Gemeente Schiedam Broersvest in weekend van 13 en 14 april afgesloten voor alle verkeer 4 Verbouwinkj e Regel nu uw reisdocument Openbare vergaderingen in april Vervangende pendelbussen voor tramlijn 1 en 4 Voorbereidingsbesluit Bospad Vakantie gepland.5 Gemeenteraadsvergadering Aansluiting Sociale Zaken op het Inlichtingenbureau www.schiedam.nl l aan ?e Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam 54 z (MjJüfj cjy T I Regel nü uw reisdocument WOENSDAG 3 APRIL 2002 NS1-2 De Broersvest en de Boterstraat zullen in het weekend van 13 en 14 april afgesloten zijn voor alle verkeer. De afsluiting gaat in op vrijdagavond 12 april om 19.00 uur en duurt tot maandagochtend 15 april 06.00 uur. De afsluiting is noodzake lijk in verband met de aanleg van Tramplus. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het verwijderen en leggen van spoorrails en wissels en het plaatsen van spartmasten. Op 26 maart 2001 is door de gemeenteraad een voorberei dingsbesluit voor de locatie Bospad vastgesteld. Dit bete kent dat er voor een gedeelte van het bestemmingsplan "Woudhoek-Zuid" een herzie ning van het bestemmingsplan wordt voorbereid. Het voorbe reidingsbesluit is in werking getreden op 5 april 2001. Als u naar het buitenland wilt gaan, bijvoorbeeld op vakantie, moet u in het bezit zijn van een geldig paspoort. In een groot aantal landen in Europa* kunt u volstaan met een Nederlandse identiteitskaart. Deze is goedkoper dan een paspoort en heeft een handig credit- cardformaat. Dinsdag 9 april - Commissie Grondgebied Woensdag 10 april - Commissie Bevolking Donderdag 11 april - Commissie Middelen Maandag 22 april - Gemeenteraadsvergadering Maandag 15 april - Commissie Algemene Zaken Dinsdag 16 april - Projectcommissie Binnenstad Agenda Spreekrecht Vergaderstukken BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VOORBEREIDINGSBESLUIT Informatie Gemeente Schiedam op internet: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 14, WOENSDAG 03 APRIL, Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden Telefoon: (010) 246 54 00 Alle verkeer, ook de bussen, zullen worden om geleid. De ABC-garage aan de Kreupelstraat is bereikbaar via Parkweg, Spinhuispad en Boterstraat. Voor verkeer afkomstig van de Gerrit Verboonstraat richting Rotterdamsedijk wordt een tijdelijke rijbaan aangelegd. Vanwege de werkzaamheden zullen ook de trams 1 en 4 niet rijden over de Broersvest vanaf 21.00 uur op vrijdagavond 12 april tot maandagochtend 15 april. De RET zet in plaats daarvan pendelbussen in vanaf halte Marconiplein, Alle informatie over de afsluiting is ook te vinden op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam.nl en in de nieuwe editie van de TramPluskrant die eind deze week huis-aan-huis in heel Schiedam zal worden verspreid. De RET informeert haar passagiers middels strooifolders. Wie nog vragen heeft kan contact opnemen met het gratis informatienummer van TramPlus 0800 555 54 44. foto: Douwe Folkerts Een voorbereidingsbesluit vervalt echter indien niet binnen één jaar na datum van het in werking treden van het besluit een ont- werp-bestemmingsplan ter inzage is gelegd. De gemeenteraad heeft daarom in de verga dering van 11 februari 2002 besloten opnieuw een voorbereidingsbesluit voor de locatie Bospad vast te stellen. Dit voorberei dingsbesluit treedt in werking met ingang van vrijdag 5 april 2002. Het voorbereidingsbesluit ligt vanaf 5 april 2002 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel. Belanghebben den kunnen gedurende zes weken een bezwaarschrift tegen het voorbereidingsbe sluit Bospad indienen. Onder belanghebben de wordt verstaan degene wiens belang rechtstreeks bij het voorbereidingsbesluit is betrokken. Zie hiervoor de publicatie m.b.t. "Voorbereidingsbesluit Bospad" verder op de pagina Gemeenteberichten. Controleer dus ruim van tevoren of uw pas poort of identiteitskaart nog geldig is. De gemeente helpt u hierbij door een brief te sturen naar iedereen van wie het reisdocu ment de komende maanden gaat verlopen. Als dat zo is, moet u tijdig een nieuw docu ment aanvragen. Tijdig, omdat een paspoort of identiteits kaart niet meer gemaakt wordt terwijl u wacht. Op 1 oktober 2001 zijn de nieuwe reisdocumenten ingevoerd. Daardoor is ook de procedure veranderd en duurt het