m. I Workshop High Tea Wij gaan verhuizen Schiedams jazzorkest in Amstebron Wethouder geeft startsein vangactie Of wilde u na 15 april een wielklem riskeren? Q Parkeren in Rotterdam? SCHIEDAM Jongeren en Sint Jacobuskerk 'Music for Tolerance' Geslaagd concert Harpe Davids lHet wordt absoluut geen woonzorgcomplex Smart- Scooterservice blij met nieuwe huisvesting Iedereen is op weg naar dé grootste kapper in de regio. Het Nieuwe Stadsblad I HEALTH SUN Z®tH>Q[>pCFfltitUfj HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 28 MAART 2002 13- 1510 SCHIEDAM - Jongeren en de Sint Jacobuskerk hebben wat met elkaar. Een klein jaar gele den gaven twee jonge parochia nen het startsein voor de restau ratie. In de afgelopen maanden kwam wekelijks een groep jongeren bij elkaar in het tegenovergelegen Ontmoetingscentrum De Werf om een paasviering speciaal voor jongeren voor te bereiden. De groep is samengesteld uit jongeren van diverse kerkge nootschappen. Alle jongeren zijn welkom in deze oecumenische viering die op Paaszaterdag avond om 19.00 uur in de Sint Jacobuskerk wordt gehouden. Het Interkerkelijk jongerenkoor Dabar uit Den Haag verzorgt de zang. Het repertoire van Dabar is heel gevarieerd. In de viering wordt relatie gelegd tussen het feest van Pasen en de thema's ge loof, hoop en liefde. Voorafgaan de aan de dienst kan de bijzon dere kerk uit 1890 van architect A.C. Bleijs worden bewonderd. SCHIEDAM - In het kader van de zesweekse manifestatie 'Van discriminatie naar vrijheid' orga niseren het antidiscrimnatiebu- reau Radar en het Schiedamse Popoverleg op vrijdagavond 5 april in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein het muziekfestival 'Music for to lerance'. De toegang is gratis. Aanvang 19.30 uur. Een zestal Schiedamse bands waaronder de neo-punk band Chili Factor, de rockband Join the Grid, de po prockband The Chick en de cross-over-band Sixty Nine tre den ieder half uur op. Iedere band is gevraagd naast het eigen repertoire invulling te geven aan het thema door een eigen num mer over antidiscriminatie te ma ken of een bekend nummer hier over te coveren. Jolie Hakkert presenteert het ge heel en een vakkundige jury be oordeelt en kiest uit de zes bands de beste band qua muzikaliteit en inhoudelijke invulling. De winnaar krijgt van het Popover leg studiotij d aangeboden. ROMMELMARKT - Gerefor meerde kerk De Aik organiseert vrij dag 19 april en zaterdag 20 april de jaarlijkse rommelmarkt. Op deze markt allerhande spullen zoals meu belen, glas en aardewerk, boeken en platen, koper en tin werk, luxe artike len, elektronica, video en audio appa ratuur, speelgoed, levensmiddelen, kamer- en tuinplanten, bloemstukjes. Verder draait het rad van avontuur en is er een loterij. De Ark is geopend op vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 G?2ct per minuut) SCHIEDAM - Christelijke muziekvereniging Harpe Davids orga niseerde zaterdag het jaarlijkse concert voor donateurs en belang stellenden in het Fortis Theater aan de Schie. Medewerking verleenden het harmonieorkest onder leiding van Jos den Boer, de drumfanfare onder leiding van Machiel Jongste, het B-orkest onder leiding van Tijn Kemps en de majorettengroe- pen en twirlteams The Yellow Rainbows. Afwisselend verzorgden deze afdelingen diverse uitvoeringen. Zo zorgden de twirlteams voor een gezamenlijke show op de muziek uit de jaren zeventig. Verder was een speciaal slagwerkensemble van de vereniging te horen en te zien. Het harmonieorkest bracht muziek uit bekende musicals van weleer zoals Hair en Jesus Christ Superstar. Een combo werkte mee aan muziek van Supertramp en The Beach Boys. Het concert werd afgesloten met een grote finale van alle afdelin gen op muziek van A Brand New Day. door Nans Wolters SCHIEDAM - Ze vloog niet tegen het plafond van boosheid, maar het schoot bij de voorzitter van de Ver eniging van groepswonen voor ouderen wel in het verkeerde keelgat toen in het Nieuwe Stadsblad van vorige week melding werd gemaakt van het 'zoveelste' woonzorgcomplex in Noord. 