Diamanten huwelijk Él KORTWEG Luchtgraver. Lekker Genieten! SCHIEDAM Veel stankklachten over brand op vissersschip Sü Bisschop Bar bij Liduinafeest Verkeerscontrole Het Nieuwe Stadsblad Hafkamp laakt ongeïnteresseerdheid media Conferentie over kwaliteit onderwijs Intentie-overeenkomst binnenstad "gauwigheid HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 11 APRIL 2002 15 - 1510 INGEZONDEN BRIEF Als toerist! 'Waat zegkt oe, nij iek zoe sentroem. Jaw iek hab kezoegt op netvoer inter, oem oew stad gezoeg. Ja en zo is het nog een tijdje doorgegaan, een toerist die de weg wilde weten omdat hij/zij de moeite genomen had inter net te raadplegen op www.vvv- schiedam.nl Een site die je doodgooit met de meest prachtige foto's die je maar bedenken kunt. Heel Schiedam wordt mooi in beeld gebracht. Er zitten foto's bij waarvan je het bestaan van een pand of stukje stad zo niet eens weet. Toen was Schiedam nog héél (gewoon)! Dus aan de VVV ligt het niet. Maar aan wie dan wel! Kweet niet! Maar dan ben je hier in Schie dam, en wil wat wandelen, nie mand die zegt of verteld dat je bergschoenen, lieslaarzen een emmertje en een schepje voor de kinderen, en een goeie stof zuiger, bezitten moet. Dat het sentroem een ietsie pietsie aan de Sahara doet den ken. Zou het niet meer dan klant vriendelijk zijn om op een web site aan te geven hoe het er nu werkelijk uitziet? Dat dit tijde lijk is! Die toeristen denken vast dat het zo hoort! Wij haast ook. Met ergens verscholen achter in, een fata-morgana van een verse snelle hap, die kraakt bij bijna iedere hap van het zand. Het is niet op één plek dat is waar, het is keurig verdeeld over een groot gedeelte van Schiedam, dat is wel fijn. Alleen die toerist, die moet je iedere berg, heuvel, bouwput en omleiding, uitgetekend mee geven. Of ik even kon meelopen, sorry toerist 'k heb net de Horvatweg beklommen.' Hans Henrichs, Schiedam. SCHIEDAM - Politieperso neel van het district Schiedam hield dinsdagmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur een alge mene verkeerscontrole. In to taal werden 60 automobilisten gecontroleerd. Er werden 15 processen-verbaal uitgeschre ven met name voor het niet dragen van de autogordel. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres van Schiedam heeft dinsdagmiddag een bezoek gebracht aan het diamanten echtpaar Van Eijk-Veldt in hun aanleunwoning in de Wil lem Andriessenlaan om namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen over te brengen. Hij bracht een mand met bloemen en fruit mee. Het Schiedamse echtpaar vierde maandag het feit dat het zestig geleden in het huwelijk trad. Koningin Beatrix stuurde reeds 26 maart schriftelijk haar gelukwensen. De heer J. van Hoogdalem gaf zijn vrouw Pieternella Holmgren op 8 april 1942 in Schiedam het 'ja woord'. De heer Van Hoogdalem heeft in zijn werkzame le ven diverse technische beroepen vervuld bij verschillende bedrijven, zoals Netam en Holland Electro. Zijn vrouw was naast het huishouden actief als oppasmoeder voor kinderen van een kennis. Zelf heeft het echtpaar geen kinderen. De kinderen, waar mevrouw Van Hoogdalem jarenlang op ge past heeft, hebben nog steeds uitstekend contact met hen. Ze zijn beiden inmiddels al getrouwd. Jammer is dat de ge zondheid van het echtpaar het al jarenlang laat afweten. Mevrouw Van Hoogdalem (81) is ernstig reumapatiënte en ook haar 85-jarige man is al geruime tijd aan bed gekluis terd. door: Wim Schelberg SCHIEDAM - GroenLinks en de Partij van de Arbeid hebben in de commissie vergadering ROV vragen gesteld over nieuwe ontwik kelingen die zich ten aan zien van de aanleg van de A4-Noord zouden hebben afgespeeld. Demissionair wethouder Luub Hafkamp was hiervoor ter verga dering uitgenodigd. Verrassend was de mededeling van Theo Schoenmakers (LeefbaarSchie- dam). Die deed ter vergadering al een uitspraak over het toen nog niet ondertekende