Nieuws van de Hargahoeve Extra voorstelling Minoes in Filmhuis Schiedam Opbrengst Runst(net)werk deels voor RoPaRun doelen SCHIEDAM Lekker Genieten! NMurth& Nerschoor Hoog Zomer Dagen Tramplus in Schiedam Voorzitter Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond: Sport langs de Waterweg Overval op kiosk Het Nieuwe Stadsblad istwIS (ffia'Qa u wigheid Het adres voor reparatie, onderhoud en APK van FIAT en ALFA ROMEO WOENSDAG 3 APRIL 2002 14 - 1440 INGEZONDEN BRIEF Stel je bent aan het behangen en vrienden die komen op bezoek en die trekken willekeurig een aantal nog natte banen van de muur. Stel je hebt je muur net gestukadoord en de buren komen langs en gaan er hun namen in graveren. Stel de auto is weer geheel, gewassen, ge stoft, en gepoetst, en de buurkin deren komen hem weer even haar vervuilen. Wat zou je reactie zijn In Schiedam wordt er volop ge werkt aan het Tramplus plan, hier voor wordt de tramrail op de Broervest verlegd naar het mid den van de Broersvest. De laatste twee weken is er hard gewerkt om de rail te leggen. Onderdeel van deze werkzaamheden is het vullen van de rail met cement. De gehele Broersvest is afgezet met rode lin ten maar het publiek heeft er ma ling aan. Het een plaatselijke sport geworden om na de noeste arbeid van de werklui je voetspo ren na te laten in het nog natte ce ment. Welk een respectloos ge baar, van de inspanningen die die dag zijn geleverd. Stel je bent aan het behangen en vrienden die ko men op bezoek en die trekken willekeurig een aantal nog natte banen van de muur. Stel je hebt je muur net gestukadoord en de bu ren komen langs en gaan er hun namen in graveren. Stel de auto is weer geheel, gewassen, gestoft, en gepoetst, en de buurkinderen ko men hem weer even haar vervui len. Wat zou je reactie zijn Bah Richard Veldhoven, Broersvest SCHIEDAM - Een gewapende man stapte vrijdagmiddag om even voor vijf uur een kiosk in het NS-station binnen en eiste geld. De overvaller haalde vanuit een opgevouwen krant een groot mes tevoorschijn en bedreigde daar mee twee medewerkers. De in dringer graaide geld uit de kassa lade. Met een paar honderd euro verliet hij de zaak en liep weg in de richting van de Johan de Witt- singel. KUNSTGEBITTEN (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Har gahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat de lapjeskat Rani en Dobermann Pincher Sandra. Rani en Sandra wachten in de dierenopvang op hun eigen of een nieuwe baas. De mede werkers van de Hargahoeve mel den: Opsporing verzocht Op 20 maart is op de Groeneweg een lapjespoes met veel wit aan getroffen die door medewerkers van de Dierenambulance naar het dierenasiel is gebracht. Ze werd in onderkoelde toestand aangetroffen en bleek ziek. Een kleine en jonge poes, maar wel volwassen. Aanvankelijk was de poes heel erg mager maar inmid dels is ze flink aangesterkt. Haar leeftijd wordt geschat op een jaar. De medewerkers van het asiel hebben haar Rani genoemd, maar zijn op zoek naar de eige naar van het dier die wellicht een andere naam aan de lapjespoes heeft toebedacht. Sandra zoekt baasje Het dierenasiel zoekt liefhebbers voor een zwartbruine Dober mann Pincher, een vrouwtjes hond met de naam Sandra. Ze is gesteriliseerd en is een jaar oud. Het asiel is op zoek naar mensen die heel veel tijd hebben en aan het dier veel aandacht kunnen schenken. Het dier kan niet tegen alleen zijn en houdt niet van klei ne kinderen. Maar verder is het P V. C een hele lieve en enthousiaste hond. Sandra moet wel opgevoed worden. Dierentehuis Hargahoeve is ge opend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis geo pend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2, 3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. RIJNMOND - Wanneer er zich in de regio calamiteiten voordoen, moeten de inwo ners bij voorkeur thuis schuilen en naar Radio Rijnmond luisteren. Op grote schaal evacueren bij een grote calamiteit is vaak risicovoller, omdat er dan grote verkeersproblemen ontstaan. Alleen het acute gebied moet ontruimd