Scholieren in robotduel Tien adviezen van D66 aan Leefbaar Schiedam Kritische SP-vragen over risico's brand Woonbond wil volledige vergoeding verhuiskosten Collegevorming op de rails Spraakkoffer voor Siljée SCHIEDAM Waterweg Theater Reclameoffensief moet bezoekersaantal opstuwen 19-jaar oude Golf gestolen Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 21 MAART 2002 12- 1510 Het Theater aan de Schie Tommy door het Orkest Ko ninklijke Luchtmacht De klassieker op het gebied van de rockopera. Als je aan Tommy denkt, denk je aan Roger Daltrey van de legendarische Britse rockgroep the Who die op Wood stock de wereldhit 'See me, feel me' zong. Het jongetje Tommy is getuige van een moord en raakt in een psychische sluimertoestand. Hij blijkt enkel goed te kunnen flip peren en wordt een idool. In een Nederlandse cast met on der andere Roon Staal, Bert Hee- rink en Laura Vlasblom. Vrijdag 22 maart, aanvang 20.25 uur Midzomerstrandkomedie door Mussen en Zwanen Gewone mensen in een gewone zomer aan een gewoon strand, roepen een reeks ongewone ge beurtenissen bij elkaar op, onaf wendbaar voor een ieder. Dins dag 26 maart, aanvang 20.15 uur Wereidpremière/Rameau door Scapino Ballet Het eerste deel 'Wereldpremière' is gechoreografeerd door de jon ge veelbelovende Nanine Lin- nings die nationale bewondering oogstte met haar sensationele en dynamische groepswerk. In het tweede deel 'Rameau' laat Ed Wubbe zich inspireren door de decadentie en teloorgang van het Franse Hof. Woensdag 27 maart, aanvang 20.15 uur Theaterconcert 2002 door De Kast De Kast laat zich van zijn beste kant zien en zullen de fans ver rassen met een uitgekiende mix van oud en nieuw, Fries en Ne derlands. Donderdag 28 maart, aanvang 20.15 uur Schuurkerk Theater (Maas sluis) Prinses Marianne, de romanti sche Oranje door Nel Kars De eigenzinnige levenswandel van Prinses Marianne (1810- 1833) als monoloog door Nel Kars. De oudtante van koningin Wilhelmina lapte de conventies van de 19e eeuw aan haar laars en koos de liefde als leidraad voor haar leven. Vrijdag 22 maart, aanvang 20.30 uur Nonkel Goesting door Geert Hautekiet Geert in de rol van Nonkel Goes ting in een vreemd en vrolijk fa miliefeest. Speciaal voor dit op treden knutselde hij in zijn Ant werps atelier een zelfontworpen piano in elkaar. Voorafgaand een Vlaamse mosselmaaltijd inclu sief Belgisch biertje Zaterdag 23 maart, aanvang 20.30 uur (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Robotgames bepalen al geruime tijd in toenemende mate het beeld op tv en met name de jeugd zit gekluisterd aan de beeldbuis als daar de gepantser de en op afstand bestuurde ma chines elkaar proberen te ver morzelen en vast te pinnen op electrische zagen en ander mar teltuig. Maar niet alleen op televisie vor men de strijdende robots een blikvanger van formaat. In het Stedelijk Gymnasium aan de Va- leriusstraat stond vrijdagmiddag alles geheel en al in het teken van de Robot Games. 27 2e klassers probeerden de programmeerbare legosteen RCX zodanig in te stellen dat de ze in één run van drie minuten het maximale aantal blikjes uit de cirkel wist te verwijderen. Hierbij werd natuurlijk ook op de constructie gelet en de kwali teit van het ontwerp. De Robot Games zijn uit Ameri ka overgewaaid en worden door de Stichting Leerplan Ontwikke ling uit Twente in Nederland geïntroduceerd. De Robot games werden gewonnen door drie jon gens die een prijs kregen uitge reikt door Martin Langedoen van de Dienst Educatie en coördina trice Nens Beerthuis. w