Nederlandse schrijvers vragen aandacht voor Srebrenica-rapport De Schuurkerk is er ook voor kinderen Café Chantant met Loes Luca J mijven siapen Kan ecni Zuidelijke keukens op Zuid Vrijdag 5 april Theater 19.30 Het Toneelschap B D, 'Duikboot'. Familievoorstel ling vanaf 8 jaar. 'de Stoep', Spijkenisse. 20.00 Jetty Mathurin, 'Opvlie gers'. 't Theater van Vlaardin- gen, Vlaardingen. 20.15 Het Toneel Speelt, 'de Dans van de Reiger' van Hugo Claus. Regie: Victor Löw. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. ZO. 15 Toneelgroep Comedia, 'Ir ma la Douce'. Musical. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. Foto 20.30 De Vagina Monologen, Oude Luxor, Rotterdam Muziek 20.15 Muziek uit Turkije en In dia, de Doelen Jurriaanse zaal, Rotterdam 20.00 Titanic, Nieuwe Luxor Theater Rotterdam 2100 Siackstone The ape- men, Waterfront Rotterdam 20.30 Assif Tsahar, Calypso Rotterdam Zaterdag 6 april Theater 20.00 Jan Vayne Adriaan Stoet. Vleugel en viool in ro mantische sfeer, 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 'Potasch en Perlemoer op vakantie', met o.a. Hans Bos kamp en Michiel Kerbosch. For tis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.15 Cran, 'Music from the edge of the world'. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. 20.15 Rob Urgert, SCC De Goote, Brielle 20.15 Reinder van der Naait, Theater Twee Hondjes Helle- voetsluis 20.30 Richard Groenendijk, 'Nep'. IsalaTheater, Capelle a/d IJssel. Muziek 20,15 Fra Fra Big Band, Zuid- Afrikaanse meesters, de Doelen, Willem Burgerzaal Rotterdam Zondag 7 april Muziek 14.00 Finale Vlaardings Song festival. 't Theater van Vlaardin gen, Vlaardingen. Dinsdag 9 april Theater 20.15 Bert Klunder, 'De Aan klager'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.15 Linda van Dyck, Ingeborg Elzevier en Nelly Frijda in 'Vrouwen van eer'. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. Woensdag 10 april Muziek 12.45 Lunchconcert, Strijk kwartet Animus, 'de Stoep', Spijkenisse. Theater. 14.00 Peter Zegveld, 'De Ver wende God'. Jeugdvoorstelling vanaf 4 jaar. Theater Het Kruis punt, Barendrecht. 20.00 Laura Fygi, 'In Concert', 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 Bram Vermeulen, 'De Ver zameling'. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam Donderdag 11 april Theater. 20.00 De Kern, 'Willem I - of het verlies van België'. Nieuw historisch drama, 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 'Schlemiel', met o.a. Ta- mar van den Dop en Gustav Bor- reman. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. 20.15 Kommil Foo, 'Lof der Waanzin'. Fortis Theater a/d SJchie, Schiedam. 20.15 Cran, 'Music from the ed ge of the world', 'de Stoep', Spijkenisse. Na overal op de aardkloot de door hen ontwikkelde turbo-power- surf-sound gebracht te hebben, en afzonderlijk na een mislukte carrière als huisvader, een langdurig verblijf in Hotel Noordsin gel, een uit de hand gelopen flirt met zwarte magie, en onnavolg baar solo-succes bij onze Oosterburen, zijn The Apemen terug in Rotterdam. Supersexier dan ooit schijnen er door The Apemen nu dan toch aan stalten gemaakt te worden om hun nu al legendaaaaaarische derde langspeler op te gaan nerven. The Apemen, door hun volksstammen fans geliefkoosd met de naam De Allerbeste Band Ter Wereld Aller Tijden, zijn nog altijd de enige band die de live-reputatie van The Who levend houdt. Van '79 tot '84 (tijdens de tweede surfgolf) speelden gitarist Dave Wronski en drummer