F fi Loot mee om vrijkaarten, tekstboeken en cd s van meezingspektakel y Het leven is kort maar de dagen zijn zo lang Eten Drinken Dansen mm Twee (vakantie)familievoorstellingen met korting Coproductie van DNA en The Sibikwa Players uit Zuid-Afrika Doe mee aan de Sranang Talent Night! 13 - 1002 Vrijdag 29 maart. Theater. 20.15 Rob Kamphues, 'Tijd zat', 'de Stoep', Spijkenisse. 20.15 'IMozes de Musical: de le gende met 1000 gezichten'. Ex plosieve collage van beeld, tekst en geluid. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 19.30 Frank Groothof, Pi- nocchio Rotterdamse Schouwburg. 20.15 Alex Klaasen& Martine Sandifort, Theater twee Hond jes Hellevoetsluis Muziek 21.30 Flaming Sideburns, 00.30 Indiependance (Scharrelweek end!) Waterfront, Rotterdam 20.00 Acda de Munnink, Nieuwe Luxor Rotterdam Zaterdag 30 maart. Theater. 20.15 De Griezelbus. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. Uit verkocht. 20.15 Fernando Lameirinhas Band, 'Aqua'. 'de Stoep', Spij kenisse. 20.30 Bezet gebied van Alex D'Electrique, Lantaren/Venster Rotterdam Muziek 20.30 Eskelin, Parkins, Black door Jazz International, Night- town Theater Rotterdam Maandag 1 april. Muziek 20.00 Traditioneel Paasconcert m.m.v. ondermeer Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor 'Praise Him', De Doelen Rot terdam Varia 09.00 tot 17.00 Vlooienmarkt, Ahoy' Rotterdam 12.30 tot 22.30 Pasar Malam, Ahoy' Rotterdam Dinsdag 2 april. Theater. 20.15 Cran, 'Music from the ed ge of the world'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.15 Theo Maassen, 'Functio neel naakt'. Isala Theater, Ca pelle a/d IJssel. 20 Woensdag 3 april. Muziek. 12.45 Lunchconcert, Nordsee Trio. Werken van Mozart, Schu bert en Rixt v.d. Kooy. 'de Stoep', Spijkenisse. Theater. 14.00 Het Laagland, 'Vlinde ren'. Jeugdvoorstelling vanaf 4 jaar. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 20.00 Hans Klok, 'Magic Im possible'. 't Theater van Vlaar- dingen, Vlaardingen. 20.15 Opera Tatarstan, 'Nozze di Figaro'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.15 Theo Maassen, 'Functio neel naakt'. Isala Theater, Capel le a/d IJssel. Donderdag 4 april. Theater. 20.00 Nel Kars, 'Prinses Ma rianne'. 't Theater van Vlaardin gen, Vlaardingen. 20.15 De Nieuw Amsterdam The Sibikwa Players, 'The Bells of Amersfoort'. Tekst, muziek, zang en dans. Isala Theater, Ca pelle a/d IJssel. 20.15 Orkater, 'The prefab four'. Fortis Theater a/d Schie, Schie dam. Men neme: een orkest, twee charismatische ceremonie meesters in de gedaante van Bas en Ralf Grevelink, een volle zaal met mensen die al dan niet kunnen zingen én een dienovereenkomstig aantal liedbundels. Het re sultaat: een meezingspekta kel dat zijn weerga niet kent, want het publiek schittert zelf. Dat is het in middels beproefde recept van Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben. Het tweede deel van deze show is te zien op vrijdag 5 april in theater De Uitstek te Zwijndrecht. De eerste editie van Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben trok twee seizoenen lang volle zalen. Een vervolg kon natuurlijk niet uitblijven, uiteraard met nieuw repertoire. Maar de formule is ongewijzigd. Dit jaar passeren klassiekers als Nikkelen Nelis (Zij kon het lonken niet laten), Sammy en Op een mooie pink sterdag de revue, terwijl van re center datum onder andere Niet of nooit geweest en België zijn te horen. Bovendien wordt een bui tenlands tintje aan de show toe gevoegd met meezingers als Wa terloo, Ich bin wie du, Yesterday en Du. Evenals bij de eerdere edities mogen ook dit jaar weer de liedbundels na de