1 GEMEENTE SCHIEDAM Dienst Sport en Recreatie Woonselectie Rijnmond weer gratis Actie 'Een knuffel voor een Afghaan' Tweede Schiedamsche klootschietwedstij den Aquarius organiseert verkooptentoonstelling i|sse land i!ï Gemeente Schiedamn Na experiment met betaalde uitgave Hoogheemraadschap van Delfland Parttime medewerker (m/v) Beroofd van mobieltje Joyrider (14) aangehouden Inbraak Autokraak UITZENDBUREAU OPLEIDING TOT VERPLEEGKUNDIGE IN DE COMBINATIE LEREN WERKEN ziekenhuis DONDERDAG 4 APRIL 2002 NS2-11 www.hh delfl and.nl Aankondiging bijeenkomst Verenigde Vergadering van Delfland Dinsdag 9 april 2002: de openbare bijeenkomsten van de commissies van Delfland 09.00 uut commissie Waterbeheer 14.00 uut commissie Bestuur en Organisatie 19.30 uur commissie Financiën Donderdag 25 april 2002 om 09.30 uur is eT een openbare bijeenkomst van de Verenigde Vergadering. 1? medewerker Beheer Sporthallen (M/V) Beperkt 'Woonkrant' IS PER DIRECT OP ZOEK NAAR: Fotohome - 1 uur service is gespecialiseerd in het ontwikkelen en afdrukken van foto's in één uur. Voor onze vestiging in Vlaardingen in het winkelcentrum "de Loper" zoeken wij een Crate delen van ons land liggen onder de zeespiegel. Delfland zorgt al meeT dan 700 jaar voot de veiligheid in het gebied tussen Den Haag, Hoek van Holland en Rotterdam. Dagelijks zijn zo'n 370 medewerkers in de weeT om mensen, huizen en bedrijven te beschermen tegen het water van de zee en de grote rivieren. Als waterschap is Delfland bovendien verantwoorde lijk voot het zuiveren van afvalwater van woningen en bedrijven. Met een gebied van 41.000 hectare, ruim 1,3 miljoen inwoners en ciraa 40.000 bedrijven behoort Delfland tot de dichtstbevolkte en meest geïndustrialiseerde gebieden van Nederland. De agrarische sectoT speelt hierbij een ral van interna tionale betekenis. 2002/03777 De commissies bereiden de besluitvorming van Delflands algemeen bestuur, de Verenigde Vergadering, voor. U bent van harte welkom de bijeenkomsten bij te wonen. De mogelijkheid bestaat om bij de vergaderingen in te spreken. U kunt zich hiervoor tot en met maandag 8 april 2002,12.00 uur aanmelden bij het secretariaat van de VV: telefoonnummer 015 260 8325. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Terugblik wateroverlast 19-21 september 2001; Doelen en uitgangspunten ABC-Polders en maatregelen pilot- studies; Ontwerppeilbesluiten voor Schipluiden en Pijnacker-Zuid. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Verordening behandeling verzoeken nadeelcompensatie; Beleidsregel nadeelcompensatie schade door selectieve maalstop; Samenwerking op laboratoriumgebied Delfland - Zuid Hollandse Eilanden en Waarden. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Jaarrekening 2001; Voorjaarsnota 2002; Kredietaanvraag 2002 en begroting totale project Afvalwater zuivering Haagse Regio; De Verenigde Vergadering is het algemeen bestuur van het Hoogheemraadschap van Delfland. U bent van harte welkom de bijeenkomst bij te wonen. U kunt inspreken over de onderwerpen die op de agenda staan. U kunt zich hiervoor tot en met woensdag 24 april 2002,12.00 uur aan melden bij de secretaris van de W: telefoonnummer 015 260 8201. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Jaarrekening 2001; Voorjaarsnota 2002; Verordening behandeling verzoeken nadeelcompensatie; Beleidsregel nadeelcompensatie schade door selectieve maalstop; Terugblik wateroverlast 19-21 september 2001; Doelen en uitgangspunten ABC-Polders en maatregelen pilot- studies; Kredietaanvraag 2002 en begroting totale project Afvalwater zuivering Haagse Regio Delft, 3 april 2002 De Dienst Sport en Recreatie houdt zich bezig met de voorbereiding en uitvoering van het sport- en recreatiebeleid, de planning en realisering van sportvoorzieningen, het beheer en de exploitatie van de gemeentelijke sportaccommodaties alsmede de uitvoering van sportstimuleringsactiviteiten en sporteve nementen. Voor de Sport- en Evenementenhal Margriet en Sporthal Groenoord zijn wij op zoek naar een voor 20 uur per week voor een periode van maximaal 3 jaar wegens vervanging gedetacheerde medewerker Werkzaam heden - het houden van toezicht; - het plegen van technisch onderhoud; - het ombouwen van de hal voor diverse doeleinden; - het verrichten van schoonmaakwerkzaamheden - overige werkzaamheden. Profiel: - je hebt een opleiding op minimaal LBO-niveau; - je bezit bij voorkeur een geldig EHBO-diploma; - je bent flexibel inzetbaar. Ons aanbod: Het salaris bedraagt maximaal 1.930.