Gemeente Schiedam Binnenstad Minister Vermeend bezoekt Schiedam II w I Gemeente gaat kampeerwagens, caravans, aanhangwagens, keetwagens en dergelijke weren van de openbare weg www.schiedam.nl Geen leegstand, maar leuke winkels! TramPluskrant nummer 2 en informatiefolder over voorlopig bestemmingsplan binnenstad Vervangende pendelbussen voor tramlijn 1 en 4 Broersvest in weekend van 13 en 14 april afgesloten voor alle verkeer "Uniek multimediaal politiek programma in bijna heel Nederland te ontvangen" Website gemeente Schiedam op vijftiende plaats in ranglijst Webdam "Varen door het Holland van Toen" Yarefvdöor ke£ Holland wtfv Toert vJsJ/jd Regel m uw reisdocumen WOENSDAG 10 APRIL 2002 NS1-2 /:v/A SCHIEDAM Mt Veertien allochtone vrouwen in de bijstand voerden afgelopen maandag een uitge breid gesprek met minister Vermeend van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Onder werp van het gesprek was onder andere de cursus zelfredzaamheid en alfabetisering die de dames volgen. Verder werd uitgebreid gesproken over het leren van het Neder lands, het vinden van een baan, de hoogte van de uitkering en hun gezondheid. Minister Vermeend kwam naar Schiedam voor de ondertekening van de 'Agenda voor de Toekomst'van de stad. Hierin staat dat de gemeente extra inspanningen levert om 1000 mensen uit de bijstand aan het werk te krijgen of in te schakelen bij maatschap pelijke activiteiten. De cursus alfabetisering en zelfredzaamheid van de Vrouwenvak school is een van de projecten die daaraan bijdraagt. wf - ijfc Vermijd de vakantiedrukte op het gemeentehuis Houd rekening met een wachttijd tussen aanvragen en afhalen Informatie Gemeente Schiedam op internet: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 15, WOENSDAG 10 APRIL, Gemeenteberichten fBEIII Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Dat is waar in de komende tijd bij de aanpak in de binnenstad het accent op zal liggen. Geen gemakkelijke opgave, omdat daarvoor eerst de juiste omstandigheden moeten worden gecreëerd. Want winkels komen er pas als er iets te verkopen valt, terwijl omge keerd de mensen pas komen als er het juiste aanbod is en ze er de gewenste kwaliteit vinden. Een soort kip en ei situatie dus, die heel moeilijk is op te lossen. Zeker omdat de centra van Rotterdam en Vlaardingen vlakbij liggen en ook omdat betere winkels extra hoge eisen stellen. Er moet dus echt iets veranderen. Eerst mogelijkheden creëren Voor die verandering is heel veel nodig. Niet alleen op het gebiedvan winkels, maar ook op het gebied van het wonen, het toerisme, de evenementen en de werkgelegenheid in en rond de binnenstad. Allemaal zaken die mensen trekken. En het zijn juist die mensen die niet alleen gezelligheid brengen, op straat, in de winkels of op het terrasje, maar ze brengen óók omzet. Ze besteden geld. En die combinatie maakt het mogelijk om het winkelaanbod te verbeteren en te veran deren. Méér mensen in de binnenstad, meer gezelligheid en méér bestedingen. En dat moet het mogelijk maken om meer leuke winkels naar Schiedam te halen. 