Gemeente Schiedam Afscheid en hulde voor oud-raadsleden www.schiedam.nl Nieuwe raadscommissies en proj ectcommissie Vaststelling leden presidium mom li Nieuwe Schiedamse gemeenteraad beëdigd en geïnstalleerd Informatie Gemeente Schiedam WOENSDAG 20 MAART 2002 NS1-10 Een nieuwe gemeenteraad betekent bij deze gemeenteraadsverkie zing ook een boel nieuwe gezichten. Van de vijfendertig gekozen raadsleden komen liefst twintig nieuw in de raad. Tijdens een spe ciale raadsvergadering op dinsdag 12 maart is afscheid genomen van de vertrekkende raadsleden. Burgemeester Scheeres had voor allen een persoonlijk afscheidswoord. Vijf van hen werden zelfs extra in de spotlights gezet, zij kregen een onderscheiding opge speld, als dank voor al hun bewezen diensten aan de stad. BOUWZAKEN WIJZIGEN RIJKSMONUMENT BOUWPLAN op internet: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 12, WOENSDAG 20 MAART, 2 0 0 2 G emeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserfl Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Tijdens de eerste raadsvergadering van 14 maart zijn de nieuw gekozen raadsleden beëdigd en geïnstalleerd. Zij maken vanaf die datum deel uit van de gemeenteraad van Schiedam. Hiervoor legden zij de eed of de gelofte af. In de gemeenteraad nemen 35 raadsleden zitting. Aan de hand van de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen op 6 maart is ook bepaald hoeveel zetels de partijen in de raad mogen vervullen. Leefbaar Schiedam en de PvdA leveren allebei zeven raadsleden, het CDA zes, de WD vijf, Groen Links en Gemeente Belangen Schiedam beide drie, De SP twee, en D66 en de AOV ieder één. Paul van Mansum, Henk Metaal, Bente Zij- develd-Aasestrand, Arjan van Eersel, Edwin Westenberg, Ineke van den Berg, Willy Her mans, Maarten Reuderink, Edith Kuitert, Piet Tijsen, Cor Janssen, Ed Gloudi, Ton de Swart, Nanda Hupse en A. Bierhuizen namen allen afscheid, definitief of mogelijk voor korte duur. Bert Kaptein en Trudy van den Akker ont vingen bij hun afscheid voor al hun werk een huldiging van de Koningin. Zij zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Na'ssau. Oud-wethouders Aad Wiegman, Adri Reijnhout en Luub Hafkamp zijn benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Reijnhout en Hafkamp ontvingen daarnaast ook de Aleidapenning, die wordt uitgereikt aan personen die zien gedurende een lange reeks van jaren uitzonderlijk ver dienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam en haar inwoners. Aad Wiegman ontving de Aleidapenning al eerder, namelijk in 1996 bij gelegenheid van zijn 25-jarig lid maatschap van de gemeenteraad. Burgemeester Scheeres mocht namens de Koningin aan vijf vertrekkende raadsleden konink lijke onderscheiding uitreiken: Op de foto van links naar rechts: Luub Hafkamp, Aad Wiegman, Trudy van den Akker, Reinier Scheeres, Adri Reijnhout en Bert Kaptein. Tijdens de raadsvergadering zijn ook de leden van het presidium benoemd. Het presidium is onder andere belast met het voorbereiden en vaststellen het vergaderschema van de raad en raadscommissies en het jaarprogramma van de raad. Verder voert het een uitnodigingen- beleid voor de raadsvergadering, stuurt de raadsgriffie aan en bewaakt de ambtelijke ondersteuning aan de raad en aan raadsleden. Iedere partij kon een lid aanwijzen en heeft dat 14 maart gedaan. De samenstelling van het presidium is als volgt: de heren Schoenmakers, Groene, Vroom, Haan en Houtkamp en de dames Hagen, Fluiter, De Groot en Van Collenburg-In 't Hout. Het presidium kiest uit zijn midden een voorzitter. Tijdens de raadsvergadering van 14 maart zijn vier geheel nieuwe vaste raadscommis sies samengesteld. Het gaat om de commis sies Algemene Zaken, Middelen, Grondge bied en Bevolking. Daarnaast is ook een projectcommissie Binnenstad geformeerd. De commissies hebben verschillende aan dachtsgebieden die het beleid van de gemeente Schiedam beslaan. Ook bij de indeling van de raadscommissies is het aantal zetels van belang: de grootste partijen mogen ieder twee raadsleden leveren en de overige partijen één. Daarmee komt het totale aantal leden per commissie op dertien. Hieronder een overzicht van de beleidspun ten van de commissies en hun net benoemde leden. Voor de commissies konden de partij en ook plaatsvervangende leden aanmelden. Deze zijn niet vermeld in verband met de ruimte op deze pagina. Commissie Algemene Zaken In het taakgebied van de Commissie Algemene Zaken staan de volgende onder werpen: algemene en bestuurlijke zaken, politie, brandweer, veiligheidsbeleid, Gro- testedenbeleid algemeen, communicatie en externe betrekkingen, burgerparticipatie en interactieve beleidsvorming, cultuur, archief, stadspromotie en toerisme, regioaangelegen heden, straatnaamgeving en internationale betrekkingen. De volgende raadsleden nemen zitting in deze commissie: de heren Schoenmakers, Schoneveld, Engin, Groene, Van Wijk, Mostert, Haan en Houtkamp en de dames Lepidis-Daskalakis, Valk-Rijnbeek, Hagen, Fluiter-Kuijvenhoven en C. de Groot. Commissie Middelen De Commissie Middelen houdt zich bezig met onderwerpen als: financiën, grondbe drijf, informatie- en