WERELDHAVEN ROTTERDAM Een oud ambacht in een nieuw jasje Lezersvoordeel m i Ik i Compleet traject: ook het vastzetten van de lading IbmilievoorsteHin^en voor EUR 5 en eieren zoeken m Theater Zuidplein Wie leemt 'Sil de strandjutter' niet! 3 d^en genieten esp Terschelling EUR 129 p.p. c Ode aan Duke Ellington P*" De machine wordt luchtdicht verpakt londafychtetuf^concerten 28 Geïnteresseerd in de Rotterdamse haven? Luister dan ook naar Stads Radio Rotterdam op woensdag tussen 21.30 en 22.00 uur. Hiernaast wordt één van de specialistische verpakkings- boom worden twee bomen terug geplant. Bedrijfsleider Gert-Henk van Gammeren: "Iedereen kent ons en weet ons te vinden. Ook voor een spoedklus. Als iemand 's mor gens opbelt en we weten de afmetingen, dan kunnen we in 99 van de 100 gevallen garan deren dat de kist dezelfde dag klaar is. Verpakt en verzonden kan worden". methodes van kistenmakerij Van Veelen weergegeven. De verpakte machine moet op een gedegen veilige manier in de kist vervoerd worden. De kist moet in het schip goed Port of Rotterdam vastgezet worden met bijvoorbeeld kettingen en blokken. Dat geldt ook voor kleinere kisten, die in containers gaan. Zodat er tijdens het transport niets mee kan gebeuren. Tijdens het eerste traject per vliegtuig of schip is er wei nig risico op averij. Maar gedurende het natransport over soms honderden kilometers onverharde wegen is niet zon- de Veel stukgoed wordt in containers vervoerd. Toch blijven er altijd nog goederen over, die op een andere manier ver voerd moeten worden. Ter bescherming worden ze dan soms in op maat gemaakte kisten verpakt. Daar is specia listisch timmerwerk voor nodig. Kisten maken is in meerdere opzichten het werk van de spe cialisten van kistenmakerij H. van Veelen Zn. B.V., gevestigd in de Kesterenstraat 2 in het Waalhavengebied. Ze moeten onder andere weten naar welk land de kist verstuurd wordt. Elk land stelt namelijk andere eisen aan verpakkingen. Op sommige bestemmingen moet je rekening houden met bijzondere voorwaarden van de douane. Belangrijk is ook te weten wat er verpakt moet wor den en hoe de gewichtsverde ling is enzovoorts. Het bedrijf - ooit in 1948 begonnen als kui perij met het maken van houten vaten/tonnen - is met de tijd 1 mee gegaan en heeft zich door de jaren heen gespecialiseerd in het vervaardigen van op maat gemaakte kisten. Een oud ambacht in een nieuw jasje. Sommige te verzenden goede ren worden in de loods van de kistenmakerij verpakt in een kist (25%). Andere klanten krij gen de bestelde kist afgeleverd (45 procent) Een deel wordt op locatie verpakt in de kist (30%). Dat gebeurt bijvoorbeeld bij zware machines. Internationale regelgeving schrijft voor dat de machines tijdens het transport niet mogen roesten. Zodra ze aankomen moeten ze direct kunnen functioneren. Er mag niets aan mankeren. Om dat te realiseren is een verpakkings methode ontwikkeld. In alufoil (aluminiumfolie, met een ver stevigende binnenzijde tegen het inscheuren), met silicagel (droogmiddelen) en behulp van een sealtang. Zodra een klant de opdracht geeft om de machine ter verzen ding in een kist te verpakken, wordt door Van Veelen eerst gevraagd of men op de hoogte is van de voorschriften. Als dat kort gesloten is, gaan de mede werkers naar de locatie om de maten en het gewicht van de machine op te nemen. Terug in de kistenmakerij worden de voorbereidingen getroffen om de kist te maken. Ook de hoes waarin de machine verpakt wordt moet er komen. Het alu foil wordt geleverd in rollen van 1,50 meter breed. Met een ver hitte sealtang worden ze aan elkaar "geplakt", totdat de juiste afmeting is verkregen. Daarna gaat men met de onder delen van de kist en de comple te hoes terug naar de opdracht gever. Om de machine in te pakken. Op basis van de zwaartepunten van de machine wordt een ver steviging (buddy) aan de onder kant van de machine gezet. Anders zou de zware machine door de vloer zakken. De machine wordt er op gezet en vervolgens gaat de hoes er omheen. Zodra de hoes hele maal met de sealtang rondom