Business Actueel Met de zomer in aantocht wordt het hoog tijd voor een bezoek aan Terrazza 'Sm Wij geven u de ruimte!! Wij feliciteren u en onszelf! Van Wingerden EtegS keukens Üw financiële planning: ONZE ZORG AVI Bouw BV al jarenlang specialist Terrazza Deze slogan is van Serrebouw Nederland en ze maken het waar ook! W BB Advertorialpagina m| Mesman De Bruin: hypotheken, pensioenen en belastingen Kunststof kozijnen doen recht aan uitstraling van de woning II DONDERDAG 14 MAART 2002 NS2-19 iDEgener huls-aan-huiskranten De voordelen van kunststof zijn talrijk Bewuste keuze voor kunststof Consumenten èn bedrijven Exclusieve collectie Bereikbaarheid en openingstijden Vrijblijvende offerte: Financiering: Showroom: -H iUtn Keukens Hypotheek Pensioen U en de fiscus Bouwkundige werken Niet alleen in wit Showroom AVI Bouw BV Kunststof kozijnen Al weer 6 jaar is Terrazza Tuin- en Terrasmeubelen gevestigd in het ruime pand aan de Voorn 35-40 in de Ridderkerkse nieuwbouwwijk Drievliet. U kunt er terecht voor een zeer uitgebreide collectie tuin-, terras- en balkonmeubelen van hoogwaardige kunst stof uit voorraad leverbaar in talloze fraaie kleuren. Tevens vindt u de keus uit stoelkussens in ruim honderd dessins met veelal ook bijbehorende accessoires, zoals ligbedkussens, tafelkleden en parasols. Wij hebben gekozen voor kunststofmeubilair van hoge kwaliteit. Dat kenmerkt zich door een veel lagere aanschafprijs dan hout. Verder is het licht in gewicht en toch sterk. Gekozen kan worden uit vele schitterende kleuren. Bovendien hoeft men na een regenbui kunststof meubelen alleen maar even af te drogen, terwijl het bij hout veel langer duurt voordat het droog is. Een ander voordeel van kunststof is dat het niet krom trekt, scheurt of splintert. Tenslotte geven wij een garantie van tenminste twee jaar." I In de ruime showroom in Ridderkerk-Drievliet voert Henk van Tongeren samen met partner Lieke Cloesmeyer een aantrekkelijke en uitgebreide collectie kunststof tuin- en terrasmeubilair. Van Tongeren heeft bewust voor kunststof gekozen. Hij vertelt: "Natuurlijk is hout een prachtig materiaal met een mooie uitstraling. Slechts weinig leveranciers vertellen hun klant echter dat hout regelmatig onderhoud nodig heeft, ook wanneer het hardhout betreft. Naast de verkoop aan particulieren is Terrazza tevens actief in de recreatieve sector met leveringen aan onder meer de horeca, zwembaden, sauna's, campings en bungalowparken. Omdat Terrazza grote aantallen inkoopt, kan zij haar assortiment tegen aantrekkelijk lage prijzen aanbieden. Uiteraard staat de service bij Terrazza hoog in het vaandel!. Terrazza biedt een grote collectie tuin- en terrasmeubelen die zij uit voorraad in alle populaire kleuren levert. Er zijn o.a. tuinmeubelsets in wit, ivoor, sandstone (geel), donkergroen, bordeaux, donkerblauw en antraciet. Terrazza is leverancier van onder meer Hartman, Aquarius, Grosfillex, Curver en Nardi. Van dit laatstgenoemde merk heeft Terrazza de alleenverkoop. Daarnaast is een ruime sortering stoelkussens van Hartman, Madison en de exclusieve collectie van Cinderella aanwezig. Ook (bijbehorende) parasols in vele maten en kleuren behoren tot de uitgebreide collectie. Voorts de fraaie collectie kunststof rotan met aluminium frames van Hartman-Hermitage. Stalen meubelen van Kettler/Royal Garden en aluminium van McGard zijn de nieuwste uitbreiding in het assortiment. Terrazza is eenvoudig te bereiken via de A15: afslag Ridderkerk/Hendrik Ido Ambacht, via de Rotterdamseweg naar Ridderkerk. Bij het eerste verkeerslicht linksaf. Bij de rotonde aangekomen ziet men direct de Terrazza-etalages. Aan de andere zijde van het pand is de ingang en volop (gratis) parkeerruimte. Openingstijden van Terrazza: maandag van 13.00 uur tot 18.00 uur; dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 10.00 uur tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 uur tot 21.00 uur. T\iin- en Terrasmeubelen Voorn 35-40 2986 JA Ridderkerk-Drievliet Tel. 0180 - 43 03 48 Als u met de gedachten mocht rondlopen om, eventueel