Woonplus en SOBO tekenen nieuw sociaal plan Bokser Stephan van Veen Zuid-Hollands kampioen Allemaal winnaars! SCHIEDAM Weer ooievaars rond Schiedam Hangjongeren en politieterreur Assertiviteits- cursus Kortweg Info Internetcafé 55-plussers F Verzamelwoede van kunstenaars in Artoteek INGEZONDEN BRIEF Interboetiek Winkeldief mag aardappelen houden Het Nieuwe Stadsblad Nestpalen in stad nog leeg Autoservice Eigenraam maakt het verschil interieur HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 18 APRIL 2002 16- 1510 SCHIEDAM - Het Algemeen Maatschappelijk Werk Schiedam van Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Water weg geeft binnenkort een asserti- viteitscursus voor diegenen in Schiedam die zich vaak onzeker, geremd of verlegen voelen in ge zeischap en in een groep willen leren hoe ze beter voor zich zelf op kunnen komen en beter met andere mensen kunnen omgaan. In totaal worden acht wekelijkse bijeenkomsten gegeven in de avonduren. Dit zal op de maan dag avond plaatsvinden van 18.30 tot 20.30 uur. Informatie bij Ank de Munck en Marcel Barendse, tel. 4731033. SCHIEDAM *In podiumcafé De Graauwe Hengst, Lange Haven 28, is don derdag Dave Sessie vanaf 21.30 uur te horen, zaterdag Rivan cd presentatie om 22.00 uur. *Jazz on Sundays bij Israëlisch restaurant Asher aan de Hoog straat 124, op zondag 21 april vanaf 16.30 uur. Bebop geënt op Cannonball Asserley Nancy Wilson, Frederike Schonis zang, Arie Kuit altsax, Ge Bij voet piano, Vincent Kuiper bas, Johan Dielams drums. SCHIEDAM - Binnenkort zal een gloednieuw Internetcafé, uitsluitend voor 55-plussers, in de Marconihoe- ve worden geopend. Bewonersver eniging Schiedam-Oost zoekt in sa menwerking met woonplus en het dienstencentrum van Woonzorgcom plex Marconihoeve mensen die als senioropleiders de beginselen van in ternetgebruik kunnen bijbrengen aan 55-plussers, individueel of in groep jes. Informatie 010-2450169. SCHIEDAM - Een hongerige winkeldief mocht vorige week donderdag zijn buit houden van de winkelier. De politie hield na een tip van een getuige een 37- jarige man uit Schiedam aan die met twee zakken aardappelen rondliep. Die had de man kort er voor weggenomen bij een super markt aan het Wibautplein. De winkelier wilde echter geen aan gifte doen omdat de man vertel de niets te eten te hebben. Hij mocht één zak houden onder voorwaarde dat hij de volgende keer eerst te vragen voordat hij ging stelen. (010) 4699.444 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Woonplus en het Schiedams Overleg Bewonersorgani saties (SOBO) hebben deze week een nieuw sociaal plan onderte kend. Bij de ondertekening van het vorige sociaal plan is afgespro ken dat jaarlijks een evaluatie zou plaatsvinden. Aan de hand van de ze evaluatie is nu een nieuw sociaal plan opgesteld. Dit plan geldt voor alle huurders van Woonplus die gedwongen moeten verhuizen wegens sloop, alsmede voor huurders die te maken hebben met reno vatie in bewoonde staat zoals bijvoorbeeld in Tuindorp het geval is. Na een jaar zal wederom een evaluatie plaatsvinden. Onderwerpen die in het sociaal plan aan de orde komen zijn onder meer het zoeken van vervangende woonruimte, urgentie en tegemoetkoming in de verhuis kosten. Deze tegemoetkoming is voor alle bewoners die te maken hebben met sloop, met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2002, vastgesteld op 3.650 euro. Hierbij sluit Woonplus aan bij wat in regio Rijnmond ge bruikelijk is. Dit bedrag ligt boven het gemiddeld uitgekeerde bedrag in Nederland en wordt elk jaar per 1 januari geïndexeerd. In het plan is opgenomen dat het sociaal plan wordt herzien als Aedes - de over koepelende organisatie van