'Het wordt absoluut geen woon zorgcomplex. Het blijft zoals oorspronkelijk het plan was: groepswonen voor ouderen,' zegt voorzitter Ans van Soest gedeci deerd. 'Nu beginnen onze leden zich toch wel verontrust af te vragen waarin ze in hemelsnaam terecht zullen komen.' Vervelend woord Volgens Van Soest is het com plex dat tussen trambaan en He- ijermansplein zal verrijzen be stemd voor 55-plussers die lid zijn van Groepswonen voor ou deren. De bewoners zullen zelf standig wonen in een eigen ap partement. Op de begane grond komt een groepsruimte waar men met anderen allerlei activi teiten kan ontplooien. 'Ik vind woonzorgcomplex voor dit initiatief een heel vervelend woord', verklaart de voorzitter geagiteerd. 'Dat heb ik ook al te gen Woonplus gezegd. Landelijk gezien zijn er al een groot aantal van deze woonvormen die ik als bestuurslid regelmatig bezoek en iedereen woont daar met veel plezier.' Ze vervolgt: 'Ook de geciteerde opmerking in het artikel van donderdag 21 maart afkomstig van de voorlichter van Woonplus over het levensloopbestendig maken van verschillende Bach- pleinflats, begrijp ik in dit ver band niet. Ook als je in een eengezinshuis woont kun je een zorgpakket ko pen. Dat zou de enige 'verzor ging' in ons complex kunnen zijn. Er lopen geen dokters en ook geen verplegend personeel rond. Dat heb ik overigens ook al verschillende malen aan de ac tievoerders van het Heijermans- plein uitgelegd. Die zijn name lijk in de veronderstelling dat wij van achter onze ramen, omdat we niets om handen zouden heb ben, hen gaan begluren. Bela chelijk! Oud zijn is tegenwoor dig wel wat anders dan een aan tal decennia geleden.' Ans van Soest benadrukt dat het de bedoeling is dat fitte en actie ve ouderen het complex gaan be wonen. Groepswonen voor oude ren is een vereniging waarvan de leden al vijf jaar contact met el kaar hebben. 'We gaan regelma tig met het groepje opstap zodat we, als de oplevering van de wo ningen een feit is, weten met wie we te maken krijgen.' Duidelijk Voorzitter Van Soest merkt nog maals op dat zij niets begrijpt van de omschrijving 'woonzorg complex'. Toch wordt dit woord door zowel Woonplus Schiedam als door het college van burge meester en wethouders verschil lende malen in raadstuk nummer 34 genoemd. 'Artikel 19, lid 12 Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoe ve van de bouw van het woon zorgcomplex met 46 woningen aan het Bospad. Een woonzorg complex van 67 meter lang en 25 meter breed.' Een tekst die niets aan duidelijk heid te wensen overlaat. Iets an ders kun je er niet van maken. ZAKELIJK BEKEKEN SCHIEDAM - Het aan de rand van het centrum in de Noordmo lenstraat 20 gevestigde Smart- Scooterservice heeft na haar ver huizing en heropening op 2 janu ari de draad van de scooterservi ce weer voortvarend opgepakt. De serviceverlening in de werk plaats draait op volle toeren en in de showroom komen momenteel de nieuwe modellen weer binnen voor het komend zomerseizoen. Barry Koster die samen met de collega's Sebastiaan Schneider en Linda Onderdelinden de klan ten helpt, is heel tevreden met de nieuwe huisvesting. 'In het huidige onderkomen heb ben we nu een showroom van honderdvijftig vierkante meter waar we de verschillende mer ken scooters uit ons assortiment kunnen tonen en in de werk plaats hebben we met vijftig vierkante meter voldoende ruim te om alle gevallen van schade en reparatie de baas kunnen,' aldus Barry Koster. Met de servicebus kan Smart- Scooterservice indien nodig ook schadegevallen op locatie halen en indien gewenst weer aan huis bezorgen. Ook voor taxaties kan men bij Smart-Scooterservice te recht. Tevens heeft Smart-Scooterser vice een ruim aanbod in gebruik te scooters. Smart-Scooterservi ce is gevestigd aan de Noordmo lenstraat 20, telefoon 010- 4263166. j *- SCHIEDAM - SHV aan de Nieuwe Haven organiseert een workshop 'High Tea' op 9 april. Tijdens de workshop worden verschillende gerechtjes gemaakt die tijdens een high tea worden geserveerd zoals scones, muffins, sand wich rolls, flapjacks, carrot