IN KRANT Brandersstad honden doen wat de baas zegt PRAXIS Wegener huls-san-hulskranten Ruim 6000 passagiers voeren door de Schiedamse grachten Praxis Mega Rotterdam met tuincentrum Schiedam West gaat wijk opfleuren Jongen beroofd van scooter 't Is net vakantie op school.. Nieuwbouw op plek van de voormalige Harg Brutale autokraak Rijnmond "i5 DONDERDAG 18 APRIL 2002, JAARGANG 54 Nr. 16 Gevraagd woningen Derde Eurotec Open Randstad Darttoernooi SCHIEDAM - De buitenruimte in de wijk Schiedam West wordt woensdag 24 april aangepakt door bewonersgroepen, ONS, Woon- plus en kinderen van de basisscho len. Op initiatief van de bewoners vereniging, Woonplus en Wijkbe- heersoverleg is aan alle bewoners- groepen gevraagd om een opfleur- idee uit te werken en mee te doen met de actiedag. Bewonersgroepen hebben inmid dels een aantal ideeën ingeleverd en voorbereid. Woonplus pakt op deze actiedag de binnenterreinen aan en ONS zorgt voor schone straten en pleinen. Kunstwerken Frans Klijzen: 'De paaltjes bij de A. Muysstraat en omgeving wor den 'omgetoverd' tot kunstwerken en op het Fabriplein zijn inmiddels nieuwe gevelbloembakjes ge plaatst. De bewoners van de Von dellaan en Westfrankelandstraat hebben dertig bloembakken ge kocht. Die worden kunstig be schilderd door de buurtkinderen onder begeleiding van een kunste naar.' De bewonersvereniging heeft tijdens de voorbereiding de basisscholen bezocht en het op fleuren besproken, de kinderen bleken erg enthousiast. Pleinbus Op de centrale actieplek, het Fa briplein, start om 13.00 uur de ac tiedag met de presentatie van de nieuwe pleinbus, die Woonplus heeft geschonken. Klijzen: 'De oude pleinbus is en kele maanden niet in gebruik ge weest en inmiddels weg. De nieu we bus is heel geschikt als plein bus omdat de inrichting precies past bij het doel waarvoor de bus wordt gebruikt. Voor opslag, ver voer en kinderzitplaatsen.' Om kwart over een gaan kinderen samen met ONS de buurten in om de straten schoon te maken. Om 14.00 uur is iedereen weer terug op het plein voor de ontwerpwed strijd 'Ontwerp je eigen plein'. De ontwerpen worden beoordeeld door een vakkundige jury. De uit slag wordt bekend gemaakt op 5 mei tijdens het grote wijkfeest op het Fabriplein. door Chrit Wilshaus SCHIEDAM - Dat Woon plus Schiedam overeen stemming heeft bereikt met de gemeente over nieuw bouw op de plek van de voormalige Harg, zoals zij op haar website vermeldde, betekent volgens directeur Karin van Dreven niet dat alles al in kannen en krui ken is. En ook niet dat de woningcorpo ratie de bouwvergunning al bin nen heeft. Inmiddels heeft Woon plus de tekst op haar website aan gepast. De woningcorporatie be treurt het dat sommige omwo nenden van de Harg denken dat zij de bewoners iets door de strot wil drukken. Woonplus wacht af hoe de gemeente reageert op de bezwaarschriften die daar zijn in gediend, en zegt alle bezwaren van omwonenden serieus te ne men. Voorlopig ontwerp 'We hebben op onze site tot uit drukking willen brengen dat we hier mee bezig zijn en dat de ge meente zich achter onze plannen heeft geschaard', vertelt Van Dreven op het kantoor van Woonplus. 'En we wilden zeker niet de indruk wekken de omwo nenden dit bouwplan door de strot te drukken.' Volgens de tekst op de site van Woonplus werkt Eric Mathot van VD+M Architecten momenteel hard aan een voorlopig ontwerp voor nieuwbouw op de locatie van voorheen De Harg. (Het ge bouw is sinds september 2000 ei gendom van Woonplus). Op die plek wil Woonplus 105 senioren woningen bouwen. Het gaat daar bij om zowel koop- als huurwo ningen. In het plan is verder 600 vierkante meter commerciële ruimte opgenomen. Protest Een aantal omwonenden tekende protest aan tegen de nieuwbouw- plannen. Manager Vastgoedpro jecten Hans Borsje zegt dat Woonplus de bezwaren wel dege lijk serieus neemt. 'Per slot van rekening zijn wij een maatschap pelijk ondernemer, nauw betrok ken bij de stad en haar inwoners.' Onlangs had Borsje nog een ge sprek met een viertal tegenstan ders van het bouwplan in de hui dige vorm. Behalve dat de bewo ners opnieuw hun grieven kwijt konden, vroeg Borsje hen na te denken over de vraag onder wel ke voorwaarden zij wel met het plan akkoord kunnen gaan. 