- bruto per maand bij een 36-urige werkweek en de overige arbeidsvoorwaarden zij conform de gemeentelijke regeling. Er wordt gewerkt met een wisselrooster. Overige De Dienst Sport en Recreatie is bezig met een onderzoek naar een verzelfstandigingstraject. Vooralsnog wordt er vanuit gegaan dat de rechtspositie in dat geval nagenoeg hetzelfde zal blijven. Informatie/sollicitatie Op termijn kan een regulier dienstverband voor onbepaalde tijd en een volledige betrekking tot de moge lijkheden behoren. Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met de heer J. M. van Vugt, directeur Dienst Sport en Recreatie, telefoonnummer (010) 246 55 10 of de heer R. B. van Leeuwen, coördinator Beheer Zaalsportaccommodaties, telefoonnummer (010) 246 55 09. Je schriftelijke sollicitatie kun je voor 15 april a.s. richten aan de Gemeente Schiedam, ter attentie van de heer A. van den Berg, adviseur Personeel Organisatie, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam (of via e-mail berga@ces.schiedam.nl), o.v.v. vacaturenr. DSR0201. SCHIEDAM - Het wekelijks verschij nende magazine Woonselectie Rijnmond, waarin achttien regionale woningcorporaties hun wekelijkse woningaanbod pre senteren aan woning zoekenden in de regio Rotterdam, is vanaf I begin april weer over al gratis verkrijgbaar. De Stichting Woonselect heeft vastgesteld dat bij de zogeheten 'commerciële uitgiftepunten' - plaatsen waar het magazine sinds 1 juli vorig jaar alleen nog I tegen betaling verkrijg baar was - onvoldoende exemplaren werden ver kocht om een commercië le uitgave te rechtvaardi gen. Begin 2001 besloot de Stichting Woonselect in overleg met de aangeslo ten corporaties het maga zine nog slechts op een beperkt aantal verspreid punten gratis aan te bie den. Daarnaast werd het magazine vanaf 1 juli 2001 op een aantal com merciële uitgiftepunten verkocht voor de prijs van 2,95 gulden (later 1,34 euro). Direct na de introductie van de plannen voor de commerciële uitgave bleek, dat verschillende partijen er bezwaren tegen hadden. Niet alleen ver schillende groepen woon consumenten - waaronder ouderen maar ook vele gemeenten waren er niet gelukkig mee. De argumenten van deze partijen leidden ertoe dat de aangesloten woning corporaties in overleg met de Stichting Woonselect het voorgenomen aantal gratis verspreidpunten hebben uitgebreid, terwijl meer ouderen recht kre gen op een gratis abonne ment op het magazine. Woonselectie Rijnmond - in de volksmond nog vaak 'de woonkrant' genoemd - verschijnt sinds 1 januari 2000 wekelijks zowel in Rotterdam als in de regio in de huidige vorm. Het is een aantrekkelijk magazine waarin naast informatie over de vrijge komen huurwoningen en de toewijzingen van inmiddels verhuurde woningen ook informatie is opgenomen over het aanbodmodel en de manier waarop woning zoekenden aan een corpo ratiewoning kunnen komen. Het magazine brengt daarnaast artikelen over plannen en activitei ten van de deelnemende corporaties en over diver se aan wonen gerelateerde onderwerpen. In 2001 kwam ruim veer tig procent van de reacties op het woningaanbod binnen via de woonbon- nen uit het magazine. Daarmee voorziet het magazine - slechts één van de media waarmee Woonselect het woning aanbod presenteert - dui delijk in een behoefte. SCHIEDAM - Op paasochtend is in de Magnalia Deikerk aan de Albardastraat de actie 'een knuffel voor een Afghaan' van start gegaan. Met name de kinderen hebben het in een land dat jaren door oorlog - gevolg van de Russische bezetting - en een fundamentalistisch bestuur uiteen werd gereten, moeilijk. Ze zijn opge groeid in een land waar geweld aan de orde van de dag was en waar het regime spelletjes, speelgoed en knuf fels verbood. Onder andere Nederlandse militairen zijn nu druk doende met het bouwen van