goed voor lichaam en geest 55 Droge huid? Voorkom erger! Plasproblemen bij de man, een taboe? 55= Afslanken Moeite met die laatste 5 kilo? Gelezen in Privé? Helder met Ginkgo Combi rkoorts: Nieuws, Informatie Tips 2,- korting Succesvol afslanken? Het geheim van Big Diet! De oplossing voor de slanke lijn! -^Column WiWli VITALIS VITALIS I VITALIS Prostaat- en piasproblemen ruim 500.000 mannen in Nederland j~~ Taboe Speciaal voor uw regionale krant Japanse formule voor meer geestelijke energie Weg met die laatste kilo's Wel afvallen, geen honger Slechts drie weken kuren Zo gaat NutriSlank® je laatste kilo's te lijf gratis boekje I op een verpakking van 19,95 voor 17,95 Sp: Vedax SLANKER* is verkrijgbaar bij APOTHEEK EN DROGIST. Informatie bestellingen: Liberty Healthcare (035) 54 80 548 of kijk op www.liberty.nl Redactionele verantwoording: Press Partners - Postbus 262 - 3740 AG Baarn Davitamon Vitalis Soepel Be wegen bevat o.a. het van origine Afrikaanse Duivelsklauw dat spieren en gewrichten soepel houdt. Daarnaast bevat het vita mine B3 en zink dat goed is voor de opbouw van bindweef- titygll KiW*™ Davitamon maakte een bijzondere wereldreis. Van de zuiverheid in het Tibetaanse hooggebergte tot de krachtige oorsprong van de Afrikaanse woestijn en van het passievolle Latijns-Amerika tot de Aziatische rust in China. De natuurlijke extracten van elke uithoek in de wereld hebben we zorgvuldig gebundeld met vitamines en mineralen en vind je nu terug in de producten van Davitamon Vitalis. Een krachtige lijn van acht voedingssupplementen, gericht op de natuurlijke vitaliteit van lichaam en geest. sel, kraakbeen en pezen. De specia le samenstelling van vitamines, 15-sitosterol, en visolie in Davitamon Vitalis Gezond Leven helpen bij de verlaging van het cho lesterolgehalte. Davitamon Vitalis Zuiver Kijken met Indiaanse basis (luteïne is er ter bescherming van de ogen bij veroudering. Er zijn nóg 5 andere Davitamon Vitalis producten: Mooie Dromen, I ijd- loos Ontspannen, Zonnig Stralen, Goede Darmflora en Kristal helder Beleven. Gezond leven Soepel bewegen Kristalhelder beleven Tijdloos ontspannen Goede darmflora Mooie dromen Zuiver kijken Zonnig stralen Met noordelijke krachten die helpen bij de verlaging van het cholesterolgehalte Met Afrikaans symbool voor soepele spieren en gewrichten Met Tibetaanse zuiverheid voor de luchtwegen, gevoelige huid, ogen en neus Met Braziliaanse filosofie voor frisse energie en ontspanning Met Hollands karakter voor een goede spijsvertering Met Chinese magie voor een ontspannen gevoel en een goede nachtrust Met Indiaanse basis ter bescher ming van de ogen bij veroudering Met Japanse tradities voor een gezonde huid, haren en nagels Vitamines, B-sttosterol, visolie Vitamines, zink, duivelsklauw Vitamines, mineralen, brandnetel, Quercetine Vitamines, mineralen, passiebloem Vezels, probiotica prebioticum Vitamines, zink, hop oranjeappel, valeriaan Vitamines, zink, luteïne Vitamines, zink, zee wier, soja Wat is een droge huid? Dit kan het beste worden uitgelegd als we de bovenste laag van de huid vergelijken met een bakstenen muur. De bakstenen zijn de hoorncellen en het cement de huidvetten. Bij een droge huid zijn de bakstenen gekrompen waardoor er teveel ruimte is voor het cement. Tevens is de aanvoer van nieuw cement om de gaten te dichten verstoord. Dit proces versterkt zichzelf, want