I i IN KRANT Weinig vangers Gemeente krijgt naheffing vanwege te hoge vervoerskosten wethouders Scouts verrassen senioren ons vj intratuin tT; ""O,69 Wegener huls-aan-hulskranten Jan Gordijn wordt griffier Man dood na explosie ABN/AMRO en RABO schakelen in Groenoord over op multifunctionele geldautomaat IÜJ Opnemen Nederlands geld WOENSDAG 3 APRIL 2002, JAARGANG 54 Nr. 14 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KlulK DP DE RUBRIEKSPAfllNA'S TOTALE OPLAGE: NS1 'Bij calamiteiten op grote schaal is evacueren vaak risicovoller' Extra voorstelling Minoes van Sport langs de Waterweg SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben Jan Gordijn vorige week benoemd tot plaatsver vangend secretaris en beoogd griffier van de gemeenteraad. Met de benoeming van Jan Gordijn, die als strategisch be- leidsadviseur werkzaam is bin nen het bureau van de gemeen tesecretaris, heeft het college een interne kandidaat kunnen aanstellen voor deze nieuwe functie. Het college volgt met de benoeming van Jan Gordijn het voorstel van het raadspresi- dium, op basis van een unanie me voordracht van een selec tiecommissie uit de gemeente raad. De griffie wordt een nieuw on derdeel van de gemeentelijke organisatie. De instelling van een griffie hangt samen met de op 6 maart van kracht gewor den dualisering van het ge meentebestuur. De posities en taken van gemeenteraad en het college zijn nu meer van elkaar gescheiden. Om zijn taken goed te kunnen uitvoeren heeft de gemeenteraad recht op ambtelijke bijstand. De griffier en zijn medewerkers gaan hier in voorzien. De medewerkers van de griffie en de griffier krijgen daarmee een geheel ei gen positie binnen het ambte lijk apparaat. In de toekomst zullen zij niet meer door het college, maar door de raad worden benoemd en aangestuurd. De wetgeving moet op dit onderdeel nog worden aangepast. Vandaar dat Jan Gordijn nu door het colle ge is benoemd tot plaatsver vangend secretaris en beoogd griffier. Zodra de wet dit toe laat zal de raad worden voor gesteld om Jan Gordijn te be noemen tot griffier. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur OPTICIEN PAUL BERG Dineke Berg over... de montuurcollectie: Wethouder Peter Groeneweg ontpopte zich op 2e Paasdag als een getalen teerde vanger van korenwolven ter wijl hij zwaaiend met een schepnet een exemplaar van dat bijna uitge storven ras probeerde te verschalken in Sveaparken. Groeneweg was overigens een van de weinigen die gehoor gaf aan de oproep in deze krant om helpers bij de vangaetie van het wilde hamster van een on natuurlijk bestaan in de woonwijk in aanbouw te redden, maar hij zat dan ook in het complot. De vondst van de bij projectontwikkelaars zo ge vreesde korenwolf was, zoals menigeen al vermoed de, een 1 aprilgrap. De slimme Schiedammers lie pen niet echt te hoop na het verzoek om hulptroepen voor het vangen van het in Sveaparken opgedoken graafzuchtige broertje van de wilde haraster. Het was veel te mooi weer om met een schepnetje door Sveaparken te rennen, de Schiedammers gin gen op 2e Paasdag iiever naar het strand of instal leerden zich met een pilsje in de eigen groenstrook. En wie kan ze daar nou ongelijk in geven? WÊm, x SCHIEDAM - Bij een explosie in een kamer van het Novotel aan de Hargalaan kwam zondag avond een vermoedelijk Bul gaarse gast om het leven. Door de kracht van de explosie werd de pui weggeblazen en ontstond er brand. Nadat het vuur geblust was trof de Explosieven Opruimings Dienst in de kamer een tas aan en een vuurwapen. De recherche onderzoekt of er sprake is ge weest van een bom. Alle hotelgasten werden kort na de explosie voor de nacht in een ander hotel ondergebracht. Het hotel is voorlopig gesloten. Bou wn Woningtoezicht stelt een on derzoek in naar de toestand van het gebouw. Inmiddels is een technisch on derzoek ingesteld in de vernielde kamer en in de omgeving van het hotel. Daarvoor zijn naast de Technische Recherche ook me dewerkers van het Forensisch In stituut ingeschakeld. De identi teit van het slachtoffer was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet vastgesteld. door JOHN SLA SCHIEDAM - Wie in Schie- dam-Noord loketbediening wenst voor opname of stor ting kan deze zomer alleen nog terecht bij de Postbank. De Fortisbank sluit de vesti ging per 4 juni en de beide andere banken sluiten de geldloketten ten behoeve van een nieuw type geldau tomaat. Rekeninghouders van de Fortis bank in Schiedam-Noord zullen binnenkort op de hoogte worden gesteld van de sluiting van het fi liaal. 