WAT SCHUIFT'T? „Uit ervaring wéét ik dat moeiteloos stoppen met roken kan" Aannemingsbedrijf Kroes b.v. EERSTE AUTOMONTEUR s RUIM €770,- 1.698,-) VOORDEEL. ER ZIT MEER IN SLIM. DE NIEUWE ALTO VAN SUZUKI. ER ZIT MEER IN M. de Koning bv NS2-12 SUZUKI VLAARDINCEN: Vari b.v., Hoogstad 151 (Bedrijventerrein "Hoogstad"), (010) 232 25 22. Vakanties van het Nationaal Reumafonds Q SUZUKI f VLAARDINCEN: Vari b.v., Hoogstad 151 (Bedrijventerrein "Hoogstad"), (010) 232 25 22. - ERVAREN BETONTIMMERLIEDEN BETONWERKERS DONDERDAG 18 APRIL 2002 I Voor onze Audi-vestiging in Capelle aan den IJssel zijn wij op zoek naar kandidaten voor de functie van Maar dat is niet het enige. De Wagon R+ Season heeft extra's voor alle seizoenen. Zoals het schuifdak voor de zonnige dagen. En mistlampen voor de donkere dagen. Het hele jaar door heeft u plezier van de sportieve licht metalen velgen en de in carrosseriekleur meegespoten dakspoiler. Een kleur overigens die net als de seizoenen nooit hetzelfde is. U kunt kiezen uit een rijk palet van De extra complete Suzuki Wagon R+ 1.3 warm Bright Red tot koel Silky Silver. En dan te bedenken dat de Wagon R+ Season u nog meer te bieden heeft Zoals elektrische ramen voor, centrale deurvergrendeling, twee airbags, stuurbekrachtiging, roofrails en elektrische spiegels. Wilt u meer weten of een proefrit maken? Schuift u dan binnenkort even aan bij de Suzuki-dealer. Maar wees er snel bij, want de voorraad is beperkt. Season. Vanaf 11.299,- (f 24.899,72). Afgebeeld is de Wagon R+ 1.3 Season. Geadviseer de verkoopprijs, incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken, verwijderingsbijdrage en legeskosten Brandstofverbruik Wagon R+: 6,1-7,5 liter/100 km; 13>16,4 km/liter. C02-uitstoot 145-178 gram/km. Importeur B.V. NIMAG, Heinenoord, (0186) 607 707. Kijk voor meer informatie op www.suzuki.nl Al meer dan 40 jaar organiseert het Nationaal Reumafonds vakanties voor reumapatiënten. De reizen staan vermeld in onze vakantiegids. U kunt deze gids bestellen via onze afdeling reizen telefoon 020 - 589 64 85 op werkdagen, van 9,00 tot 17.00 uar Nationaal Reumafonds DE NIEUWE MTO. ZUINIGSTE IN Z'N KLASSE! De nieuwe Alto is nu nog ruimer, comfortabeler en veiliger gewor den. Standaard met 5 deuren, een in delen neerkiapbare achterbank, getint glas en des gewenst zelfs met elektrische raambediening vóór, centrale deurvergrendeling, stuurbekrachtiging en automatische versnel lingsbak. Veiligheid blijkt o.a. uit de goede wegligging, een air bag voor bestuurder èn passagier voorin, kindersloten achter en de veilige kooiconstructie. En zuinig? De Alto is met zijn nieuwe pittige 1.1-liter, 16-klep- penmotor de zuinigste auto in zijn klasse. Of, aldus de Consumentenbond, de voordeligste auto in het dagelijks gebruik. En dat al 7 keer, sinds 1993. Dat verdient een premie! De nieuwe Suzuki Alto is er al vanaf 7.999,-. Bij de handgescbakel- de versie ontvangt u bovendien 1.000,- subsidie van de overheid. Afgebeeld is de Alto CLS met lichtmetalen velgen, mistlampen en achterspoiler tegen meerprijs. Geadviseerde verkoopprijs incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaarmaken, verwijderingsbijdrage en legeskosten. Brandstofverbruik (99/100/EG-norm): 4,9 - 6,2 1/100 km; 16,1 20,4 km/1. COj-uitstoot- 119 - 152 g/km. Importeur B.V. NIMAG, Heinenoord, tel. (0186) 607 707. Kijk voor meer informatie op www.siizuki.nl 118 SCHIEDAM - Het stinkt, het is duur, het is slecht voor je gezondheid, het levert je afkeurende blikken en commentaar op, je bent - mocht je ze hebben - een slecht voorbeeld voor je kinderen en loop je toe vallig langs een spiegel terwijl je er één in je mond hebt, dan wend je toch het allerliefst direct je hoofd af? Géén gezicht, zo'n bun gelend wit walmend stokje in je mond! Maar als je eenmaal in die fuik van het roken bent terechtgekomen zal je dat allemaal om het even zijn. Je vindt het