i i IN KRANT rosHer alia Peuters pakken in 10 per kg Van sloophout tot meubels 60 jarig huwelijk uit Indië Wij gaan verhuizen f tj intratuin Alles voor de grotgfe tuin klussen nu met volop voordeel Wegener huls-aan-huiskranten Toch nieuw SP-raadslid Woninginbraken Serieuze aanpak bouw nieuw streekziekenhuis OPHEFFINGSUITVERKOOP V^modf; WOENSDAG 20 MAART 2002, JAARGANG 54 Nr. 12 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM mJK WBUBRIEKSPftfliHA t WÊÊÊÊÊ TOTALE OPLAGE: NS1 Niet zeuren over kwalen maar spelen! Mussen en zwanen in komedie SCHIEDAM - Sinne Tolsma, de nummer vier op de lijst van de SP zal op 14 maart samen met lijstrekker Yorick Haan in de ge meenteraad geïnstalleerd wor den. Edith Kuitert heeft de be noeming niet aanvaard en Cor Janssen maakt geen aanspraak op de zetel. De SP rekende voor de verkiezingen op een groei van tenminste één zetel en maximaal drie. De tegenvallende verkiezingsuit slag in combinatie met niet voor zien persoonlijke omstandighe den heeft Kuitert en Janssen doen besluiten afstand te doen ten gunste van de nieuwkomer Tolsma. Het aanvaarden van de raadszetel zou voor beide kandi daten een te hoge werkdruk bete kenen. Omdat de SP had gere kend op winst, werd er van uit gegaan dat de taken meer ver deeld hadden kunnen worden. Nu daarvan geen sprake is, zou dat een te zware belasting voor de nummers twee en drie beteke nen. De vele vergaderavonden zijn voor Kuitert niet te combineren met de zorg voor twee kinderen en overige werkzaamheden voor de partij. Kuitert is ook lid van Provinciale Staten en het lande lijk partijbestuur. Voor Cor Jans sen zouden de vele vergaderin gen zijn herstel - hij was ernstig ziek - te veel belemmeren. Zowel Kuitert als Janssen vinden het jammer, geen plaats te kun nen nemen in de raad. Ze hadden zich graag nog een raadsperiode voor de SP ingezet. Beide blijven ze overigens wel actief binnen de afdeling. Ook zullen ze de twee mansfractie met raad en daad bijstaan. Speel-o-theek Ikkie aan het Bos pad 1 in Schiedam verhuisde za terdag van haar onderkomen aan het Bospad 1 naar het voormalige Webs-pand aan de overkant. Er viel de afgelopen week heel wat in te pak ken, vooral veel speelgoed uiteraard. Met man en macht werd vrijdag dat karwei ge klaard en onder de helpende handen die daarbij werden toegestoken waren er ook een aantal van de peuters door wie al dat speelgoed in normale doen gebruikt wordt. Als volleerde verhuizers en opmerkelijk enthousiast pakten zij hun eigen dozen vol. Ook bij het uitpakken in het nieuwe honk van de speel-o-theek staken zij trouwens behulpzaam weer de handen uit de mou wen. Het voormalige Webs-pandje is speciaal voor de komst van lkkie grondig opge knapt. De nieuwe speel-o-theek zit ruimer in zijn jasje en heeft nu ook speeltoestellen voor buiten in de aanbieding. SCHIEDAM - Zondagmorgen vroeg ontdekten bewoners van de Rotterdamsedijk dat er was ingebroken in de woning terwijl zij lagen te slapen. Uit de wo ning werden onder meer een jas, een schoudertas en twee porte monnees meegenomen. Ook zaterdagavond was het in brekersgilde weer erg actief met een inbraak in een woning aan de Groenelaan. Hier werd de toe gangsdeur op de begane grond geforceerd waarna de gehele wo ning werd doorzocht. Voor zover bekend werd er een digitale ca mera meegenomen. Dezelfde dag is er ook ingebro ken in een woning aan de Van Marumstraat. Hier kwam men via het balkon op de 2e etage de eengezinswoning binnen door de ruit van de balkondeur te demon teren. Ook hier werd de gehele woning weer doorzocht. De dieven namen verschillende spullen weg zoals DVD-speler, playstation, video, paspoor en een paar honderd euro. door Nans Wolters SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wet houders van Schiedam en de directie van het Vliet- landziekenhuis zijn nog steeds in onderhandeling met de laatste bewoners (ei genaren) van de twee reste rende woningen aan de Schiedamseweg. De sloop van de naastliggende pan den is inmiddels zo goed als geklaard. 'Een paar dagen geleden kreeg ik van de ziekenhuisdirectie een zeer aanlokkelijk bod op mijn woning', verklaart een van de gedupeerden. 