'Daarop hebben we het antwoord nog niet gekregen. Het wil echter niet zeggen dat we alle wensen van de bewoners naadloos zullen overnemen. Maar we zijn best bereid kritisch naar een aantal punten van het bouwplan te kij ken.' 'Alles echter binnen de randvoorwaarden van het plan', vult Van Dreven aan. Bezonning Tegenstanders van het bouwplan vinden de te bouwen toren met appartementen te hoog vanwege het wegnemen van bezonning. Bovendien stellen ze dat de hoogbouw in strijd is met de aan vliegroute waarin zij komt te staan. 'De hoogte van het com plex is overeenkomstig de con touren voor de aanvliegroute zo als die door de gemeente aan ons zijn getoond', reageert Borsje. 'Maar mocht het alsnog te hoog blijken te zijn, dan passen we het ontwerp uiteraard aan. Smaller Volgens Van Dreven toont een si mulatieprogramma op de compu ter aan dat de bezonning binnen de richtlijnen ongewijzigd blijft. 'Dat betekent dat mensen nog KRANT NIET ONTVANGEN? voldoende zonlicht ontvangen en van de zomer absoluut niet ge confronteerd worden met scha duw in plaats van met zon. Be halve dan de woningen waar dat nu al het geval is.' Een en ander zou te maken heb ben met het feit dat het bouwplan wel hoger wordt dan de gestapel de bouw die nu tien verdiepingen bedraagt, maar hier tegenover staat dat de hoogbouw smaller wordt. Borsje erkent dat er parkeerpro blemen zijn in de buurt, maar stelt dat het bouwplan deze niet kan oplossen. Toch heeft hij de indruk dat de parkeersituatie be ter wordt door de nieuwbouw. 'Onder het gebouw komt bij voorbeeld een parkeergarage waar 69 parkeerplaatsen komen. Op het dek daarvan komen nog eens 46 parkeerplaatsen. De hui dige 21 parkeerplaatsen op het plein blijven bovendien gehand haafd.' Geen optie De hoogbouw elders bouwen, zo als omwonenden voorstelden, is volgens Borsje niet echt een op tie. 'Zo gaan we in Groenoord bijvoorbeeld juist flats slopen en vervangen door laagbouw. Bewo ners zijn erg enthousiast over de wijkontwikkelingsvisie Groe noord. Die kwam samen met hen tot stand. De aangekondigde maatregelen maken van Groe noord weer een aantrekkelijke wijk met een gevarieerd wonin gaanbod.' Het nieuwbouwplan voorziet al dus Van Dreven in een grote be hoefte in Schiedam aan senioren woningen. 'Veel ouderen uit de omgeving maakten die wens be kend op 20 november vorig jaar tijdens de inspraakavond.' De nieuwbouw op de plek van de vroegere Harg is volgens Van Dreven ook goed voor de door stroming op de woningmarkt en daarmee goed voor starters. Van Dreven en Borsje benadruk ken de dialoog met de bewoners open te willen houden. 'Want, nogmaals, we willen hen niets door de strot drukken', aldus Van Dreven. SCHIEDAM - Op 27 april start het eerste volledige seizoen voor de Stichting Rondvaarten Schiedam. Vorig jaar was het seizoen twee maanden korter omdat de eerste fluisterboot pas eind juni in de vaart kon worden genomen. Er zijn in 2001 ruim 6000 passagiers door de grachten van Schiedam vervoerd. Het bestuur hoopt dit jaar ruim 15.000 passagiers te ver voeren. Ook dit jaar heeft de WV in het programma ook rondvaarten voor groepen opgenomen, vorig jaar maakten 81 groepen gebruik van de nieuwe attractie. De rondvaarten vinden plaats: dinsdag t/m zondag om 11.30,14.00 en 15.30 uur. Kaartverkoop en vertrek is vanaf Museummolen De Nieu we Palmboom aan de Noordvest 34. Met het Centrum Management werkt de VVV aan speciale vaartoch ten. Het is de bedoeling die te houden op koopzondagen. Samen met de organisatie Lef for Kids 4 zijn ook arrangementen ontwikkeld met de fluisterboten voor kinderpartijtjes. GROEPSLEERKRACHTEN SCHIEDAM - Een 16-jarige Schiedammer is dinsdag avond rond half negen op de 's-Gravenlandseweg beroofd van zijn scooter. Ter hoogte van de Nieuwpoortweg werd het slachtoffer door drie man nen op twee scooters bedreigd met een vuurwapen. Hij moest zijn scooter afstaan. Vervolgens ging het drietal er vandoor in de richting van het centrum. woning-taxaties Klapwiekend ontsnapt de grijze duif zijn benauwde onderkomen en vliegt zijn vrijheid tegemoet. Voor de leerlingen en leer krachten van basisschool De Wieken staat de vlueht van de duif dinsdag ochtend symbool voor de start van het project 'Reizen'. Op de schoolpleinen van beide locaties