voorstelling worden meegenomen, zodat op weg naar huis en thuis de feest- sfeer kan worden voortgezet. Het repertoire is samengesteld door cabaret- en liedkenners bij uitstek: Jacques Klöters en Kick van der Veer. Bovendien heeft het publiek een stem in de sa menstelling van het programma door middel van Internet. Op de site www. ikbenblijdatikj enietverge- tenben.com kan de favoriete meezinger worden opgegeven. De beste inzendingen worden beloond door te worden opgeno men in het programma. Wie mee wil loten voor vrij kaarten (vijf maal twee), tekst boeken en cd's kan - alléén vandaag nog een kaartje stu ren naar WHW Rotterdam, af deling marketing t.a.v. Irene de Visser, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam. De winnaars krij gen bericht van de organisatie. Toneel, cabaret, ongewone, bizarre gebeurtenissen vol gen elkaar in hoog tempo op in Midzomerstrandko medie, een toneelstuk dat zich kenmerkt door zijn grote onvoorspelbaarheid. Verrassend theater, weer eens iets anders. Als de lich ten doven hoor je keiharde muziek van Patrick Bruel, de nummer 1 hit in Frank rijk op dit moment. Neder land, het land van mist en mest is tijdelijk ingeruild voor het zonovergoten strand aan de Franse Riviè- ra. Het decor is knalgeel. Het publiek is de zee. Het eerste wat je hoort is: 'U dacht misschien een leuk avond je te krijgen, maar u moet wel uw kop erbij houden, het wordt een moeilijke avond'. De komische toon is gezet. Iedere acteur speelt twee personages. De overgang van het ene naar het andere pers onage gaat subtiel. Met minima le middelen, het aan of uittrek ken van een witte badjas, een an dere pet, lukt het de spelers moeiteloos in een ander leven te stappen. Hans Breetveld, Eric Corton, Hymke de Vries en Frédérique Huydts spelen de strandgasten, die naar Zuid Frankrijk gekomen zijn voor de vakantie van hun leven. Groeten uit Menton In het deel voor de pauze lijkt de voorstelling een idyllische an- sichtkaart: 'Groeten uit Menton'. Het is vrolijk, luchtig en er valt veel te lachen. De ruzies, de ver langens, de ergernissen zijn zo herkenbaar dat het op je lach spieren werkt. Het opgefokte 'ik wil het leuk hebben want het is vakantie en zeur niet aan mijn kop' gevoel kent iedereen. Hoe vaak zeggen mensen niet dat de vakantie fantastisch was, terwijl als je doorvraagt het soms be hoorlijk tegen bleek te vallen. Je hebt er voor betaald, dus je wilt geen fiasco. Hier ook, je ziet mensen wanhopige pogingen doen een leuke tijd te hebben; er uit te halen wat erin zit. Vakan ties zijn altijd confronterend; je komt jezelf hoe dan ook tegen. Levensvragen worden in dit stuk op een humoristische, soms kei harde manier aangepakt. Na de pauze is de toon grimmiger. Zie je wat er achter de fa hade van deze vakantiegangers schuilgaat: het liefdesverdriet, het hunkeren om samen met iemand te zijn, het zich schamen voor een sek suele geaardheid. Allemaal din gen die je er op het eerste gezicht niet achter zou zoeken, zoals zo vaak in het leven. Iedereen heeft zijn eigen drama. Door de regie is het soms con fronterend, soms ontroerend, maar het wordt nergens zwaar. Er heerst een stemming van je probeert altijd overal iets van te maken'. Van het Reve heeft de meesterlijke zin geschreven: "Het leven is kort, maar de dagen zijn zo lang". Dat voel je in dit toneelstuk. De acteurs spelen met heel veel energie en plezier, wat van het toneel afspat. Laatste kans Midzomerstrandkomedie is het vierde toneelstuk van dit gezel schap met dezelfde schrijver (Haye van der Heyden), dezelfde acteurs (Eric Corton, Hymke de Vries, Flans Breetveld, Frédéri que