IN KRANT Dozen vol. BP*-» i ICH Caland trekt zich op termijn terug uit Birma irado 4 SPd-E 1 *5*-w Wegener huls-aan-hulskranten Kunstje leren op open dag Collegeakkoord leidt benoeming vier Sehiedamse wethouders in Gemeente in verdachtenbank Veel projecten genoteerd in Agenda voor de Toekomst iTil J I H I 4 IJ SBBQESBSXCBBEEhI s m ■Maeslandeni Rijnmond ®I5 010-6315060 Kom ook zaterdag 13 april naar KARWEI Schiedam voor de spectaculaire buiten ver koop: DONDERDAG 11 APRIL 2002, JAARGANG 52 Nr. 15 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Gevraagd woningen 1 De beste taxaties! TOTALE OPLAGE: NS2 Jongeren redactie 'in de pen' Postagentschap blijft in wijk De Gorzen 4 wethouders in plaats van 5 Ook nieuw college b&w tegen aanleg A-4 noord KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - In één dag een kunstje leren met de hond. Dat is een van de attracties die honden vereniging Brandersstad in de aanbieding heeft tijdens de open dag die zondag 21 april wordt gehouden op het complex aan de Sportlaan 60. Het veelomvatten de programma wordt om 10.30 uur officieel geopend en aanslui tend zijn er demonstraties over het opvoeden van pups, gehoor zaamheidstraining en behendig heid. Naast attracties voor hond en baas is er schminken voor de kinderen. Om 13.30 uur volgt een rassenparade, aansluitend zijn er allerlei activiteiten voor de bezoekers. De open dag wordt tussen 15.00 en 15.30 afgerond met de trekking van de loterij en de finale. SCHIEDAM - Gisteravond werd in Schiedam het collegeakkoord voor de komende vier jaar onder tekend door de fractievoorzitters van de coalitiepartijen, Eric Zwennis van Leefbaar Schiedam, Marijke Ruseier van het CDA, Will van Wijk van de VVD en Liesbeth Fluiter van Gemeente Belangen Schiedam en de be oogd wethouders Theo Schoen makers (Leefbaar Schiedam), Christine Lepidis (CDA), Ton de Swart (VVD) en Henk Jan Ha- bermehl (Gemeente Belangen Schiedam). Begin deze week maakte de be oogd wethouder voor Leefbaar Schiedam, John Crama, bekend zich als wethouderskandidaat te rug te trekken. Dinsdagavond be reikten de coalitiepartijen over eenstemming over het collegeak koord. De partijen vinden het van groot belang om zo snel mogelijk met de uitvoering van het pro gramma te beginnen. Deze start wordt nu dan ook gemaakt met vier wethouders. Met burgemees ter Scheeres vindt op korte ter mijn overleg plaats over een na dere portefeuilleverdeling. De hoofdbestanddelen van de portefeuilles van de wethouders zijn: Theo Schoenmakers: Ruim telijke Ordening, Verkeer en Ver voer, Cultuur, projectwethouder Interactief Bestuur; Christine Lepidis: Sociale Zaken, Onder wijs, Grotestedenbeleid; Ton de Swart: Financiën, Personeel en Organisatie, Binnenstad; Henk Jan Habermehl: Stadsvernieu wing, Sport en Milieu. Tijdens een extra raadsvergade ring op donderdag 18 april zullen de wethouders worden benoemd. De beelden in het Jeugdjournaal over de gevolgen van de Amerikaanse inter ventie in Afghanistan onder de burgerbevolking, heb ben onlangs grote indruk gemaakt op de leerlingen van de basis school De Klinker, locatie De Tweeklank. In het Jeugdjournaal werd belicht dat het door de oor log ontbreekt aan schoolspullen voor kinderen in dat land. Dat vonden de Sehiedamse kinderen zo zielig dat ze graag de handen uit de mouwen wilden steken om een inzamelingsactie te starten. Onder leiding van juf Jennifer Sa- ris werden dan ook door de leer lingen allerhande schoolspullen voor de Afghaanse kinderen inge zameld, bij elkaar wel 25 bana- nendozen vol. De dozen worden vrijdag bij het verzamelpunt in Andijk afgeleverd. Van daaruit zorgt de Stichting Motherhood dat de