KORTWEG Cricketjeugd in Margriethal SCHIEDAM 'I Coats Jacks 'De Stemming van Nederland' op tv en internet Aangereden nor in Autodiefstal Nieuwe voorzitter wijkvereniging: Samen zijn we sterk in onze wijk Sport langs de Waterweg Het Nieuwe Stadsblad 1 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 10 APRIL 2002 15 - 1440 SCHIEDAM - Van maandag 8 april tot en met 16 mei verzorgt ONS CAI op werkdagen tussen 16.00 en 19.00 uur het doorge ven van tv-signalen van een nieuw multimediaal politieke nieuwsprogramma, genaamd 'de stemming van Nederland'. In Schiedam kan men dit televisie programma bekijken via kanaal s oftewel 168,25 MHz. Het pro gramma maakt gebruik van een eigen teletekstomgeving waarop uitsluitend het laatste nieuws en geruchten op politiek gebied te lezen zijn en geen commercials. 'De Stemming van Nederland' besteedt dagelijks aandacht aan actuele politieke ontwikkelingen in Nederland en is bijna overal in Nederland via de kabel dn wel via Internet te ontvangen. Naast de politieke actualiteit willen de initiatiefnemers op laagdrempe lige wijze aandacht besteden aan onderwerpen die meer aandacht verdienen, zoals ontwikkelings samenwerking en cultuur. Tevens worden jonge mensen de kans geboden ervaring op te doen met het maken van interactieve mul timediale programma's. SCHIEDAM - Een 49-jarige motorrijder uit Rozenburg is vo rige week woensdagmiddag aan gereden op het Rubensplein. De bestuurder van een personenauto verleende de motorrijder geen voorrang waardoor de motorrij der viel. De man werd met diver se kneuzingen overgebracht naar het Schielandziekenhuis en kon na behandeling naar huis. SCHIEDAM - Een 57-jarige Rotterdammer is vorige week donderdagochtend omstreeks kwart voor tien aangehouden door de politie. De man had nog dertig dagen gevangenis straf tegoed. Hij werd op de Korte Achterweg bij een ver keerscontrole door agenten langs de kant gezet. Het bleek dat zijn voertuig niet verze kerd was en hij bleek niet in het bezit van een geldig rijbe wijs. Hij moet de gevangenis straf alsnog uitzitten. SCHIEDAM - Een 71-jarige be woner van de Burgemeester Van Haarenlaan ontdekte vorige week donderdagmorgen dat on bekenden in de nachtelijke uren zijn auto hadden gestolen. De auto, een grijze Toyota, stond ge parkeerd bij zijn woning. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierasiei de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat twee honden die zijn gevonden. De beide honden zitten in de dieren opvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve melden: Opsporing verzocht Op de Burgemeester Van Haar enlaan is zondag 31 maart een grote stoere Rottweiler (reu) ge vonden van ongeveer anderhalf jaar oud. Hij werd gevonden met een lichtbruine leren halsband met noppen om, een vlooien band en een kapotte doorgebeten of getrokken wandellijn. Van wie is deze hond of kent het beest? Opsporing verzocht Dinsdag 2 april is op de Caland- straat hoek 's-Gravelandsestraat een stoere Engelse Stafforshire reu van anderhalf jaar oud ge vonden. De hond is donkerbruin met wit, ook deze hond had een halsband met noppen om. Wie kent deze hond en waar hoort hij thuis? Dierentehuis Hargahoeve is ge opend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis ge opend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2, 3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. door RAYMOND BARNEVELD SCHIEDAM - De voorzit tershamer heeft ze al in huis, maar pas donderdag 25 april wordt dit bestuurs- attribuut officieel aan haar overgedragen. Sonja Gou weleeuw neemt dan de functie over van haar man Joop, die ais kersvers raadslid het voorzitterschap niet verenigbaar acht met zijn politieke carrière. Helemaal