worden. Deze mening werd vorige week in De Nieuwe Schans in Rozenburg geventi leerd door voorzitter J.D. Berg- huijs van de regionale Hulpver leningsdienst Rotterdam-Rijn mond en commandant van Brandweer Rotterdam, tijdens de bijeenkomst van de Klankbord groep Rozenburg. Onvoorziene incidenten In zijn inleiding over 'Samen veilig werken en wonen' spitste Berghuijs zich toe op de mobili teit in en de bereikbaarheid van grote delen van het Rijnmondge bied tijdens onvoorziene inci denten. Hij stond onder meer stil bij de gevolgen van de serieuze bom melding op 27 september vorig jaar toen in het Rijnmondgebied verschillende tunnels werden af gesloten en het incident van 6 maart met een brandend schip in dok in Vlaardingen waardoor de Beneluxtunnel werd afgesloten. Volgens Berghuijs zijn risico's te beheersen door middel van ruim telijke ordening en preventie. 'Maar incidenten zullen altijd blijven bestaan,' zo deelde hij op 25 maart mee. Berghuijs merkte naar aanlei ding van de rampen in Volendam en Enschede op dat een slecht vergunningenbeleid en een slechte handhaving achteraf niet te corrigeren zijn. Hij pleitte voor een integrale benadering. Multidisciplinaire aanpak 'Geen enkele dienst kan het bij een calamiteit alleen doen. Een multidisciplinaire aanpak is een must,' aldus Berghuijs, die naar voren bracht dat met name zelf redzaamheid heel belangrijk is. 'De brandweer kan in tunnels na melijk nauwelijks effectief op treden,' zo betoogde hij. Bij het bouwen van nieuwe tun nels kan beter een brede tunnel buis geboord worden waarin dan later een scheidingswand wordt aangebracht dan twee smallere buizen. Om de zestig meter moe ten er vluchtdeuren aangebracht worden, zodat de zelfredzaam heid verhoogd wordt. Inventarisaties Berghuijs gaf ook aan dat men sen bij een incident in een tunnel altijd willen doorgaan in de ge kozen rijrichting terwijl ze in veel gevallen beter terug kunnen gaan. 'Er moet een goede voor lichting komen over het gebruik van tunnels,' aldus de voorzitter, die tevens wees op het belang van een effectieve ventilatiestu- ring. Er worden door de Brandweer Rotterdam en de RHHR thans al lerlei inventarisaties gemaakt. Alle risico's van de gemeenten in de regio worden in kaart ge bracht en kunnen digitaal zicht baar worden gemaakt. Tevens is er een regionale handhavings- strategie brandveiligheid opge steld. Terreur 'We zijn ook bezig met een ram penplan voor het hele Rotter- dam-Rijnmondgebied in het ka der van terreur,' onthulde Berg huijs die stelde dat elke brand zich nog altijd met een kopje wa ter laat blussen als men maar op tijd is. Hij gaf in De Nieuwe Schans ook uitleg over de Gecoördineer de Regionale Incidenten Proce dure (GRIP). Tevens stond hij stil bij het grote gevaar van een 'mobiliteitsinfarct' in deze regio. Tengevolge van de brand op de 'Friesland' in Vlaardingen op 6 maart en de daarop volgende af sluiting van de Beneluxtunnel stagneerde het verkeer in de wij de regio urenlang. Volgens Berghuijs hebben veel mensen ook niet altijd evenveel begrip voor noodmaatregelen die dan getroffen moeten worden. Bij een calamiteit moeten de hulpverleningsdiensten wel toe gang hebben. Zo moet soms een andere tunnelbuis afgesloten worden om die toegang te waar borgen. SCHIEDAM - Ondanks de tegenvallende resultaten trekken Schiedamse Boys en trainer Hans Hoogen doorn ook volgend seizoen samen op. De vijfdeklasser speelde tot dusverre twee maal gelijk en wist zowaar vorige week de eerste wed strijd te winnen. Het neemt niet weg, dat zowel het be stuur als de spelersgroep het volste vertrouwen in hun trainer hebben uitge sproken. Volgens voorzitter/secretaris Van Heusden waren er in de aanloop naar de huidige competitie vol doende aanknopingspunten om een beter verloop van het seizoen te verwachten. 