college akkoord. Tegen De vragen van GroenLinks en de PvdA kwamen voort uit het standpunt, dat de gemeente Schiedam innam ten aanzien van de aanleg van de rijksweg A4. De raad en het college hebben im mers in het verleden altijd in meerderheid kenbaar gemaakt, tegen die aanleg te zijn. Luub Hafkamp heeft zelfs jaren als VVD-wethouder die mening uitgedragen, terwijl juist de WD voorstander is van aanleg. Een niet onbelangrijk detail waarover Hennie Hagen (Groen Links) nog haar bewondering en lof over uitsprak. Toch, zo stellen de vragenstellers, is in het plan Norder het standpunt van de ge meente niet terug te vinden. Hagen: 'Naar wij onlangs heb ben vernomen, vindt vanaf no vember of december 2001 regel matig overleg plaats van ambte naren uit Schiedam met ambte- naren van Rijkswaterstaat en de Provincie over aansluiting van de aan te leggen A4 op het Kethel- plein'. Actiegroep Hagen is van mening dat de raad, of in ieder geval de commissie, in het licht van deze gesprekken vaker geïnformeerd had moeten worden over de ontwikkelingen. En dat is niet gebeurd. Hagen: 'Ik vind dat belangrijk genoeg om dat hier ter tafel te brengen, want ik heb de informatie van de actiegroep Stop Rijksweg 19 - een actiegroep die over het alge meen heel goed en heel integer geïnformeerd wordt en ook in formeert. Ik denk dat met name bepaalde oplossingen die voor gesteld worden, vrij funest zijn voor delen van Groenoord'. Uitleg Demissionair wethouder Haf kamp was uitgenodigd om in de commissievergadering uitleg te geven over de situatie. Hennie Hagen gaf al aan het een vreem de gewaarwording te vinden, Hafkamp te zien. En dat vond ook Hafkamp: 'Het is überhaupt een vreemde periode voor mij, want demissionair ben ik nog nooit geweest. Uitgenodigd te worden voor een commissiever gadering is heel bijzonder. En WATERWEG - Bij de meldka mer van de DCMR Milieudienst Rijnmond zijn in maart 696 stankklachten binnengekomen. 192 klachten betroffen de brand van 6 maart op het vissersschip Friesland dat voor werkzaamhe den in de Vlaardingse Vulcaanha- ven lag. Bij de brand kwam er een hevige rookontwikkeling vrij doordat het isolatiemateriaal van de koelcellen vlam vatte. 114 van de 192 klachten hadden te maken met een brand- en rooklucht. Tij dens de brand zijn er door DCMR luchtmetingen verricht om na te gaan of de rook giftige stoffen be vatte. Er werden geen giftige stof fen gevonden. Door een technische storing aan een dampverwerkingsinstallatie van Odfjcll Terminals in de Bot lek kwam er een zoete, weeïge chemische brandlucht vrij. 36 Vlaardingers trokken over de stank bij DCRM aan de bel. Na de registratie van de stank werden de werkzaamheden stilgelegd en de installatie gerepareerd. Ook op 11 maart belden veel Vlaardingers, Schiedammers en Rotterdammers de DCMR over een scherpe prikkelende lucht. De uitrukdienst van de DCMR kon echter niet te bepalen welk bedrijf de lucht verspreidde en wat de oorzaak van de stank was. In to taal kwamen 48 klachten binnen. Door meteorologische omstan digheden werd in de maand maart éénmaal stankcode 1 uitgegeven. Van 30 maart tot en met 1 april kwamen 12 stankklachten van al gemene aard uit de gehele Rijn mond binnen op de meldkamer. Bij code 1 moeten bedrijven de lading van stinkende producten aan de DCMR opgeven. Ook moeten zij alert zijn bij stankver- wekkende werkzaamheden. In de maart kwamen er 82 klachten meer binnen dan het gemiddelde over de maanden maart van de af gelopen vijfjaar. De meldkamer is 24 uur per dag bereikbaar via nummer 010- 4733333. maar bij één agendapunt aanwe zig te hoeven zijn, is eigenlijk wel zo prettig'. Spoed Hafkamp benadrukte dat de be antwoording van de vragen wat hem betreft spoed hadden; hij had de antwoorden van het de missionair college dan ook bij zich. 