een sprong in het die pe is het nu ook weer niet voor Sonja, de afgelopen jaren heeft ze,pp de achtergrond, als 'vrouw van', veel te maken gehad met alle verwikkelingen binnen en buiten wijk- en bewonersvereni ging Woudhoek. Communicatie Belangrijke voorwaarde voor haar om het estafettestokje over te nemen was overigens wel dat Anco Winter als tweede voorzit ter haar taak zou ondersteunen. Medio maart ging de ledenverga dering unaniem akkoord met de voorgestelde bestuursmutaties. De nieuwe voorzitter heeft het stroomlijnen van communicatie tussen wijk en betrokken instel lingen en instanties hoog in het vaandel staan. Niet dat die con tacten slecht zijn, maar in het verleden ontstond door miscom municatie de nodige ruis op de lijn, die wellicht door meer te communiceren met het wijkbe- stuur voorkomen had kunnen worden. Hooghekkenplein Als voorbeeld noemt Sonja Gou weleeuw de affaire rond het 'hooghekkenplein', een jaar ge leden, die volledig uit de hand liep. Buurtbewoners vonden dat hun klachten over overlast door hangjeugd niet voldoende seri eus werden genomen. Pas na be moeienis van het wijkbestuur kwam er schot in de zaak en werd de problematiek tot tevre denheid van de buurtbewoners opgelost. Sonja: 'De bewoners van de Alettestraat werden een jaar ge leden geterroriseerd door een grote groep jongeren van 14 tot 24 jaar. Die hadden het 'hoog hekkenplein' in de wijk uitgeko zen als hangplek. De omwonen den voelden zich daar al snel niet veilig meer. De jongeren veroor zaakten veel overlast. Met hun auto's, die met draaiende motor de uitlaatgassen de woningen in bliezen. Toestanden in en rond de struiken langs het plein, met drankmisbruik, drugshandel en voor iedereen zichtbare seksuele handelingen. Overal condooms op straat. Kinderen wilden niet meer op straat spelen, de bewo ners voelden zich geïntimi deerd.' Bosjes Ze vervolgt: 'De politie werd in geschakeld, de jeugdwerker, de gemeente. Bewoners hadden het idee dat ze er van alles aan had den gedaan, maar de overlast bleef. Halverwege vorig jaar ging het wijkbestuur zich er mee bemoeien en werd de politiek bij de problematiek betrokken. De burgemeester kreeg een door de omwonenden gemaakte video onder ogen, die open en bloot de overlast liet zien. Die video was schokkend. Daarna ging alles in een stroomversnelling en lukte het in goed overleg met alle par tijen de overlast op te lossen. Al leen de bosjes rond het plein moeten nog weggehaald worden. Maar wat we als bestuur afvra gen is: waarom lukte het de be woners zelf niet om een einde te maken aan de overlast? Er schort dus ergens iets aan de communi catie. En daar willen we ons sterk voor maken, dat die verbe tert.' Mooie wijk Het is overigens één van de wei nige incidenten die de toekom stige voorzitter zich uit de afge lopen jaren kan herinneren. 'Je kunt rustig opschrijven dat de Woudhoek een van de mooiste wijken van Schiedam is, waar het goed wonen is. Binnenkort worden allerlei verbeteringen rond de skatebaan opgeleverd, waarbij rekening is gehouden met de wensen en adviezen van de bewoners. We hebben wel eens het idee dat we als bestuur er voor de bewoners alleen zijn voor de grote en kleine proble men. We zijn er natuurlijk ook in de eerste plaats voor belangen behartiging en niet voor het or ganiseren van wijkactiviteiten. Maar als we dan eens iets organi seren, dan is het jammer dat be woners niet spontaan met ideeën komen. We willen een planten bakactie voor kinderen op touw zetten. Woonplus heeft subsidie gegeven om dit initiatief te beko stigen. Maar het is jammer dat er weinig reactie op komt. Dan denk je wel eens, de mensen mopperen zo makkelijk, maar waarom haken ze niet in op posi tieve