samen met de buren, uw kozijnen te renoveren of een aanbouw, serre of dakkapel, te laten plaatsen moet u beslist eens langs komen bij Serrebouw Nederland in Sliedrecht. Serrebouw Nederland bouwt traditionele uitbouwen, serres, dakkapellen of plaatsen nieuwe kozijnen in elke uitvoering. Wij verzorgen de vergunningsaanvraag, het teken werk, eventuele heiwerk, fundering, vloer en metselwerk van het gewenste dak en de afbouw. De uitvoering wordt van het begin tot het eind begeleid door een architect en een bouwkundige en de uitvoerende mensen zijn in vaste dienst. Er wordt gewerkt met kozijnen van Thyssen- Krupp, een Duitse fabrikant met wereldfaam. Behalve aluminium en kunststof van Thyssen wordt ook hardhout verwerkt, bijvoorbeeld merbau of maranti. Wij leveren door geheel Nederland. U neemt contact met ons op of komt langs in onze showroom en u krijgt van ons een gedegen advies en indien u dat wenst een scherpe vrijblijvende offerte die helemaal naar uw verbouwing of aanbouwwens wordt gemaakt. U heeft bij ons geen verrassingen achteraf want de offerte is de aanneemsom, dit betekent inclusief vergunningsaanvraag, architect en inclusief BTW, dus alles is inbegrepen! Er is geen verplichte aanbetaling. U kunt bij ons de bouwkosten financieren door middel van een bouw-lease overeenkomst. Maar als u via een aanbetaling uw eigen bouw voorfinanciert krijgt u 2% extra korting. Natuurlijk kunt u ook uw eigen bank inschakelen. Om u een idee te geven hoe uw gewenste verbouwing er uit kan gaan zien hebben wij een zeer uitgebreide showroom voor b opgezet. Er staan 3 serres aanbouwen waarin bijna alle moderne materialen uit de hedendaagse bouw zijn verwerkt zodat u kunt zien wat wij u kunnen bieden o.a. kunststof, aluminium en hardhouten kozijnen, diverse schuif-puien, tuindeuren, voor- en achterdeuren, draai-kiepramen enz. enz. Tevens ziet u er ook een naadloos polyester dakkapel, een traditioneel of een gelaagd glazen dak, kortom aan alles is gedacht. Heeft u belangstelling, bel dan voor een vrijblijvend advies en offerte of kom langs in onze uitgebreide showroom welke dagelijks geopend is van 09.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. SERREBOUW NEDERLAND Prisma 87 89 Sliedrecht Tel.: 0184 - 43 30 90 e-mail: sekobouw@serrebouwnederland.nl Wij feliciteren het grote aantal tevreden klanten dat bij ons een keuken heeft aangeschaft. Zij hebben namelijk gekozen voor een degelijk product. En wij feliciteren onszelf want Van Wingerden Keukens is namelijk al 2 jaar een belangrijke speler onder de aanbieders van keukens in Zuid-Holland. Op 1 maart 2002 openden wij de deuren van een nette en overzichtelijke showroom, waar een ieder zeken kan slagen in het samenstellen van een complete keuken naar zijn of haar wensen. Al of niet onder begeleiding van vakkundige mensen die feilloos aanvoelen wat u van een keuken verwacht, in uitstraling, comfort en in gebruiksgemak. Wol weverstraat 37 Ridderkerk (industrieterrein De Woude)* (0180) 411 383 Door ongeveer 15 jaar ervaring in de keukenbranche zijn Andre van Steenvoorden (links) en Marcel van Wingerden (rechts) in staat u op weg te helpen door het grote bos met vele bomen dat keukenland heet. Betrouwbaarheid, vakkundigheid en kwaliteit zijn samen met een eerlijke scherpe prijs de 4 peilers waarop Van Wingerden Keukens zijn bestaan heeft te danken. Wie wil er niet de tijd nemen om de juiste overwegingen en beslissingen te maken een keuken aan te schaffen. Tenslotte staat uw nieuwe keuken wellicht 20 jaar of langer in uw woning. Dan moet ook alles naar uw zin zijn. Daarom hopen wij ook u binnen kort te kunnen feliciteren. VAN WINGERDEN KEUKENS Wolweverstraat 37, Industrieterrein De Woude, 2984 CE Ridderkerk. Tel.: 0180-411383 www.goed-in.nl Het is alweer een paar jaar geleden dat Alex Mesman en Eilard de Bruin besloten hun bedrijf - Mesman De Bruin - te verhuizen naar een modern ingericht kantoorpand aan de Espenhof in het winkelcentrum van de wijk Wilgendonk te Papendrecht. Bij de voorspoedige groei van hun klantenkring en daarmee