners tekenden tevens be zwaar aan tegen de hoogte van de geplande bouwtoren. Door navraag bij de Rijksluchtvaart dienst kwam Hargpleinbewoner Ronald de Jong erachter dat het gebouw op de geplande locatie niet hoger mag zijn dan 49 me ter. 'Maar volgens de plannen wordt de toren 53 meter hoog.' Volgens De Jong zou dit beteke nen dat de vliegtuigen op weg naar Rotterdam Airport akelig laag over zouden vliegen en komt daardoor de veiligheid van bewoners in het gebied in gevaar. Daarnaast maken tegenstanders zich zorgen over het verdwijnen van groen als gevolg van het bouwplan. Maar het meest pro testeren de omwonenden tegen het in hun ogen massale karakter van het bouwplan, waarvoor het huidige bestemmingsplan moet worden gewijzigd. Een dergelijk massaal en hoog gebouw past volgens hen. totaal niet in de be staande woonomgeving. Het bezwaarschrift dat bij de ge meente Schiedam werd ingele verd, telt 58 handtekeningen. Daarnaast dienden een aantal in dividuele bewoners een bezwaar schrift in. Meer dan een bevesti ging dat de bezwaarschriften ontvangen zijn op het Emma- plein, hebben de indieners aldus Marlène van Geffen niet gekre gen. 'We hebben sterk de indruk dat de hele zaak over de verkie zingen heen getild wordt.' Inmid dels heeft ze steun gekregen van haar rechtsbij standsverzekering. 'En die zouden dat zeker niet doen als ze er niet iets in zagen." Gezien de reacties vindt het plat form het onbegrijpelijk dat in een verslag van een openbare vergadering werd opgetekend dat de bewoners overwegend po sitief staan tegenover het bouw plan. Het platform is in ieder ge val vastbesloten het er niet bij te laten zitten. 'We verwachten echter niet dat de gemeente ons voor een voldongen feit zal plaatsen', reageert een van hen, Gert-Wim Hazelaar. 'We vinden het ontwerp op zich niet lelijk', verduidelijkt Marlène van Gef fen, 'maar het past niet op deze locatie.' De Jong weet een betere locatie: aan de andere kant van de Laan van Bol'Es. 'Het zou daar mooi passen in de hoog- bouwplannen die men met dit gebied heeft.' Ondertussen wacht het platform op een inhoudelijke reactie van de gemeente. Vouwbed BABSI SCHIEDAM - Edwin Wes tenberg, Bente Zijdeveld en Maarten Groene (PvdA) maken zich zorgen over de stedenbouwkundige samen hang van het gebied rond de Boterstraat. Dit, naar aanleiding van informatie die door de Bewonersver eniging Schiedam-Centrum verstrekt werd. De hoogte van de nieuwbouwplannen aan de Boterstraat zou im mers een inbreuk kunnen zijn op het windrecht van de toekomstige molen 'De Kameel'. En dat mag niet de bedoeling zijn. De gemeenteraad bracht al op elf november 1999 de wens tot uit drukking de Kameelmolen te herbouwen. Raadsbreed was er steun voor een motie die daar voor pleitte. Dat betekent vol gens de drie raadsleden enerzijds dat de gemeente de herbouw steunt. Maar het betekent ook, dat de gemeente moet voorko men dat herbouw van de Kameel door andere ontwikkelingen wordt bemoeilijkt. Juist daarvoor vrezen de drie PvdA'ers: 'De af gelopenjaren heeft de raadscom missie ROV zich gebogen over de planontwikkeling voor de Bo terstraat. Deze planontwikkeling liftte mee met die voor het Land van Belofte. De Partij van de Ar- beid-ffactie heeft zich hierbij tot dusver altijd welwillend opge steld. Wél vroegen we steeds aandacht aan de omgeving van het plangebied, met andere woorden: er moet samenhang zijn met de (stedenbouwkundi ge) omgeving. Hierbij moet wor den bedacht, dat de locatie deel uitmaakt van een beschermens- waardig stadsgezicht. Ook an derszins moet rekening worden gehouden met andere gewenste ontwikkelingen in de omgeving, zoals de herbouw van de Ka meelmolen. Het college heeft hierop steeds gereageerd, dat de omgeving van het plangebied in derdaad werd meegenomen en dat hier geen bijzondere proble men aan de orde waren. Het col lege heeft nooit gerept van mo gelijke ongunstige gevolgen voor de Schiedamse molens, waaronder de te herbouwen Ka meelmolen'. Door de hoogte van het nieuw bouwproject op slechts vijftig meter afstand van de plaats waar de molen moet verrijzen, dreigt nu een conflict te ontstaan. Dus willen de drie graag van het col lege weten wat de maximaal toe gestane bouwhoogte voor het nieuwbouwproject is. Daarnaast zijn de drie benieuwd naar de op dit moment geplande bouwhoogte. Bovendien vragen Westenberg, Groene en Zijde veld zich af of - en zo ja op wel ke manier - de plannen rond de Boterstraat passen in het bestem mingsplan voor de binnenstad, waarvoor op dit moment de con cept-voorstellen klaar liggen. SCHIEDAM - De bewoners van zorgcentrum Francois HaverSch- midt zijn sinds kort voor hun creatieve uitingen riant onderdak. Vrijdagmiddag opende de kunstzinnige bewoonster mevrouw van der Valk onder het goedkeurend oog van activiteitenbegeleidster Jo ke Brinkman de enorme rode strik die tot dan de toegang tot het nieuwe atelier blokkeerde. Na de feestelijke opening werd er direct druk en enthousiast gewerkt in het atelier. De bewoners zijn op dit moment iedere woensdagmiddag onder be geleiding bezig in het atelier bezig met tekenen en schilderen. Er is onder begeleiding van Mw. Heesen-vd. Hemel begonnen met man- dela tekenen om weer het juiste gevoel te krijgen waarmee het pot lood gehanteerd wordt. 'We zijn hier nu bezig met aquarelleren, str aks gaan we ook werken met olieverf', verklaart een van de activi teitenbegeleidsters. De bewoners reageren heel enthousiast op de bezigheden in het atelier. In de toekomst is het de bedoeling men sen van buitenaf uit te nodigen om uitleg te geven over een bepaal de techniek op het creatieve vlak. Men hoopt op deze wijze dat ie dere bewoner die dit wil in de toekomst creatief bezig kan zijn met het uitproberen van nieuwe technieken. Men is namelijk nooit te oud om te leren,. SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad ging deze week enige uren later dan gebruikelijk richting drukkerij. Dat uitstel was nodig om de ver kiezingsuitslagen, heet van de naald, nog te kunnen publiceren. Elders in deze krant leest u wie de Vlaardingers hebben gekozen als hun nieuwe burgemeester en hoe de politieke partijen gisteravond laat uit de bus zijn gekomen bij de verkiezingen voor de gemeenteraad in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Met daarbij de reac ties van de grootste winnaars en de ergste verliezers. Nieuwe UStadsblad I Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Foto: EOOEWAERHEUT Omwonenden protesteren tegen woontoren Hargplein Een woontoren van 53 meterop de plek van de huidige Harg vinden veel omwonenden te hoog In aluminium of zwart. Met lattenbodem. Afmeting ca. 80x190 cm Meeneemprijs! Na van 59,95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Foto WFB/ CAROLIEN VD BERG iBgISTOLl Lak instapper diverse kleuren 36 - 42 L NS2

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1