sat m door: WIM SCHELBERG SCHIEDAM - De wildste geruchten doen de ronde: Jan des Bouvrie zou zich terugtrekken uit de Koren beurs; er zou een soundstu dio in het pand worden ge vestigd vanwege de goede akoestiek; de huurcontrac ten met huurders zouden zijn opgezegd; zij zouden verhuizen naar het pand Roelants. Niets van dit alles is waar, zo stelt Chris Cop pens, voorzitter van het Centrummanagement en zelf huurder bij Des Bou vrie: 'Dit zijn geruchten die ook mij verrast hebben'. Maandagochtend werd in Grave voor alle huurders een vergade ring belegd. Hier werden de re clameactiviteiten voor de ko mende tijd besproken. Coppens: 'Jan des Bouvrie heeft tijdens deze vergadering heel nadrukke lijk aangegeven, door te willen gaan met de formule zoals die is. Hij heeft met geen woord gerept van de geruchten die er rond gaan. Het concept is nu compleet en we gaan er de komende tijd flink tegenaan.' Tijdens de vergadering is beslo ten een pr-commissie op te rich ten, die zich bezig gaat houden met de manier waarop het Arse naal in Schiedam naar buiten zal treden. Coppens: 'Er wordt nog een schepje bovenop gedaan. We gaan kijken of bijvoorbeeld tv- reclame tot de mogelijkheden behoort. Er wordt onderzocht wat het maken van een speciaal magazine kost, waarin alle vesti gingen van het Arsenaal aan bod komen. De weg die we inslaan: keihard ertegenaan, laten zien dat we er zitten en duidelijk ma ken dat het hier net zo'n succes moet worden als in Naarden.' Hij vervolgt: 'De Korenbeurs is nu een jaar open en heeft negen tot tien maanden gedraaid als Ar senaal de Korenbeurs met in to taal vier bedrijven. Dat was het hele concept. En dat blijkt voor een Arsenaalconcept te weinig te zijn. Bovendien is in die tijd door de individuele huurders te wei nig reclame gemaakt.' Maar dat is niet helemaal de schuld van de huurders zelf. Die betaalden im mers aan Des Bouvrie een fors bedrag voor pr-activiteiten. 'Dat werd tot voor kort allemaal gere geld door de mensen van Des Bouvrie', zegt Coppens. 'Die be paalden, waar, wanneer en hoe geadverteerd werd.' Daar moet nu het nieuwe driemanschap een beetje een eind aan maken. De bedrijfsleidster van het Arsenaal in Naarden, Michiel Hendrikse en Chris Coppens zelf gaan het reclamebeleid handen en voeten geven. Coppens: 'Dat betekent dat we ook de zeggenschap krij gen over het beschikbare bud get.' Dat geeft toch aan dat het met de Schiedamse vestiging nog niet helemaal goed zit. Extra reclame is bij een goedlopend bedrijf een overbodige luxe. En als het net zo'n succes moet worden als de vestiging in Naarden, dan is het dat dus nog niet. 'Ik weet bij god niet hoe die verhalen de wereld in zijn gekomen', zegt Coppens. Maar hij geeft aan, dat het be grijpelijk is dat dergelijke ge ruchten een voedingsbodem vin den in het Schiedamse. 'Het is natuurlijk zo dat in het pand van Roelants nog twee plaatsen te verhuren zijn. Dat is al vanaf de opening het geval. Ik denk dat het plaatje rond is als je zegt: we gaan daar naar toe met de huur ders die er nog zijn en dan heb ben we alles onder één dak. Maar dat vind ik wat kort door de bocht.' Want volgens Coppens vormt de Korenbeurs de niet te missen schakel in het Arsenaal concept, zoals dat voor Schie dam geldt. 'En daar gaat Des Bouvrie ook voor. Dat heeft hij vanmiddag nog bevestigd', stelt Coppens. Maar wil en werkelijkheid zijn niet altijd twee dezelfde dingen. Port Azul, de tegelzaak die aan de Dam zijn deuren opende, is inmiddels wel al weg. En ook de eigenaars van de brasserie in de Korenbeurs hebben aangekon digd de zaak te willen verkopen. Met meer reclame moet het tij volgens Coppens gekeerd wor den. 