scholen en speel tuinen voor de Afghaanse jeugd. De Stichting Gereformeerde Jeugdraad Schiedam (SGJS) zamelt, om de kinderen een hart onder de riem te steken, knuf feldieren in. Deze zullen in Afghanistan worden uitge deeld. De SGJS is een jongerenorganisatie die de kerk als bin dende achtergrond heeft. Martijn Vroom, voorzitter van SGJS: 'We organiseren van alles. Soms is het nutteloos; soms heel nuttig - zoals in dit geval. Maar leuk is het altijd'. In het Paxhuis worden regelmatig 'soepgroe- pen' gehouden, waar jongeren bij elkaar komen om van alles en nog wat te doen. Vroom: 'Dat kan samen eten zijn, maar ook nadenken over allerlei dingen. Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand is er een soos vanaf een uur of tien. Momenteel zijn we nog bezig met de voorbereidingen voor een weekendje weg.' En met de knuffelactie natuurlijk. Vroom: 'We zijn van plan de minister van defensie te vragen ze te laten bezorgen in Kabul, de hoofdstad van Afghanistan, zodat Nederlandse militairen ze daar kun nen uitdelen.' Behalve om knuffeldieren zit de SGJS ook altijd te wachten op nieuwe enthousiaste jongeren. 'Want er is altijd een hoop te doen', aldus Vroom. Zo moeten binnenkort, is zijn verwachting, talloze knuffels in ontvangst genomen worden. De actie loopt tot en met 5 mei. N. HELBERS PLANNING - Monteur i.b.v. MTS-diploma werktuigbouwkunde - Boekhoudkundig medewerkers i.b.v. MBA - Medewerker Sales Quotations op HBO-niveau met cijfermatig inzicht, goede kennis van de Engelse taal en commerciële inslag - Medewerker Verkoop Binnendienst met goede kennis van de Engelse, Duitse en/of Franse taal - Secretaresse met goede talenkennis ALS JIJ OP ZOEK BENT NAAR EEN LEUKE BAAN, KOM JE DAN NU INSCHRIJVEN BIJ: N.H.P. Uitzendbureau Hof van Spaland 52 Schiedam 010-2472200 N.H.P. Uitzendbureau 't Plateau 21 Spijkenissè 0181-600700 N.H.P. Uitzendbureau Röntgenstraat 2 Oud-Beijerland 0186-617785 KLEUREN FOTO'S voor de zatenlug Ben je representatief en servicegericht dan kan je aan de slag. Heb je ervaring of sterke interesse in het ontwikkelen en afdrukken van foto's dan nodigen wij je uil te solliciteren. Stuur je schriftelijke reactie met pasfoto en C. V. naar Fotohome Kleurenfoto's. Korhoenlaan 3, 3136 ST Vlaardingen Tel (OIO) 2492492 SCHIEDAM - Na het overweldigende succes van vorig jaar organiseert de Lions Club Schiedam op zaterdag 6 april de tweede editie van het Schiedamsche Klootschiet- kampioenschap. Een groot aantal teams zal de strijd aanbinden en ook een collegeteam zal de kloot fiks laten rollen. Met de opbrengst van dit bijna Olympische evene ment zal dit jaar en bijdra ge worden geleverd aan de activiteiten van de Stichting Kinder Oncologische Vakantie kampen. Deze stichting stelt ieder jaar een aantal jeugdige kankerpatiënten in staat een onvergetelijke vakantie mee te maken. De strijd zal worden gele verd in de prachtige en rustieke omgeving van het fraaie Julianapark. In die omgeving zal men fami lie-, vrienden- en of bedrijfsteams al kloot- schietend of kloothanne- send het parcours zien bewandelen. En onder het motto de kloot moet rol len zullen zij hun uiterste best doen om klootschiet- kampioen van Schiedam te worden. Evenals vorig jaar zal dit kampioenschap technisch worden begeleid door leden van klootschietver- eniging 'de Toekomst' uit Oldenzaal. De wedstrij den beginnen om 10.30 uur. Het geheel zal worden opgeluisterd door de vro lijke klanken van 'de Valse Noot' uit Dordrecht. Het bestuur van het Jacobs Gasthuis heeft spontaan de 'Tuinzaal' als ontvangstruimte beschik baar gesteld. Vandaar uit zullen de teams vertrek ken en ook belangstellen den en andere klootschiet- bewonderaars zijn daar welkom om onder het genot van een betaald drankje en hapje na te praten of anderszins te filosoferen over de gele verde prestaties. SCHIEDAM - In wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein organi seert kunstgalerie Aquarius uit Nieuw Vennep voor de eerste keer een verkooptentoon stelling van ruim vijfhon derd schilderijen. Op zaterdag 6 april zijn tus sen twaalf en vijf uur de werken van verschillende Nederlandse en buiten landse kunstenaars