lekker, zeg je, en je wimpelt alle gevaren die het roken met zich mee brengt af met een laconiek 'je moet toch ergens aan dood gaan'. Geld bespa ren? Geef je het niet aan het ene uit, dan wel aan het andere. Het valt allemaal best mee. Intussen beloof je je kinderen wel dui zend gulden of hun rijbewijs als ze voor hun achttiende niet zullen roken en raak je in paniek als je vlak voor het slapen gaan merkt dat je pakje leeg is. Het liefst stap je dan nog gauw even in de auto. Er zijn altijd nog benzinestations die dag en nacht ge opend zijn. Je moet er toch niet aan denken de volgende dag mis te grijpen? „Ik was met mijn twee pakjes per dag, zon der filter welteverstaan, niet anders", geeft Yvonne Bakker toe. Ze praat in de verleden tijd, want het is inmiddels acht jaar geleden dat zij haar allerlaatste sigaret uitmaakte. Yvonne Bakker is coördinatrice van de stichting 'Make it Easy'. De stichting heeft als doelstelling Nederland rookvrij te maken en maakt daarbij gebruik van de auriculo therapie, een eenvoudige methode om moeiteloos van het roken af te komen. Yvonne Bakker: „Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichamelijke én geestelijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt is het zo makkelijk te zeggen als je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar als een roker écht wil stoppen dan geef ik hem of haar de garantie dat het gaat lukken. Binnen veer tien dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Probleemloos. En dat is echt zo, gegarandeerd." Acht jaar geleden kwam Yvonne Bakker in aanraking met de auriculo-therapie. Bij deze methode wordt gewerkt met piepklei ne puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti-rookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwen ningsverschijnselen meteen onderdrukt. De puntjes moeten een aantal keren per dag met een mini magneetje worden geac tiveerd. Daarnaast krijgt iedereen een boekje mee naar huis. Ter ondersteuning, want op het moment dat de puntjes geplaatst zijn is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Een week later wordt er op een andere plaats een puntje geplaatst waarmee je jezelf 'kunstmatig' tevreden kunt stellen. Door dat puntje te activeren ga je je meteen prettiger voelen en - dat spreekt met name de vrouwen aan - krijg je geen trek in aller lei dikmakende zoetigheden ter compensa tie van het roken. Je hoeft dus niet bang te zijn ineens kilo's aan te komen. Het sla gingspercentage ligt tegen de 95%. Natuurlijk zijn er altijd mensen die na ver loop van tijd weer een sigaretje opsteken. Wie dat overkomt kan altijd terugkomen. De Stichting Make it Easy geeft levenslange garantie op de behandeling. Mocht men tij dens de eerste drie maanden toch de fout in gaan dan is zowel de behandeling als het consult gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. „We geven iedereen die wil stoppen en die zich aan de spelregels houdt de garantie dat het lukt", benadrukt Yvonne. „Jongeren tot 18 jaar behandelen we gratis, de stich ting heeft natuurlijk tot doel Nederland rookvrij te maken en waar kun je dan beter beginnen dan bij de jeugd?" De auriculo-therapie is geen acupunctuur, maar heeft er wel overeenkomsten mee. Auriculo staat voor oorschelp. Het oor bevat meer dan 200 acupunctuurpunten die ver bonden zijn met specifieke delen van het lichaam. Yvonne Bakker zoekt met een soort elektronisch biepertje bepaalde zenuwbanen op. Als dat zoekertje een sig- naaltje afgeeft drukt ze er razendsnel en absoluut pijnloos drie heel kleine steriele puntjes in. De puntjes worden geplaatst op de zenuwbanen die het signaal naar de hersenen sturen: 'Ik wil een sigaret'. De puntjes onderbreken dat verslavingssig naal. Door de puntjes een week lang te laten zitten en meerdere malen per dag met een magneetje te activeren verdwijnt de behoefte te roken. Zonder ontwenningsver schijnselen. Ongeveer een