van De Wieken (De Wildestraat en Westfrankelands estraat) klonk vervolgens uit de kin derkelen het projectlied en werd in verschillende talen een welkomst woord gesproken. Een lint werd door geknipt en kleuters droegen een grote vlag het schoolplein op. De beide lo caties staan twee weken helemaal in het teken van het reisproject, de kin deren krijgen zelfs een beetje het idee dat ze op vakantie zijn als ze de school binnenkomen. Ouders mogen de vor deringen van hun kroost volgen tij dens de kijkavond op donderdag 25 april. Een hapje en een drankje staan klaar, maar niet voor niks: de op brengst is bestemd voor een nieuw ad optiekind. VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Verzamelwoede van kunstenaars in Artoteek Bokser Stephan van Veen Zuid- Hollands kampioen Weer ooievaars rond Schiedam Definitieve portefeuille verdeling college Schiedam Schoffelploeg wint het van de mechanische onkruidbestrijder TOTALE OPLAGE: SCHIEDAM - Het begon allemaal op een veldje achter het station van Schiedam. Een aantal hondenliefhebbers trainde daar het ge drag van hun hond. Of eigenlijk ook hun eigen gedrag, want de om gang tussen baas en hond is natuurlijk tweerichtingsverkeer. Eén van de mensen van het eerste uur is Klaas van der Ham. Hij is op richter van de Hondensportvereniging Brandersstad. Want veertien jaar geleden ontstonden op het grasveldje spontaan al snel ideeën om een vereniging op te richten. Belangstelling genoeg, Branders stad is inmiddels uitgegroeid tot een bloeiende vereniging. In die veertien jaar heeft de club vele accommodaties versleten, maar sinds vorig jaar beschikt de hondensportvereniging over een fraai clubhuis in het Hargapark. En die nieuwe accommodatie wordt zondagmorgen 21 april officieel in gebruik genomen. Tevens is er die dag van half elf tot vier uur open dag. MEG SCHIEDAM - In een bestelauto, geparkeerd in de Boomgaard straat werd dinsdagmiddag tus sen half een en één uur ingebro ken, terwijl de 41-jarige bestuur der uit Den Haag in de Passage pakketten afleverde. Het achter rolluik van de bestelwagen bleek geforceerd. Twee dozen met toi letartikelen en apparatuur zijn weggenomen. Parasol BLUE SKY Op=o Alléén donderdag tlm zaterdag! Meeneemprijs! Nu voor slechts Directeur Karin van Dreven en manager vastgoedprojecten Hans Borsje bij de maquette van het nieuwbouwplan. Foto ED DE WAERHEIJT Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Het Bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Primair Onderwijs te Rotterdam/Schiedam zoekt per 1 augustus 2002, of zo mogelijk eerder enthousiaste (onder-, midden-, en bovenbouw) Voor onze basisscholen in Rotterdam: cbs "Het Spoor", cbs "Overschie" en cbs "Prinses Margriet'/ "Prinses Beatrix"; in Schiedam: cbs "De Wieken" en cbs "Gravin Aleida". Wij zoeken collega's die: bewust kiezen voor Christelijk onderwijs goed kunnen samenwerken zich willen inzetten voor naschoolse activiteiten flexibel zijn een professionele instelling hebben de uitgangspunten van "brede school" onderschrijven. Wij bieden: Een prettige werksfeer - ondersteuning bij het inwerken - scholen die goed bereikbaar zijn - goede secundaire arbeidsvoorwaarden (o.a. ruime reiskostenvergoeding of fiets) - kleine groepen - enthousiaste ICT werkgroep. Zowel in Rotterdam als Schiedam wordt professionele woonruimtebemiddeling aangeboden. Een informatiemap kun je aanvragen via infoQvncno.mm of tel. 010-4735052/0620391150. Je sollicitatiebrief ontvangen wij graag binnen 14 dagen na verschijning van de advertentie. Je kunt je brief richten aan Het bestuur VPCPO, t.a.v. dhr. A Dogger, Westfrankelandsestraat 152, 3117 AZ Schiedam of via e-mail aan: ad.doaner® planet.nl Ook zij-instromers worden uitgenodigd te solliciteren. a Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl ud m Schiedam 010 409 01 44 FomEDDEWAEKHEOT Woonplus wil omwonenden niets door de strot drukken Het Nieuwe Stadsblad Meer over Hondensportvereniging Brandersstad elders in Het Nieuwe Stads blad. Foto SJOERD VAN LUIJN 21 april van 10.00 tot 17.00 uur Vierhavensstraat, tel. 010-477 60 08 In de kleuren ecru, blauw, groen of geel. 300 cm. breed Bijpassende parasolvoet los verkrijgbaar. Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1