Tien is Teveel..? Zeldzaamste Madonnaplaat op Platenbeurs Ahoy' Tevengebroed speelt zwartkomische thriller OUT! Orestes' Last Tango en Tangosalon Vagina Monologen met aanvullend programma wegens groot succes terug Verborgen heerlijkheden.... Vrijdag 22 maart Theater 20.00 Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten, 'Mannen met vaste lasten', 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 Orkest cast Koninklijke Luchtmacht, rockopera 'Tom my'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.15 'She got game!', met o.a. Rocq-E Harrell, Leoni Jansen, Astrid Seriese en Lucretia van der Vloot, 'de Stoep', Spijkenis- se. 20.15 Lenette van Dongen, 'Een echte van Dongen'. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 20.30 Prinses Mariannne, de ro mantische Oranje, Theater De Schuurkerk, Maassluis 20.15 Niet Schieten! Kwaad Bloed, try-out, Theater twee Hondjes Hellevoetsluis Zaterdag 23 maart Theater 20.00 'Blijvend Applaus', met o.a. Caroline Kaart en Allard van der Scheer, 't Theater van Vlaar dingen, Vlaardingen. 20.15 Percossa, 'Hitmen'. Mu ziektheater. Theater Het Kruis punt, Barendrecht. 20.30 De Bloeiende Maagden, 'Lege Maag' (try-out). Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 20.15 Vincent Bijloo, De Beurs van Bijloo, Twee Hondjes Helle voetsluis 20.15 Voorrondes Amsterdams Kleinkunstfestival, Theater Zuidplein Muziek 20.15 Dubbelconcert van Ernst van der Pasch met 'Schuren' en Bert Schuilting met 'Vette Vis', SCC De Goote, brielle Zondag 24 maart Muziek. 15.30 Jazz in Merz, Switchback, 'de Stoep', Spiikenisse. Theater Majel Lustenhouwer zingt de wereld rond voor iedereen vanaf vier jaar, Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis Dinsdag 26 maart Theater 18.00 Schrijversavond met als thema Ierland. Met o.a. The Jol ly Begars, Ary Jassies, Rob Veenstra en de dansgroep van Sean Kilkenny, 'de Stoep', Spij- kenisse. 20.15 Mussen en Zwanen, 'Mid- zomerstrandkomedie'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.15 'Lied in de schemering'. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. Uitverkocht. Woensdag 27 maart Muziek 12.45 Lunchconcert, studenten Rotterdams Conservatorium uit de pianoklas van Michael Da vidson. 'de Stoep', Spijkenisse. Theater 14.00 Theater Terra, 'Papa.com'. Vrolijke en ontroerende voor stelling voor kinderen vanaf 6 jaar. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 20.00 Asian Performing Arts. Ti betaanse Decamerone. 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 Scapino Ballet, 'Rameau - Scum'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Donderdag 28 maart Muziek 20.15 De Kast, 'Van mega naar intiem'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Theater 20.00 Marc-Marie Huijbregts, 'Marc-Marie H.'. 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 De Bloeiende Maagden, 'Lege Maag'. Theater Het Kruis punt, Barendrecht. 20.15 Dragon Drum Queens. Oogverblindende show met nummers uit de Koreaanse drumcultuur. Isala Theater, Ca pelle a/d IJssel. Orestes' Last Tango speelt zich af in Palermo, een volkswijk in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires waar het recht van de sterk ste geldt. Een man imponeert door te vechten en te dansen. Een duel is een feestelijk ritueel, het afslaan van een duel is een afgang. Uitgangspunt voor het verhaal is de Griekse tragedie over Elektra en Orestes, die zijn moeder doodt nadat deze zijn vader heeft vermoord. Orestes wordt heen en weer geslingerd tussen zijn eigen opvattingen over goed en kwaad en de in Palermo heersende morele codes. Na Astor Piazzolla's Maria de Buenos Aires is Orestes' Last Tango de tweede tango-opera ooit. Een staalkaart van traditionele en eigentijd se muzikale stijlen uit Rio de la Plata trekt voorbij in een unieke mix van gezongen en gedanste tango. De uit Nederland afkomstige 'Ritsaert 'Ricardo' Klapwijk