'Persoonlijk heb ik geen er varing met woonboulevards', al dus Coppens. 'Maar daar is het doordeweeks volgens mij ook niet zo druk. Wat ik wel ervaar is, dat het Arsenaal een grote aantrekkingskracht heeft voor mensen buiten de regio.' Maar eerlijk is eerlijk: er moeten niet alleen kijkers richting Arsenaal komen. Er moet ook geld wor den uitgegeven. Coppens: 'Na tuurlijk moet er ook verkocht worden. We horen elke dag posi tieve berichten van bezoekers: ze vinden de locatie prachtig en zeggen dat Schiedam best wat te bieden heeft. Mensen merken dat echt wel op.' Tegelijkertijd signa leert Coppens echter, dat het Ar senaal af moet zien te komen van het 'museumimago'. Coppens: 'Er moet nou gewoon handel ge maakt worden. En de mogelijk heden daarvoor zijn er volop, want we hebben voldoende spe cialisten in huis.' Zo krijgt dan misschien het Ar senaal in Schiedam een wat lan gere aanloop dan iedereen tevo ren had ingeschat. Maar uitein delijk is het een kwestie van aan de bal blijven totdat alles zelf rolt. Coppens: 'Er bestaat een goede teamgeest en iedereen gaat goed met elkaar om. Op l april is er een paashow, gecombi neerd met een hoedenshow. Op 5, 6 en 7 april is er het Muzikaal Arsenaal en op twintig april komt Jan des Bouvrie met zijn team gratis woonadvies geven en interieurtekeningen maken.' Tot die tijd gaan er nog 180.000 fol ders de deur uit in de regio. Want al is de aanloop in tijd langer: de aanloop van kopers moet dat str aks allemaal goedmaken. SCHIEDAM - In een open brief heeft D66 10 adviezen opgesteld voor Leefbaar Schiedam, de partij die sinds de verkiezingen van 0 naar 7 raadszetels groeide en daarmee de grootste is van Schiedam. Marcel Houtkamp van de D66-fr- aktie Schiedam adviseert 'Leefbaar'-kopman Theo Schoenmakers: 'Koester de min-of-meer histori sche overwinning, maar over schat jezelf niet. Ook Schiedammers zijn ontevre den over Paars, zoeken een op lossing voor problemen bij Leef baar Schiedam terwijl geenszins vast staat dat Leefbaar Schiedam die kan bieden. Als het zo een voudig zou zijn, hadden andere partijen het al lang bedacht. Ver zilver de overwinning door een stevige portefeuille in het colle ge. Overvraag niet, maar con fronteer PvdA en VVD wél met hun verlies; de één (PvdA) meer dan de ander (VVD) en beloon het CDA; respecteer de overige fracties en sta open voor goede ideeën van hun kant. Gun de bur gemeester een stevige taak en zadel de stad niet op met zes wethouders en hoge meerkosten omdat PvdA-pluche plakt en het de onderhandelingen zo gemak kelijk maakt!! Vier keer één wet houder met een evenwichtige portefeuilleverdeling is veel reë ler. Wees ruimhartig bij de verdeling van commissievoorzitterschap pen en andere baantjes: bedeel die niet alleen toe aan college fracties. Benoem in een collegeakkoord de belangrijkste vraagstukken met een heldere aanpak: veilig heid, democratie, binnenstad, stedelijke vernieuwing en volks huisvesting, ouderen, jongeren, eerstelijnszorg, verkeer, club- en buurthuiswerk en grondbeleid. Maak duidelijke keuzen, maar verlies je niet in details. Laat nieuwe aanpak zien: hou referen da, ga met 'de gemeente' de straat op en de wijken in, ver sterk de positie van burgers in al lerlei procedures. Gebruik de di gitale snelweg. Versterk bewonersverenigingen, stimuleer bewonersparticipatie en werf vrijwilligers. Maak Schiedam op een ongebruikelij ke manier