door de grotere ruimtes die zijn ontstaan neemt het vochtverlies toe. Irriterende stoffen (allergenen) kunnen makkelijker in de huid doordringen en een ernstiger huid aandoening veroorzaken. Het is dus van groot belang dat de droge huid wordt behandeld. Hoe te behandelen? Om erger te voorkomen, kan de huid geholpen worden. Het vochtverlies kan worden tegenge gaan door een laagje vet op de droge huid aan te brengen. Dit principe is niet nieuw en wordt dagelijks in de dermatologische praktijk toegepast. Dit laagje vet is echter._slechts kort effectief doordat de huid schuurt met kle ding en/of in contact komt met water. Hierdoor verdwijnt het laagje waardoor het vochtverlies weer toeneemt. Een crème die de ruimte tussen de hoorncellen met vet vult zorgt voor een lang duriger effect. Daarnaast moet het tekort aan huidvetten (huid- lipiden) worden aangevuld. Deze huidvetten dienen echter wel in de juiste hoeveelheid en verhou ding in de crème aanwezig te zijn. Alleen dan kan het evenwicht in de huid worden hersteld. Wanneer de huidvetten niet in de juiste hoeveelheid en verhouding aanwe zig zijn, kan dit de droge huid verergeren. Bestaan dit soort middelen? Ja, Locobase® REPAIR. Op basis van wetenschappelijke onder zoeksresultaten is door de farma ceutische 'ihdustrie een crème samengesteld waarin die vereiste huidvetten in een unieke verhou ding en hoeveelheid onderge bracht zijn. Locobase® REPAIR bevat tevens gepatenteerde deeltjes (nanopartikels van vaste paraffine) die de ruimtes tussen de bakstenen vullen, waardoor de crème meestal slechts éénmaal per dag dun aan gebracht hoeft te worden en niet vettig aanvoelt. De drie stappen van Locobase® REPAIR: Piasproblemen komen zeker niet alleen bij vrouwen voor'. Öok mannen kunnen veel hinder ondervinden bij het plassen. Dit wordt bijvoorbeeld veroorzaakt dóór slecht werkende bekken- bodemspieren of een vergrote prostaat. Een vergrote prostaat komt voor bij ongeveer een derde van de mannen boven de vijftig jaar. Meestal zijn hormonale veranderingen de oorzaak van een prostaatprobleem. Het is een natuurlijk proces en niet alle mannen hebben er last van. 1. Lcogleopcte huid: direct effect (0-1 uur) moparti atofitne v pat off me vuBen de ruimte tussen de hootnceften (bakstenen); verlengd effect (0-6 uur) Aanbieden van huid- I pick? a De betangrijcstu hutdipiden zijn; Ceramide-3 - Cholesterol Vrije vetzuren duurzaam effect (6-24 uur) Locobase® REPAIR is verkrijgbaar bij de apotheek in tubes van 30, 50 en 100 gram en bevat geen conserveringsmiddelen, kleurstoffen of par fums. Wilt u meer weten, kijk dan op www.drogehuid.nl. Maar voor de groep die bijvoor beeld vaker dan twee maal per nacht eruit moeten om te plas sen of andere klachten hebben, is het belangrijk dat zij eens gaan praten met hun huisarts. Want er is vaak meer aan te doen dan wordt gedacht. Prostaat veroorzaker plasklachten De prostaat is een kleine klier rond de urinebuis onder de blaas met de grootte en vorm van een kastanje. Deze klier maakt prostaatvocht dat helpt om bij een zaadlozing de sper macellen te vervoeren. Als de prostaat gaat zwellen we spre ken hier van een goedaardige zwelling - dan wordt de piasbuis een beetje dichtgedrukt. In medische termen wordt dit hypertrofie of hyperplasie genoemd. Het plassen komt bierbij langzamer op gang, de straal wordt slapper en er is vaak sprake van 'naaruppelen'. Veel