samenhangende toename van werkzaamheden bleek het bij de start van hun onderneming aan huis gevestigde kantoor al snel te klein. De reden om te verhuizen was dan ook voor hun cliënten - en natuurlijk ook voor henzelf - over een ruimte te beschikken waarin op een rustige en efficiënte wijze zaken kunnen worden gedaan. Voor een goede uitoefening van hun bedrijf is dit element van groot belang. Het gaat immers om vrij ingewikkelde zaken die voor cliënt - vooral in financieel opzicht - over een vaak lange periode diens toekomst bepalen. Alex - de accountant en deskundige in belastingzaken - en Eilard - de deskundige in verzekeringen, pensioenen en hypotheken vormen samen een ideale combinatie. Zeker door hun enthousiasme om samen voor de cliënt de optimale vorm voor diens financiële planning te vinden. Als er iets is, dat deel moet uitmaken van uw financiële planning, dan is dat wel uw hypotheek. Het is immers uw grootste investering met een zeer lange looptijd. Meestal 30 jaar! U dient dus op te letten. Als er ergens met termen en kreten gesmeten wordt, dan is dat wel op de hypotheekmarkt. Dit ondanks het feit, dat er toch maar enkele basisvormen zijn. Belangrijk is de keuze van de juiste, in uw financiële budget best passende vorm. Belangrijk is ook, naast het vinden van een zo laag mogelijke rente voor het te lenen hypotheekbedrag, het vinden van de beste wijze van beleggen, sparen of verzekeren dan wel een uitgekiende combinatie daarvan. Waarschijnlijk is er door u of voor u (door uw werkgever) een pensioenregeling getroffen, die u recht geeft op een ouderdomspensioen en uw nabestaanden op een weduwen- en/of wezenpensioen. In het algemeen gaat men ervan uit, dat een goed ouderdomspensioen (waar de hoogte van het weduwen- en wezenpensioen weer uit wordt afgeleid) 'inclusief de AOW- uitkering' 70% bedraagt van het laatst genoten inkomen. In het nieuwe belastingstelsel gaat ook de fiscus uit van deze norm. Voldoet uw pensioenregeling aan deze norm? Of is er sprake van een 'pensioengat'? Wij willen niemand bang maken. Maar uit ervaring weten wij dat een waarschuwing op zijn plaats is om uw financiële planning voor later niet op de lange baan te schuiven. Minder geld in de knip sinds de intrede van het nieuwe belastingstelsel. Veel mensen realiseren zich nog steeds niet dat sinds de intrede van het nieuwe belastingstelsel de consumptieve lening niet langer aftrekbaar is! Wel merken zij dat er per maand minder geld overblijft! Dit is begrijpelijk want als we als voorbeeld de financiering van de auto nemen...: waren de netto kosten in 2000 nog 250,- 133,44) per maand, zit u nu voor deze zelfde autolening sinds 2001 of 500,- 226,54) per maand. Dit wordt veroorzaakt door de dure rente (10 tot 13%) voor consumptieve geldleningen! Stel dat u een koophuis heeft..., dan is het mogelijk om de hypotheek wat te verhogen en hiermede uw consumptieve lening(en) in te lossen. Ook dan geldt, dat de rente niet aftrekbaar is... Hypotheekrente is veel goedkoper!!! Dit scheelt meer dan de helft! Ons advies: Ruilt uw dure geld in voor goedkoper en bespaar uzelf zo honderden Euro's per maand!!! De veranderingen in het belastingstelsel vanaf 1 januari 2001 betekenen vaak, dat een andere beschouwing van de financiële planning, een advies en een eventuele aanpassing daarvan, noodzakelijk zijn. Mesman De Bruin kent de nieuwe regelgeving en is derhalve tot het geven van een goed advies in staat. Al zou het maar zijn om de cliënt bij te staan bij de invulling van het nieuwe - niet zo eenvoudige - aangifte formulier voor de inkomstenbelasting 2001. Mesman De Bruin zijn er klaar voor! Desgewenst kunnen de zaken ook 's avonds worden geregeld. Mesman De Bruin Espenhof 2c, Postbus 623, 3350 AB Papendrecht Tel. 078-6429580 Fax 078-6429583 E-mail: info@mebru.nl. www.mebru.nl BARENDRECHT - De medewerkers van AVI Bouw BV merken het nog regelmatig: er bestaat nog altijd een zekere argwaan jegens kunststof kozijnen. 