Huydts) en dezelfde regis seur (Christiaan Nortier). Ze zijn volkomen op elkaar ingespeeld en aan elkaar gewaagd. Voor wie nog nooit een productie van dit gezelschap heeft gezien, wordt het tijd dat te gaan doen. Wie al een eerdere productie zag, mag zich op deze nieuwste verheu gen. Zoals gebruikelijk bij dit gezelschap, ook nu weer acteurs die in en uit het personage stap pen, zelf zo nu en dan regie aan wijzingen hardop uitspreken en het woord dikwijls tot het pu bliek richten. Zo word je als pu bliek nauw betrokken bij wat zich op het toneel afspeelt. De acteurs zijn speler en toeschou wer tegelijkertijd, ze ondergaan de situatie en becommentariëren deze. Ze schakelen voortdurend over van het een naar het ander. In de meeste toneelstukken is er een aanloop en een opbouw naar het dramatisch hoogtepunt; hier niet. Hier begint het stuk met een conflict en zit je er meteen mid den in. Het is een stuk om te la chen tot het lachen je vergaat. Midzomerstrandkomedie is door vriend en vijand als zeer de moeite waard bevonden. Eén van de laatste mogelijkhe den om het stuk binnen de re gio te gaan zien is op 29 maart in Theater Zuidplein, grote zaai, aanvang 20.00 uur. 20.15 Kommil Foo, 'Lof der Waanzin'. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. Maarten van der Jagt en Els Neijts Met de recentelijke opening van enkele nieuwe restau rants lijkt de dans-en eet trend definitief door te bre ken. Dertigers voelen zich vaak te oud voor de huidige dance-scene die zich met name op tieners en begin twintigers richt en vaak gepaard gaat met een atmosfeer waar de ze dertigers zich niet meer in thuis voelen. De kapitaal krachtige dertiger die wat wil eten en daarna nog wil dansen is daarbij natuur lijk een interessante doel groep. E.D.D. Trendsetter in dit genre kan E.D.D. worden genoemd. Al weer enige jaren geleden geo pend met een fomule die zich ondanks de duidelijke naam moeilijk onder een noemer laat vangen. Want het karakter van E.D.D wisselt met het uur van de dag. Van een gelegenheid waar je 's morgens lekker op het terras gaat zitten om te genieten met een koffie, aan het eind van de middag lekker gaat borrelen met Spaanse hapjes tot loungen en dineren toe. En natuurlijk lekker dansen na het eten in het trendy retro-interieur. Deze inrichting maakt meteen duidelijk wie hier de doelgroep is De stijl, met veel elementen uit de jaren vijf tig en zestig is razend-populair bij de dertigers. Let vooral op de prachtige collectie Spoetnik lampen die hier hangt. Dat de combinatie van dansen en eten kan moeizaam kan zijn laat een bezoeker van de IENS-site we ten; "Het driegangen menu is ei- genlijk te groot om te nemen. Na het voorgerecht (Zalm met spekjes) had ik al ge noeg. Het hoofd gerecht (tonijn) was ook erg groot maar ook weer lekker. Het dessert heb ik moe ten overslaan. Voor de prijs zeker erg veel en lekker eten. Jammer dat het dansen al begon voordat wij klaar waren met eten." De Beurs In de foyer van het voormalige Thaliatheater is sinds februari Eet- en drinkgelegenheid De Beurs te vinden. Dit voorbeeld van wederopbouwarchitectuur is op terughoudende wijze aange past aan zijn nieuwe horecabe- stemming. Door de koperen kroonluchters en oude reclame borden en de vele houten betim meringen heeft men de sfeer van een bruin café gecreëerd. Ook De Beurs speelt met zijn aanbod in op een breed publiek. Zo zijn er speciale studentenuitgaans avonden (donderdag t/m zater dag) onder de noemer van 'dan sen met je collegekaart'. Maar overdag richt men zich op het winkelend publiek en lunchende zakenlieden. NV Opslag, Café Rötisserie