dozen mee op transport gaan naar Afghanistan, samen met andere hulpgoederen. SCHIEDAM - Het Openbaar Ministerie heeft de gemeente Schiedam in de 'verdachten bank' gezet. Het OM stelde vorig jaar een onderzoek in naar de sloop van een aantal flats in Schiedam, bekend als het project Parkweg-Oost. Daarbij werd ook een aantal medewerkers en (oud)wethouders als getuige ge hoord door de politie. Onlangs ontving de gemeente een brief van het Openbaar Mi nisterie, waarin werd gemeld dat in het kader van het onderzoek de gemeente als verdachte wordt aangemerkt. In verband hiermee heeft de burgemeester, als verte genwoordiger van de gemeente, op verzoek van het OM nog een aantal vragen beantwoord. Hier mee is het onderzoek voorlopig afgerond. Het OM zal nu verder bepalen wat er met de bevindin gen van het onderzoek zal ge beuren. door Nans Wolters SCHIEDAM - 'Geef mij maar uw naam en adres en ik zorg dat u een vaste baan krijgt.' Minister Vermeend van Sociale Zaken en Werk gelegenheid deed deze be lofte maandagmiddag tij dens zijn bezoek aan Wijk centrum Dreesplein. Hij praatte daar met een vijf tiental moslimvrouwen die deel nemen aan de cursus Zelfred zaamheid en alfabetisering. Hoe wel slechts een aantal van de aanwezige vrouwen zich in be perkte mate kan uiten in de Ne derlandse taal, bleek dat voor hen geen belemmering een aan tal kwesties aan de bewindsman voor te leggen. In de minister vonden zij een oplettende en geïnteresseerde luisteraar die ge richte vragen stelde over onder meer werk en de belangstelling voor de cursus die speciaal voor deze 45+ vrouwen in de bij stand is ontwikkeld. Vooral pro blemen over (te weinig) geld, schuldsanering en gezondheid werden door de Turkse, Marok kaanse en vrouwen uit het voor malige Joegoslavië aan de orde gesteld. Bij de aanwezigen blijkt het ge brek aan scholing en werkerva ring nu zij ouder worden een cru ciale rol te spelen. Veel van de cursisten leefden de afgelopen vijftien a twintig jaar een geïso leerd bestaan. Ondanks het geva rieerde aanbod (onder meer in Nieuwland) van allerlei cursus sen gedurende die periode kwa men allochtone bewoners niet of nauwelijks opdagen. Dat breekt «ri hen nu op. Passief Hun kinderen zijn volwassen en verlaten het ouderlijk huis en echtgenoten zijn vaak arbeids ongeschikt en afhankelijk van de bijstand. Het uitzicht van de vrouwen op de buitenwereld wordt daardoor steeds beperkter. Hoewel sommige van de vrou wen in het verleden pogingen de den de Nederlandse taal machtig te worden, lukte hen dat niet. Kranten lezen of een gesprek voeren met een Schiedammer is vrijwel onmogelijk. Om dit passieve bestaan te door breken startte de Dienst Sociale Zaken het project Zelfredzaamheid en alfabetise ring. De cursus vindt plaats op de Vrouwenvakschool en wordt begeleid door de energieke Cock van Dijk, die tijdens het bezoek van minister Vermeend kennelijk met veel plezier de vrouwen aanzette zich uit te drukken in het Nederlands. Uit het bestand van de Sociale Zaken zijn twee groepen gese lecteerd van elk twintig vrou wen. De veertig moslimvrouwen die op vrijwillige basis deelne men aan het project, hebben vrijwel geen scholing en de helft van hen is analfabeet. In de cur sus die een jaar duurt worden de dames getraind in alledaagse za ken, zoals boodschappen doen, geld pinnen, doktersbezoek en fietsen. Voor volgende week staat een excursie naar het zie kenhuis op het programma. Prachtig initiatief dus; voortge stuwd door een bijzonder en thousiaste bewindsman en de zeer betrokken medewerkers van de Sehiedamse Sociale Dienst die het project ontwikkelden. Minister Vermeend gaf zelfs aan dat hij extra geld beschikbaar zou willen stellen om het project tweemaal in plaats van eenmaal per week te laten plaatsvinden. Daarmee zal de integratie van de vrouwen in de samenleving sneller verlopen. 