week later wor den de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje waardoor er geen behoefte ontstaat meer te gaan eten of snoepen. Door de auriculo-therapie is het dus moge lijk zonder afkickproblemen of dik te wor den, te stoppen met roken. „Ik ben absoluut geen anti-rook goeroe die met een opgeheven vingertje mensen wil bekeren", besluit Yvonne. „Maar door deze methode is het mij, en velen met mij, gelukt het roken te laten. Nu help ik als coördina trice van de 'Stichting Make it Easy' andere mensen die ook door middel van de auricu lo-therapie willen stoppen, net zoals ik dat zelf in 1994 heb gedaan. Op mijn bureau heb ik een gastenboek liggen waar opmer kingen in geschreven staan als 'in één week rookvrij en zo gemakkelijk' en 'had ik maar jaren eerder van deze methode gehoord'. Ik ben zo enthousiast over deze methode, omdat ik uit ervaring wéét dat moeiteloos stoppen met roken kan. ledereen die mij kent, weet dat ik een zware kettingrookster was. En echt, als het mij is gelukt, lukt het iedereen. Sceptisch? Nogmaals, de 'Stichting Make it Easy' durft levenslange garantie te geven. Dus pak die telefoon en maak een afspraak. Gegarandeerd, twee weken na de behan deling zult u opgelucht kunnen zeggen: „ik was een zware roker." Yvonne Bakker werkt uitsluitend op afspraak. Ook heeft zij ervaring met groepsbehandelingen voor bedrijven. Zowel het actualiteitenprogramma Vijf in het land (RTL 5) als Gezondheidsplein (AVRO) ondersteunden onlangs de auricu lo-therapie van de Stichting Make it Easy door er in hun programma's positieve aan dacht aan te geven. Dinsdag 23 april is zij aanwezig in Het Proveniershuys, Overschiesestraat 3a te Schiedam. U kunt dan 's middags of 's avonds terecht en dat geldt ook voor de vervolgbehandeling die op dinsdag 7 mei plaats vindt, eveneens in Het Proveniershuys te Schiedam. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur worden gebeld naar 0174-213202 of naar 06-51579683. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl. Bij de methode die Yvonne Bakker hanteert wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti- rookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwenningsverschijnselen meteen onderdrukt. Voor het uitvoeren van onze projecten, welke grotendeels met eigen werknemers tot stand komen, vragen wij: Werkzaamheden: - Alle voorkomende betonwerkzaamheden op diverse interessante werken. Wij vragen: - Dynamische en enthousiaste personen die door scholing (bijvoorbeeld een afgeronde vakopleiding te Mierlo) en/of ervaring hun vak weten te verstaan. Interesse? Stuur uw schriftelijke sollicitatie met C.V. binnen 10 dagen aan: Aannemingsbedrijf Kroes b.v. t.a.v. de heer J. M. Kroes - Postbus 285 - 3140 AG Maassluis. Heeft u nog vragen? Dan kunt u bellen naar de heer B. H. Hanemaaijer - telefoon 010- 5922888. Indien gewenst kunnen wij u ook een sollicitatieformulier toesturen. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Westgaag 42A .v Maasland Het merk Audi heeft een naam hoog te houden in kwaliteit en techniek. Voor onderhoud en reparaties aan de technisch zeer geavanceerde Audi's zoeken wij een gedreven specialist met een opleiding en ervaring als eerste auto- monteur met APK of gelijkwaardig, aangevuld met relevante trainingen en cursussen. autobedrijven We bieden je een aantrekkelijke functie met doorgroeimoge lijkheden bij een dynamische en gezonde onderneming. Hierbij horen uiteraard goede primaire en secundaire arbeids voorwaarden. De vestiging in Capelle aan den IJssel ligt aan de N219 (Wormerhoek 5-7) en is gemakkelijk bereikbaar. Voor meer informatie of een sollicitatie kun je contact opne men met de heer D.E. Smith, telefoon OIO - 45 99 485. Schriftelijke sollicitaties zenden aan: M. de Koning BV, t.a.v. mevrouw A.S.M. de Vin, postbus 65, 2920 AB Krimpen aan den IJssel. AuÖI

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 12