m 5 WOONPLUS EN SOBO ONDER TEKENEN NIEUW SOCIAAL PLAN .22 u m o Colofon mei 2002 KINDERFEEST EDISONPLEIN OPFLEURDAG IN SCHIEDAM-WEST co Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad FEESTELIJK START BUURTPLUS SCHUTTERVELD KANTOOR WOONPLUS GESLOTEN 'NEE, IK HOEF NIET OP DE FOTO!' FOLDERS OVER DIVERSE ONDERWERPEN "O O WOENSDAG 1 MEI 2002 NS1-3 Woonplus Schiedam Openingstijden: Klantenservice: Reparatieverzoeken: Valeriusstraat 3 maandag t/m donderdag Unit Nieuwland 010 - 2045101 010 - 2045201 p/a Postbus 25 van 08.00 tot 17.00 uur Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) 010 - 2045102 010 - 2045202 3100 AA Schiedam vrijdag Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) 010 - 2045103 010 - 2045203 010 - 2045100 van 08.00 tot 12.30 uur Commerciële Zaken 010 - 2045104 010 - 2045204 Op woensdag 24 april bundelden Woonplus, ONS en bewonersvereniging Schiedam-West hun krachten voor een zogenaamde opfleurdag. Bij deze schoonmaakactie is een groot gedeelte van de wijk stevig onder handen genomen. Vanaf een uur of half twee kregen de volwassen schoonmakers hierbij de hulp van de leerlingen van de Annie M.G. Schmidtschool. Onder leiding van vrijwilligers uit de wijk zetten zij gezamenlijk hun beste beentje voor. Vanzelfsprekend mocht tussentijds even worden uitgeblazen met snoep en limonade. Om de kinderen te danken voor hun inzet had de organisatie voor muziek en een springkussen gezorgd en de Erkerbus met spel materiaal laten komen. Aan het eind van de dag keerde iedereen dan ook tevreden huiswaarts, de westwijk schoon achterlatend. Een mooi voor beeld van wat samenwerking teweeg kan bren gen. Langs deze weg wil Woonplus dan ook iedereen danken die heeft meegewerkt aan het slagen van de opfleurdag. Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: oio - 2045260. E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt in Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 29 mei 2002. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betref fende unit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m donderdag van 10.00-10.30 uur en 15.00-15.30 uur en vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Scholte D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertplein Lisztplein Kees van Ruijven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansflat Frans Meijninger Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13:00-14:00 uur. Buurtpost 'Goeman' Harry Nagel Goeman Borgesiuslaan 27, tel; 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius' Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld' Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 Een medewerker van Woonplus houdt elke werkdag spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wijkpost Slachthuisbuurt Peter Warmerdam Slachthuislaan 9a, tel: 010-2734442. WoonplusNieuws Op woensdag 15 mei hoeven de kinderen in Schiedam-Oost zich niet te vervelen. Op het Edisonplein is het die dag na schooltijd namelijk groot feest. Het kinderfeest wordt gegeven, omdat de herinrichting van het vroegere schoolplein is afgerond. Daarnaast worden ook de laatste woningen in de Franklinstraat opgeleverd. Dit project van Woonplus omvat nieuwbouw op drie locaties van 14 seniorenwoningen in de huur, 19 eengezinswoningen in de koop en een wijkser- vicepunt. Tijdens het pleinfeest is voor de jeugd van alles te doen. Een straatartiest die kan goochelen zorgt voor entertainment, terwijl de allerkleinsten uit de wijk zich kunnen laten schminken. Daarnaast kan de jeugd uit oost zich ook nog uitleven op het springkussen dat op kosten van Woonplus wordt geplaatst. Op zaterdag 25 mei vindt de feestelijke start plaats van het eerste Buurtplus project Bewoners van het Schuttersveld organiseren hiertoe samen met Woonplus Schiedam en de medewerkers van Thuis op Straat van 12.00 tot 15.00 uur een gezellige middag voor bewoners en kinderen uit de buurt. Om goed voor de dag te komen, maken bewoners en kinderen van het Schuttersveld op de vrijdagavond ervoor de buurt met elkaar nog eens goed schoon. Buurtplus is een unieke aanpak om enkele com plexen en woongebieden in Nieuwland op te waarderen. Het gaat bij Buurtplus niet alleen om de verbetering van woningen, maar ook om de woonomgeving. Zo worden tevens de algemene ruimten (entrees, trappenhuizen e.d.) en de bin nenterreinen opgeknapt. Rond het Schuttersveld zullen de komende maanden vier wooncomplex en grondig worden aangepakt. In totaal worden in Nieuwland circa 1000 woningen opge waardeerd volgens de Buurplus methode. De plannen voor