'Het is juist', zo bevestigde hij, 'dat er ambtelijk verkennend wordt gewerkt over de aanslui ting van de A4 op het Kethel- plein. De vraag is: hoe doe je dat dan? De verschillende antwoor den op die vraag - er zijn vijf scenario's geschetst - worden sa mengevat in een notitie die rich ting het bestuur zal gaan. Boven dien: er zijn nog geen keuzes ge maakt en er ligt nog niets vast'. Hafkamp bevestigde wel dat Rijkswaterstaat al een voorkeur heeft uitgesproken voor één van de opties. Die zou in overeen stemming zijn met de door Schiedam ingenomen stelling. Maar het is nu eenmaal zo dat de manier waarop het Kethelplein wordt aangelegd - als dat al ge beurd - meer consequenties heeft voor Groenoord dan voor Holy. Bovendien is het niet een voudig om van daar een aanslui ting op de A20 te realiseren. Er zijn dus nog voldoende proble men en volgens Hafkamp was het nog lang geen 'gelopen race'. Dus was Hagen nog niet hele maal tevreden: 'Bij mij blijft een onrustig gevoel'. Maar Ha gen kreeg steeds sterker het ver moeden dat in Den Haag het beeld bestaat, dat Norder de boel al aardig heeft gladgestre ken; dat ambtelijk de neuzen de zelfde kant opstaan en dat het eigenlijk alleen een 'centen kwestie' is. Hagen: 'Misschien moeten we als Schiedammers een heel eensgezind signaal geven rich ting Den Haag dat dat nog niet het geval is. We moeten een sterke positie innemen in die richting, want ons standpunt blijft: geen A4. Anders klinken misschien de optimistische ge luiden te zeer door ten nadele van de tegengeluiden'. En dat mag volgens Hagen niet het re sultaat zijn. Handig Probleem werd op dat moment, dat met de op handen zijnde wisseling van de wacht niet dui delijk was, wat het standpunt van het nieuwe college ten aan zien van de aanleg van de A4 zou zijn. Hafkamp manoeuvreerde han dig naar dat inzicht toe: 'Het is niet zo dat men in Den Haag denkt dat het allemaal zo gladjes loopt in Schiedam. Men is daar nog steeds goed op de hoogte dat wij tegen de aanleg van die weg zijn. Als hij er toch moet komen, dan zijner bepaalde voorwaarden'. Maar Hafkamp benadrukte dat hij over de oude situatie sprak. En ook andere commissieleden vonden het standpunt van het nieuwe colle ge relevanter dan het doorbordu ren op oude standpunten. Verzet Schoenmakers wilde die uitda ging wel aangaan en liep vooruit op het op dat moment nog te on dertekenen collegeakkoord. Schoenmakers: 'Wij continu eren het verzet tegen de A4- Noord'. Een nieuw media-offen sief zou, stelde Maarten Groene, opnieuw de aandacht kunnen vestigen op de standpunten van Schiedam. Hafkamp betwijfelde of dat zou helpen: 'Het standpunt is derma te goed bekend dat de pers grof weg ongeïnteresseerd is. Het wordt als oud nieuws ervaren. Of dat nu anders zal zijn? Mijn inschatting is voorzichtig: Ik denk het niet'. SCHIEDAM - De Stichting voor Interconfessioneel en Katholiek Onderwijs (SIKO) in Schiedam en Vlaardingen houdt 17 april een conferentie voor personeelsleden over Integraal Personeelsbeleid. Thema van de conferentie is 'SIKO trapt af'. Het onderwijs is volop in beweging en niet alleen omdat het onder wijs met tekorten aan leerkrachten kampt of vanwege het feit dat on derwijs een politiek item is. Integraal Personeelsbeleid brengt scholen in ontwikkeling. De grote uitdaging waar scholen voor staan is: wat wil men met de scholen bereiken en welke kwaliteiten en ambities van leerkrachten dragen daaraan bij? Dit zal de kwaliteit van het onder wijs ten goede komen. De conferentie begint met een ludieke opening door de schooldirec teuren en eindigt met een groot jongleerfestijn op het schoolplein van basisschool De Vlinder in Schiedam. SCHIEDAM - In de parochiekerk Heilige Liduina aan de Singel 104 wordt zondag 14 april het jaarlijkse Liduinafeest gehouden. Monseig neur R. Philippe Bar, oud bisschop van het bisdom Rotterdam, komt voor de plechtigheden naar de Schiedamse basilieken zal hoofdcele brant zijn in de H. Mis. Die om 10.15 uur begint. Om 