'e Seinpost Aan meer woningen in en rond het centrum wordt hard gewerkt en ook het toerisme wordt gestimuleerd. Er zijn meer evenemen ten en veel straten en pleinen worden opge knapt; al moet de boel daarvoor (zoals nu de Broersvest) eerst worden opgebroken, fa, en dan nu de winkels! Daarvoor is het adviesbureau Seinpost uit Rotterdam inge schakeld. En Seinpost kwam met een aantal adviezen en stelde een hele reeks maatrege len voor. Zo moet niet meer worden uitgegaan van winkels op de gehele omloop van Koemarkt, Hoog-straat, Lange Kerkstraat, Broersvest èn Broersveld. De omloop is te lang en vraagt teveel winkels; en daarvoor is er in Schiedam te weinig koopkracht. Daardoor is alles nu teveel versnipperd en kan er eigenlijk nergens kwaliteit ontstaan. Et zou meer spe cialisatie (thematisering) moeten plaats vin den en verder moeten de toegangen tot het centrum aantrekkelijker worden gemaakt. Dat geldt voor de Koemarkt, bij net Stadserf en de Lange Kerkstraat en voor de westkant van de binnenstad, bij de Korte Haven en de Dam. Themagebieden Het winkelgebied zoti in vier delen moeten worden opgeknipt. In het gebied tussen het zuidelijk deel van de Hoogstraat, de Nieuwe Passage en langs het Broersveld tot de ABC zouden winkels moeten komen zoals in elke andere binnenstad. Kleding, schoenen, huis houdelijke artikelen, boeken, radio en tv en dergeijke. En ook de dagelijkse levensbe hoeften. Vlak bij het openbaar vervoer en de grote parkeergarages: net gebied dus om inkopen te doen. Een heel ander winkelgebied zou moeten ontstaan op het noordelijk deel van de Hoogstraat tot aan de Grote Markt, op de Dam en rond de Korenbeurs. Daar moet het accent komen te liggen op woninginrichting en -design, kunst, antiek, galeries en ambacht. Grote en kleine zaken met een heel gevarieerd aanbod waar het leuk winke len is. Dat is ook het gebied dat het meest toeristisch is en nog het oude karakter van de binnenstad heeft. Dat trekt ook bezoe kers van buitenaf en biedt mogelijkheden voor een binnenstad die zich onderscheidt van nadere centra. Tussen de beide zogenaamde themage bieden ligt het middengedeelte van de Hoogstraat dat een menging van winkels en dienstverlenende bedrijven zoals bijvoor beeld reis- en uitzendbureaus en kapsalon, kan bieden. Hier kan eventueel ook worden gewoond, evenals uiteraard boven de win kels in het gehele centrum. Verder moet de dienstverlening zich met name concentreren langs de Broersvest. Terrassen moeten er vooral komen op de Koemarkt, op de Grote Markt, het Land van Belofte bij de Lange Kerkstraat en op het pleintje bij de afrol naar de Lange Achterweg. Want een gezellige binnenstad trekt immers mensen! Plan van aanpak De adviezen en de maatregelen zoals voor gesteld door bureau Seinpost vormen samen een plan van aanpak dat in december van 2001 door de gemeenteraad is overgenomen en in de komende maanden en jaren zal worden uitgevoerd. In deze rubriek zullen we u daarover meer vertellen, terwijl u op de gemeentelijke website (www.schiedam.nlj later het hele verhaal nog eens kunt nalezen. U moet dan doorklikken op 'buitengewone binnenstad'. Ukunt ook reageren via de mail op binnen- stad@schiedam.nlVeel voorkomende vragen kunnen dan via de binnenstadsrubriek worden beantwoord. De tweede editie van de TramPluskrant is uit. In dit nummer is onder meer alle infor matie te vinden over de werkzaamheden op de Broersvest de komende periode, over de afsluiting van de stadsas in het weekend van 13 en 14 april en over een aantrekkelijke klantenactie van de Broersvest winkeliers. Ook wordt vast een voorschot genomen op de toekomst met een uitgebreid artikel over hoe mooi de winkelboulevard er straks eind dit jaar zal gaan uitzien. De TramPluskrant is eind vorige en begin deze week huis-aan- huis bezorgd in heel Schiedam. Extra exem plaren zijn af te halen in de Stadswinkel in het Stadskantoor aan het Stadserf bij het Gemeentelijk Informatiepunt (GIP). Ook huis-aan-huis bezorgd, maar dan alleen in de binnenstad, wordt deze week een informatieve brochure over het voorlopig bestemmingsplan binnenstad. Dat zoge heten voorontwerp bestemmingsplan is