Afvallen voor langere periode Wonen op de vleugels van n EngelDat kan alléén in Maassluis CDA uit zorgen over parkeerplannen gemeente Meer informatie over logopedie op scholen 'I Bloemetje? Drogisterij De Koning breidt assortiment steeds meer uit Derde lustrum Radio Schiedam Alles over de geboorte bij de hond Geld genoeg voor een onbezorgde oude dag? Gemeente en Woonplus ondertekenen samenwerkingsovereenkomst COMPONm We willen samen leuke dingen doen. Maar kan dat als ik nu al stop met werken?' DONDERDAG 28 MAART 2002 NS2-27 SCHIEDAM - Donderdag 4 april is het precies vijftien jaar geleden dat Radio Schiedam startte met haar eerste radiouit zending. Deze eerste uitzendin gen waren iedere zaterdagmid dag tussen 14.00 en 18.00 uur te beluisteren. Het verschijnsel lokale radio was in die tijd, medio jaren tachtig, nog volko men onbekend. In die periode maakten de radiopiraten gouden tijden door. Volkomen illegaal, maar razend populair. In de afgelopen vijftien jaar is Radio Schiedam uitgegroeid tot een volwaardig radiostation, dat 24 uur per dag in de lucht is. Radio Schiedam is één van de eerste lokale zenders in het land die mochten uitzenden. Bovendien worden de overdag- en avondprogramma's live ver zorgd, en met name dat laatste is vrij uniek. Ruim 25 jaar na verschijning van de eerste druk, blijkt het boek De geboorte bij de hond nog steeds in een behoefte te voorzien. Daarom en omdat de wetenschap de laatste 25 jaar niet heeft stilgestaan ver scheen bij uitgeverij Strengholt een volledig herziene herdruk. Het boek gaat uit van een groots opgezette, internationale enquête onder hondenfokkers, waarbij gegevens van meer dan duizend bevallingen werden verzameld. Aan de orde komen de bouw en functie van de geslachtsorganen, het begin van de dracht en de ont wikkeling van de foetus. Het belangrijkste deel van het boek wordt gewijd aan de dracht zelf, het begin van de baring en het verloop van de geboorte. Een aantal geboorten wordt van minuut tot minuut beschreven en zelfs kunst matige inseminatie en embryo transplantatie komen aan bod. Deze zeer volledige en rijk geïl lustreerde uitgave is, meer nog dan de vorige drukken, een onmisbare vraagbaak voor hondenliefhebbers, fokkers en dierenartsen in oplei ding. De geboorte bij de hond, door Dr. C. Naaktgeboren-Prof dr. MA. M Taverne-Prof dr. C. C. van der Weijden Uitgeverij: Strengholt's Boeken - Naarden. Isbn: 905860 1315 Prijs: 17,00 Kan ik straks nog leven zoals ik wil? Dat is de belangrijkste vraag als je stilstaat bij je pensioen. Geen twee pensioe nen zijn gelijk. De ene per soon heeft veertig dienstjaren achter de rug bij één en dezelfde werkgever. De ander heeft nauwelijks pensioen rechten opgebouwd en is voor een groot deel afhankelijk van de partner. Daarbij komt dat het aantal pensioenvoor zieningen groot is. En voor elke pensioenvoorziening gel den weer andere regels. Hoe zit het met het pensioengat? Welke voorzorgsmaatregelen kan ik nu nemen? In het boek Persoonlijke Financiële Planning van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NIBUD) en de Consumentenbond komen deze vragen uitgebreid aan de orde. Uw inkomen na uw pensionering kan zijn opgebouwd uit 3 onder delen. Iedereen die in Nederland woont is verzekerd voor de Algemene Ouderdomswet (AOW). Daarnaast bouwen veel werknemers via de werkgever een aanvullend pensioen op, bijvoor beeld via een bedrijfspensioen fonds. Tot slot kan u zelf op ver schillende manieren voor uw oudedagvoorziening zorgen. Of u voldoende pensioen heeft opgebouwd, kan enigszins beant woord worden met een vuistregel: uw brutopensioen moet 70% van het laatstverdiende brutosalaris bedragen. De meeste pensioenre gelingen gaan er namelijk vanuit dat u veertig jaar lang premie betaalt. Bij elkaar opgesteld (AOW en pensioen via de werk gever), zou u dan op 70% komen. Maar weinig mensen krijgen dat voor elkaar. Is het percentage lager, dan is er sprake van een zogenaamd pensioengat. Of u straks na uw pensionering tekort komt en dus last krijgt van het pensioengat hangt af van een ieders persoonlijke situatie en wensen. De één heeft aan 70% van zijn laatstverdiende