en zijn Duitse vrouw Nicole Nau behoren al twaalf jaar tot de top van tango- dansend Argentinië. Regelmatig trekken zij door Europa om works hops te geven. Orestes', Last Tango, geschreven en gecomponeerd door Diego Vila en Beatriz Gambartes, is door Ricardo y Nicole in opdracht van het Wereld Muziektheater Festival geproduceerd. Nicole danst mee in de voorstelling, Ricardo is uitvoerend producent. Op vrijdag 22 en zaterdag 23 maart wordt er na afloop van de voorstelling een tangosalon gehouden. Rotterdamse Schouwburg: vrijdag 22 (20.15 première), zaterdag 23 (20.15) en zondag 24 maart (14.30), Grote Zaal, kaartverkoop en reserveren: 010-4118110. Meer info op www.opera-tango.com, www.wmtf.nl. en www.ricardonicole.com. 12 - 1002 Els Neijts Ze is gevraagd omdat ze 25 jaar 'in het leven' heeft ge zeten maar in eerste instan tie dacht ze Moet dan nou? Tientallen bekende vrou wen die op een podium ver halen met betrekking tot hun eigen of andermans vagina houden? Het deed haar een beetje denken aan de zeventiger jaren toen het hééél modern was om in het Vrouwenhuis een mastur batiecursus te volgen. 'Ach, ieder zijn meug', dacht Metje Blaak bij nader in zien en besloot toch maar mee te doen. 'Uiteindelijk héb ik een hoop te vertellen en daarbij ben ik ook érg nieuwsgierig.' Het theaterinitiatief De Vagina monologen blijkt op een onver wacht grote groep mensen onge geneerd aantrekkingskracht uit te oefenen. Met name op vrou wen. Bij mannen speelt gêne mogelijk een grotere rol. Ook de dames die het podium beklim men zijn bepaald niet standaard afkomstig uit een erotisch vakge bied. Sportvrouw Nelli Cooman - toch bepaald niet bekend van wege wellustige activiteiten - staat er net zo goed als Xaviera Hollander, wel degelijk bekend om haar ongegeneerde handel en wandel. Metje Blaak is ook weer een ca tegorie apart. Ze mag er dan 25 jaar 'in het leven' op hebben zit ten, zij is 'nooit kwetsend of ruig: 'Wat een ander ook doet, ik probeer normaal te doen. Na tuurlijk heb ik vanuit het verle den wel veel leuke anekdotes en die ga ik gebruiken.' Dezelfde belastinggroep Dat haar carrière in de prostitutie lang niet altijd leuke anekdotes heeft opgeleverd zal zaterdag avond niet aan de orde komen want zelfs over hypocrisie kan Metje leuk vertellen. En hypocri sie hééft ze gezien. Metje: 'Als je bij dames van 'massagesalons' het woord pros tituee laat vallen worden ze woest. Ze werken met hun han den, niet met hun vagina dus zijn ze beter. Zelfs in dat werk heb je rangen en standen. De dames van Yab Yum voelen zich hele maal prinsesjes. Nou daar was ik altijd gauw klaar mee. We vallen in dezelfde belastinggroep hoor, zei ik vaak. Uiteindelijk doen we allemaal het vieze werk! Ook nu is Metje nog vrije onder nemer. Ze werkt voor hoerenvak- bond De Rode Draad, schrijft boeken, geeft voorlichting en ad viseert politici bij het toepassen van de nieuwe wetgeving op de prostitutie. Da's ook vaak lachen. 'Mannen als belastingambtena ren en verzekeringsagenten bij voorbeeld weten zich vaak geen raad als we komen praten over iets als een ziektekostenverzeke ring. Terwijl er toch zo'n 30.000 geregistreerde prostituees zijn, plus wat er allemaal nog los rondloopt. Je wordt vaak niet se rieus genomen. Dan gaan er op een vergadering continu 'toepas selijke' grappen over tafel. Mét een borrel erbij. Nou, die grap pen doen we zelf wel. Kunnen wij altijd beter. Apies kijken, dat is het gewoon. Terwijl ik na af loop van zo'n bijeenkomst wel eens tegen een vriendin zeg Als ik nog in de handel zat, kreeg ik het binnenkort heel druk. Als ik advies moet komen geven bij een of andere gemeenteraad zie ik ook regelmatig ex-klanten zitten. Ja, hypocriet maar ook wel la chen. Maar dat geldt voor de he le hulpverlening, het vaak alle maal zo dubbel.' Mannen als prettige bijkomstigheid Metje heeft zojuist haar achtste boek uitgebracht: Vrouwen over vreemdgaan. 