aanvra gen van een reisdocument en het bijschrijven van kinderen een dag of vijf. Het werkt nu als volgt: u vraagt bij uw gemeente een nieuw paspoort of een Neder- Deze commissie houdt zich bezig met de volgende beleidsonderwer pen: milieu, ruimtelijke ordening, bouw- en woningtoezicht, beheer openbare ruimte, verkeer en vervoer en economische aangelegenhe den. Ook wordt in deze commissie aandacht besteed aan de volgende onderwerpen op het gebied van stadsvernieuwing en volkshuis vesting: renovatie en nieuwbouw woningen, architectuur en steden bouw, monumentenzorg, woonruimteverdeling en sociale verhuur ders. De commissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. H. C. Jansson, telefoon 2465434. Deze commissie houdt zich bezig met de volgende beleidsonderwer pen: sociale zaken, arbeidsmarktaangelegenheden, onderwijs, welzijn, jeugd- en jongerenbeleid, ouderenbeleid, maatschappelijk werk, volksgezondheid, sport en recreatie. De commissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in het Bedrijfsrestaurant van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. T.S. Halma, telefoon 2465260. Vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. tie. De commissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in het Bedrijfsrestaurant van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. J. Pegtel, telefoon 2465336. Deze commissie houdt zich bezig met de volgende beleidsonderwer- aen: algemene en bestuurlijke zaken, politie, brandweer, veiligheids beleid, Grotestedenbeleid, communicatie en externe betrekkingen, burgerparticipatie en interactieve beleidsvorming, cultuur, archief, stadspromotie en toerisme, regioaangelegenheden, straatnaamgeving en internationale betrekkingen. De commissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. J. Gordijn, telefoon 2465788. Deze projectcommissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. H.C. Jansson, telefoon 2465434. Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde verga derdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie Worden opgevraagd. Wilt u gebruik maken van het spreekrecht voor burgers over agendapunten, dan moet u dat vooraf melden bij de secretaris (bij voorkeur minimaal 24 uur tevoren) onder vermelding van het onderwerp waarover men het woord wenst te voeren (maximaal 5 minuten per spreker). Tijdens de rondvraag is er spreekrecht voor burgers over andere dan op de agenda opgenomen punten. Voor agenda's, verslagen en stukken van commissievergaderingen kunt u terecht bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Ook liggen daar de raadsstukken ter inzage. landse identiteitskaart aan. Daarvoor heeft de gemeente uw persoonsgegevens, uw pas foto en uw handtekening nodig. Deze gege vens worden elektronisch naar Enschedé/SDU iri Haarlem gestuurd. Daar wordt uw reisdocument gemaakt, opge stuurd naar uw gemeente, waar u het dan kunt afhalen. Door het gebruik van de nieuwste technie ken zijn de nieuwe reisdocumenten goed beveiligd en beter beschermd tegen fraude. Het bijschrijven van uw kind(eren) kan alleen in een paspoort. U gaat dan samen met uw kind naar de Stadswinkel, want in verband met het vaststellen van de identiteit moet uw kind bij de aanvraag aanwezig zijn. Door ruim vóór u op reis gaat de geldigheid van uw reisdocumenten te controleren en tijdig een nieuwe aan te vragen, kunnen we er met elkaar voor zorgen dat er geen files ontstaan bij gemeenten en Enschedé/SDU. De maanden mei tot en met juli zijn de drukste maanden. Gaat u na de grote zomerdrukte op vakantie dan kunt u beter wachten tot na deze perdi ode met het aanvragen van uw paspoort. Wilt u meer informatie kijk dan op www.paspoortinformatie.nl of informeer bij uw gemeente. U kunt ook de brochure Vakantie gepland? Regel nü uw reisdocu ment! Afhalen bij het postkantoor, biblio theek en gemeentehuis. De identiteitskaart is geldig in Andorra, België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittannië, Noord-Ierland, IJsland Italië, Liechtenstein, Luxemburg, Malta, Monaco, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, San Marino, Spanje, Turkije, Zweden en Zwitserland. Vermijd de vakantiedrukte op het gemeentehuis Houd rekening met een wachttijd tussen aanvragen en afhalen Informatie bij uw gemeente en op