salaris niet genoeg, terwijl de ander met 50% dik tevreden is. U heeft pas een pensioentekort als u te weinig van werkgever verandert, tijdelijk stopt met werken, een periode in het buitenland gewoond hebt, arbeidsongeschikt of werkloos wordt, of pas na uw 25e bent gaan werken. Ook als u tweeverdiener of gescheiden bent is de kans groot dat een pensioentekort ont- SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres van Schiedam en directeur bestuurder mevrouw C.F. van Dreven van Woonplus Schiedam heb ben vorige week donderdag de samenwerkingsovereenkomst Groenoord ondertekend. Hiermee komt een unieke samenwerking tot stand tussen de gemeente Schiedam en de plaatselijke woningcorpo ratie. Voor gezamenlijk risico nemen de beide partijen de herstructu rering van de wijk Groenoord krachtig ter hand. In de overeenkomst is opgenomen het oprichten van de wijkontwik kelingsmaatschappij Groenoord. Deze gaat de komende jaren een aantal grote projecten tot stand brengen. Deze projecten houden onder meer in het slopen van meer dan vierhonderd woningen die vervan gen worden door woningen in de huur- en koopsector. Daarnaast zullen op het Bachplein twee woongebouwen verrijzen met in totaal zo'n honderd woningen terwijl aan de Laan van Bol'Es een nieuw winkelcentrum wordt ontwikkeld met onder meer een super markt. Naast de bouwactiviteiten wordt ook de woonomgeving verbe terd. Zo zal aan de Jozef Oreliosingel een wijkpark worden aange legd. De eerste sloopactiviteiten worden medio 2002 verwacht. De eerste bouwactiviteiten staan gepland in de tweede helft van 2003. -I te besteden heeft om te leven zoals u wilt. Een pensioentekort kan wel dege lijk voorkomen. De oorzaak hier van is vaak pensioenbreuk. Dit ontstaat wanneer u bijvoorbeeld staat. Is een van deze situaties op u van toepassing, dan is het zeker de moeite waard uw pensioenaan spraken na te gaan. Om te bepalen of u straks genoeg geld heeft, moet u dus uw eigen situatie inventariseren. Er kunnen grote veranderingen in de finan ciën plaatsvinden wanneer u met pensioen gaat. U moet niet alleen kijken naar de inkomstenkant, maar ook naar uw uitgaven. Er kunnen uitgaven vervallen. Wie bijvoorbeeld zijn hypotheek heeft afgelost, heeft geen woonlasten meer. Misschien vervallen de kosten van studerende kinderen. Bovendien is voor 65-plussers het inkomstenbelastingtarief in de eerste schijven lager dan dat voor mensen onder de 65 jaar. Aan de andere kant zullen bepaalde uit gaven stijgen. Veel mensen willen bijvoorbeeld gaan reizen na hun pensionering, of besteden meer geld aan hun hobby's. Pensioen Wat nu, als u een pensioentekort voorziet? Het dekken van een pensioentekort kan op meerdere manieren. U kunt sparen of beleg gen om zelf een vermogen op te bouwen, waaruit u na pensione ring kunt putten. U kunt uzelf ook verzekeren, bijvoorbeeld via een lijfrenteverzekering, koopsompo lis of kapitaalverzekering, of de overwaarde van uw huis benutten. Weet u of u na uw pensioen kunt leven zoals u wilt? Wellicht een goed moment om te kijken of alles naar wens is geregeld. Meer over pensioenen vindt u in het boek Persoonlijke Financiële Planning. Het pensioen is slechts UÜn van de onderwerpen die in het boek aan de orde komen. Het boek behandelt alle financiële zaken waar u mee te maken kunt krijgen. U vindt naast uitleg over wetgeving en regelingen, ook tal loze voorbeelden en voorbeeldbe rekeningen. Het boek 'Persoonlijke financi ële planning' is te bestellen door 17,45 over te maken op girorekening 368700 t.n.v. NIBUD, Utrecht, onder ver- Revalidatiecentrum Rijndam te Rotterdam heeft biedt een obesi- tasprogramma aan. Dit program ma is ontwikkeld voor mensen met obesitas (ernstig overge wicht). Het 15-weken programma wordt begeleid door een bewe gingstherapeut, psycholoog, coör dinator en diëtist De groep bestaat uit maximaal 12 deelnemers. Mensen met een BM1 tussen 30 en 45. De BMI wordt als volgt berekend: gewicht in kg, gedeeld door de lengte maal de lengte. (bijv. 100 kg gedeeld door 1.80 x 1.80 30,9). Er dient sprake te zijn van doorverwijzing via huis arts of specialist. Als eerste heeft u een