momenteel de inspraak in en ligt tot en met woensdag 24 april ter inzage in de Stadswin kel bij de balie Bouwen en Wonen. Belang stellenden die de brochure over het bestem mingsplan niet hebben gekregen, kunnen hem afhalen in de Stadswinkel bij het Gemeentelijk Informatiepunt (GIP). De Broersvest en de Boterstraat zullen in het weekend van 13 en 14 april afgesloten zijn voor alle verkeer. De afsluiting gaat in op vrijdagavond 12 april om 19.00 uur en duurt tot maandagochtend 15 april 06.00 uur. De afsluiting is noodzakelijk in verband met de aanleg van Trampius, De werkzaam heden bestaan onder meer uit het verwijde ren en leggen van spoorrails en wissels en het plaatsen van spanmasten. Alle verkeer, ook de bussen, zullen worden om geleid. De ABC-garage aan de Kreupel- straat is bereikbaar via Parkweg, Spinhuispad en Boterstraat. Voor verkeer afkomstig van de Gerrit Verboonstraat richting Rotterdam - sedijk wordt een tijdelijke rijbaan aangelegd. Vanwege de werkzaamheden zullen ook de trams 1 en 4 niet rijden over de Broersvest vanaf 21.00 uur op vrijdagavond 12 april tot maandagochtend 15 april. De RET zet in plaats daarvan pendelbussen in vanaf halte Marconiplein, Alle informatie over de afsluiting is ook te vinden op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam.nl en in de nieuwe editie van de TramPluskrant die eind deze week huis-aan-huis in heel Schiedam zal worden verspreid. De RET informeert haar passagiers middels strooifolders. Wie nog vragen heeft kan contact opnemen met het gratis informatienummer van TramPlus (0800) 5555444. 'DE STEMMING VAN NEDERLAND' DAGELIJKS TE ZIEN OP TV EN INTERNET Van maandag 8 april tot en met 16 mei verzorgt ONS op werkdagen tussen 16.00 en 19.00 uur het doorgeven van tv-signaien van een nieuw multimediaal, politiek nieuwsprogramma genaamd" De stemming van Nederland'. In Schiedam kan men dit televisieprogramma bekijken via kanaal 5- oftewel 168,25 MHz. Het programma maakt gebruik van een eigen teletekstomgeving waarop uitsluitend het laatste nieuws en geruchten op politiek gebied te lezen zijn en bevat geen commercials. 'De stemming van Nederland' besteedt dagelijks aandacht aan actuele politieke ontwik kelingen in Nederland en is bijna overal in Nederland via de kabel of het Internet te ont- I I :clingssa- menwerking en cultuur. Tevens wordt jonge mensen de kans geboden ervaring op te doen met het maken van interactieve multimediale programma's. Geïnteresseerden kunnen (interactief meedoen via de website www.destemmingvanneder- land.nl. De internetdiscussies zijn ook via het televisiescherm te volgen. Meer informatie: Energiemilieuinfrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (01Ó) 2621000 www.onsgroep.nl In de Webdam Top 50 van 20 maart is de nieuwe website van de gemeente Schiedam op de vijftiende plaats binnengekomen. Webdam is een initiatief van GemeenteWeb, het lande lijke platform voor overheden en Inter net dat in 1998 door twaalf gemeenten is opgericht. Schiedam deelt de vijftien de plaats op de Webdamranglijst met Leeuwarden. Het Webdam oordeel pakt gunstig uit voor de vormgeving van en de informatie op de site. Een aandachtspunt is het ontbreken van de interactieve elementen. Sinds de lancering van de website in februari is gemeente blijven werken aan de ontwikkeling van het virtuele Stadskan toor. De website, zoals die op 6 februari gepresenteerd werd, was slechts een begin. Inmiddels zijn er al weer diverse nieuwe onderdelen toegevoegd. Daarmee groeit de li Welkom op Sr :aterne»p«<?ln» vi Sr gemeente Schiedam 8. r.sX'U! r. A /«.re «Pit «ös QMtaraiil* JeusS