gesloten is, wordt er één gaatje in gemaakt. Er zware stofzuiger zuigt daarna de lucht er uit. Die lucht moet er uit, want naarma te er meer lucht in zit krijg je ook meer condens vorming. In combinatie met de toegevoegde droogkorrels voor het opzuigen van het overtollige vocht, wordt op deze manier roestvorming voorkomen. Vervolgens wordt de in de hoes verpakte machine rondom afgestempeld: zodanig vastgezet, dat hij in de kist niet kan gaan schuiven. Tenslotte wordt de kist er omheen gebouwd en dicht gemaakt. der risico. Het vastzetten van de lading kan Van Veelen de klant nu ook aanbieden. Sinds het bedrijf in 2001 overgenomen werd door Snoeck Services bv, dat daarin gespecialiseerd is. Van Gammeren: "We kunnen het gehele traject voor de klant passend klaar maken. Een ide ale combinatie." Snoeck en Van Veelen zijn twee bedrij ven, die ooit naast elkaar op Katendrecht gezeten hebben. De vader van de huidige direc teur Ed Snoeck was er contro leur op de schepen. Ook zette hij regelmatig ladingen vast. Van Veelen runde een kuiperij. Hij ging de bedrijven langs om beschadigde houten vaten te repareren. Bekend was dat dorstige havenarbeiders nog wel eens een gaatje in de vaten boorden. Om de wijn in hun ijzeren shagdoosje op te van gen. De kuipers hadden daar om altijd houten spiesjes bij zich om de lekken te dichten. Toen het minder werd op de Kaap vertrokken beide bedrij ven naar diverse locaties. Om vorig jaar weer bij elkaar te komen. Samen meer dan 100 jaar ervaring in de haven. Met als resultaat een breder en compleet pakket aan service voor de klant. Twee echte Rotterdamse bedrijven. Kistenmakerij Van Veelen is ISO-9002 gecertificeerd en werkt mee aan verantwoord milieubeheer. Uitsluitend Scandinavisch vurenhout wordt gebruikt voor het maken van de kisten. Men weet van de leveranciers dat ze verantwoorde houtbouw plegen. Voor elke gerooide ManaqementThema-avonden Rotterdam 2002 Albeda Contract Economie, HES/Onderwijs Onderneming en Image 3000 organiseren in samenwerking met Wegener Huis-aan-huiskranten 6 ManagementThema-avonden. De derde Thema-avond vindt plaats op maandag 8 april 2002. Van personeelsmanagement naar personeelsmarketing Spreker: Cees van Doorn Om geschikte mensen te werven moet ik eerst kritisch naar mijn organisatie kijken: "Waarom wil ik eigenlijk bij u werken?" Het ultieme doel: hoe werf en behoud ik goede medewerkers? Aandacht voor wervingstechnieken, coaching en belonen van mensen....maar niet alleen in geld. Coachend leidinggeven: hoe haalt u het beste uit uw mensen. Hoe kunt u uw mensen stimuleren tot betere prestaties. Meer informatie? HES/Onderwijs Onderneming tel: 010-4532451 of bezoek de internetpa gina's: www.hes-ono.nl of www.albeda.nl/ace Plaats: Hulstkampgebouw, Maaskade 120 te Rotterdam (Noordereiland) Tijdstip: Aanvang 18.15 uur en einde ca. 21.30 uur. Tijdens de pauze wordt u een diner-buffet aangeboden. Prijs: EUR 135 excl. BTW, incl. materiaal, dinerbuffet en consumpties 4e ManagementThema-avond: 6 mei a.s. 'Netwerken, hoe makkelijker en prettiger je doel bereiken' HR 2 april t m 30 juni 2002 Inbegrepen - 2 overnachtingen in een comforta bele 2 persoonskamer - 2 x uitgebreid ontbijtbuffet - 3 dagen fietshuur - speciale 'Jutterstoer' - viergangen Juttersmaaltijd Toeslag 1 -pers. kamer en kinderkor tingen op aanvraag. Geldig van 2 april t/m 30 juni 2002. Aankomst dagelijks. Toeslag op weekend 14 euro p.p. Feestdagen uitgesloten. Reserverings- en bemiddelings- kosten? 