'Wat emancipatie betreft vind ik het een goede zaak dat vrouwen nu ook doen wat mannen altijd al deden. Ik ben ook nog fotograaf en visa gist. In mijn studio maak ik ero tische Playboy-achtige foto's van vrouwen voor hun eigen man nen. Maar omdat ze weten wat ik eerder gedaan heb, denken ze dat ik niks gek vind en komen er he le verhalen los. Daar heb ik er nu 24 van gebundeld. Eens een keer géén opgeklopte 06-verhalen van mannen maar waar gebeur de. Zoals van een vrouw van 70 die haar echtgenoot helemaal zat was. In de kroeg had ze een 65- jarige man ontmoet waarmee ze het in de bosjes 'gedaan' had. Toen ze thuis kwam en platweg zei Henk, ik heb geneukt!, hoor de hij haar niet eens. Zo druk was'ie met het bouwen van boot jes. Metje Blaak is nuchter. Toen ze haar vroegere beroep na tien jaar zat was en probeerde iets anders te gaan doen, bleek dat onmoge lijk. 'Als ik ergens ging sollicite ren gebeurde het regelmatig dat ik tegenover een klant kwam te zitten. Of bleken mijn bezighe den publiek geheim. Logisch ei genlijk. Ik woonde in een dorp en had de bakker, slager én de pastoor als klant. Dus zat er niets anders op dan te blijven werken. Tot ik wel kans zag op een ander vlak voor mezelf te beginnen. Ik zou het nu ook niet meer kunnen, de prostitutie. Vroeger was een klein behaatje al spannend. Nu dragen hun eigen vrouwen dat ook dus willen klanten steeds meer perverse dingen. Ze zien teveel, op internet vooral. De gekste dingen! Dus als ze naar een prostituee gaan moet het héél ruig zijn.' 'Alles doet het nog!' Metje Blaak(bijna 53) heeft nog steeds geen hekel aan mannen. Nee hoor, leuk. Maar als prettige bijkomstigheid. Dat is het voor deel van ouder worden: Alles mag, alles doet het nog en alles is meegenomen. En, niks moet! Ik ga bijna altijd alleen uit, lullen met vriendinnen doe ik thuis wel, en tref veel beschikbare mannen. Leuke mannen.' Ook op andere fronten heeft ze het goed voor elkaar. 'Maar dat is wel hard werken hoor', verze kert ze. 'Echt van hot naar her vliegen, vooral als het gaat om hulpverleningswerk. Het is heel moeilijk om meiden bij elkaar te krijgen.' Niettemin heeft ze het voor el kaar dat in de toch als chique winkel te boek staande Athe neum Boekhandel in Amsterdam haar boeken in de etalage heeft hangen met als extra aandachts trekker een levende actrice op een kruk. Metje zelf gaat ook een uurtje haar oude pose innemen. 'En Donner in Rotterdam heeft ook al mijn boeken in huis', klinkt het tevreden.' Nog tot en met 13 april zijn er speciale afleveringen van De Vaginamonologen. Behalve de voorstelling zelf biedt het Oude Luxor op de zaterdagavonden iets extra's. Na afloop van De Vagina Monologen zullen onder voorbehoud een aantal toepasse lijke thema's de revue passeren: zo zal er een zaterdagavond zijn, getiteld 'nalullen over vagina's', waarin schrijvers hun licht laten schijnen over dit zo tot de ver beelding sprekende onderwerp. Onder de noemer 'ouwehoeren over vagina's' vertellen vrouwen die beroepsmatig gebruik maken van de vagina hun eigen verhaal. Verder buigt de Oude Dame zich nog over een vrolijke zangavond met als titel Voor het zingen de kerk uit en andere verassingen. In het Oude Luxor Theater spe len onder andere de volgende vrouwen: Adriënne Kleiweg, Nelleke van der Krogt, Nettie Blanken, Ricky Koole, Hanneke Groenteman, Jes Vriens, Olga Zuiderhoek, Fredérique Spigt, Noraly Beyer, Yvonne van den Hurk, Hedda van Gennep, Trudy de Jong, Marga van Praag en Nelli Cooman. Metje Blaak doet haar woord je over vaginagerelateerde on derwerpen op zaterdag 23 maart in het Oude Luxor Theater. Lezers van deze krant kunnen gebruik maken van een specia le korting. Zie hiervoor de bon op de pagina Lezersservice. Voor meer informatie over de programmering zie www.luxortheater.nl. Maarten van der Jagt en Els Neijts Je wilt 's avonds naar