schoon: verwijder zwerfvuil, bekladding, honden poep en bestrijdt parkeer- en ver keersoverlast. Werk concreet aan integratie van allochtonen. Pro beer tegelijk de vestiging van nieuwkomers zo goed mogelijk te beheersen en te begeleiden voor een goed leefklimaat in buurten en wijken. Introduceer grondeigendom voor hen die dat willen en versterk de stedelijke economie door het vertrek van ondernemers tegen te gaan en de komst van nieuwe ondernemers te bevorderen.' En tot slot: 'Haal zoveel moge lijk (Grote Steden)geld weg uit Den Haag.' SCHIEDAM - In afwachting van de evaluatie van de gevolgen en ge troffen maatregelen die naar aanleiding van de brand op de scheeps- reparatiewerf Vlaardingen Oost door het Schiedamse bestuur zijn ge nomen, heeft de SP gemeenteraadsfractie 23 vragen gesteld aan het college van B&W. De vragen betreffen onder andere de wijze waarop openbare diensten zoals RET de passagiers binnen het rampgebied uit lieten stappen. Ook over het ter beschikking staan van gemeentelijke scenario's stel de de SP vragen. Zo vroeg de SP zich af of en zo ja hoe de vele lucht verversing installatie in flats in crisissituaties kunnen worden afgezet. Ook werd, naar aanleiding van de uitspraak op tv Rijnmond van de Rotterdamse burgemeester Opstelten dat men mogelijk gedurende twee of drie dagen in de woning moest blijven, door de SP gevraagd hoe lang dit een adequate oplossing is, omdat de verontreinigde lucht na verloop van tijd toch de woning binnen zal dringen. SCHIEDAM - De Woonbond heeft de huurdersorganisaties in Nederland opgeroepen om bij de stedelijke vernieuwing alleen nog maar akkoord te gaan met verhuizing als de verhuis- en in richtingskosten volledig worden vergoed. Aanleiding daarvoor is de weigering van Aedes, de ver eniging van woningcorporaties, om landelijke richtbedragen af te spreken voor de verhuiskosten vergoeding. De Woonbond heeft de bestaande regelingen geïn ventariseerd. Daaruit blijkt niet alleen dat de vergoedingen zeer sterk uiteenlopen, ze blijken ook veel te laag. Alleen in de binnen stad van Nieuwegein ontvingen de huurders een bedrag dat hoog genoeg was. Gisteren presenteer de de Woonbond een zwartboek met de resultaten van deze inven tarisatie. Dit gebeurt ter afslui ting van een forum met politici en verhuurders over de vraag of de wijkvernieuwing niet vast loopt als de vergoedingen niet omhoog gaan. Het motto van het forum is 'De verhuiskostenrege lingen zijn rijp voor de sloop'. Uit het zwartboek blijkt dat de vergoeding van verhuis- en in richtingskosten gemiddeld op 3674 euro ligt. Alleen in Nieu wegein is de vergoeding afdoen de voor de kosten van een ver huizing. Afhankelijk van de grootte van hun woning ontvin gen de bewoners van het cen trum in Nieuwegein tussen 4.537 euro (onzelfstandige woonruim te) en 10.210 euro (driekamer woningen). Doordat er met Ae des geen landelijke afspraken te maken zijn over richtlijnen voor de verhuiskostenvergoeding bij gedwongen verhuizingen hebben huurders geen enkele zekerheid en zijn zij afhankelijk van ge meenten en lokale woningcorpo raties. Niet alleen verschillen de verhuiskostenvergoedingen per gemeente, ook binnen één ge meente kunnen zij variëren. In Nieuwegein is, voor zover nu be kend, de hoogste tegemoetko ming verstrekt. In Venlo Noord wordt de laagste tegemoetko ming gegeven, namelijk 2.250 euro. De oproep van de Woonbond le vert overigens nu al resultaat op. In Venlo bijvoorbeeld lag de ver huiskostenvergoeding op een schamele 2.250 euro. Nu de huurdersorganisatie