Dusty Watson al samen in coryfeeUn Jon The Nightriders, Tijdens het begin van surfgolf nummer drie (die begon na de Pulp Fiction soundtrack) kwamen Dave en Dusty elkaar weer eens tegen, en was Slacktane een feit. AI snel één van de hotste surfbands in Californië, met hun energieke maar precieze sound waarin vele stij len slinks verwerkt worden (rock, flamenco, zelfs jazz); en zo het gen re naar een nieuwe dimensie tilt. The Apemen, Waterfront, Boompjeskade 10 Rotterdam, aanvang 21.00, entree 7,-, tel.010-2010980. Na afloop: Ye-Ye Party! 14 - 1002 Het tweedaagse Kunsten- festival Motel Mozaïque toont de ultieme mix van pop, dance, theater en beel dende kunst. Binnen het hoofdthema van Motel Mo zaïque, gastvrijheid, is 'Slapen in Kunst' het meest bijzondere programmaon derdeel. Het publiek kan daadwerkelijk slapen in heuse kunstwerken, zoals de boomtenten van Dré Wapenaar. Iedereen die het Motel binnenkomt, wordt gastvrij ontvangen. Het Motel biedt een rijk en veel kleurig palet aan verschillende kunstdisciplines. De artiesten worden uitgedaagd onbekende, nieuwe en bijzondere program ma's te maken waarbij zij frtnge- ren ais inspirator, gastprogram- meur en het gezicht van Motel Mozaïque. Wereldmuziekacts, andere bekende namen en dance Het tweedaagse kunstenfestival brengt behalve pop, theater en beeldende kunst ook een aantal interessante bands op het gebied van world music. Met name de optredens van Femi Kuti (Nige- riaanse Afrobeat), Orishas (Cu baanse, zeer dansbare hiphop) en Gotan Project tonen de zeer brede programmering. Gotan Project (Frans/Argentijn se band) brengt een enorm aan stekelijke mix van tango en electronica Gotan Project is in diverse landen reeds uiterst pop ulair en ze staan op het punt van doorbreken. In de internationale pers wordt Gotan Project om schreven als "Argentina Paris meets electro". Femi Kuti, al lang meer een op zichzelf staand instituut dan hét kind van dé vader, bracht al weer drie jaar geleden zijn laat ste cd Shoki Shoki uit. In zijn huidige muziek klinkt meer (zelfbeheersing en rust door dan voorheen. Minder mystiek ook, het geheel is meer pragma tisch. Al met al geworteld in het Afrika van vandaag de dag, hoopvol en grotendeels bevrijd van de demonen uit het verle den. Geheel in stijl van Motel Mozaï que is ook het overige program ma zeer open en breed en biedt behalve de wereldmuziekonder- delen bekende namen als Belle Sebastian (pure, melancholi sche pop), Evan Dando (ex-Le- monheads) en Tom Barman (dEUS-frontman) die worden afgewisseld met nog nieuwe en talentvolle gasten als David Kitt, Babyjohn, the Buff Med- ways, Relax, the Plan, Faultline, Jack Drag en Blake Hazard. Op het gebied van dance is het brede karakter van de program mering terug te vinden in de mix van de house-set. van Todd Ter ry, de knallende beats van de Lo-Fidelity Allstars en de deeg- house van Osunlade. Theater Beeldende kunst Ook op het dit gebied gebeuren er vele, diverse en spannende dingen. Het onderdeel 'slapen in kunst' is een heel bijwonder on derdeel van het festival. Gasten van het motel kunnen overnach ten in heuse kunstwerken. De zaterdagnacht is al helemaal uit verkocht! Body-poppin' artists, dansers die hip hop en moderne dans mixen en bewegingstheater kan je onder andere op het gebied van theater in Motel Mozaïque verwachten. Motel Mozaïque vindt plaats op vrijdag 5 en zaterdag 6 april 2002 in Nighttown, de Rotter damse Schouwburg en TENT. Centrum Beeldende Kunst te Rotterdam. Kaartverkoop: kaarten zijn ver krijgbaar in de voorverkoop bij de bekende verkooppunten van Ticket Service Vederland (151 grotere postkantoren, 33 GWK's en de 12 grotere VW-kanto ren). Reserveren kan via 0900- 300 1250 (99 cpm) en Www.tickctservice.nl. Op 5 en 6 april zelf is er kaart verkoop aan de kassa van Night town en de Rotterdamse Schouwburg. Resp. 010 436 12 10 en 010 411 81 10 kassa@schouwbiirg.rot- terdam.nl Prijzen: dagkaarten 5 of 6 april 21,50; passe-partout (exclu sief overnachting) 38,50; overnachting 5 of 6 april C 12,50. De hiervoor genoemde prijzen zijn exclusief reserve- ringskosten. Maarten van der Jagt en Els Neijts Tapas eten raakt steeds meer in en het begrip om vat ook al lang niet meer uitsluitend Spaanse hap jes/voorgerechten. Ook an dere Mediterrane keukens presenteren inmiddels een waar scala aan - zeg maar - voorgerechtjes die in elke gewenste combinatie een volledige maaltijd kunnen vormen. Wie een voorstel ling op Rotterdam zuid wil gaan zien - in Theater Zuidplein of het nieuwe Luxor of gewoon eens een ander stuk van de stad wil proberen, kan daar volgens de IENS-reacties op in ie der geval twee adressen voor de Spaanse variant te recht: Bij Quinta en bij Roos Marijn. Bij Quinta wordt met tapas in gangen gewerkt. Eerst een rond je koud, tweede rondje vis, derde rondje vlees en voor wie wil ook nog een vierde gang. Van een speciaal spiegelbord kan ook een eigen keus worden gemaakt van zo'n dertig gerechten. Volgens reacties op de lenssite zijn som mige hapjes meer Portugees dan Spaans en tussen die keukens zijn echt verschillen. Eén van de meningen op de lens site luidde: 'Buitengewoon goed. I E N S vsmesx* INDEPENDENT 1 N D E X Een van de leukste "eetervarin- gen" van de laatste jaren. De vriendelijke en behulpzame bediening maakte dit Spaans/Portugeese avondje tot een onvergetelijk genoegen. Het eten is subliem, precies goed op smaak en temperatuur en met veel liefde voor het detail op het bord gelegd. Gaan we vlug weer eens doen.' Een ander reactie refereerde aan het bekende vakantiegevoel dat Mediterraan eten kan oproepen. "Het vakantie gevoel keerde te rug toen wij het restaurant bin nen stapten: een romantisch - zeer verzorgd en schoon - Portu gees/Spaans restaurant, Fado muziek op de achtergrond, erg attente en vriendelijke bedie ning, meer dan uitstekende prijs-kwaliteit ver houding wat het heerlijke eten betreft in een voor Hollandse be grippen welhaast zeldzame hoe veelheid, ruime keuze uit (tradi tionele) gerechten met voor ons als hoogtepunt de tapas, paella en crema catalana en internatio nale cliëntèle Gratis parkeren voor de deur en zeker de moeite van een bezoek waard. Wij ko men dan ook graag terug Bij Roos Marijn aan de Dreef 62 kan een diner uit uitsluitend pa tas bestaan dus zowel vooraf ta pas en als hoofdgerecht tapas. Alleen te bestellen per tafel. De 'voorgerechttapas' zijn hoofdza kelijk koud, de 'hoofdgerechtjes' vooral warm. Een proever meld de allerlei onbekende ins en outs over de voorgeschiedenis van het restaurant: 'De zaak lekker Rotterdams) ligt achteraf in een woonwijkje op Zuid. Ooit was hier een krui denier gevestigd. Daarna had het nog een buurthuisfunctie met kinderopvang en zo en sinds een jaar of vier is het dan Roos Ma rijn. De vorige eigenaar is Roos Salie begonnen waar men min of meer dezelfde kaart voert. Roos was de naam van de hond van de vorige eigenaar. De huidige eigenaars runen deze tent nu zo'n twee jaar. De zaak bestaat uit een benedenverdie ping met 11 tafels en een bovenverdieping 5/6 tafels. 