'Veel mensen hebben nog altijd een verkeerd idee van de branche en vooral van de mogelijkheden die er tegenwoordig zijn', vindt directeur Piet Kuivenhoven van het Barendrechtse bedrijf dat hier al sinds jaar en dag in is gespecialiseerd. 'Kunststof kozijnen doen tegenwoordig in kleur en uitvoering in alle opzichten recht aan de stijl en uitstraling van de woning.' AVI Bouw BV heeft een lange ervaring in deze branche. Al in 1979 begon Piet Kuivenhoven, die samen met zijn zoon Michel de directie voert, zich te oriënteren op deze variant, in een periode dat de hegemonie van de houten kozijnen nog volledig onaangetast was. AVI was in dit opzicht echt een pionier, al duurde het geruime tijd voordat het kunststof kozijn echt ingang vond. Sinds 1992 heeft het bedrijf zich volledig hierop gericht. Daarnaast onderscheidt AVI zich van de concurrentie doordat ze zich met vrijwel alle aspecten ervan bezighoudt. Het bedrijf, gevestigd op bedrijventerrein Reijerwaard, heeft een eigen productiehal, waar de kozijnen (nog voor een belangrijk deel handmatig) worden geproduceerd en geassembleerd. Daarnaast is AVI ook een bouwbedrijf: eigen medewerkers voeren bouwkundige werken uit die samenhangen met het aanbrengen van kunststof kozijnen. Te denken valt dan aan het wegbreken van een muur, het creëren van meer licht in de kamer door het aanbouwen van serres of het aanbrengen van een volledige dakkapel. 'We besteden niets uit, maar hebben daar onze eigen mensen voor', legt directeur Kuivenhoven uit. 'De klant kan daardoor het gehele karwei in handen leggen van één bedrijf, zodat men te maken heeft met één aanspreekpunt en niet, zoals zo vaak, met diverse partijen. Voor onszelf houdt het in dat we echt waar kunnen maken wat we beloven. We zijn niet afhankelijk van onderaannemers of leveranciers, waardoor we de planning in de hand kunnen houden en de klant niet te maken krijgt met lange wachttijden. Als er onverhoopt iets fout gegaan is, herstellen we dat binnen een dag.' Nóg een belangrijk voordeel: in tegenstelling tot veel concurrenten vraagt AVI Bouw een maximale aanbetaling van tien procent (vijftig procent is gebruikelijk). Het restant wordt pas voldaan als het werk naar tevredenheid is opgeleverd. Hoewel kunststof kozijnen al lang en breed ingang hebben gevonden in de particuliere woningbouw - zo'n negentig procent van alle woningen wordt ervan voorzien - hebben veel mensen er een vertekend beeld van. 'Vaak denkt men dat kunststof kozijnen alleen in wit en zonder reliëf verkrijgbaar zijn', is de ervaring van bedrijfsleider Dick Larooy. 'Het tegendeel is waar: vaak is het materiaal tegenwoordig voorzien van houtnerf en verkrijgbaar is uiteenlopende, heel natuurlijke en zachte kleuren. Zoals eiken, donker eiken, groen, bordeauxrood, staalblauw en beige. Zodoende komen kunststof kozijnen tot hun recht in elk soort woning, of het nu een nieuwbouwpand is of een boerderij van meer dan een eeuw oud. In feite bootsen we gewoon de oorspronkelijke situatie na. Alleen als je dichtbij komt, zie je dat het om kunststof gaat.' Een bezoek aan de showroom van AVI Bouw is vaak een echte 'eye-opener' Want daar is precies te zien wat Larooy bedoelt: hier zijn muren, wanden en deuren te zien die een heel natuurlijk beeld te zien geven. Zelfs blinden van ramen in historische panden blijken in kunststof leverbaar te zijn. Van dat idee hoeft niemand te gruwen, want niet alleen ziet het resultaat er zeer natuurgetrouw uit, het heeft ook de voordelen die kunststof kozijnen bieden boven hun houten 'soortgenoten'. Kuivenhoven daarover: 'De belangrijkste pluspunten zijn dat het materiaal beter isoleert en langer meegaat. Met kunststof kozijnen kun je een jaar of zestig vooruit. Wij maken verder uitsluitend gebruik van isolerende beglazing, zodat een bewoner van een huis met kunststof kozijnen het voordeel meteen merkt op zijn energierekening. Via Eneco is er bovendien subsidie op te verkrijgen.' Tijdens een bezoek aan de showroom krijgt u o.a. hierover een goed advies. Van 't Hoffstraat 25 2991 XP Barendrecht Tel. 010-419 52 83 www.avibouw.nl l i

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 19