www.paspoortinformatie.nl Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvraag van 27-03-2002: sloopaanvragen/sloopmeldingen: 's-Gravelandseweg 258 A.C.S. B.V. Verleende beschikkingen bouwvergunningen/meldingen verleend 27-03-2002 Atalantahof 90 Da Costastraat 19 A/B De Vlinderhoven 25 Hargplein 74 Kerkweg 105 Smetanalaan 32 Stadhouderslaan 27 Stockholm 5 Tarweakker 6 Tarweakker 7 Tarweakker 9 Tarweakker 16 Westfrankelandsestraat 105 Westfrankelandsestraat 107 P.J. Klaassen G.J. Breeman H.R. Bosman Toorman Architecten A. Hoogendijk P.J.T. Dijkstra W.T. Salm Y. Dragstra Fam. Deiman J.M. Muntenaar E.E. Boon M. Roodenburg O.B. van der Poel J.M. Sluijters sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 27-03-2002 Delflandseweg 158 t/m 164 en Delflandseweg 350 t/m 356 Woonplus Schiedam verleend 28-03-2002 Warande 2A t/m D, Westerkade 8 en 10A Warande 4A en B Westerkade 4, 6, 8 en 10 A.J. Bijl-van Leeuwen M. Bijl M. Bijl asbesthoudende borstwerings panelen gedeeltelijk verwijde - le verdieping van de woning vergroten dakkapellen vergroten trespa van dakopbouwen door hardhouten schroten vervangen gevel wijzigen tijdelijke woonruimte plaatsen met een instandhoudingster mijn van 1 jaar tuinkas plaatsen dakkapel plaatsen berging tot slaapkamer verbou wen woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten dakkapellen vergroten dakkapellen vergroten asbesthoudende borstwe- ringspanalen verwijderen fabriekspand en woningen geheel slopen woningen geheel slopen fabriekspanden geheel slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk ver zoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 08-04-2002 Bospad Hagastraat 7 Schiedamseweg 233 Mieriksveld 28 Mieriksveld 29 Mgr. Nolenslaan 524 Polderweg 166 Umefors 16 Warmoezenierstraat 19 Woonplus Schiedam R. Sauer A.W. Snoeij M.B.W. van Herk E. van Walsum H.B.I. Postkantoren b.v. H. van Waalwijk Fam. Van Ham R. Westerveld appartementencomlex bouwen woning vergroten tochtportaal plaatsen woning vergroten woning vergroten Gevel verbouwen woning verbouwen pui wijzigen dakkapel plaatsen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag, dinsdagmiddag en donderdag bij het secretariaat, tel.: 2465487. De burgemeester van Schiedam maakt, overeenkomstig het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de gemeenteraad in haar vergadering d.d. 11 februari 2002 heeft besloten dat een herziening van een gedeelte van het bestemmingsplan "Woudhoek-Zuid" wordt voorbereid voor de locatie Bospad. De locatie bevindt zich aan het Bospad, ten noorden van het Bachplein. De locatie wordt begrensd door de trambaan in het zuiden en de waterpartij van de singel in het noorden. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van vrijdag 5 april 2002. Het voorbe reidingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van 5 april 2002 voor iedereen ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam. Met ingang van 5 april 2002 bestaat voor belanghebbenden gedurende 6 weken (tot en met 16 mei 2002) de mogelijkheid om een bezwaarschrift tegen het voorbereidingsbesluit in te dienen bij de gemeenteraad, t.a.v. het hoofd van de afdeling Bestuurs- en Managementonder steuning, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Alle gemeenten zijn in het kader van de Algemene bijstandswet (Abw), IOAW en IOAZ, verplicht zich aan te sluiten op het Inlichtenbureau (IB). Bij Sociale Zaken Schiedam gebeurt dit per 1 april 2002. Sociale Diensten/afdelingen Sociale Zaken laten de gegevens van bijstandsgerech tigden elke maand controleren door het Inlichtingenbureau. De controle gebeurt aan de hand van het Sofï-nummer. Gegevens van Sociale Zaken, het UWV (de bedrijfsverenigingen), de Informatiebeheergroep (studiefinanciering) en de belastingdienst worden met elkaar vergeleken. Komt een sofi-nummer voor in verschillende bestanden, dan kan er iets bijzonders aan de hand zijn. Iemand heeft bijvoorbeeld zijn inkomsten uit arbeid niet opgegeven of niet doorgegeven dat hij een HBO- of WO-opleiding volgt, of zijn rente of vermogen niet gemeld. Fraude wordt op deze manier snel ontdekt. Meer informatie over het Inlichtingenbureau is te krijgen bij Sociale Zaken, telefoon (010) 2465224 op werkdagen van 9.00 tot 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2