een voorstelling maar je hebt geen zin om naar een res taurant te gaan of nog eens uitgebreid te gaan koken. In de lens-gids vind je ook traiteurs, waar je terecht kunt voor lekker eten dat wordt bereid om thuis te eten. Niet iedere traiteur heeft zo'n fraai aanbod als Westerkaat je Het assortiment is intelligent samengesteld' zodat je voor iede re 'trek' hier wel terecht kan. Kleine gerechten als "Meatloaf van lamsgehakt" of een "tim baaltje van waterkers, gerookte zalm en mierikswortel" zijn lek ker lichte gerechten die je ook prima als voorgerecht kunt ser veren. Een klasse apart is het 'onvolprezen' zuurdesembrood en het Italiaanse Schiacciata brood dat goed bij een aperitief past. Verder veel keuze uit soe pen, salades (o.a linzen) en hoofdgerechten. Als je de 'lams bout met rozemarijn' proeft dan 'begrijp je niet waarom er nog mensen zijn die een afhaalchi nees halen want dit is kwalitatief van een geheel andere orde ter- I I N S INDEPENDENT INDEX wijl de prijzen slechts iets hoger liggen'. Het is een gezellige trai teur waar naast eten ook allerlei huisraad uit andere landen wordt verkocht! Als je geen zin hebt om te koken, maar wel thuis wil eten is dit een goed idee! Pasta Genova Aan de Zwaanshals vind je een opvallend hoog gehalte aan eet- liefhebbers. Natuurlijk komt dit door de vestiging van het Kook punt. De grootste kookwinkel van Nederland waar je werkelijk alles kunt vinden aan keuken spullen. Pasta Genova zit net om de hoek van dit culinaire walhal la en heeft naast een klein restau rantgedeelte ook een ruim assor timent aan Italiaanse delicates sen. Lekkere pizzapunten, ant- pasti en goede tapenades en klas siekers als lasagna zijn hier te vinden. In de zomer vind je hier bovendien een ijsvitrine met uit stekend vers (vruchtenijs) als je nog trek in een dessert zou heb ben! De kwaliteit van het restau- r rantdeel wordt door lens-proe vers hoog gewaardeerd: "Neem plaats aan een van de zes tafels in dit kleine restaurant annex Ita liaanse delicatessenwinkel en probeer bijvoorbeeld de verse ra violi. De gerechten worden 'roy aal' geserveerd en 'alles oogt even smakelijk'. 'Bestel na af loop een uitstekende espresso.' Wie het nog moet leren kan een cursus volgen bij de Siciliaanse kokkin en singles kunnen hier zelfs terecht voor een avondje 'koken con amore'!" Rob Baris en zijn vrouw Emmy hebben oog voor 'goede producten voor hun restaurants en hun winkel Z&M met goddelijke spijzen'. Rob reist één keer in de twee weken af naar het Parijse groothandels centrum Rungis om met een be stelwagen vol met delicatessen terug te komen. Je vind hier dus vele Franse delicatessen. Denk aan hartige taarten en zuurde sembrood van Franse stijl. Veel van dit moois is van biologische herkomst. De kaart van het res taurantgedeelte wisselt regelma tig maar 'gelukkig is de waanzin nige bitterkoekjesparfait een blijvertje!' 'Geduld past in deze chaotische entourage' want de bereiding van een eenvoudig broodje, neemt al gauw een kwartier in beslag. Roken is strikt verboden. Z&M, van Oldebarnevelt- straat 126b Rotterdam, 010 4046933. Westerkaatje, Zwaanshals 147 Rotterdam, 010 4665243. Pasta Genova, Rotterdam, Zwaanshals 558 - 570 De nieuwe musical, Tien is Teveelbevat weer alle ingrediënten die de musicals van het Nederlands Kinder Theater zo origineel en bijzonder maken. "Tien is teveel" gaat over Pa en Ma Zoontjes die voor hun tweeling Maps en Baps een broertje uit Afrika adopteren. De consternatie is echter groot als er door een fout van het adoptiekantoor niet één maar tien kinderen op de stoep staan. Tien kinderen in verschillende kleuren en maten. Door omstandigheden belanden ze in verschillende span nende situaties en zijn ze min of meer aan elkaar overge leverd, waardoor ze eikaars verschillen leren te accepte ren. Kortom een verrukkelijke familievoorstelling waarin dertig jongeren en één hondje