'De selectie telde 21 man en bezorgde Hoogen doorn bij het kiezen van zijn ba sis-elf een luxe probleem. Ook werd in de voorbereiding met succes geoefend tegen gerenom meerde ploegen.' Met het vertrek van talloze spelers, die zomaar wegbleven of kozen voor een la ger elftal, dunde de selectie zo- IÉ, Bij restaurant Gauwigheid Ifciïf^JÉPlPBiK 's 'iet weer genieten! Want vana*v<indaag serveren I wij, naast onze uitgebreide kaart, diverse heerlijke P aspergespecialiteiten. En voorde echte liefhebber, aspergemenu 28,00 «rvera, wij een exclusief 4 gangen aspergemenu. di. t/m vr. lunch diner, za. t/m zo. diner s Gravelandsewcg 622* Schiedam Tel. (010) 273 22 00 danig uit, dat de Boys geen vuist meer konden maken en wedstrijd na wedstrijd verloren. Van Heusden zegt niet te begrij pen waarom er zoveel spelers af haakten. 'Een trainingsavond van Hans Hoogendoorn is niet verve lend: er is veel variatie en veel spel met de bal. Het bestuur en de spelersgroep staan dan ook voor 300% achter hem. Naast trainer is bovendien een persoon, die in dienst van de club veel in de marge doet. Hij brengt gezel ligheid en is niet te beroerd om ook taken, die eigenlijk door de steeds schaarser wordende groep vrijwilligers gedaan moeten worden voor zijn rekening te ne men.' Snelste in Brabant Suzanne Steens heeft zaterdag op de boulevard van Bergen op Zoom een run(5 km)-bike(24 km)-run(2,5 km)race gewonnen. In de categorie dames junioren ging de Schiedamnse als eerste over de meer. Op tweede paas dag werd ze tweede in een 5km- loop in Pijnacker. Lisette Steens won in Bergen op Zoom bij de jeugd. Rolstoelbasketball in Margriethal in de Margriethal wordt op zater dag 6 april ronde 7 van de Sti muleringsdivisie rolstoelbasket- ba IcomnpfTfJ» <Tff"eeld. Tussen 11 en 17 uur worden twaalf wed strijden gespeeld. De deelne mende teams zijn Arrows'81 3 (Rotterdam), De Steenen Dijck (Maassluis), ISR 2 (Ridderkerk), JBC 3 (Den Helder), Kameleon 2(Den Haag), RBV Waterland (Purmerend), Red Giants 2 (Meppel), Spingers (Gouda) en Vios'82 1 en 2 (Alkmaar). Monsterzege Brandersstad-dames Het vrouwenteam van de tafel tennisvereniging Brandersstad heeft het 'altijd lastige' Maasbree met een 9-1 nederlaag naar Lim burg teruggestuurd. De tegen stander was zonder zijn nummer een Wendy Snijders naar Schie dam afgereisd en zal ongetwij feld mede debet zijn geweest aan de fikse nederlaag. Maasbree zette naast Carlien en Imke Mar tens tweede teamspeelster Liset Martens in. De drie zusjes ble ken niet in staat het Schiedamse geweld te stoppen. Pas in de laat ste wedstrijd wist de invalster de eer te redden. Kim van der Poort en Jolanda Waterreus wonnen driemaal, Danielle Maas twee maal. De overige uitslagen: Brandersstad 2-Ilac(he) 2-8, Brandersstad 2-PJS(da) 7-3. Ventura en DWS degraderen Zowel bij Ventura als DWS heerst er treurnis over het ver dwijnen van een team uit de eer ste divisie. Opmerkelijk is, dat het niet de zeventallen zijn, die vorig jaar naar de op een na hoogste klasse van het handbal promoveerden. De door Rob Mooij geleide mannen van Ven tura handhaafden zich ruim. Het is slechter gesteld met DWS, dat slechts zes punten wist te verza melen en als voorlaatste de gang naar de tweede divisie moet ma ken. De eindstand in de eerste di visie B: Animo 22-37, Hellas 22- 35, Kempen/BDC 22-33, EMM 22-30, White Demons 22-25, HEC 22-24, Gemini 22-23, Groene Ster en Ventura 22-17, Sittardia 2 22-14, DWS 22-6, Sa- turnus 22-3. Bij de vrouwen handhaaft DWS zich in de ie di visie en moet Ventura haar posi tie prijsgeven. De eindstand: Groene Ster 22-40, DES'72 21- 34, PSV 22-33, Tachos 22-30, DWS 22-24, Cuypers/BFC en UDSV 22-23, Swift A 22-20, AAC 1899 2 22-12, Volewijckers 2 22-10, Ventura 22-9, Leudal 22-2. Sportagenda van donderdag 4 t/m woensdag 10 april Schiedam VOETBAL - zaterdag: Sport- lust'46-VVK( 14.30 uur), Be Fair-HBSS( 15.00 uur), PPSC- PKC'85(14.30 uur), SNS- GTB( 14.30 uur). SCHIEDAM - De 3 voorstellingen van Minoes in Filmhuis Schiedam zijn nu reeds bijna allemaal uitverkocht. Er is daarom een extra voor stelling ingepland op woensdagavond 17 april, aanvang 20.00 uur. Ook voor deze voorstelling kan gereserveerd worden bij de Stadsge hoorzaal via tel. 4340500 (dinsdag t/m zaterdag van 13.00 tot 17.00). Filmhuis Schiedam is te vinden op