woningcorporaties - en de Woonbond tot een ander bedrag komen. Naast de verhuiskostenvergoeding omvat het sociaal plan nog diverse andere maatregelen om een gedwongen verhuizing zo snel en gemak kelijk mogelijk te laten verlopen, zoals een speciale korting bij een verhuisbedrijf, het beschikbaar stellen van verhuisdozen, een korting pas voor aankopen bij een 'doe-het-zelf' speciaalzaak en - naar keu ze - 35 uur dienstverlening bij de Stichting Klussen en Diensten Nieuwe Waterweg Noord. In het laatste geval bedraagt de tegemoet koming in de verhuiskosten echter 3.532 euro. Karin van Dreven (directeur-bestuurder Woonplus) en John van Gestel (voorzitter SOBO) feliciteren elkaar met het nieuwe sociaal plan. Woonplus-directeur Willem van den Berge (links) en de SOBO-bestuursleden Piet van der Ploeg en Jan Joore kijken tevreden toe. door Nans Wolters SCHIEDAM - Van drie stadgenoten is sinds zon dag 7 april in de Artoteek aan de 's-Gravelandseweg een tastbaar bewijs van ver woede verzameldrift te zien. Een groot deel van de kunstuit leen wordt namelijk in beslag genomen door sheriffsterren, bruidspaartjes die ooit het sluit stuk vormden op een bruidstaart, een gigantische verzameling si naasappelpapiertjes en een col lectie stenen en mineralen. Serie In de serie De verzameling, geeft Julia Snikkers, directeur van de Artoteek, Schiedamse kunste naars gelegenheid te laten zien wat zij zoal verzamelen. Het woord kunstenaars is in dit ver band ietwat ruim geïnterpreteerd want van de drie exposanten die de resultaten van hun verzamel drift in Verzameling II tonen, is alleen Michel Snoep werkzaam als beeldend kunstenaar. Peter Heijnsbroek (mineralen) werkt als vrijwilliger bij de Stichting Kunstwerkt en Jelle Gunneweg (taartpoppetjes) is Michel Snoeps' partner. Kunstenaar Sjef Henderickx die enige maanden geleden de eerste Verzameling mocht inrichten met zijn vondsten, opende vorige week de tweede tentoonstelling, daarbij muzikaal ondersteund Trouwpoppetjes zijn beeldbepalend aanwezig in de kunstuitleen door de Texas swing county dan cers. Michel Snoep: 'Mijn verzame ling kun je vergelijken met een rariteitenkabinet zonder speciale ordening. De sheriffsterren waarvan ik er zo'n tachtig bezit kocht ik in speelgoedwinkels en op rommelmarkten. Bekenden die naar het buitenland gaan ne men soms een ster voor mij mee. Maar echte sheriffsterren zitten niet in mijn verzameling. Het gaat mij alleen om de romantiek ervan. Er zitten zelfs sterren bij zonder speld zodat kinderen zich niet kunnen prikken.' Bruidspaartjes De lange wand direct tegenover de ingang van de Artoteek is tot het eind van deze maand behan gen met honderden sinaasappel papiertjes, die Snoep lang gele den verzamelde tijdens het bood schappen doen. Een verpakking die je tegenwoordig nog zelden tegenkomt. Toen Jelle Gunneweg ruim twin tig jaar geleden een trouwpop- petje van een bruidstaart kreeg was dat aanleiding om een col lectie van deze in gips, plastic en papier, enigszins op Barbie- en Ken gelijkende figuurtjes, op te bouwen. De meeste van de exemplaren kocht zij in de jaren tachtig op onder meer rommel markten. Jelle heeft inmiddels zestig bruine en blanke bruidspa ren onder haar hoede en daar zal het waarschijnlijk bij blijven. Zij vertelt dat het steeds moeilijker is om taart-bruidsparen op te sporen. Grote collectie Ook de verzamellust van Peter Heijnsbroek staat wat betreft ste nen en mineralen op een laag pit je. Niet omdat hij dit gesteente niet meer kan vinden maar om dat zijn interesse op dit moment hoofdzakelijk ligt bij geologie en gebruiksglas. Heijnsbroek: 'Hoewel ik al ruim twintig jaar me niet meer bezig houd met het