mannen krijgen 'loze aan drang': zij voelen dat ze moeten plassen maar er komt niks uit. Het is ook mogelijk dat de pros taat zo groot wordt dat hij de piasbuis dichtdrukt. De blaas- spieren kunnen dit vaak com penseren. Een tijdlang worden de spieren sterker en sturen de urine met grotere kracht door de piasbuis. De klachten worden ernstiger op het moment dat de prostaat zo groot is dat de blaas- spieren niet meer de kracht heb ben de urine door de vernauwde piasbuis te sturen. Hierbij kun nen complicaties optreden. Als de urine in de blaas achterblijft, kan de blaaswand uitrekken met bijvoorbeeld blaasontstekingen als gevolg. Ook kan deze ontste king de nieren belasten. Prostaatkanker Prostaatkanker ontwikkelt zich in de cellen van de klierbuisjes van de prostaat. Hierdoor ontstaat een verhar ding. In Nederland wordt per jaar bij ongeveer 6.400 mannen prostaatkanker vastgesteld, voornamelijk bij oudere man nen (tweederde van de patiënten is 70 jaar of ouder). De meest toegepaste behandelingen zijn: een operatie, bestraling of een hormonale behandeling (medi cijnen). Veel mannen vinden het moeilijk om over hun problemen te pra ten omdat ze zich ervoor scha men. Er is nog steeds sprake van een enorm taboe rondom 'man- nenkwalen' en veel mannen weten niet dat zij behoren tot een grote groep met dezelfde klach ten. Zelfs met mensen in eigen kring, zoals vrienden, familie of partner wordt er niet graag over gespro ken. Terwijl het een regulier medisch probleem betreft, waar over men gewoon openlijk zou moeten kunnen praten. Mensen met bijvoorbeeld hartklachten of rugproblemen doen dat immers toen ook? Veel jongeren én ouderen hebben moeite het razende tempo van onze huidige maatschappij geestelijk bij te benen. Tijd voor een Kelder moment dus. Het krachtige bladextract Ginkgo biloba kan dan hel pen. Ginkgo Combi bevat een zeer hoge dosering Ginkgo biloba, waardoor het geheugen en concentratievermogen verbetert en de reactiesnelheid toeneemt. Steeds meer mensen ontdekken dat Ginkgo biloba een vitaliserende uitwerking heeft op de geestelijke functies. De bladeren van de zoge naamde Japanse Tempelboom bevatten een bijzondere groep van bioflavonoïden. Deze stoffen bevorderen met name de doorbloe ding van de kleine haarvaatjes in het hoofd. Hierdoor verbetert de toevoer van zuurstof en glucose naar het hoofd. Met als resultaat: meer geestelijke energie. Studenten Het Japanse kruid Ginkgo biloba verbetert het geheugen en concen tratievermogen. Bovendien bevor dert dit bijzondere bladextract dt reactiesnelheid. Dit betekent dat scholieren en studenten gemakke lijker de leerstof opnemen. Maar ook voor mensen die beroepsmatig veel intellectuele arbeid verrichten, kan Ginkgo biloba helderheid bie-, den. De Japanse Tempelboom kan daarnaast voor ouderen een grote rol spelen. Het kruid zorgt voor meer vitaliteit en een goede geeste lijke veerkracht. Huisarts vaak oplossing Veel mannen hebben moeite met het nemen van de stap om naar' de huisarts te gaan. Enerzijds omdat zij bang zijn voor prostaatkanker en ander zijds omdat ze er niet graag over praten. Toch is het heel belang rijk tijdig de dokter te raadple gen omdat uitstel de klachten juist kan vergroten. Voor een goedaardige zwelling van de prostaat biedt bijvoorbeeld het gebruik van de juiste medicijnen vaak de oplossing bij piasproble men. De meeste medicijnen