acties?' Nieuwe coördinator Sonja is erg te spreken over de contacten en samenwerking met woningbouwvereniging Woon plus. Vorige week nog heeft het halfjaarlijks overleg plaatsge vonden met Erik van Staveren, unitmanager noord van Woon plus. Haar ervaring is dat Woon plus gemaakte afspraken goed en snel afhandelt. Ook is ze lovend over de contacten met de wijk coördinator van Woudhoek. Tot voor kort was dat de heer Otter- dijk, zijn taak is overgenomen door Mynko van Vliet. Samen met 'Wijk Gericht Werken' is on langs gepraat over het plaatsen van een bloembak in de Kijnen- straat, de mogelijkheid om van de IJzerdraatsingel een eenrich- tingsweg te maken, het plaatsen van een lantaarnpaal op het Roy- aardsplein en de ophoging van de gehele wijk. Groen Het bestuur van de wijkvereni ging wil de Woudhoekers ook in schakelen bij de groenvoorzie ning in de wijk. Al eerder hadden de wijkbewoners laten weten niet erg te spreken te zijn over de groenvoorziening en het onder houd daarvan. Daarom wil het bestuur een werkgroep op de rails zetten om met behulp van eigen financiële middelen en in overleg met de gemeente de groenvoorziening te verbeteren. Het gaat dan om het signaleren van achterstallig onderhoud, maar ook om 'gevaarlijke plek ken' in kaart te brengen. Gevaarlijke situatie Speciale aandacht wil Sonja Gouweleeuw in de toekomst be steden aan de verkeerssituatie op de Voorberghlaan. Deze laan wordt veel gebruikt door het be stemmingsverkeer van en naar het verpleeghuis. Zelf zou ze daar graag een 30 km zone gere aliseerd willen zien. Een andere mogelijkheid is volgens haar om de route 'buitenom' te laten lo pen, via de Zoomweg. Of dat te realiseren is, weet ze niet, het zal een behoorlijke ingreep zijn. 'Maar de Voorberghlaan is ont zettend druk en gevaarlijk voor de jeugd. En het prettige van de Woudhoek is dat er steeds meer gezinnen met jonge kinderen in de wijk komen wonen. Veel huurwoningen worden verkocht en daar trekken jonge gezinnen in, vaak mensen die zelf in de wijk zijn opgegroeid. Maar dat betekent datje alert moet zijn op de verkeersveiligheid in de wijk.' Een andere ontwikkeling in de wijk is de golf van woning inbraken. Dat baart het bestuur van Woudhoek eveneens zorgen. Maar Sonja vindt dat bewoners zelf ook een hoop kunnen doen om het voor de inbrekers minder aantrekkelijk te maken. 'En dan valt het tegen dat als er, zoals van de winter, een voorlichtingsbij eenkomst wordt georganiseerd, de belangstelling minimaal is.' Het is in ieder geval wel een ont wikkeling die het bestuur onder haar leiding nauwgezet blijft vol gen. Samen sterk Sonja Gouweleeuw wordt 25 april geen voorzitter in een ivo ren toren. En ook is ze niet het type van vergaderbeest, ze is pragmatisch ingesteld en vindt de informele contacten, die ze al jaren met de wijkbewoners heeft door de functie van haar man, heel belangrijk. Ze blijft ook als voorzitter makkelijk aanspreek baar voor alle bewoners van de Woudhoek. Aan de andere kant hoopt ze dat de laagdrempelig heid eveneens naar de andere kant werkt, en dat toekomstige wijkbewoners net zo makkelijk de stap zullen zetten naar het lid maatschap van de vereniging. 'Het is heel belangrijk dat we als vereniging een breed draagvlak blijven houden. Samen zijn we sterk in de wijk,' besluit de voor- zitter-in spé. Het koor Laus Deo o.l.v. Chris tina Mandang zingt oude en nieuwe liederen tijdens de zon dagsviering om 10.30 uur in de St. Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr. Nolenslaan 99, met als voorgangers pater Leo de Jong O.P. en pastor Tessica Dam. Zondag 14 april zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek BK- laanAVarande) diensten om 9.30 uur (leesdienst) en 14.30 uur (ds. C.J. Droger uit Vlaardingen). Zondag is er een dienst bij de Vrijzinnige Geloofsgemeen schap om 10.30 uur aan het Westvest 90-92, voorganger is ds. J.F. Klijnsma uit Schiedam. Zondag is er bij de Evangelisch Lutherse Gemeente een dienst om 10.00 uur, viering H.A. voor ganger is ds. A.J. Maasdorp. In de Harg/Spaland is zaterdag een soosmiddag met live mu ziek, dinsdag 16/4 is er bingo van 14 tot 16 uur, entree 2 euro. Spreekuren voor patiënten door patiënten in het Vlietland- ziekenhuis: Borstkanker Vereni ging Nederland 16 april van 14 tot 16 uur, Nederlandse Vereni ging van Rugpatiënten 25 april van 10 tot 12 uur. Zondag is er een ruilbeurs in de Viermolens, Nieuwe Dam- laan, aanvang 13.30 uur, toegang gratis, er kan o.a. postzegels, munten en telefoonkaarten ge ruild worden. Donderdag in De Graauwe Hengst, Lange Haven 28 om 21.30 uur Dave in Sessie, vrijdag finale popprijs Schiedam om 21.20 uur met Sixty Nine, 22.40 uur Barata, 0.00 uur Placemat, zaterdag Red Alert een punk band uit Canada. Donderdag bij Harmonia een workshop over spirituele com municatie onderleiding van An na van Leeuwen, aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165, toegang 5 eu ro. Zaterdag 13 april start van 10.00 tot 16.00 uur een works hop Creatieve communicatie in wijkcentrum De Erker. De workshop bestaat uit twee delen. Het eerste deel ligt op het cre atieve vlak, zoals tekenen, klei en, drama, dansen, enz. Het tweede deel ligt meer op het theoretische gebied, dat bijvoor beeld in direct toepasbare oefe ningen of discussievormen wordt aangeboden. Kosten: 55 euro. Het Voorjaarsconcert van het vrouwenkoor 'Femmes Vocales' onder leiding van dirigent Ger ard Lange vindt plaats op vrij dagavond 26 april, aanvang 20.00 uur in de Magnalia Deï- kerk te Schiedam. Het koor wordt aan de vleugel begeleid door Cees-Willem van Vliet. Toegang 7,50 euro. Informatie tel. 010-4351553. De afdelingen Kethel en Woudhoek van PASSAGE ko men woensdag 17 april bij elkaar in gebouw De Rank. Janet Borg huis, medewerker dienstencen trum SoW-kerken Zuid-Holland houdt een inleiding over de me disch ethische kant, dna, gen therapie. Onderwerp van de lezing is bio technologie. Aanvang 19.30 uur. SCHIEDAM - Voordat de cricketjeugd zich op de competitie stort bereiden ze zich maandenlang voor in overdekte ruim tes. Hermes DVS reist daarvoor met de jongeren naar de Rot terdamse Victoriahal en Excelsior'20 traint in de Margriet hal. Zondag werd de kroon op de indoortraining gezet met een toernooi. Daaraan werd niet alleen deelgenomen door de aanhang van de beide Schiedamse grootmachten. Ook het Rotterdamse VOC was van de partij. 'Het is het resultaat van de goede samenwerking tussen de jeugdafde ling van Hermes en Excelsior', zegt Gertjan van Aalten. 'In het ver leden kwam dat al tot uitdrukking door een gezamenlijk Eight-a-Side- toernooi en nu was de tijd rijd voor een wedstrijdreeks.' Aan het toernooi namen 90 jongeren deel. Zij waren ingedeeld in vier leeftijdsgroepen: onder 11, onder 13, onder 15 en onder 17. Aange zien deelnemen belangrijker was dan winnen werd niet op een over winning of nederlaag gekeken. In de hoogste leeftijdgroep ging de nummer een en twee plek naar Excelsior gevolgd door Hermes en VOC. Het indoortoernooi was niet alleen voor de jeugd een goede les. Van Aalten: 'Hermes en Excelsior hebben de afspraak gemaakt om samen te proberen in 2004 het Europees indoorcricket naar Schiedam te ha len. Het toernooi, dat we zondag organiseerden, was een test voor dat gene wat we over twee jaar willen organiseren.' Inmiddels zijn de beide clubs, in samenwerking met de gemeentelij ke diensten Sport Recreatie en Educatie, ook actief met de