verzamelen van mineralen is mijn collectie erg groot. Mijn verzameling omvat honderden verschillende soor ten, maten en kleuren. Ik zocht van Marokko tot Noorwegen naar mineralen. In puinhopen en mijnen. Ook op de grens van Ne derland en Duitsland is veel te vinden. Vaak worden mineralen uit mijnen met het puin afge voerd omdat bedrijven op zoek zijn naar andere grondstoffen. Als verzamelaar tref je daar dus regelmatig bijzondere dingen aan.' De Verzameling II is te zien tot en met 27 april. Artoteek Schie dam is geopend van woensdag tot en met vrijdag van 13.30. tot 17.30 uur, donderdag koopavond en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. SCHIEDAM - In de omgeving van Schiedam zijn weer ooievaars waar te nemen. Deze vogels vertoeven regelmatig in de weidegebie den van Midden-Delfland, tussen het Beatrixpark en de 's Graven- landseweg en in park Kethel. Ook rusten ze uit op de lantaarnpalen in de middenberm van de Slimme Watering en de Scheepvaartweg. Goed ecologisch beheer Dat constateert Hans Kruijf van ONS Ingenieursbureau. 'De aanwe zigheid van ooievaars in Schiedam betekent dat er weer kikkers, pad den, mollen en grote insecten zijn waar zij zich te goed aan kunnen doen. Dit is het resultaat van een goed ecologisch groenbeheer in Schiedam. Zo wordt er bijvoorbeeld al jaren geen gebruik meer ge maakt van chemische bestrijdingsmiddelen in de openbare ruimte, wordt er hard gewerkt aan de verbetering van de waterkwaliteit en probeert men de verschillende groenelementen in de stad zoveel mo gelijk met elkaar te verbinden,' aldus Kruijf. Te dicht bij stad Het leefgebied wordt volgens hem steeds aantrekkelijker voor de ooi evaar. 'Met de Schiedamse natuur gaat het de goede kant op,' meent hij. Op een aantal plaatsen, bijvoorbeeld in park Kethel, staan speciale nestpalen voor ooievaars klaar. Kruijf: 'Helaas maken zij daar mo menteel nog geen gebruik van. Ooievaars zijn waar het gaat om nest ruimte zeer kritisch en conservatief. Misschien staan de palen te dicht bij de stad.' Hij hoopt dat in de toekomst een paartje ooievaars de bebouwing van Schiedam kiest als vaste woonplaats. 'Dan vormen ze een blijvende indicatie van de gezonde natuur in de stad.' De nieuwe Break Away-krant van Buro Britain: haal 'm in huis! I Buro Britain SCHIEDAM - In navolging van zijn neef Dave Hendriks (16) die vorige week in Rotterdam Zuid- Hollands bokskampioen werd, is zaterdag ook Stephan van Veen (26) van de Schiedamse sport vereniging Mesa sport bokskam pioen geworden. Na de loodzwa re voorrondes van vorige week was Van Veen, die de afgelopen paar dagen geveld was door keelontsteking, in de finalepartij om het halfzwaargewicht vooral in technisch opzicht zijn oppo nent Barry Remers van de Oud Beijerlandse boksschool 'van Egmond sport' de baas. Van Veen en Remers waren voor elkaar gewaarschuwd; beide boksers waren nog ongeslagen, zijn zeer technisch, hebben een flink incasseringsvermogen en hebben allebei een keiharde pun ch; Remers heeft een harde rechtse direkte terwijl de bokser van Veen een gevaarlijke rechtse hoek heeft waarmee hij al eerder tegenstanders tegen het canvas sloeg. Het beloofde een techni sche en een spannende, harde partij te worden. De zaal was dan ook voor tweederde gevuld met aanhangers van deze hoofdpartij van de avond. De eerste ronde begon al zeer hard, het tempo zat er goed in en beide boksers lie ten een mooi staaltje boksen zien. Mooie stotencombinaties zowel naar het hoofd als naar het lichaam, waarbij van Veen als meest aanvallende bokser uit de hoek kwam. Ook had hij in deze SCHIEDAM - Als het op voetballen aankomt kent Schiedam vrijwel alleen maar kenners. Dat werd vorige week duidelijk toen Radio Rijn mond in Grand Café Amsterbron een voorbeschouwing kwam houden op de belangrijke krachtmeting van die avond; de wedstrijd Fe- ijenoord-Inter Milaan. Dat Feijenoord zich met het uiteindelijke 2-2 gelijkspel wist te kwalificeren voor de finale van de UEFA-cup, was voor de bezoekers van het Grand Café, waar de strijd via een groot scherm op de voet gevolgd kon worden, allerminst een verrassing. Maar het kwam de stemming wel nadrukkelijk ten goede. 