30 euro per boeking Info en boekingen? Arke Reizen tel.: 0900-2753734 De ANVR/SGR-voorwaarden zijn op deze aanbieding van toepassing. Niets spreekt zo tot de verbeelding als het strandjutten. Ruige kerels, die bij stormweer de stranden afstroopten. Het 'jutterstoer' arrangement brengt de historie, de spanning en het avontuur tot leven. Tijdens de speciaal geschreven fiets tocht over het eiland beleeft u deze fantastische verhalen. Bij volbrenging van de tocht ontvangt u een oorkonde. Het prachtig gelegen Golden Tulip Hotel Schylge met uit zicht op de Waddenzee heeft vele faciliteiten: overdekt zwembad, sauna, Turks stoombad, solarium, beautysalon, bowlingbaan, biljart, kinderspeelhoek, gezellige bars en uit stekende restaurants. Maandag 2e paasdag I april De Rotterdamse zanger Wim Koopmans werd in 1981 ontdekt door Rita Reys en Pim Jacobs. Sinds die tijd is zijn succes niet meer te stuiten. Tenor/sopraansaxo fonist en componist Toon Roos begon zijn internationale carrière met een optreden op het North Sea Jazz Festival in 1984, waarna onmiddellijk een buitenlandse tournee volgde. Hij behoort tot de beste tenor saxofonisten van Nederland. Ab Schaap is initiatiefne mer en dirigent van de in 2001 opgerichte Rotterdam Conservatory All Stars Big Band. Een orkest met studenten van de jazzafdeling van het Rotterdams Conservatorium, waar Schaap doceert. Deze paasochtend brengen zij een ode aan Duke Ellington, één der groot ste jazzmuzikanten/componisten ooit. Presentatie: Gerard Cox. Inloopmuziek en begeleiding: Bert Nicodem De Doelen: open vanaf 9.45 uur, zaal open vanaf 10.30 uur. Aanvang concert 11.00 uur Kaarten zijn verkrijgbaar a 9 euro, bij de kassa van de Doelen, Bureau Hanson, Straatweg 179, tel: 010-4225244 in Rotterdam en bij de kantoren van Wegener Huis-aan-Huiskranten: Prins Hendrikkade 16, tel. 010-4699911 in Rotterdam, Westhavenkade 14 tn Vlaardingen, Elementenweg 44 in Spijkenisse, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. -AW De Zondagochtend-concerten worden mede mogelijk gemaakt door Wegener Huis-aan-huiskran ten, Fondel, Van Antwerpen Cartonnage, Wester-meijer Groep, Pickwick Fresh Tea, Drukkerij Domstad en organisatiebureau Hanson. Maandag 2e paasdag, 1 april: De glimlach de bom. vanaf 5 jaar Door: Arno Huibers Aanvang: 1 april, Grote Zaal, 14.30 uur Prijs: EUR 5 p.p. (normale prijs 7,50 euro) Een oud vrouwtje sloft het podium op en is plotseling toeschouwer van een ver- U rassend spektakel: een clown in gevecht met een microfoon. Onder vurige aan sporing van de vier musici speelt hij muziek van opera tot rock op instrumen ten als een saxofoon, muziekdoosje en een vuilnisbak! Na afloop paaseieren zoeken in het Zuidpleintheater. Wie het gouden ei vindt krijgt twee vrijkaartjés voor een voorstelling. i i Zondag 7 april: Baby De Opera Door: Theatergroep O'Mamarée Aanvang: 7 april, Grote Zaal, 14.30 uur Prijs: EUR 5 p.p. (normale prijs 7,50 euro) Een grappige, muzikale talkshow en swingende opera met diverse gasten, film en muziek waar het (jonge) publiek actief aan kan deelnemen, met als vraag: 'Waar komen wij eigenlijk vandaan?' Met veel humor wordt dit wonderlijke proces op toneel gezet. 1 Reserveren? 010-2030203 (j Lever deze bon(nen) in bij de kassa van het Theater Zuidplein, Zuidplein 60 in Rotterdam en u betaalt per voorstelling EUR 5 p.p. (normale prijs 7,50 euro). Niet geldig in combinatie met andere kortingen, max. 4 pers. per bon. Meer Info? Zie ook de Uitpagina. 1 1?^uuegefW hUs-aan-huiskranten Mm Redactie: Roger Huys Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samen werking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. Kistenmakerij van Veele E«në«id; werkzaamhede Leveren en produktle (maatwe <istert kratten, zware industriële palte t Verpakken op lokatte (sealen, krimnfolten) Verpakken in de eigen loods <3> uegener hute-aaobuskranteri Kistenmakerij Van Veelen verpakt onder meer grote machines op locatie bij de klant. In speciaal op maat gemaakte kisten, die voldoen aan eisen van het land waar de machines naar toe gaan. Om roest te voorkomen, wordt de machine eerst in een luchtdichte hoes verpakt. De goederen moeten op een veilige manier vervoerd worden. Ze wor den goed vastgezet. Zodat er tijdens het transport niets mee kan gebeuren. Bij het eerste traject per vliegtuig of schip is er weinig kan op averij. Maar het natransport over soms honderden kilometers onverharde wegen is niet zonder risico. Kistwwnakefij van Yfeetoft ^7uuegener huls-aan-hulskranten de Doeien Goed bereikbaar met de trein OfOQ-9292 (75 ct/mta) l|v

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 17