pie, shortbread. De cursus wordt gegeven in het Maascollege, van 19.00 tot 22.00 uur. Kosten 17 euro. Infor matie tel. 010-4264781. Groot Vkrardingen Stadsblad De Maaskoerier Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen SCHIEDAM - Twee jaar geleden richtte Coert Zonneveld de Schie damse bigband De Zondagamateurs op. Dit orkest, dat voor een deel uit professionele maar voor het merendeel gevorderde amateur-musi ci bestaat, repeteert trouw de eerste zondagochtend van de maand. De bigband heeft inmiddels een uitgebreid repertoire opgebouwd. De re petities worden meestal geleid door professionele orkestleiders of door gevorderde conservatoriumstudenten. Diverse succesvolle optredens staan op hun naam, zoals in het Doe lencafé in Rotterdam en café Zeeman aan de Oude Sluis. Zondag 7 april staat een optreden geland in café De Amstelbron, van 14.30 tot 16.30 uur. Jazzstandaards worden afgewisseld met zangnummers. Als gastzan- geres treedt op Ingrid Vliegenthart, geen onbekende in de landelijke jazzscène. Ook het moderne jazzrepertoire ontbreekt niet. Vervolg van de voorpagina Fokprogramma Daar is in het kader van de Natuurbe schermingswet en de Europese Habi tatrichtlijn, onder druk van vooral de vereniging Das&Boom, een fokpro gramma opgestart, om de Koren wolfpopulatie in Nederland te ver groten. Burgemeester Scheeres meldde des gevraagd dat aan het spoedoverleg ook telefonisch overleg met de ver schillende fractievoorzitters is vooraf plaatste en in de naaste omgeving al een aantal ingangen naar burchten ontdekt Die zien eruit als typisch Ko renwolf.' Lokstof gegaan. Scheeres: 'ledereen was het erover eens dat er onmiddellijk actie moest worden ondernomen.' Bouw stilgelegd Uit navraag bij diverse fractievoorzit ters blijkt echter, dat er zeker is ge twijfeld. GroenLinks bijvoorbeeld bleek fel gekant tegen de vangactie. Dat heeft onder andere te maken met het feit, dat op dit moment waar schijnlijk de eerste jongen geboren zija Het verstoren van de nesten zou voor hen een ramp betekenen. Liever geen overhaaste actie dus, stelt GroenLinks. Consequentie daarvan is wel, dat de bouw moet worden stilgelegd. En dat betekent uiteindelijk minstens vier maanden achterstand op het bouw schema Ook binnen Leefbaar Schie dam gingen stemmen op, de bouw dan maar stop te zetten. Leelbaar Schiedam: 'Het is niet zo dat Schie dam alleen maar leefbaar moet zijn voor mensen. Als door welke om standigheid dan ook de Korenwolf besloten heeft in Sveaparken te gaan wonen, dan moet dat verblijf daar vooriopig zo plezierig mogelijk zijn'. Uiteindelijk hebben voor alle partijen de hoge kosten, die gepaard zouden gaan met het stilleggen van de bouw. de doorslag gegeven. Dus is in eerste instantie een vangactie gepland waarna kritisch wordt gekeken of er geen jongen verwaarloosd achter blij ven. Blunder Een woordvoerder van de vereniging Das&Boom noemde het ongelofelijk dat Diergaarde Blijdorp zo'n blunder heeft kunnen maken. 'In het kader van het fokprogramma zijn het afge lopen voorjaar Korenwolven uit de buurlanden naar Nederland gehaald. Die zijn eerder op aandrang van ons genetisch onderzocht.' Want het in Nederland opgezette fokprogramma bleek niet de resultaten te brengen, die ervan werden verwacht Das&Boom: 'Het probleem was de inteelt Als je met zo'n beperkt aantal Korenwolven aan de slag gaaf dan is degeneratie onvermijdelijk. Dat bete kent dat de diertjes bijvoorbeeld veel gevoeliger zijn voor ziekte'. Zo draait dan, stelt Das&Boom, elk goedbe doeld fokprogramma 'zichzelf de nek om'. Een woordvoerder van de Diergaarde Blijdorp ontkent dat bij het transport onzorgvuldig gehandeld is, maar wil verder geen commentaar geven. Ook op de vraag om hoeveel Korenwolven het precies zou gaan, kwam geen duidelijk antwoord. Waarschijnlijk zijn het er minstens acht Das&Boom: 'Dit is een enorme blunder van Blijdorp. Het is werkelijk onvoorstelbaar dat je op die manier een aantal beestjes gewoon kwijt raakt. Dat moet toch opvallen?' Ook Das&Boom is inmiddels op de loca tie gaan kijken. 