intake-gesprek met de dië tiste over het eetpatroon. Wij stre ven naar 10% tot 15% gewichts vermindering. Vervolgens wordt elke week een groepssessie bijge woond, de ene week met de psycholoog, de andere week met de diëtiste De diëtiste wil weten watje eet en de psycholoog wil weten waarom je eet. Daarnaast wordt er iedere week een uur gesport om de conditie te verbete ren, het afvallen te stimuleren en (weer) plezier in het bewegen te krijgen. Het wekelijks individueel wegen hoort ook bij het programma. Voor meer informatie: Nederlandse Obesitas Kliniek, tel: 035-6217382 18 tot ca. 274.000,- v.o.n incl. parkeerplaats SCHIEDAM - Het CDA maakt zich zorgen over de manier waarop de gemeente Schiedam omgaat met de communicatie richting haar bur gers. Dat blijkt uit een aantal schriftelijke vragen, die de CDA-ers Vroom en Hekman het college onlangs stelden. Aanleiding voor de vragen vormde een tweetal artikelen in het Rotterdams Dagblad, die als onderwerp de plannen voor parkeergara ges onder de Nieuwe Haven en onder de kop van de Plantage hadden. Het in een vroeg stadium naar buiten treden met dergelijke berichten zou omwonenden wel eens tegen de gemeente in het harnas kunnen jagen. Te laat Martijn Vroom (CDA-fractie): 'De vragen zijn niet bedoeld omdat we bezwaar zouden hebben tegen eventuele plannen. Want voordat we hierover een mening vormen, willen we erover kunnen discussiëren met de fractie'. Waar het het CDA wel om gaat, is dat er wellicht (wederom) te laat gecommuniceerd wordt met omwonenden. Vroom: 'De CDA-ffactie is namelijk van mening dat een hoop van de bezwaarschriften en pro cedures begonnen worden omdat mensen gefrustreerd zijn geraakt'. Op laatste moment Die frustratie schuilt volgens het CDA in het feit, dat met name de gemeente burgers nogal eens voor voldongen feiten plaatst. 'Elke keer horen ze pas op het laatste moment dat er iets groots gebouwd of ondernomen gaat worden', aldus Vroom. 'Dit is duidelijk te zien bij bijvoorbeeld het Land van Belofte'. Daar koppelt Vroom meteen een les aan, die geleerd is tijdens de laat ste gemeenteraadsverkiezingen: 'Een bezwaarschrift is dan vaak niet alleen gericht tegen een bepaald project, maar ook tegen de handel wijze van de gemeente. De verkiezingen hebben daarover ook wel iets gezegd, meen ik zo.' Minder protest Dus willen Vroom en Hekman op deze wijze de aandacht vestigen op de noodzaak van goede communicatieplannen. Vroom: 'Als Schiedammers wel op tijd betrokken worden bij het besluitvormings proces, dan is er vaak een stuk minder protest. Dan komt het voorstel vanzelf in de raad en zullen we er stevig over discussiëren.' Dus vraagt het CDA bij voorbaat of het college met de fractie van mening is, dat veel protest en onvrede voorkomen kan worden als omwonende Schiedammers in een vroeg stadium betrokken worden bij de besluitvorming. Daarnaast wordt gevraagd of er al een commu nicatieplan is opgesteld en zo ja, of dat plan tijdig in uitvoering is gebracht. Bovendien is het CDA benieuwd naar het plan. Aan het col lege dan ook de vraag, om het ook de raad te doen toekomen. SCHIEDAM - De sectie Logopedie van de dienst Educatie Schiedam presenteerde maandagavond in basisschool Het Windas een door hen samengestelde voorlichtingskoffer en informatiebrochure Logopedie. Wethouder Menno Siljée van onderwijs nam de voorlichtingskoffer symbolisch in ontvangst en liet zich voorlichten over de inhoud. Een exemplaar van de informatiefolder werd als eerste uitgereikt aan één van de aanwezige ouders. De laatste jaren blijkt er steeds meer behoefte te zijn aan voorlichting op het gebied van logopedie voor scholen en ouders. Ook is vastge steld dat er steeds meer aandacht zou moeten komen om spraakpro- blemen te voorkomen. Vorig jaar is door het college een notitie over preventieve logopedie vastgesteld, naar aanleiding daarvan is de voor lichtingskoffer en de informatiebrochure ontwikkeld. Op alle Schiedamse basisscholen worden voortaan voorlichtingsbijeenkom sten en spreekuren georganiseerd. ZAKELIJK BEKEKEN SCHIEDAM - Al weer enkele maanden heeft drogisterij De Koning intrek genomen in het pand aan de Rembrandtlaan 1 la. Met een open dag, een hapje en een drankje en een roos voor iedere bezoekende klant is de drogisterij van eigenaresse Ludy De Koning in gebruik genomen. Het interieur van de winkel is uitgevoerd in de kleuren grijs en wit, het exterieur in blauw. Vanaf de opening is het assortiment in de drogisterij steeds meer uitgebreid. 