zor gen ervoor dat de samentrekking van de spieren in prostaat en piasbuis vermindert (alfa-blok kers). Deze medicijnen zo,gen er dus voor dat de weg om te plas sen vrijgemaakt wordt. Dus aar zel niet bij klachten en ga dan naar uw huisarts. Meer informatie vindt u www.bekkenbodem.net of www.prostaat.nl op Raak je die laatste vijf kilo overgewicht ook zo moeilijk kwijt? Dan is er nu een afslanker die je helpt om ook deze hardnekkige kilo's te verbranden. NutriSlank® is namelijk ontwikkeld om het stagneren de afslankproces weer op gang te brengen. Met de uitgelezen combinatie van vitaminen, mineralen en plantaardige extracten bereik je snel én gemakkelijk alsnog je ideale gewicht. En dit resultaat is boven dien nog duurzaam ook! Vaak blijft het succes van een afslankkuur 'hangen' op die laatste drie tot vijf kilo. Je lichaam vindt het zo wel genoeg geweest. Maar zélf wil ie dolgraag ook van dat laatste beetje overgewicht af. Omdat je je daarbij prettiger in je vel voelt zitten. En omdat je kle ding dan weer als gegoten zit. Daarom is er nu NutriSlank. Een uitgekiende kuur van drie weken die is ontwikkeld volgens de laat ste wetenschappelijke inzichten. Deze afsiankcapsules dwingen je lichaam immers om ook dat laat ste beetje overgewicht aan je weeg schaal prijs te geven. Zo is het mogelijk om toch je afslankpoging met succes te bekronen. De NutriSlank afsiankcapsules bevatten een speciale mix van vita minen, mineralen en plantaardige extracten die je stofwisseling sti muleren. Daardoor wordt het tempo waarin je lichaam vetten gaat verbranden flink verhoogd. Dat laatste, hardnekkige restje vet- weefsel wordt zodoende ais het ware 'opgelostMet name de vita minen uit het B-complex en Citrus Auranrium extract in NutriSlank zetten je vertraagde stofwisseling in een hogere ver snelling. Het gevolg is dat je weer kilo na kilo gaat verliezen. Verder bevat deze uitgebalanceerde afslankkuur o.a. de actieve hon- gerremmers Chroom en Zink plus de spijsverteringsstimulators Gember en Sennapeuien. Dankzij deze zeer complete samenstelling wegen je laatste kilootjes minder zwaar, je vetverbranding komt weer op gang en je ideale gewicht weer in zicht! Moeite met die laatste drie tot vijf kilo overgewicht? Je kunt ze met succes te lijf gaan met de afgeron de drieweekse afslankkuur van NutriSlank. Je bereikt snel en een voudig je streefgewicht, terwijl je toch drie gezonde -met groente maaltijden plus drie tussendoor tjes -fruit of een plakje ontbijt koek bijvoorbeeld- per dag mag gebruiken. Als je eenmaal je idea le gewicht met NutriSlank hebt bereikt, dan is het gevaar om snel weer aan te komen gedurende lange tijd geweken. Bovendien geven de afsiankcapsules veel energie. Daardoor ïs her geen probleem om deze drieweekse kuur tot het einde toe af te maken. NutriSlank is een afgeronde kuur van drie weken. De eer ste tien dagen neem je drie keer daags twee capsules in. Daarna stop je een dagje met NutriSlank. De rest van de kuur maak je af door driemaal daags één capsule te nemen. Tijdens de gehele periode neem je drie maal daags een gezonde maaltijd en drie tussendoortjes, zoals fruit, rauw kost of een plakje ontbijtkoek. Verder word je aangeraden om minimaal een half uurtje per dag te bewegen. NutriSlank bevat de volgende ingrediënten: Vitamine B-complex: verhoogt de omzetting van voedingsvetten en koolhydraten in lichaamsenergie. Chroom