'We hebben ter Het is de bedoeling dat op tweede paasdag in ieder geval de uitgangen van de al ontdekte holen in de gaten worden gehouden. Met lokstof zal een team uit Blijdorp, geholpen door vrijwilligers van Das&Boom een po ging doen de Korenwolf 'uit de tent' te lokken. Als dat lukt moeten de beestjes nog worden gevangen. Bur gemeester Reinier Scheeres verwacht dat dit niet het grootste probleem zal worden. Scheeres: 'Ik heb me laten vertellen dat de Korenwolf gelukkig niet snel is. Hij is helaas wel bijde hand Als er mensen te dicht bij de uitgangen van de holen staan, komt hij niet naar buiten. We moeten er dus even achteraan met een vangnet' Verder meldt Scheeres dat een team van het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij met apparatuur komt om te bekijken of de holen nog jongen herbergen. Als dat het geval is, moeten ze worden uitgegraven. Dus het belooft voor zowel de Korenwolf als de bij de actie betrokken vrijwilli gers een spannende middag te wor den. Verantwoordelijk Burgemeester Scheeres roept omwonenden, maar ook natuur- minnende vrijwilligers in de rest van Schiedam op, om mee te ko men helpen met de vangactie, aanstaande maandag. Scheeres: 'Als we het terrein goed willen afschermen, hebben we meer mensen nodig. Die kunnen ook helpen zoeken naar andere burchten. Dat het maandag twee de Paasdag is, komt in feite per fect uit'. Peter Groeneweg heeft aangegeven er in ieder geval maandag bij te zijn. Groeneweg: 'Ik voel me in hoge mate verant woordelijk voor de ontwikkeling van en in Schiedam-Noord. Dus ben ik er maandag in ieder geval bij. Sveaparken is net zo belang rijk voor Schiedam als de Koren wolf voor Nederland, dus we moeten er samen uitkomen'. Het verzamelpunt voor de vang actie is het kantoor van Midgard in Sveaparken. Daar zal om 14.30 uur wethouder Peter Groe neweg het startsein geven voor de actie. Wie een visnet heeft, mag het meenemen. Het net wordt wel eerst gecontroleerd door de medewerkers van Blij dorp, om te voorkomen dat de gevangen diertjes erdoor gewond kunnen raken. Postbank dé trendy kapper voor Iedereen Wegener huts-aan-hutskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.weaener.nl Eindredacteur: Look J. Boden Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Harpe Davids. Foto WFBuroCAROLIEN VAN DEN BERG Voorzitter groepswonen boos over negatieve berichten Er is geen sprake van een woonzorgcomplex maar van 'groepswonen voor ouderenaan het Bospad. Foto: ED DEWAERHEIJT t Smart-Scooterservice: verhuisd en her opend. Met ingang van dinsdag 2 april 2002 zijn wij gevestigd aan de VERKOOP Telefoon (010) 434 40 22 Fax (010) 460 27 27 REDACTIE Telefoon (010) 434 42 81 Fax (010) 460 02 05 Houdt u er wel rekening mee dat wij op 28 en 29 maart wat moeilijker bereikbaar zijn. Officieel dealer van o.a. ALISUN en HAPRO HET VOORDELIGSTE ADRES IN UW REGIO Met het Healt Sun Leaseplan is thuis zonnen nu voor iedereen betaalbaar. Gratis bezorgd en geïmstalleerd 4 jaar garantie Koop nu LET OP! 2E PAASDAG Koop nu en betaal EXTRA KORTINGEN en betaal pas 2003 Vanaf 10.00 uur geopend! pas 2003 Verkoop van alle soorten bruiningslampen. Kom vrijblijvend langs om u te laten informeren. Voor info 010*4183927 of via internet; www.healthsun.nl Maandagmorgen gesloten, vrijdag koopavond. Uitweg 68, hoek Kleiweg t.o. De Gouden Snor, Rotterdam-Hillegersberg. Burgemeester Scheeres: 'Veel hulp no dig... Vanaf 16 april kunt u in Rotterdam niet meer betaald parkeren met Chipper. Vraag dus nu de nieuwe Pestbank Chippas met Chipknip aan. Ga naar Postbank.nl of bel 0800 0400 t/lSlAA Vanaf 16 april kunt u in Rotterdam niet meer betaald parkeren met Chipper. Vraag dus nu de nieuwe Postbank Chippas met Chipknip aan. SOm PoSttlcülh Ga naar Postbank.nl of bel 0800 0400 inxxaa MET 16 SALONS IN: Capelle a/d IJssel Delft Hendrik Ido Ambacht Krimpen a/d IJsselLekkerkerk Middeiharnis Papendrecht Nieuwerkerk a/d IJssel Rotterdam Schiedam Spijkenisse Raadpleeg de Gouden Gids ET of kijk op www.woutrombout.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3