Dansgelegenheid In het Westelijk handelsterrein opent op dit moment nog steeds restaurant na restaurant - de offi ciële opening van het aanbod is z'n geheel in juni a.s. - waarmee dit gebied lijkt uit te groeien tot het horecagebied van Rotterdam voor mensen die op zoek zijn naar kwaliteit. Behalve de iets eerder geopende buurman Land van Waas speelt ook deze nieuwe loot van de Dudokfamilie in op de formule van eten en dansen. De NV Opslag is ontworpen door binnenhuisarchitect Marco de Vries van zijn inrichtings hand ondermeer Floor en het Nieuwe Heerenhuis de Heuvel) Hij heeft ook hier weer een sterk staaltje van zijn kunnen getoond. Op intelligente wijze heeft hij in de rechter van de twee pakhuizen de vloer doorbroken. Een stoere trap voert naar de kelder waar je kunt dansen. Bij de opening viel al op dat die trap de plaats is om te staan want nergens anders kun je alles zo goed zien en zelf zo goed gezien worden! Kenmer kend voor het restaurantgedeelte is het schitterende rötissoir waar hele stukken gebraad aan kunnen worden gegrild. Een eerste mening valt er al op de lens-site lezen: "Een schitte rend restaurant, hele hippe in richting. Heel bijzonder. Goed en smaakvol eten van het rötis soir. Het hele Westelijk Handel sterrein is heel leuk en na het eten kun je zelfs nog dansen in het Frans aandoende dansgedeelte. Absoluut de moeite waard om heen te gaan, een aanrader dus." EDD (Eat Drink Dance) Theater Zuidplein heeft in de voorjaarsvakantie een aantal familievoorstellingen op het programma. Voor twee daarvan kunnen lezers van deze krant een fikse korting krijgen. De eerste De glimlach de bom wordt gespeeld op zondag 1 april, Eerste Paasdag. De voorstelling is een familiepro gramma voor iedereen vanaf 5 jaar en veel ouder(s), met vier koppig orkest en een poëtische mime-clown die niet praat, maar zo des te meer zegt. Een oud, kromgebogen vrouwtje komt het podium opgesloft en wordt opeens toeschouwer van een verrassend spektakel op het moment dat een down in de clin ch raakt met een microfoon.On- der vurige aansporing van de vier musici speelt hij uiteindelijke toch muziek van opera tot rock op instrumenten als een saxofoon, accordeon, muziekdoosje en een vuilnisbak! Paaseieren zoeken Na de voorstelling kunnen de kinderen in Theater Zuidplein paaseieren zoeken. In het theater liggen overal paaseieren verstopt. Ergens tussen al die eieren ligt het gouden ei. Wie het gouden ei weet te vinden, krijgt twee vrijkaartjes voor een andere voorstelling. Gebruik je speurneus en vind dat gouden ei! De tweede aanbieding geldt de voorstelling Baby- de oprera, een sym pathieke en erg muzikale talkshow met diverse gasten, film en muziek waar het (jonge) publiek actief aan kan deelnemen, met als vraag: 'Waar komen wij eigenlijk vandaan?' Samen met toetsenist/dokter P. Prenen wordt onderzocht hoe een baby groeit van een garnaalachtige tot eén mens. Met veel humor wordt dit wonderlijke proces op toneel gezet. Finn Poncin en Sophie Hoeberechts, alias O'Mamarée, maken met 'Ba by - de opera' hun achtste theatervoorstelling. Dit keer hebben ze com ponist W.A. Mozart bereid gevon den hen te begeleiden op de vleu gel. En daarmee wordt de talk show een swingende opera. O' Mamarée maakte eerder enthou siast onthaalde voorstellingen als 'Inca Kola' en 'Toerandoo'. Baby -de oprera wordt gespeeld op zondag 7 april. Voor beide voorstellingen geldt aanvang 14.30 in de grote zaal. De normale toegang bedraagt 7,50 (eenheidsprijs). Lezers van deze krant betalen op vertoon van de volledig ingevulde bon op de lezersservicepagina van deze krant slecht 5. Maximaal vier