promo tie van het jeugdcricket. Daarvoor worden vooral basisscholen bena derd en niet zonder succes want vier onderwijs-instellingen hebben positief gereageerd. Hermes en Excelsior laten het niet bij zomaar wat lesjes cricket. Gertjan van Aalten: 'Het is de bedoeling om daarbij ook spelers van de hoogste teams te betrekken en hen op de scholen de monstratie-trainingen te laten geven.' SWSMC's penaltybokaal Bij SWSMC mocht de jeugd proberen AZ-doelman en international Oscar Moens met elfmetertrappen te verrassen. De inzet was de pe nalty-bokaal. Het avondje 'kalktrappen' leverde de volgende winnaars op: Niels Heeze (B-junioren), Vincent Naamen (C-junioren), Mitchel van Gent (D-pupillen), Job van Adrichem (E-pupillen), Kubilay Koca (F-pupillen) en David Belie (mini's). Zicht op eredivisie De vrouwen van de tafeltennisvereniging Brandersstad hebben op nieuw een ruime overwinning geboekt. Na de 9-1 zege op Maasbree werd nu het Heerlense Fuerst, dat de heenwedstrijd met 6-4 won, met 8-2 verslagen. De Limburgse dames behaalden hun punten in de eer ste en in de op een na laatste partij. De Tsjechische Nenchova was zo wel Danielle Maas en Kim van der Poort te slim af. Jolanda Waterreus won drie partijen en samen met Van der poort ook de dubbel. Door de ze uitslag is het Schiedamse team nog volop in de race voor de bo venste twee plaatsen, die recht geven op promotie-wedstrijden voor een plaats in de ere-divisie. De overige uitslagen: Brandersstad 2(h)-Alkmaar'71 2-8, Branders- stad 2(da)-Helden 4-6. Meidenvqetbal bij Spaland De voetbalvereniging Spaland is voor een nieuw te vormen meisjes- juniorenteam op zoek naar meisjes van 12 jaar en ouder. Ook meisjes vanaf 6 jaar zijn welkom op Sportpark Kethel. Zij gaan deel uitmaken van het pupillenteam. Informatie: tel. 4744931 Zoals Groenoord- voorzitter Frans van Krugten al eerder aankondigde krijgt het zaal voetbalkampioenschap van Schiedam ook in 2003 een vervolg. In middels is de datum bekend: vrijdag 10 januari 2003 Een nieu we nederlaag heeft zondag definitief het vonnis voltrokken: volgend seizoen speelt Hermes DVS (dan geleid door Jerry Visser) in de vier de klas. Wandelen in Beatrixpark De Rotterdamse Wandelsport Vereniging organiseert in het weekein de van zaterdag 11 en zondag 12 mei voor de zevende maal een 24- uurs wandelwedstrijd in het Beatrixpark. Daarvoor is een ronde van ongeveer 4 kilometer uitgezet. Om geklasseerd te worden moeten wandelaars minimal 105 km lo pen. In 1996 liep Arie Boertjes 204 kilometer en 491 meter en ves tigde daarmee tevens een parcoursrecord. Het is echter ook mogelijk om in te schrijven voor kortere af standen zoals 50 km, 50 mijl en 100 km. Op zaterdag 11 mei vertrekken de wandelaars om 12 uur en een et maal later valt de finishvlag. Voor informatie kan men terecht bij Sico en Yvon Wie- keraad, tel. 010- 4734674 of Hans van der Knaap de Margriethal speelde de cricketjeugd van Hermes tel. 010-4662015. DVS, Excelsior'20 en VOC een indoortoernooi Vi^MODE Wegener huts-aarvhutskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS -- - f- - -- De grote stoere Rottweiler. De stoere Engelse Stafforshire. Woudhoek blijkt weer in trek bij j onge gezinnen De toekomstige voorzitter Sonja Gouweleeuw over Woudhoek: 't Is één van de mooiste wijken van Schiedam. Foto ED DEWAERHEIJT foto:WFB/Carolien vd Berg y\lja /Vloek' kee|t ool< een 2ooi' uiteje- krehl assortiment LLoats Jp,rks. I 'os Ia i' F) o i'onia tSleissio C tvensfone Fueks St Sckmitt Kölilai' Urenzer ]_ee\tker Soiuul PL Loi-ul, ete alia Open: di. t/m vr. 09.00 - 17.30 uur zaterdag 09.00 - 17.00 uur Broersvest 111# Schiedam Tel. (010) 426 03 99

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3