het Schuttersveld zijn tot stand gekomen door intensief overleg met de bewon ers. In een planteam konden bewoners mee denken over de plannen die door UNO architecten uit Rotterdam waren gemaakt. Daarbij werden niet alleen wijzigingen aangebracht, maar was ook sprake van een actieve inbreng. Hierdoor werden vaak concrete oplossingen gevonden. Zo worden in de woningen bijvoorbeeld complete pakketten aangeboden voor het aanleggen van centrale verwarming of keukenrenovatie. De komende maand is het kantoor van Woonplus Schiedam gesloten op de volgende dagen: DONDERDAG 9 MEI (Hemelvaartsdag) VRIJDAG 10 MEI MAANDAG 20 MEI (Tweede Pinksterdag) Op deze dag zijn wij uitsluitend voor spoedeisende klachten bereikbaar. Voor klachten met een minder spoedeisend karakter verzoeken wij u vriendelijk om op een andere dag tijdens kantoortijd te bellen. Onder een spoedeisende klacht wordt verstaan: Ernstige lekkage, waarbij wateroverlast wordt veroorzaakt Uitvallen cv Glasbreuk in de woning waardoor een gevaar lijke situatie ontstaat Na inbraak en bij calamiteiten Het is noodzakelijk dat u na melding van een spoedeisende klacht telefonisch bereikbaar blijft. Het nieuwe sociaal plan wordt ondertekend door v.l.n.r. Jan Joore, John van Gestel (beiden SOBO), Karin van Dreven (Woonplus), Piet van der Ploeg (SOBO) en Willem van den Berge (Woonplus) Woonplus en het Schiedams Overleg Bewonersorganisaties (SOBO) hebben deze week een nieuw sociaal plan ondertekend. Bij de ondertekening van het vorige sociaal plan is afge sproken dat jaarlijks een evaluatie zou plaatsvinden. Aan de hand van deze evaluatie is nu een nieuw sociaal plan opgesteld. Dit plan geldt voor alle huurders van Woonplus die gedwongen moeten verhuizen wegens sloop, alsmede voor huurders die te maken hebben met renovatie in bewoonde staat zoals bijvoorbeeld in Tuindorp het geval is. Na een jaar zal wederom een evaluatie plaatsvinden. Onderwerpen die in het sociaal plan aan de orde komen zijn onder meer het zoeken van vervangende woonruimte, urgentie en tege moetkoming in de verhuiskosten. Deze tegemoetkoming is voor alle bewoners die te maken hebben met sloop, met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2002, vastgesteld op 3.650,-. Hierbij sluit Woonplus aan bij wat in regio Rijnmond gebruikelijk is. Dit bedrag ligt boven het gemiddeld uitgekeerde bedrag in Nederland en wordt elk jaar per 1 januari geïn dexeerd. In het plan is opgenomen dat het soci aal plan wordt herzien als Aedes - de overkoe pelende organisatie van woningcorporaties - en de Woonbond tot een ander bedrag komen. Naast de verhuiskostenvergoeding omvat het sociaal plan nog diverse andere maatregelen om een gedwongen verhuizing zo snel en gemakke lijk mogelijk te laten verlopen, zoals een speciale korting bij een verhuisbedrijf, het beschikbaar stellen van verhuisdozen, een kortingpas voor aankopen bij een 'doe-het-zelf speciaalzaak en - naar keuze - 35 uur dienstverlening bij de Stichting Klussen en Diensten Nieuwe Waterweg Noord. In het laatste geval bedraagt de tege moetkoming in de verhuiskosten echter 3.532,. Deze keer krijgt Mevrouw W.G.J. de Vette-Roeling een maand huur terug, omdat ze betaalt via automatische incasso'. Ze woont reeds sinds 1967 met veel plezier aan de Molensingel in Tuindorp. 'Zelfs tijdens de renovatie enige maan den geleden is ons het woongenot niet ont nomen. Mijn eerste reactie was: "Nee, ik hoef niet op de foto", maar nu ik er wat langer over nadenk, vind ik dat toch wel leuk.' Ook u kunt volgende maand de gelukkige zijn. Als u ons nog niet hebt gemachtigd om de huur maandelijks automatisch te laten afschrijven, kunt u op ons kantoor aan de Valeriusstraat een machtig ingskaart halen. Om onze klanten nog beter te informeren, hebben wij over diverse onderwerpen folders laten maken. Naast een algemene brochure over Woonplus Schiedam bestaan folders over Huuropzegging/Verhuizen, Huurbetaling en Incasso, Service-abonnement, Overlast en Klachtenbehandeling. Elke nieuwe huurder ontvangt deze folders automatisch bij het teke nen van zijn of haar huurcontract. De folders zijn ook gratis te 'plukken' uit het folderrek in de ontvangsthal van Woonplus. Daarnaast bestaan ook folders met specifieke informatie over een groot aantal van onze wooncom plexen. Deze zijn handig als u meer informatie wilt over een type woning waar u voorkeur naar uit gaat. Ook deze folders, die gerangschikt zijn per unit en onder meer een woonplattegrond bevatten, zijn gratis af te halen bij Woonplus.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3