Nieuwstraat 12 in Schiedam. De kassa is open vanaf 19.30. Vincent Bals film ademt de gezellige kneuterigheid van Annie M.G. Schmidt, zonder ook maar een moment ouderwets of achterhaald te zijn. In Minoes verandert een poes van het ene op het andere moment in een mens. In het boek is niet precies duidelijk waardoor, in het knappe scenario van Tamara Bos wordt kat Minoes van de Emmalaan een juffrouw doordat ze likt aan een vat chemisch afval, afkomstig van de plaatselijke deodorantfabriek. Uiterlijk is Minoes helemaal mens, van binnen heeft ze nog bijna alle katse eigenschappen. Minoes spint zachtjes als ze een visje eet, blaast naar honden, doet neusie- neusie met haar oude kattenvrienden en geeft kopjes. Alleen wassen doet ze met een washandje. 'Ik ben een kat in een verkeerd lichaam', jammert ze. Minoes vindt onderdak bij meneer Tibbe, journalist bij de Killen- doornse Courant, waar hij hevig onder vuur ligt omdat er nooit nieuws in zijn tukjes staat. Tibbe is namelijk te verlegen om naar ie dereen toe te durven stappen. In ruil voor kost en inwoning levert Minoes Tibbe scoops, met dank aan het roddelcircuit van de kattenpersdienst. Tibbe maakt razendsnel carrière en krijgt zelfs een auto van de zaak, totdat hij de handel en wandel van meneer Ellemeet aan de kaak stelt, de eigenaar van de deodorantfabriek, weldoener van de stad en de nieuwe voorzitter van de vereniging van dierenvrienden. Het knappe van Vincent Bals film is dat werkelijk alle veranderingen ten opzichte van het bekroonde kinderboek uit 1970 verbeteringen zijn en tegelijkertijd niets van de charme van Annie M.G. Schmidt verloren is gegaan. En de lichtvoetige Carice van Houten in de hoof drol maakt Minoes tot fantastisch familie-amusement. SCHIEDAM - Directeur Van Caldenborgh van Caldic Chemie en groot kunstliefhebber opent vrijdag 5 april de kunstexpositie Kunst(net)werk bij de DCMR Milieudienst Rijnmond in Schie dam. Een kwart van de op brengst van deze expositie gaat naar de goede doelen van de Ro PaRun. Van vrijdag 5 tot en met zondag 7 april exposeren zestien geren ommeerde kunstenaars betaalba re kunst in de vorm van schilde rijen, foto's, keramiek en brons- werk. De expositie is op vrijdag tot 20.00 uur geopend en in het weekend van 10.00 tot 17.00 uur. Kunst(net)werk vindt plaats in de centrale hal van het kantoor gebouw van de DCMR Milieu dienst Rijnmond aan de 's-Gra- venlandseweg. Succes Mede vanwege het succes vorig jaar organiseert het DCMR Ro- PaRun-team de expositie voor de tweede maal. De RoPaRun is met ruim vijfhonderd kilometer de langste nonstop estafette ter wereld. Het evenement start dit jaar op woensdag 8 mei op het sport complex Ahoy en eindigt op za terdag 11 mei in Parijs. Aan de estafetteloop doen 185 teams mee die naast het leveren van de sportieve prestatie ook zoveel mogelijk geld inzamelen vooi kinderen met kanker. Het team van de milieudienst doet dit jaar voor de negende keer mee en hoopt via deze actie extra geld in te zamelen voor de zorg van jonge kankerpatiënten in de Nederlandse en Franse zie kenhuizen. SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, tel.: 010-4622912 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huts-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Lapjespoes Rani. O" -V VS. •v &mËÉBÉI I Dobermann Pincher Sandra. 'Bij calamiteiten op grote schaal is evacueren vaak risicovoller' Door de brand op de vissertrawler in Vlaardingen en de daarop volgende afsluiting van de Beneluxtunnel stagneerde het ver keer in de wijde omgeving. Foto ED DEWAERHEIJT Hoogendoorn blijft Boys trouw T>ij y\ljn Jvxocie is dea sfeer van da lente eH| de naderende zomem duit lelijk t e proeven. Wij not li pen n elan ook uit een kijkje te -1 nemen tijdens onze I ""Hoop Zomei' Dapenij Tijdens deze dapen J ontvangt u 10% kout! inp op alle pantalons van het meuk Sound y\)umbep i| Donderdag 11 Vrijdag 12 Zaterdag 13 April Modeshow Donderdag van 10.00 tot 16.30 uur Broersvest 111 Schiedam Tel. (010) 426 03 99

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3