te bewonderen. Van land schapsschilderijen tot stil levens, van impressio nistische werken tot hedendaags modern, alles is ruim vertegenwoor digd. Men kan zowel zeer gedetailleerde klassieken als krachtige, kleurrijke abstracten aanschouwen. Naast de algemene onder werpen zijn er ook veel bijzondere thema's, zoals Parijs, paarden, ballet en astrologie. Aquarius ver werft wereldwijd werk van gevestigde en aanko mende kunstenaars. De schilderijen zijn er in allerlei formaten, ook zeer grote doeken. Deze keer zijn er veelexclusie- ve schilderijen. Bovendien mogen belang stellende kunstliefhebbers geheel vrijblijvend het uitgezochte doek mee naar huis nemen om te kijken of het bij het inte rieur past. Deze galerie exposeert al jarenlang overal in het land. De ten toonstellingen worden bezocht door jong en oud. De toegang tot deze beurs is gratis. SCHIEDAM - Een 56- jarige Schiedammer is maandagmiddag rond twee uur op het Broersvest beroofd van zijn handtelefoon. De man was al wandelend aan het bellen toen hij van achte ren benaderd werd door een onbekende man die hem tijdens het voorbij lopen de telefoon uit zijn hand rukte en er rennend mee vandoor ging. SCHIEDAM - Op het Fabriplein werd maandag middag kort na twee uur een veertien jarige knaap rijdend in een auto door surveillerende politiemen sen van het district Schiedam aan de kant gezet. De jongen bleek de autosleutels van zijn broer te hebben weggenomen en maakte een ritje. De knaap kreeg een proces verbaal wegens het rijden zonder rijbewijs. De afge nomen autosleutel werd aan zijn broer teruggege ven. SCHIEDAM - In een woning aan de Fultonstraat is zaterdag avond ingebroken. Toen de 18-jarige bewoonster thuiskwam, zag zij dat de voordeur openstond en dat het slot was gefor ceerd. Het is nog niet bekend of er iets uit de woning is weggenomen. SCHIEDAM - In de nacht van maandag op dinsdag is na het forceren van het linker voorportierslot ingebroken in een in de Morsestraat geparkeerd staande auto van een 42- jarige Schiedammer. Uit de auto verdwenen de radio/cd-speler en een twintigtal cd's. Het IJsselland Ziekenhuis in Capelle a/d IJssel is een modern algemeen JM ziekenhuis met 380 bedden. Onze 1300 medewerkers en ruim 75 specialisten zetten zich dagelijks in voor optimale zorg voor de patiënten. Het IJsselland hecht grote waarde aan innovatie en nieuwe ontwikkelingen in de gezond heidszorg. Wij bieden ondernemen de mensen een prettige werk sfeer met openheid, respect voor elkaar en goede ontplooiingsmogelijk heden. (start september 2002) Wij bieden een opleiding aan tot verpleegkundige via de beroepsbegeleidende leerweg. Na een theoretisch voorbereidende periode, van negen maanden ga je, onder leiding van een werkbegeleider, werken op verschillende afdelingen. De praktijk wordt een paar keer per jaar afge wisseld met een lesblok op school. De totale opleiding duurt vier jaar. OPLEIDINGSEISEN. Je bent een enthousiaste collega met een diploma op mavo-d niveau, een overgangsbewijs van havo 4 naar havo 5. Verder heb je een vmbo diploma theoretische leerweg of een diploma van gelijkwaardig niveau. Je bent minimaal 17 jaar bij het begin van je opleiding. Voor de opleiding is de basiseis dat je goed kunt omgaan met mensen. Verder verwachten we dat je in een stevig tempo werkt. Leren werken is voor jou de ideale combinatie. WAT BIEDEN WIJ? Als leerling-verpleegkundige in het Usselland Ziekenhuis heb je een uitdagende baan in een eigentijds ziekenhuis met uitstekende patiëntenzorg. Je mag tijdens je opleiding en daarna rekenen op een goede begeleiding. Een prettige werksfeer, openheid en wederzijds respect zijn kenmerkend voor de manier waarop collega's hier met elkaar omgaan. Tijdens de voorbereidende periode en de praktijk leerjaren ontvang je respectievelijk zakgeld en een leerling salaris. SOLLICITATIE. Je schriftelijke reactie kun je richten aan het Usselland Ziekenhuis, afdeling Personeel en Organisatie, t.a.v. mevrouw P.C. Muret, postbus 690, 2900 AR Capelle aan den Ussel. Of kijk op www.ysl.nl Externe acquisitie n.a.v. deze advertentie is niet gewenst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 11