'Ja inderdaad niet van de gemeente maar van de ziekenhuisdirectie. In ieder geval is het bedrag waarvoor de Vliet- landdirectie het pand wil aanko pen interessant genoeg om het in overweging te nemen.' Voorlichter Jan Langstraat van de gemeente: 'Vanuit de ge meente is overleg met beide ei genaren om uiteindelijk tot ver werving van de panden te ko men. Daarbij komt onder meer aan de orde hoe de waardebepa ling van de woningen moet wor den vastgesteld. En ook hoe een eventuele onteigening tot stand moet komen.' Het is opmerkelijk dat in dit lang slepende proces waarin de bouw van het nieuwe ziekenhuis een- 500 m2 gebruikte kleding; alles moet weg t/m 30 maart 's Gravelandseweg 792 Schiedam 010 273 09 11 traal staat, de Vlietlanddirectie een bod doet op de woningen en niet de gemeente. 'Ach je moet het zo zien', zegt Langstraat be hoedzaam, gemeente en direc tie zijn formeel de belangheb benden voor wie verwerving van die panden van groot belang is.' De sloop van alle panden aan de Schiedamseweg tegenover het politiebureau loopt vooruit op de mogelijke goedkeuring van de Raad van Staten over de bestem ming van het gewraakte stuk grond. Als dit Salomonsoordeel voor Vlietlanddirectie en ge meente positief uitvalt zal onge twijfeld opnieuw een stroom aan procedures op gang komen. Ac tievoerders uit onder meer Bij dorp lieten een paar maanden ge leden al weten zich te blijven verzetten tegen de gevolgen die de vestiging van het ziekenhuis met zich meebrengt. Nog afge zien van het reinigen van de ver vuilde grond waarop het gebouw moet komen en de kosten voor de aanleg en aanpassingen van ondermeer wegen, zal de toene mende verkeerstroom - geschat op een miljoen verkeersbewegin gen - grote gevolgen hebben voor de omgeving. düfog© KRANT NIET ONTVANGEN? MleSïq PAUL BERG SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres ging maandag 18 maart op bezoek bij het echtpaar Westbroek-Watulingas om hen te feliciteren met het 60 jarig huwelijk. De in 1925 te Medan geboren mevrouw Watulingas gaf in 1942 het jawoord aan de in 1918 te Soerabaja ge boren heer Henri Cornelis. Samen kregen zij 3 kinderen, negen kleinkinderen en 1 achterkleinkind. Het echtpaar heeft het Schie dams gemeente geschenk gekregen. Ook hare majesteit de konin gin heeft het echtpaar al op 11 februari een gelukwens gestuurd. Meneer Westbroek heeft als opzichter bij de dienst gemeentewer ken van de gemeente Rotterdam aan grote projecten zoals de Brie- nenoordbrug en Hartelbrug meegewerkt. Mevrouw Watulingas heeft gewerkt op de afdeling levensverzekeringen van de HAV bank. Het echtpaar kwam in 1957 uit Nederlands Indië naar Ne derland. Mevrouw Watulingas mag nog graag op haar Hammond orgel een mooi stuk muziek spelen en vindt het erg leuk om ook nog een herhalingscursus engels te volgen in De Blauwe Brug. US Stadsblad De Maaskoerier Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen tijdens de Werk in Uitvoering Tuin. Dus kom langs! Nieuwe Stadsblad ai Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Broersvest 111 Schiedam Tel. (O IO) 426 03 99 di t/m vr 09.00 17.30 uur ai 09.00 - 17.00 uur fctttAABVO DRIFT Verleidelijk aanbod ziekenhuis voor woningen Schiedamseweg De Vlietlanddirectie doet serieuze pogingen om de resterende twee huizen aan te kopen l episofle i Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant In het nieuwe nummer van Senses industrieel ontwerper Piet Hein Eek, die op een wel heel bijzondere manier recyclet. Verder: Een dierenparadijs voor kinderen; Hoe werkt groene energie nu echt; - Eigentijds wonen in een historische branderij; Ontwerp uw droomtuin. Senses magazine niet ontvangen? Bel (010) 262 1000 Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur 411e binnen- en buitenzonweringen en rolluiken. Ook elektr. met zon-, windautomaat e.o. afstandsbed., koop je bij een specialist die ook na de garantieperiode nog steeds weet dat u 'KONING KLANT bent. En... wedden dat wij géén cent duurder "'MMT zijn dan die v/Ofkl 'nta andere! Altijd zonnig geprijsd! Broersveld 127 - SCHIEDAM Telefoon 010-473 33 16 OPTICIEN dat is duidelijk. Sr. VAN HAHtN LA AH Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 urooY viaarainger. Met ingang van dinsdag 2 april 2002 zijn wij gevestigd aan de VERKOOP Telefoon (010) 434 40 22 Fax (010) 460 27 27 REDACTIE Telefoon (010) 434 42 81 Fax (010) 460 02 05 Houdt u er wel rekening mee dat wij op 28 en 29 maart wat moeilijker bereikbaar zijn. r HET GROENE WARENHUIS Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. NS1

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1