'Het was een werelddag', blikt bedrijfsvoerster Joke enthousiast terug 'en bij ons zaten alleen maar winnaars'. Naar aanleiding van een avond ongenoegen van de hangjongeren om plm. 21.00 uur de politie gebeld op nummer: 0900-8844. Het begon al met 10 minuten wachttijd, daarna kreeg ik een dame aan de lijn die mij vriendelijk noch dringend om het hemd van mijn lijf vroeg, o.a.: Wat voor werk doet u? Waar woont u? Woont u naar uw zin? Bent u gepensioneerd? Hoe oud bent u? Heeft u veel last van deze jongeren? Hoeveel zijn het? Enz. enzEn nog meer van deze onzinnige vra gen. Allemaal voor 33 eurocent per minuut. Kort bij elkaar genomen, 10 minuten wachttijd 20 minuten vragen stellen, totaal 30 minuten a 33 eurocent is 9.90 euro. Dit alles was om een rapport op te maken! Maar de politie heb ik niet gezien! Een bewoner van de Hoofdstraat (naam en adres bekend) Van Veen (links) was in de strijd om het kampioenschap Barry Remers vooral in technisch opzicht de baas ronde de meeste voltreffers. In de tweede ronde nam Remers meer het initiatief en maakte het Van Veen moeilijk. Van Veen liet zich echter niet uit zijn spel brengen en voerde in de laatste fase van de ronde zijn tempo weer op. Toen de derde en laatste ronde begon was het duidelijk welke opdracht aan van Veen was meegegeven vanuit zijn hoek door de trainers/coach en oud kampioenen Antonio Medi na en John Vergouwe. Het tempo werd duidelijk opgevoerd en de spanning was dan ook te snijden. Beide bokser waren flink tegen elkaar opgewassen en de partij werd een lust voor het oog. De drie scheidsrechters wezen Van Veen unaniem aan als winnaar van de partij en dus als kam pioen van Zuid Holland. Volgens sponsor 'Green Palace' hebben deze kampioenschappen bewezen dat het boksen zowel in Schiedam als daarbuiten weer flink in de lift zit, gelet op zowel het aantal deelnemende pugilis ten als de publieke belangstel ling die de Zuid Hollandse kam pioenschappen de afgelopen weekenden trok. Deze finale avond was evenals de voorron des stijf uitverkocht en Mesa sport is weer een kampioen rij ker. Interboetiek is al jaren adviseur voor mensen die van betere meubelen en woningstoffering houden. Veel bekende merken vindt u er onder één dak. U kunt rekenen op deskundig advies, goede service en hulp bij het inrichten van uw interieur. Dat maakt vaak het verschil... Bezoek onze gezellige showroom, dat loont beslist de moeite! Tot ziens... Westhavenkade 44, Vlaardingen - Telefoon (010) 434 29 74 Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (0101 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Metalen sheriffsterren en stijve onwennige bruidspaartjes Foto: RONALD STAM I Vol nieuws, informatie en scherp geprijsde dagtochten of korte reizen naar de steden, kastelen, legenden, tuinen en spoken van Engeland en Wales. Ontdekken. Ontmoeten. Ontspannen. Bel nu 0900-2025205" of kijk op www.burobritain.nl WHAHaHa"! kjHSTf# IOJÏ' MHAA OOf£\*AR5 Z£Ö? kïffiSCH cMX U&WuihTê,fi£&i»ltN ki SCW&*H BLi)V€M l&G# foto; AAD VD DRIFT Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk - Fauteuil Santos - Eiken bijzettafeltje ingelegd, met noten

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3