'Huiskamerachtig' en veel snuis terijen die ook nog naar de wink elfunctie verwijst uit het verle den van dit pand. Er komt vooral wat ouder publiek, rond de vijf tig dat met name afkomstig is uit Rhoon, Poortugaal en de Hoekse Waard. Op zaterdagen en zonda gen wordt er Roos Marijn live muziek gespeeld. Op de kaart komen ook oer-Hollandse ge rechten voor en volgens proevers ook Griekse en zelfs een geiten kaasje met honing uit de over blijkt tot de mogelijkheden te be horen. Over de ambiance meldt iemand 'heel gezellig, net of je in je appartement in Spanje zit.' Quinta, Wolphaertsbocht 101- 1-3, tel. 4954929. Roos Marijn, Dreef 62, tel. 010- 4324921. Actrice, comédienne presen tatrice, zangeres Loes Luca kan veel en dus is er met haar veel mogelijk. Altijd goed voor een vrolijke sfeer en veel plezier. Met Loes Lu ca weet het publiek tevoren dat het nooit saai zal wor den. In Het Rad presenteert ze zich met liedjes die worden geko zen door het toeval. Op het podium staat een groot rad, waar door telkens weer een slinger aan te geven de catego rie gekozen wordt waaruit Loes haar liedjes kiest. Het publiek heeft hierbij een actie ve inbreng! Maar als het publiek een lied kiest waar Loes geen zin in heeft, verdwijnt het met een kwinkslag onmiddellijk in de prullenbak. Samen met haar ensemble, waarin haar moeder, regisseur Pieter Kramer, Ray van Santen en Pier re van Duyl zal Loes Luca ongetwijfeld zorgen voor een hoog mee- zinggehalte. Een vrolijke avond waarbij ze met een drankje in de hand gezellig keuvelend met Ray, haar Mams of met het publiek het ene lied na het andere ten gehore brengt. Voor deze ene keer knijpt de oude dame een oogje toe en mogen drankjes mee de zaal in. Café-chantant zoals dat alleen in het Oude Luxor kan. Het Oude Luxor Theater. Vrijdag 19 en zaterdag 20 april 2002, 20.00 uur. Toegangsprijzen: le rang 17,50,2e rang 15,- Kaar ten zijn te reserveren bij de kassa van het Luxor Theater, tele foonnummer 010-4843333 of via www.luxortheater.nl. (ook voor meer info) Tijdens de 'Nacht van Srebrenica', op 9 april 2002 in het Oude Luxor Theater te Rotterdam, willen Nederlandse auteurs zich hard maken voor een fatsoenlijk antwoord van de Nederlandse politiek aan de overlevenden van 'Srebrenica' op de vraag waar om hun geliefden overkwam wat hen overkwam. In juli 1995 viel de enclave Srebrenica in handen van de Bosnische Serviërs In de dagen daarop werden meer dan 7.500 mensen, vooral mannen en jongens, vermoord. Nederlandse troepen (Dutchbat) moesten de enclave, een UN safe area, verdedigen en de Moslims die er verbleven beschermen. Zij faalden op beide puntert. 'Srebrenica' staat voor de genocide die niet werd vborkomen. In Nederland werd door- velen snel naar anderen gewezen die daar verantwoordelijk voor zouden zijn. de Franse generaals van de VN, de VN als organi satie en nok de Moslims zelf: Wij vinden deze opstelling van de Ne derlandse regering en een meerderheid van ons parlement ongeloof waardig. De overlevenden van Srebrenica verdienen een heter ant woord.! Hun Campagne voor Waarheid en Gerechtigheid is nadruk kelijk nok aan de Nederlandse politiek en de Nederlandse samenle ving gericht. 