'Wat resteert is de huidige geld-automaat,' aldus de woord- voerdster. 'De brievenbus naast de automaat zal sluiten, maar be taalopdrachten kunnen ook per reguliere post, in thans voorradi ge portvrije enveloppen geschie den. De klant wordt voor overige bankzaken verwezen naar Schie- dam-centrum of naar Vlaardin- gen-Holy.' Nieuwe opzet De ABN/AMRO is bezig met een verbouwing, die in de derde week van april niet alleen tot een uitbreiding, maar ook tot een nieuwe opzet zal leiden. Zowel de opname als de storting van contant geld zal niet meer door het personeel worden uitgevoerd, maar een technologische vin ding: de multifunctionele geld automaat. Het apparaat zal binnen het ge bouw komen te staan en is der halve bereikbaar gedurende de openingstijden. De reeds be staande geldautomaten blijven hun 24-uur service verlenen en ruk in gebruik. In de loop e multijunctionele geldautomaat is in vtaaraingen-noty a van apri 'us ook in Schiedam Noord. de overige diensten van de bank blijven onveranderd. Geen limiet De RABO introduceert de multi functionele geldautomaat in mei. Het personeel, dat vriendelijk globale informatie verschafte, wees erop dat vestigingen in Vlaardingen het apparaat reeds in gebruik hebben. De details werden verschaft door mevrouw Jongekrijg van de afdeling com municatie. De nieuwe automaat heeft een groot aantal mogelijkheden. In principe kent het apparaat geen limiet bij opname of storting. Hierdoor hoeft een vestiging geen geld meer in huis te heb ben, anders dan in de automaat. Bedragen hoger dan 1250 euro dienen wel enkele dagen van te voren aangemeld te worden, wat in het oude systeem ook het ge val was. Een speciale code, die aan het bankpersoneel verschaft wordt, leidt dan tot een opname uit de automaat van het gewens te bedrag. Knoppencursus De bank zal desgewenst de klan ten behulpzaam zijn bij de bedie ning. Mevrouw Jongekrijg noemt dit 'geholpen zelfbedie ning'. Om de klanten kennis te laten maken met het systeem heeft de RABO een 'knoppen- curcus' ingesteld. Diegenen die enige twijfel hebben over hun technische vaardigheid kunnen zich bij het filiaal aan het Veer- plein in Vlaardingen melden. Voor mensen bij wie het echt on mogelijk is om de knoppen te be dienen, zoals bij een lichamelij ke handicap of hoge ouderdom, wordt een speciale thuisservice ingesteld. Proeven in Den Bosch en Nijmegen met de thuisservice bleken succesvol. Onvrede Aan voorzitter De Veth van de Algemene Bond voor Ouderen werd om een reactie gevraagd. Hij heeft duidelijk onvrede met de terugtrekking van de banken uit de buitenwijken. Juist de voorgangers van de Fortis, zoals Spaarbank 1820, konden groeien omdat ze de mensen opzochten. Nu de mensen hun loon of uitke ring niet meer direct in handen krijgen, zijn ze afhankelijk van het girale verkeer en dus van de banken. Deze kunnen nu doen wat ze willen en bezuinigen ten koste van de rekeninghouders. Hij vindt dat de klant niet moet schromen om van bank te wisse len en vindt het zeker voor zijn doelgroep niet doenlijk om van een buitenwijk naar het centrum te gaan. Goede parkeergelegen heid is daar niet en het openbaar vervoer is niet aan te raden van wege zakkenrollerij. Positief advies De Postbank, die (nog) de geld loketten openhoudt is wel een optie, maar de wisselende drukte kan zorgen voor een lange wachttijd. 