'We zijn met een lege winkel begonnen en daar kwam iedere keer weer iets bij,' vertelt mevrouw De Koning. 'We hebben daarbij goed geluisterd naar de wensen van onze klanten. Zo bleek er veel behoefte aan drogisterijartikelen van weleer, zoals zeep. Maar ook aan kleine cadeautjes en aan een parfumerie- lijn.' Drogisterij De Koning vormt geen onderdeel van een landelijke keten maar is een geheel zelfstandige onderneming. Als klanten speciale wensen hebben die niet direct in het assortiment te vinden zijn, wil Ludy De Koning deze artikelen graag voor haar klanten bestellen. Mogelijk dat de drogisterij ook uitbreidt met reformartikelen. Verder kan men bij De Koning fotorolletjes inleveren die via PrintPartners worden ontwikkeld en afgedrukt. Wie op maandag het rolletje brengt kan de foto's op woensdag ophalen. En woensdag gebracht, zaterdag klaar. Open van maandag tot vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur, zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. In de omgeving kan men makkelijk parkeren. li De meeste wilde bloemen in Nederland bloeien in de perio de april tot september. In die maanden kost het daarom weinig energie om bloemen te telen. In de wintermaanden daarentegen is het energiege bruik in kassen heel hoog. Zowel voor verwarming als voor verlichting wordt dan energie gebruikt. Een bosje rozen uit de kas vraagt net zoveel energie als de productie van twee videobanden of vijf cd's of zeven pocketboeken. Bloemen uit Afrika of Midden-Amerika (onder meer rozen, orchideeën, anjers en gladiolen) zijn ook geen oplossing, omdat de vliegreis naar Nederland bijna net zo veel energie kost. Ook het in bloei brengen van bloembollen voordat het vooijaar is aangebroken, kost veel energie. Een ander probleem is het hoge bestrijdingsmiddelengebruik in de bloementeelt. Bij een test van de Consumentenbond bleek dit duide lijk. Een bepaalde partij rozen werd zelfs als klein chemisch afval bestempeld. Tips - Koop (in de winter) in plaats van een bloemetje een CD, een boek of een pak lekkere koekjes. - Roos, Hyacinth en tulp scoren zowel wat betreft energiegebruik als bestrijdingsmiddelengebruik hoog. Alstroemeria scoort op beiden laag en is dus een stuk milieuvriendelijker. - Vraag de bloemist naar bloemen die niet uit de warme kas, maar van de volle grond komen. - Pluk een boeket uit de (volks)tuin. - Koop boeketten bij de natuurvoedingswinkel of andere verkooppun ten van milieuvriendelijke boeketten. 'Groen? Doen!' wil graag reacties van lezers. Mail naar vmdrotter- dam@bbwt.demon.nl of schrijf naar Milieudefensie Rotterdam, Statenweg 154 b, 3039 JN Rotterdam. Vragen over andere milieu- onderwerpen? Milieu Centraal: 0900-1719 (circa 0,15 euro per minuut). 2e Paasdag van 1 3.00 tot 1 5.00 uur Pensioentekort afhankelijk van persoonlijke situatie en wensen De ondertekening wordt gevierd met het aansnijden van een taart. Foto ED DEWAERHEIJT Oplevering ca. 3e kwartaal 2002. 41 zeer comfortabele 3-kamer appartementen (eventueel uit te breiden tot 4) in een bij zonder gebouw met een fraaie uitstraling. Uitzicht op de Nieuwe Waterweg óf op de schitterend groots opgezette nieuwbouwwijk De Componist ATTA Makelaars Woningen Hypotheken Westerstraat 37 3016 DG Rotterdam Tel 010 433 57 10 Fax 010 413 78 76 www.atta.nl vandenende woningmakelaars P.C. Hooftlaan 388 3141 AK Maassluis Tel 010 592 88 44 Fax 010 592 84 44 www.vandenende.nl Foto WFB/RICHARD HOGEVEEN Drogisterij De Koning breidt haar assortiment steeds meer uit. Foto ED DEWAERHEIJT De modelwoning is geopend op waar u kunt genieten van luxe, ruimte en uitzicht! Tevens is de model woning iedere zaterdag geopend van 13.00 tot 15.00 uur. De toegang van de bouwplaats is via de P. van Anrooylaan.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 27