en Zink: remmen de trek in zoete tussen doortjes. Citrus Auranrium extract: verhoogt de vetverbranding en geeft meer energie. Appelazijn: stimuleert de vetver branding. Gember en Sennapeuien bevordert de spijsvertering. Vitamine E, Selenium en Groene thee beschermen de gezonde weefsels en cellen tijdens het afslanken. Inleveren bij UW drogist nf reformhuis Nu tijdelijk met gratis afslank- boekie 'Succesvol Afslanken Dat is de titel van het handzame boekje dat je nu tijdelijk gratis bij een verpakking NutriSlank krijgt. Het is geschreven door diëtiste Stefanie de Jong en staat boordevol informatie over alles wat je altijd al over overgewicht en afvallen had willen weten. Bel voor meer informatie: (013) 528 49 76 of kijk op inter net: www.nutrislank.nl Gil anntng 'O Col Peter Winter, mental coach van Big Diet, vertelt alles in zijn column op www.aezondheidsnet.nl "A" l A •-.-r op Niet alleen het weekblad PRIVÉ gaf hoog op van het nieuwe afslankproduct, Vedax SLANKER "maar ook de deelnemers van het Big Diet kasteel MILA, MICHEL en RAY noemden het een WONDERPRODUCT. Vedax SLANKER" is een hoogwaardig voedingssupplement die door zijn unieke samenstelling het trek- en/of hongergevoel drastisch helpt te verminderen. De SLANKER kauwtabletten bevatten onder andere naast de essentiële VITAMINEN EN MINERALEN ook de beste VOEDINGSVEZELS die noodzakelijk zijn bij GEZOND AFSLANKEN. inkgo Combi bevat een zeer hoge dosis Ginkgo biloba (150 mg gestandaardiseerd extract per tablet). Verder zijn aan deze tablet ten glutaminezuur, vitamine B-complex, taurine en zink toege voegd. Deze ingrediënten zorgen voor nóg meer geestelijke energie en houden de geest helder bij spanning en inspan ning. Voor meer infor matie en hel derheid belt u met: Distributie Care, tele foon (013) 528 49 76. Of kijk op www.ginkgocombi.nl. Ginkgo Combi is vanaf 11,95 verkrijg baar bij drogist, apotheek en reformzaak. -1 M door Franca van Dalen, drogi èmmmme*., ij Ik zie de laatste tijd steeds meer zwangere vrouwen. Met bolle buiken en blozende wan gen staan ze in de winkel. Ze vergapen zich aan een speentje, kijken vertederd naar kleine kleertjes en wrijven gelukzalig over hun buik als ze aan de toekomst denken. Minder gelukzalig kijken de vrouwen die aan de kassa staan omdat hun dreumes ziekjes is, Last van tandjes, oorpijn of gewoon niet helemaal 100%. Vragend kijken ze me aan op zoek naar dé oplossing tegen luieruitslag, prikpijn of gewoon een geruststellend woord. En het is natuurlijk ook fijn om te weten dat het niet vreemd is als jouw kindje een paar dagen minder eet, of dat het zo weer genezen is van die paar rode vlekjes. Alle kinderkwaaltjes Op www.gezonaheidsnet.nl vind je deze maand alles ove-v kinderkwaaltjes. Van lichte ver hoging tot de mazelen. Ook luieruitslag, striae (denk aan die bolle buiken) en babyvoeding blijven niet onbesproken Bovendien kunnen bezorgde moeders interactief testen of ze nu echt alles over kinderziekten weten. Zelf begin ik er voorlopig nog maat even niet aan. Niemand heeft mij namelijk nog kunnen overtuigen dat het daadwerkc lijk krijgen leuker is dan het oefenen ervoor. En mocht ik nu plotseling kinderkoorts krijgen, dan leen ik er wel eentje. Mijn vriendinnen zijn namelijk regelmatig kindermoe. Alles over gezondheid: je vindt het op www.gezondhetdsnet.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 18