'Wacht op het NIOD-rapport!', is het geijkte antwoord dat onze politici al zes jaar lang geven op kritische vragen over Sre brenica. Op 11 april verschijnt het langverwachte NIOD-rapport over Srebre nica. Wij verlangen van de Nederlandse regering en het Nederlandse parlement nu eindelijk een serieuze discussie over Srebrenica. Hierin moet niet alleen de waarheid op tafel komen. Als door Dutchbat en degenen die Dutchbat politiek en militair vanuit Den Haag aanstuur den, fouten zijn gemaakt, moet daar ook open en eenduidig de ver antwoordelijkheid voor genomen worden. In juli 2000 schreven de schrijvers Ronald Giphart, Rosita Steenheek en Manon Uphoff een open brief waarin de Nederlandse regering op geroepen werd meer werk te maken van 'Srebrenica'. Veertig andere auteurs ondertekenden de brief mede. Giphart, Steenbeek en Uphoff bezochten op uitnodiging van het IKV in de zomer van 2001 Srebre nica. Aan de vooravond van de verschijning van het NIODrapport ne men de schrijvers opnieuw het initiatief, ditmaal voor de 'Nacht van Srebrenica', een manifestatie met literatuur, cabaret, muziek en theater. De boodschap is dat de politiek zich er ditmaal niet met een makkelijke discussie vanaf mag maken. Het programma van de avond zal op een later tijdstip bekend gemaakt worden. Het initiatief is afkomstig van de drie genoemde schrijvers, in samen werking met het IKV en Passionate, stichting voor de nieuwe letteren. Locatie: Calypso, Rotterdam. Datum en tijd: 9 april 2002, vanaf 20.00 uur N A /yr\A>m^a Behalve muziek en cabaret voor volwassenen heeft Theater Schuurkerk in Maassluis ook iedere maand geprogrammeerd staan voor de jeugd. Op woensdagmid dag 17 april is er bijvoor beeld de voorstelling Mama Pia van Teatro Mungana voor kinderen vanaf 4 jaar. De voorstellingen op woens dagmiddag beginnen om 14.00 uur. Kaarten voor de genoemde voorstelling zijn te reserveren bij de balie van het gemeentebuis (010-5931931) en aan de zaal. Op zondag 7 aprii is er eerst nog een koffieconcert van Tamara Rumiantsev. Tamara Rumiantsev werd geboren in Den Haag als dochter van een Russische vader en een Nederlands-Indische moeder. Zij volgde haar opleiding aan het Utrechts Conservatorium waar zij in 1991 het exa men Uitvoerend Musicus afsloot met het cijfer 10 plus onderschei ding. Na haar pianostudie voltooide ze tevens de studies Muziekwe tenschap en Theorie der Muziek Tamara Rumiantsev treedt regelma tig op, zowel als soliste als samen met anderen. Er zijn van haar ver schillende cd's verschenen met daarop uiteenlopende muzikale stijlen, waaronder werk van de componisten Soler, Hay dn. Schubert, Rach- maninov, Scriabin, Ravel, Debussy en Ten Holt. Deze cd's werden door de pers teer lovend ontvangen. Tijdens het zondagochtendconcert kunt u genieten van Ballades van Frédéric Chopin, Natalon in E van Simeon ten Holt en Moments Mu- sicaux van Sergei Rachmaninoff. Teatro Munganga brengt op de 17e de voorstelling Mama Pia. Wie zou niet willen wonen waar Mama Pia woont? Zo'n schattig huis je met een tuin vol bloemen en bomen vol vrolijke vogels. In de we reld van Mama Pia is elke nieuwe dag een zonnig feest. Op een dag vindt ze tussen de bloemen een piepend vogeljong. Eerst moet ze niets weten van deze druktemaker, maar ze besluit zich toch over hem te ontfermen. Ze leert hem alles wat z'n moeder hem ook zou leren. Zelfs vliegen! Mama Pia is een voorstelling zonder woorden. Met prachtige decors, muziek, poëtische beelden en poppenspel brengt Teatro Munganga een mooi verhaal over liefde en vrijheid tot leven. De toegang voor Mama Pia bedraagt 4,50/3,40, vanaf 4 jaar. Wereldmuziek op Motel Mozaïque: Femi Kuti. Orishas en Gotan Project Quinta Foto: Leendert van der Waal

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 13