personen per bon. The Bells of Amersfoort In de voorstelling The bells of Amersfoort wordt het verhaal van de zwarte Zuid-Afrikaanse vrouw Nomfundo Walaza verteld in eenvou dige Engelstalige dialogen en monologen, muziek, zang en dans. Er worden veel communicatievormen gebruikt Wanneer zij in een van de townships in Zuid-Afrika maatschappelijk werk probeert te doen wordt zij door de blanke machthebbers gearresteerd en veroordeeld tot eenzame opsluiting. Haar gevangenschap weet ze door te komen door telkens weer te denken aan het dorp uit haar jeugd en in ge dachten terug te gaan naar de inwijdingsrituelen voor jonge meisjes; de amagiyazana. Afleiding is er merkwaardig genoeg ook op de zondagen, als ze de klokken hoort van de nabij gelegen Nederlands Hervormde Kerk en tussen de tralies door de blanke families naar de kerk ziet gaan. Als ze na jaren vrijkomt is ze gebroken, verbitterd en bang om opnieuw gearresteerd te worden. Ze besluit Zuid-Afrika te verlaten en komt na ve le omzwervingen terecht in een rijtjeswoning in het volledig blanke Amersfoort in Nederland. Ook daar hoort ze elke zondag klokken luiden en ook daar ziet ze, nu vanaf haar balkon, blanke families ter kerke gaan. Dat leidt tot pijnlijke herinneringen aan de tijd in de gevangenis en aan de folteringen die ze daar heeft ondergaan. Op een zondag ziet ze Tjaart de Wet, een van haar folteraars in de gevan genis, als gast van de dominee. Ze realiseert zich dat ze nog steeds verbit terd is en roept hem in de kerk ter verantwoording. DNA is een toneelspelersensemble dat zich kenmerkt door een fysieke speelstijl en dat geïnspireerd wordt door theatervormen en disciplines uit eigen en andere culturen. The Sibikwa Players is een gezelschap acteurs dansers uit Benoni, Johannesburg, dat al eerder op tournee is geweest naar de Verenigde Staten, Canada, Singapore, Duitsland en Schotland. Speci aal voor het Grahamstown Festival of the Arts in Zuid-Afrika in 2002 wordt deze coproductie gemaakt, gebaseerd op een waar gebeurde histo rie en speciaal voor dit project geschreven door de in Zuid-Afrika zelf, maar ook in het buitenland veel gespeelde Zuid-Afrikaanse schrijver/schilder/filmer/regisseur Zakes Mda. In The Bells of Amersfoort spelen 5 acteurs van DNA en 4 acteurs van Si bikwa. De voorstelling staat op 4 april in het Isalatheater in Capelle aan den IJssel. Nieuwe Binnenweg 142, Centrum Telefoon (010) 225 02 34 keuken open: 11.00-22.00 Beurs, Eet- en drinkgelegenheid de Kruiskade 55, Centrum Telefoon (010) 240 90 94 Fax (010) 240 90 93 keuken open: 10.00-22.00 NV Opslag, Café Rötisserie Dansgelegenheid Van Vollenhovenstraat 15, Scheepvaart- kwartier Telefoon (010) 890 09 50 Fax (010) 890 09 51 keuken open: 17.30-22.30 Op 22 mei a.s. organiseert Theater Zuidplein de Sranang Talent Night. In dit onderdeel van de Culturele Week Suriname kunnen Surinamers met talent op het gebied van theater, cabaret, muziek en dans laten zien wat ze in huis hebben. Het geheel zal plaats vinden in de grote zaal van Theater Zuidplein, dus ook grote groe pen zijn welkom. Wil je meedoen? Geef je dan op bij Theater Zuidplein t.a.v. Cul turele Week Suriname, Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam, e- mail: producties@theaterzuidptein.rotterdam.nl. WIïo foto: DIRK BUWALDA foto: WOLF WOLF Midzomerstrandkomedie lachen tot het lachen j e vergaat Foto: PAN SOK I s tmntessx INDEPENDEN T INDE X Zojuist geopend: NV Opslag Glimlach en de bom foto; André Andreas Foto: David Rozing Baby - de opera foto: HUIB VAN WERSCH foto: JEAN VAN LINGEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 13