16.00 uur wor den de vespers gehouden met de broederschap. Het feest wordt afge sloten met om 18.00 uur Rozenkransgebed en plechtig lof. Het Sterrenbos van ZOS radio is te beluisteren op donderdag van 20 tot 22 uur via 91.5 fm van de kabel. Museumtocht op 25 april (kas telentocht), vertrek 9.00 uur vanaf parkeerterrein Holy-zie- kenhuis, terug 20.00 uur, kosten 56 euro. Voor info: Volksuniver siteit Vlaardingen, Westlandse- weg 256, bereikbaar van maan dag t/m vrijdag van 9 tot 12 uur, tel. 4603354. In Thurlede, aan de Nieuwe Damlaan 759, is dinsdag 16 april een knutsel, verf en schil dermiddag vanaf 14 uur in de conversatiezaal, entree 1,15 eu ro, woensdag 17 april om 14 uur bloemschikken, entree 1,15 eu ro. Op maandag 22 april zal om 20.00 uur in de pastorie, gelegen aan de Singel 104 te Schiedam de laatste bezinningsavond van dit seizoen plaatsvinden.Het on derwerp is: 'De voltooiing van het aardse leven' en zal gehou den worden door mevrouw Cint- hia van den Toorn, coördinatrice van de Hospice in Rotterdam. STICHTING WELZIJN n Kluphuis Oost is zondag van half 2 tot vier uur een country line dansmid- dag, kaartje in voorverkoop 0,90 euro, op de dag zelf 1,15 euro, kaarten verkrijgbaar van maan dag t/m vrijdag van 9 tot 17 uur. In Kluphuis Oost kan op woensdag om 20 uur geklaver jast worden, kosten 1,50 euro per avond, aan de Boerhaavelaan 79, tel. 2451818. OUDERENWERK Zondag is er een the dansant in de Woudhoek van 14 tot 16.30 uur, toegang 1,60 euro. Maandag 15/4 modeshow en verkoop fir ma Esther in de Woudhoek vanaf 10 uur. Woensdag 17/4 bingo in de 4 Molens vanaf 13.30 uur, kosten 3,20 euro. Iedere vrijdag klaverjasclub in Zuid van 19.30 tot 23.30 uur, kosten 1,15 euro per keer. \/£I?M{£wD .Ck/eÜHMlMt "byriGoiiScH" CADEAü AAM MCSLh VBOÜoJBtd SCHIEDAM - Blijkbaar was er te weinig ruimte op het waarschu wingsbord om de wegwerker naast de opgegraven berg grond te zet ten, zoals het oorspronkelijke verkeersbord er uit behoort te zien. De enige witruimte die overbleef om de wegwerker een plaats te geven was boven de zandberg en zo belandde het wegwerkerspoppetje bo venop de berg. Deze nieuwe variatie werd aangetroffen bij wegwerk zaamheden op de Slimme Wetering in Schiedam door de familie Ger- ritse uit Schiedam en die schoot bijgaande foto voor Het Nieuwe Stadsblad. SCHIEDAM - Onlangs hebben de gemeente Schiedam, ING Vast goedontwikkeling, ONS, Johan Matser Projectontwikkeling, Woon- plus Schiedam en Seinpost een intentieovereenkomst over de binnen stad ondertekend. In gezamenlijk overleg en samenwerking wil men overeenstemming bereiken over een aanvaardbaar en economisch haalbaar ontwikkelingsplan voor het plangebied binnenstad. Het ont wikkelingsplan omvat een samenhangend en op herontwikkeling van het woon- en winkelgebied van de Schiedamse binnenstad gericht plan van aanpak voor vastgoedontwikkeling, promotie en de branche- ring voor het in het Seinpostadvies onderscheiden deelgebieden van de voormalige grote omloop. L -Bij restaurant Gauwigheid V/N. is het weer genieten! Want vanaf vandaag serveren wij, naast onze uitgebreide kaart, diverse heerlijke asporgospoc ialiloiten. I n Voor de echte liefhebher, aspergemenu 28,00 ^rveren wij een exdi,sief. 4 gangen asporgemenu. di.t/mvr. lunch diner, za. t/m zo. diner s Gravelandseweg Schiedam lel. (010) 273 )J 00 Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax: (010)4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Flendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto RONALD STAM Ook nieuwe college is tegen aanleg A4-Noord Als het aan het nieuwe college van Schiedam ligt blijft het dijklichaam voor de toekomstige A4-Noord een groenstrook. Foto ED DEWAERHEIJT 192 klachten betroffen de brand in het vissersschip foto: ED DEWAERHEIJT ,Syfi0oGSo) CA0EAU S Z a a Foto JORIS GERRJTSE

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3