'Gezien de huis-aan-huis service van de RABO, waar wel een bij drage van vijf en halve euro per keer voor wordt gerekend, komt deze bank voor een positief ad vies in aanmerking,' aldus De Veth. Overigens houdt de auto matisering niet bij de grenzen van Schiedam-Noord op. De Fortisbank heeft inmiddels plan nen voor de multifunctionele geldautomaat in het centrum. SCHIEDAM - De fiscus Schie dam een naheffing opgelegd vanwege te hoge vervoerskosten van wethouders. Dat heeft de ge meente verklaard naar aanlei ding van een artikel in het RD waarin gemeld werd dat de ge meente Schiedam in 1997 een naheffing loonbelasting en boete van de belastingdienst-heeft ont vangen omdat de vervoerskos tenvergoeding voor wethouders te hoog zou zijn geweest. Ook zou volgens het artikel sprake zijn van belastingaanslagen voor individuele wethouders. Naar aanleiding van het artikel is door burgemeester Scheeres in de raadscommissie voor Algemene en Economische Zaken gemeld dat een en ander nader zou wor den uitgezocht. Dit nader onder zoek heeft duidelijk gemaakt dat door de fiscus aan de gemeente Schiedam inderdaad een na heffing is opgelegd over de jaren 1991-1995. Een woordvoerder van de ge meente verklaart: 'In 1977 is door b&w besloten dat wethouders een vaste maan delijkse vergoeding zouden ont vangen voor vervoerskosten bin nen de gemeente. Deze vergoe ding kwam overeen met de ver goeding voor 500 afgelegde kilo meters. Deze regeling kwam overeen met regelingen die ook elders werden gehanteerd en had de instemming van de raadscom missie voor Algemene en Be stuurlijke Zaken. Uit een perio dieke controle van de belasting inspecteur in 1996 bleek dat de belastinginspecteur van mening was dat de tot dan toe gehanteer de regeling te ruim was. Vandaar dat de belastingdienst aan de ge meente Schiedam een naheffing loonbelasting heeft opgelegd over de jaren 1991 tot en met 1995, verhoogd met een rente en een boete. Het gaat om een be drag van bijna 20.000 euro. Voor de goede orde: Loonbelasting wordt door de werkgever op het salaris ingehouden en afgedra gen aan de belastingdienst, niet te verwarren met inkomstenbe lasting, waarover de belasting dienst en particulieren rechtst reeks met elkaar corresponderen. In dit geval is de gemeente Schiedam dan ook aangesproken omdat te weinig loonbelasting is afgedragen. De naheffing over de periode 1991-1995 is destijds door de gemeente administratief afge handeld door het voldoen van het bedrag van de naheffing aan de belastingdienst. Hiermee werd deze zaak door de gemeente in haar werkgeversrol ambtelijk af gedaan. In de toekomst zal het college, waar het politieke ge zagsdragers betreft, worden geïnformeerd over de bevindin gen van de fiscus en de bijbeho rende administratieve afhande ling. Overigens wordt met ingang van 1996 met veranderde regels van de belastingdienst rekening ge houden. De belastingcontrole over de periode 1996-2000 con stateert geen te lage afdracht voor vervoerskosten meer; de gewijzigde regeling is conform de fiscale regels.' SCHIEDAM - De scoutinggroep de Franciscus Lodewijk uit Schie dam heeft dit jaar weer zijn beste beentje voorgezet. Zoals elk jaar deden de scouts mee aan Palmpasen. Zaterdagochtend hadden alle welpen (jongens van 7- 10 jaar), de kabouters (meisjes van 7- 10 jaar) en de bevers (jongens en meisjes van 5- 7 jaar) van thuis wat lekkere dingetjes of mooie cadeautjes meegenomen, omdat ze een palmpaasstok gingen maken. De stokken werden door de kinderen fraai versierd met de vrolijkste kleuren, daarna mochten de meege brachte spullen erop. Nadat alle palmpaasstokken klaar waren, be gon de tocht naar het verzorgingscentrum Frankenland, waar de stokken aan de oudere mensen werden gegeven. Het was voor de bewoners een grote verrassing, en de kinderen vonden het gewel dig. Want van de ene oma kregen ze snoepjes en bij de andere weer een zoen. Zo waren er veel gelukkige mensen, en hebben de kinde ren een goede daad gedaan. 'Volgend jaar weer!is de conclusie. Kinderen van 5 t/m 10 jaar die zaterdag van 10 tot 12 uur niks te doen hebben mogen vrijblijvend een keer langs komen bij de Fran ciscus Lodewijkgroep op Langehaven 11 in Schiedam. HET GROENE WARENHUIS Buxus sempervirens, hoogte 12 cm. Per stuk van NS1 Nieuwe Stadsblad a WÊÊÊÊÊIÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊM Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid DAT IS DUIDELIJK. "Onze huisselectie is zeer gevarieerd. Er is al een huisselectie-bril vanaf 38,- per maand, inclusief glazen." Mgr. Nolenslaan 418 3319 EL Schiedam tel. (010) 4735384 foto: HANS KBDZER ÉHK: ■RPM Fortisbank verdwijnt uit Hof van Spaland Foto ED DEWAERHEIJT Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1