'Wat vindt u daarvan', vroeg hij terwijl hij verwachtingsvol naar de vrou wen rond de tafel keek. Een po sitieve reactie op zijn voorstel bleef echter uit. Eenmaal per week bijeenkomen is voor alle deelneemsters meer dan genoeg. Na afloop van het gesprek onder tekende minister Vermeend sa men met wethouder Anneke Meijer van onder meer sociale zaken en werkgelegenheid de Agenda voor de Toekomst. 'Dat houdt in', aldus Eduard Nieuwenhuijzen, beleidsadvi- seur van de dienst Sociale Za ken, 'dat de gemeente zich extra gaat inspannen om duizend mensen uit de bijstand aan het werk te krijgen. Hieronder vallen verschillende projecten voor zo wel allochtone als autochtone Schiedammers. De minister stelt hiervoor 3,7 miljoen euro be schikbaar. De afspraken over een en ander lopen door tot en met 2004. Met dit geld wordt naast het project voor de moslimvrou wen, extra kinderopvang ge creëerd, een soepele sanering van schulden en een computer opleiding voor mensen die lang durig werkloos zijn en geen er varing hebben op dit gebied.' Strakker Volgens Nieuwenhuijzen zal de werkwijze op Sociale Zaken ver anderen. 'Het is de bedoeling dat in de toekomst een klantmanager de verantwoordelijkheid draagt voor onder meer de uitstroom van mensen in de bijstand, pro blemen rond schulden en scho ling. De organisatie zal strakker worden en dat betekent dat onze klanten, door het ondertekenen van een contract, zich dienen te houden aan voorwaarden en re gels.' Strenger, maar wel duide lijker. Bovendien wil de dienst vrouwen die nu thuis zitten maar aan het arbeidsproces kunnen deelnemen uitnodigen voor een gesprek. 'Om hoeveel vrouwen het daarbij gaat weten we niet, maar we gaan uit van een paar duizend', aldus Eduard Nieu wenhuijzen. SCHIEDAM - Het Sehiedamse baggerbedrijf IHC Caland, waar van het hoofdkantoor vorige week door een team van Milieude fensie werd ondergespoten met 6000 liter bagger, heeft laten we ten zich terug te zullen trekken uit Birma. Maar met die toezeg ging wordt maar zeer ten dele tegemoet gekomen aan de eis van de milieuactievoerders aangezien het bedrijf heeft laten weten dat het lopende contract nog 13 jaar van kracht blijft. IHC Caland heeft wel toegezegd in Birma geen nieuwe opdrachten meer te zullen accepteren. Milieudefensie heeft aangekondigd, samen met Stichting Natuur Milieu en Novib, actie te blijven voeren. De organisaties vin den de handreiking van het Sehiedamse bedrijf te mager en is van mening dat IHC Caland zich volledig terug moet trekken uit het land 'dat wordt geleid door een militaire dictatuur die op grote schaal mensenrechten schendt.' Terrasfauteuil KURT Bel IRADO voor de afvoer van uw bouw- sloopafval 1' 09.00 - 17.00 uun vele scherpe aanbiedingen GRATIS parkeerschijf en hotdog voor alle klanten! op=op ballonfigurenclowns KARWEI Schiedam Regoutstraat 4, tel. 010 - 29 81 777 HUI NS2 Nieuwe HikStadsblad M A K E L A A R 0 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl wn n i n fr-taxatt es Schiedam 010 409 01 44 I Lid. RVT taEDDEWAERHEUT Vermeend verlaagt drempels voor oudere moslimvrouwen Minister Vermeend ondertekent samen met wethouder Anneke Meijer de Agenda van de Toekomst. Foto ED DEWAERHEIJT Een reinigingsbedrijf verwijdert de bagger bij IHC Caland foto: WFB/RICHARD HOGEVEEN In pulut pitriet. Weersbestendig. Meeneemprijs! Van 42,95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 St^T'EUf^ - I KA 11 mmi i

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1