ft Jonaeren OtotUal Loket tiastxniasr.zKK tt.OftSR iforo ft Wplrtjn Plattegrond XMMxaa Mm ft RKtttVü K W»l. tl«0 VA VttfxO» r*». «uos/vzi website steeds verder uit tot een medium dat voorziet in de informatieve, communicatieve en dienstverlenende behoeften van gemeente en Schiedammer. De mooiste manier om Holland te ontdekken... Schiedam participeert met de steden Delft, Dordrecht, Gouda, Haarlem, Leiden en Schiedam in het "Geheim van Holland". Het bezoeken van mooie steden in Nederland staat daarbij centraal. Omdat Nederland over een groot waterwegennet beschikt, is een vaarroute ontwikkeld die de bovengenoemde zes steden aandoet. Deze route 'Varen door het Holland van Toen' is gebundeld in een vaargids. Hierin staan niet alleen de trajecten en de steden uitvoerig beschreven, maar worden ook toeristische tips en mogelijkheden'in de steden vermeld.-' Ook Schiedam komt hierin aan bod. Afgelopen zaterdag is de vaargids feestelijk geïntroduceerd tijdens de Leidse Waterdagen. Vanaf heden is de routegids 'Varen door het Holland van Toen' verkrijgbaar bij de grotere boekhandels, de VW/ANWB-kantoren in Zuid- en Noord- Holland. De prijs van de gids bedraagt circa 13,50. Burgemeester en wethouders hebben op 26 maart 2002 beleid vastgesteld m.b.t. het op de weg laten staan van kampeer wagens, caravans, aanhangwagens, keet wagens etc. In de Algemeen Plaatselijk Verordening Schiedam is de volgende bepaling opgenomen. Artikel 5.1.6 Caravans, aanhangwagens e.d. 1. Het is verboden een kampeerwagen, caravan, magazijnwagen, aanhangwagen, keetwagen, woonwagen of ander derge lijk voertuig dat voor de recreatie dan wel anderszins uitsluitend of mede voor andere dan verkeersdoeleinden wordt etc langer dan drie dagen op weg te laten staan zal slechts in zeer bijzondere omstan digheden kunnen plaatsvinden en dan nog voor een periode van maximaal 10 dagen en in de wijken Zuid, West en Oost vanwege d( hoge parkeerdruk voor een periode van maximaal 6 dagen. Voor keetwagens en magazijnwagens gelden andere termijnen. Het vorenstaande is een summiere weergave van het door burgemeester en wethouders vastgestelde beleid. Het beleidsdocument, waarin het ontheffingenbeleid en de hand having breder omschreven is, ligt voor een ieder ter inzage bij het Gemeentelijk Infor matiepunt in de Stadswinkel. gebezigd: langer dai a. langer dan op drie achtereenvolgende dagen op de weg te doen of laten staan; b. op een door burgemeester en wethou ders aangewezen plaats te doen of laten staan, waar dit naar hun oordeel schade lijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. 2. Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van het in het eerste lid, aanhef en onder a, gestelde verbod. 3. Het in het eerste lid gestelde verbod geldt niet voor zover de Provinciale caravan- en tentenverordening, het Pro- ;lement of de provinciale lening van toepassing is. Op grond van deze bepaling zullen kam peerwagens, caravans, aanhangwagens, keetwagens etc die zonder ontheffing langer dan drie dagen op de weg staan worden meegenomen naar een opslagterrein en aldaar gedurende een periode van maximaal 13 weken worden bewaard. De kosten van overbrengen en bewaren worden de overtre der in rekening gebracht. Bovendien kan door de politie tegen de overtreder een straf rechtelijk proces verbaal worden opgemaakt. Ook kan precario worden geheven indien de desbetreffende voorschriften dat aangeven. Het verlenen van een ontheffing om de kampeerwagens, caravans, aanhangwagens, Informatie bij uw gemeente en op www.paspoortinformatie.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2