automatiseringsbeleid, facilitaire zaken, personeels- en organisatie beleid en rekenkamerfunctie. Daarnaast is er binnen deze commissie een subcommissie belast met het onderzoek der rekeningen. Op 14 maart is besloten dat de volgende raadsleden lid zijn van deze commissie: de heren Schoenmakers, De Jong, Engin, Vroom, Mostert, Haan en Houtkamp, en de dames De Haan-Klaassen, Ruseier-Van Bers, Elenbaas-Van Ommen, Meijer, Fluiter- Kuijvenhoven en C. de Groot. Commissie Grondgebied In deze commissie staan de volgende beleidsonderwerpen op de agenda: milieu, ruimtelijke ordening, bouw- en woningtoe zicht, beheer openbare ruimte, verkeer en vervoer en economische aangelegenheden. Ook wordt in deze commissie aandacht besteed aan de volgende onderwerpen op het gebied van stadsvernieuwing en volks huisvesting: renovatie en nieuwbouw wonin gen, architectuur en stedenbouw, monu mentenzorg, woonruimteverdeling en sociale verhuurders. Leden van deze commissie zijn: de dames C. de Groot, H.J.H. de Groot, Van Collen- burg-In 't Hout, Hagen. En de heren Schoenmakers, Groene, Klepke, Hekman, Vroom, Oosthof, Gouweleeuw, Haan en Houtkamp. Commissie Bevolking ngl worden de volgende beleidsonderwerpen behandeld: sociale zaken, inclusief de sociale werkvoorziening, arbeidsmarktaangelegen heden, onderwijs, welzijn, waaronder bewonersondersteuning, jeugd- en jonge renbeleid, ouderenbeleid, maatschappelijk werk, volksgezondheid, sport en recreatie. In deze commissies zijn ae volgende leden benoemd: de heren Schoenmakers, Dingenouts, Klepke, Turanoglu, Van Wijk, Cerit, Groenewegen, Tolsma en Houtkamp en de dames Kolijn-Van der Stéen, Lepidis-Daskalakis, Elenbaas-Van Ommen en C. de Groot. Projectcommissie Binnenstad Naast deze raadscommissies is de project commissie Binnenstad vastgesteld. De leden van deze projectcommissie zijn: de dames De Haan-Klaassen, Ruseier-Van Bers, Collenburg-In 't Hout, Meijer en C. de Groot. En de heren Schoenmakers, Zwennis, Groene, Hekman, Oosthof, Gouweleeuw, Tolsma en Houtkamp. Naar aanleiding van de formatie van het college kan de samenstelling van de com missies nog wijzigen. In het nieuwe duale stelsel dat sinds 7 maart van kracht is, geldt namelijk dat de wethouder niet meer zitting mag nemen in de gemeente raad. Dit betekent dus dat zodra raadsle den een wethoudersfunctie gaan vervullen er ook weer nieuwe raadsleden worden toegevoegd aan de raad om de leeggeko men plekken op te vullen. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 07-03-2002 t/m 14-03-2002: bouwaanvragen/meldingen: Aleidastraat 142 A De Vlinderhoven 25 en 27 Hagastraat 7 Hoogstraat 153 Odinholm 14 Rietkraag 17 Schiedamseweg Schiedamseweg 233 Stadhouderslaan 101 en 103 M.F.M. Driessen H.R. Bosman en Klarenbeek R. Sauer W. Schaap R.J. Huisman L.P. Rosdorf Stichting Samenwerkende ziekenhuizen A.W. Snooeij Architéma B.V. sloopaan vragen/sloopmeldingen Westfrankelandsestraat 83 E. Blom Verleende beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: verleend 12-03-2002 dakterras vergroten dakkapellen verbouwen woning vergroten pand verbouwen raam in berging plaatsen woning verbouwen ziekenhuis bouwen (gewijzigde tekeningen) tochtportaal plaatsen woningen vergroten (gewijzig de aanvraag) asbest verwijderen 's-Gravelandseweg 391 Jan van Galenstraat Goevaers Bouwonder neming Zn Koningsplan II v.o.f. sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 12-03-2002 Schiedamseweg 170-176 Gemeente Schiedam, afdeling Vastgoed verleend 15-03-2002 Westfrankelandsestraat 83 E. Blom Lange Achterweg 11,13, en 15 Gemeente Schiedam, afdeling Vastgoed verleend 15-03-2002 's-Gravelandseweg 391 Kreupelstraat 27 Nieuwe Waterwegstraat Goevaers Bouwonderneming 8c Znn Q-Park Beheer b.v. Mannekus 8c Co B.V. Geweigerde beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: 15-03-2002 Fazantlaan 33-35 A.J. Emmer laad- en los kuil bouwen wijzigen van de 4e verdieping in een gedeeltelijke kantoor verdieping opslagloods/stalling slopen asbest verwijderen 3 woningen geheel slopen bovengrondse opslagtank voor een sprinkler-installatie bouwen rolpoorten door speedgates vervangen opslaghal bouwen voorgevelkozijn wijzigen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk ver zoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van monument: - Lange Haven 103 Het plan ligt vanaf 21-03-2002 t/m 04-04-2002 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 2465565. 20.00 uur, telefoon Gedurende deze termijn kan een ieder bij Burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden tot het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. - Binnenplanse vrijstelling Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: - hét vergroten van de tweede verdieping van het woonhuis, Boylestraat 58 Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom (BBK)". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmoge lijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verle nen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 21-03-2002 t/m 04-04-2002 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. i

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 10