Venlo-Ble- rick het sociaal statuut heeft opengebroken, stelt de verhuur der thans een bedrag van 3.500 euro voor. Daarbij neemt de verhuurder ook het opknappen van de woning voor zijn rekening (schilderen en behangen), en het (her)inrichten van de tuin. Ook in andere plaat sen zijn de onderhandelingen heropend. SCHIEDAM - De collegebesprekingen in Vlaardingen liepen maan dagavond al direct bij aanvang vast. In Schiedam wordt nog steeds in goede sfeer gepraat. De grootste vier partijen (Leefbaar Schiedam, PvdA, CDA en VVD) zijn op dit moment bezig met een inhoudelijke verkenning, nadat in een eerder stadium mogelijke kandidaten voor wethoudersposten en wensen ten aanzien van de inhoud van hun por tefeuilles met elkaar zijn uitgewisseld. Als lijsttrekker van Leefbaar Schiedam, dat op 6 maart de meeste stemmen wist te trekken, heeft Theo Schoenmakers het voortouw ge nomen bij de onderhandelingen. De grootste vier partijen zijn mo menteel met elkaar in gesprek over de vorming van een nieuw colle ge. Deze partijen kunnen met 25 van de 35 zetels rekenen op brede steun in de raad. Nadat naar verwachting deze week de inhoudelijke verkenning wordt afgesloten gaat men snel door met het opstellen van een concept-collegewerkplan. De formateur hoopt dat dit stuk kort na het weekend op tafel ligt, waarna het met de verschillende achterbannen kan worden besproken. SCHIEDAM - De sectie Lo gopedie van de dienst Educatie presenteert maandagavond 25 maart vanaf 19.30 uur een door hen samengestelde voorlich tingskoffer en informatiebrochu re in obs Het Windas. Die avond houdt de school haar rapport avonden en de schoollogopediste spreekuur. Onderwijswethouder Menno Siljée neemt de voorlich tingskoffer symbolisch in ont vangst. De eerste informatiefol der wordt uitgereikt aan één van de ouders. Schoollogopedie is sinds 1988 niet meer weg te denken als on dersteuning voor het basisonder wijs in Schiedam. In die jaren hebben de gemeentelijke logope disten zich vooral beziggehou den met het screenen opsporen door onderzoek en beperkt be handelen van leerlingen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. De laat ste jaren is steeds meer behoefte gekomen aan voorlichting voor scholen en ouders. Bovendien is ook vastgesteld dat er - naast continuering van onderzoek en behandeling van kinderen met spraakproblemen - meer gedaan moet worden aan het voorkomen van deze problemen. Naast het inzetten van de voor lichtingskoffer en brochure wor den voortaan op alle basisscho len voorlichtingsbijeenkomsten en spreekuren georganiseerd en wordt via de schoolkranten in formatie verschaft. SCHIEDAM - Een 40-jarige bewoonster van de Schiedamseweg ont dekte maandagmorgen vroeg dat haar 19 jaar oude Volkswagen Golf was ontvreemd. De auto stond geparkeerd voor de woning. Een buurt bewoonster hoorde dat er rond vier uur 's morgens iemand met de au to was weggereden. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Wegener hus-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Look J. Boden Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS foto: WFB/CAROLIEN VD BERG Coppens: Korenbeurs moet af van het museumimago 'Koester de min-of-meer historische overwinning, maar overschat jezelf niet', al dus D66 richting Leefbaar Schiedam foto: JAN VD PLOEG Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT vT/ftijvi". Chris Coppens: Het is een kwestie van aan de bal blijven totdat alles zelf rolt foto: ED DEWAERHEIJT

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3