de hoofdrol spelen! Het NKT staat al jaren aan de top met prachtige familie voorstellingen zoals; De wereld van Mathijs en Atlantis, het Einde van Nooit. Bijzonder bij het NKT is het feit dat er geen volwassenen op het toneel staan, alleen maar kinderen. Tevens zijn de produkties allemaal geschreven door Manja Siebrecht en eens niet gebaseerd zijn op bestaande sprookjes. Bovendien is in dit geval zeker het thema zeer actueel. Tussen dvd, cd, mp3 en minidisc is de ouderwetse lang speelplaat bezig aan een comeback. De terugkeer begon heel voorzichtig via de dj's en het clubcircuit, maar valt nu ook daarbuiten waar te nemen. Als redenen hiervoor wor den genoemd de heimwee naar de prachtige fotohoezen, het zichtbare handwerk van een plaatje draaien, de pretti ge geluidskwaliteit en de prijs van de cd. In veel huiska mers is de afgelopen winter de pick-up weer aangesloten. Op zaterdag 23 maart is er op de Platen CD Beurs in de Ahoy' in Rotterdam weer het nodige vinyl te vinden. Zo'n vijftien jaar na de introductie van de cd blijken de grote pla tenmaatschappijen zich toch te hebben verkeken op de teloorgang van de zwarte schijven. Aan het eind van de jaren tachtig bereikte de elpeeproductie een dieptepunt, maar daarna nam die toch weer toe. In eerste instantie was de elpee vooral populair onder ouderen: zij zochten de platen uit hun jeugd en die verschenen maar mond jesmaat op cd. Maar door de belangstelling uit de house/dance en hiphop hoek ontstond er steeds meer vraag. Afgedankte platenper- serijen konden de vraag ernaar het afgelopen jaar nauwelijks aan. De langspeelplaat vormt nu onmiskenbaar een trend onder jonge ren en dan gaat het zowel om nieuw als om tweedehands. Op de beurs neemt het aantal jongere bezoekers dan ook hand over hand toe. Zij treden niet alleen in de voetsporen van de dj's die de beurs al jaren weten te vinden voor hun eigenzinnige beats en grooves, ze hebben ook belangstelling voor alternatieve muziek op de plaat, en voor metal en punk. De prijs van de elpee speelt uiteraard ook een rol, op de platenbeurs zijn ze al te vinden vanaf 2 euro. Uit de drukte op de platenbeurzen blijkt elke keer weer dat platen verza melen een hobby is die door zeer veel mensen wordt bedreven. Naast platen zijn er in de Ahoy' ook weer duizenden cd's te vinden en een ruim- aanbod aan popsnuisterijen, tijdschriften, video's, fo to's, posters en handtekeningen in alle prijsklassen, bijeengebracht door een paar honderd standhouders. Alle muziekgenres zijn ver tegenwoordigd, van rock 'n roll tot disco en van soul tot punk. Tra ditiegetrouw staat de aanwezigheid van vele buitenlandse stand houders weer borg voor een verrassend hoge kwaliteit. De platen en CD Beurs in Ahoy' wordt gehouden op zaterdag 23 maart van 10. 00 tot 17. 00 uur. De toegang bedraagt 4 Eu ro. Kinderen onder de 12 jaar hebben gratis toegang. Houders van CJP en Pas 65 krijgen 1 Euro korting. Voor meer informa tie kunt u overdag bellen naar: 0229 213891, of kijk op www.mmmarc.com Tevengebroed is een groep acteurs die sinds 1994, naast ieders indi viduele (theater) werkzaamheden, van tijd tot tijd een voorstelling maakt samen met regisseur Bart Klever. "OUT!', de vijfde productie in hun bestaan, is een zwartkomische thriller die zich afspeelt in de verdomhoek van onze samenleving. Schrijveracteur Helmert Woudenberg liet zich voor zijn toneelstuk OUT! Inspireren door de Haagse verplegermoorden van een aantal ja ren geleden. Vier mannen verliezen hun jeugdige overmoed boven het verse lijk van een stinkend rijke dame. Tevengebroed, gespecialiseerd in vertellend theater, weet hier wel raad mee. Rotterdamse Schouwburg, do. 21 en vr. 22 maart, Kleine Zaal, 20.30 uur. Kaartverkoop en reserveren: 010-4118110 www.schouwburg.rotterdam.nl. Metje Blaak brengt anekdotes uit 'hét leven'

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 13