Allemaal geslaagd! ra DRGS in wachtkamer Schiedam Proms SCHIEDAM 'Ramptoeristen' redden hond Tentoonstelling nieuwe werken Artoteek Schiedam Sport langs de Waterweg Pat Boone Roparun moet recordbedrag opleveren Fm Sport langs de Waterweg Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 8 MEI 2002 19 - 1440 INGEZONDEN BRIEF 'Kijk, Koninginnedag is een feestdag en moet een feestdag blijven. Maar dan wil ik wel naar de Koningin kunnen kijken en kunnen luisteren naar Maartje. En omdat het niet van dat aller beste weer was, wilde ik ook naar de Ziekenomroep luisteren. Want ik wilde horen hoe leuk het in Kethel was. En bij de Zieke nomroep wilde ik een warme maaltijd bestellen want ik had geen zin om op Koninginnedag zelf voor eten te zorgen. Maar ik kon door de herrie het telefoon nummer niet horen terwijl ik toch met mijn oren haast in de radio zat. Deze herrie werd ver oorzaakt door een paar ontzet tend grote luidsprekers die ston den opgesteld op de Broersvest en daar zat ik, op de Broersvest, vlak naast die grote luidsprekers. In huis natuurlijk. Die luidspre kers met die bassen hebben min of meer mijn hele Koninginne dag naar de Filistijnen geholpen. Waarom moet het nu zo hard, wie kan mij dat vertellen. Kijk, ik begrijp heus wel dat je van daag aan de dag niet met Pat Boone voor de dag kunt komen, alhoewel het dan misschien wel drukker was geweest!!!! Ik heb niet kunnen luisteren en kijken en ik moest nog gaan koken ook. Ik moest zelfs van pure ergernis de straat op. Later die avond zag ik op de televisie dat het hele ge zelschap rond de Koningin zich ook te pletter schrok van de her rie die voor Haar plezier ge maakt werd. Er werden kogels afgeschoten, losse flodders na tuurlijk, maar ik had er wel een plezier an.' HCM Vlek, Schiedam FIETSDAG - Voor de 29e keer vindt op 11 mei de landelijke fiets dag in Nederland plaats. In de regio Schiedam, Vlaardingen, Maasluis zullen circa 750 mensen op de fiets stappen om de 3-Waterweg Steden- route van zo'n 35 kilometer af te leggen. De start vindt plaats tussen 9.00-13.00 uur bij de VW-kantoren in Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis. Voor iedere deelnemer is er een leuke verrassing. De route is verkrijgbaar bij de Vv V-vestigingen Nieuwe Waterweg en Westland voor 2 euro 30. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4699.444 BEZORGING: Hengelsport Vereniging Schiedam en omstreken en de Stichting Welzijn Schie dam gaven woensdag het startsein voor de viscnrsus in speeltuin In 't Park, of wel het speeleiland aan de Dr. Schaepmansingel, on deraan de Vlaardingerdijk. Voor deze eerste cursus hadden 14 kinderen zich ingeschreven. Zij oefenden het hengelen drie dagdelen, op de derde dag volg de het examen. De kinderen leerden niet alleen hoe ze moes ten vissen, maar ook: hoe ga je om met de gevangen vis. Ze kre gen onder de knie hoe ze een Sim moeten maken (draad, haak je, loodjes en dobbertje) en er werd aandacht besteed aan de natuur, iaat geen rommel ach ter, zorg er voor datje geen over last veroorzaakt'. Alle kinderen legden het examen met goed ge volg af en kregen van de voor zitter van de visvereniging een diploma uitgereikt met de ver gunning voor het vissen in de stadswateren van de visvereni ging. De jonge vissers waren er heel blij mee. 'Er komt een vervolg', aldus de organisatoren M km SCHIEDAM - Al maanden leven de medewerkers en bewoners van Woon-, Zorg en Dienstencentrum Fran keland toe naar woensdag 8 mei, de startdag van de Ro parun. Vandaag loopt een team van Fran keland voor het derde achtereen volgende jaar mee met de langste non-stop estafetteloop ter wereld. Hardlopend van Rotterdam naar Parijs, door weer en wind, bij nacht en ontij. 'Het doet er voor mij niet toe hoe lang we erover lo pen, als we er allemaal maar heel huids aankomen,' zegt teamcap tain Yvonne van der Linden. Teamcaptain De Vlaardingse is ieder jaar met het Frankelandteam meegegaan, eerst als loper, ditmaal als team captain. Een blessure noopt haar ertoe de loop ditmaal enigszins vanaf de zijlijn mee te maken. 'Als loper is dit natuurlijk een enorme uitdaging. Maar ik doe vooral mee vanwege de doelstel ling van de Roparun. Je hebt ten slotte allemaal wel gevallen in je familie die met kanker te maken krijgen. Ik ook en daardoor ben ik er extra bij betrokken. De eerste keer, in 2000, kreeg ik ook een brok in mijn keel toen we voorbij de Daniël den Hoedkliniek lie pen.' Moeilijk Net als Yvonne heeft Nel Lukic Het Roparunteam van Frankeland vandaag lopend op weg naar Parijs. een team van Frankeland onder haar hoede. Deze teamcaptain is al twee keer eerder mee gegaan naar Parijs, als fietser/kaartlezer. En ook zij heeft een vriendin die kanker heeft. Nel draagt tijdens de start van de Roparun een t- shirt van haar vriendin. 'Ik doe echt voor haar mee aan de Roparun. Ik hoop dat we op die manier een steentje bijdragen aan de voorzieningen voor men sen met kanker. Met het verko pen van loten voor de Roparun heb ik het wel eens moeilijk hoor, als mensen zeggen dat ze een lot wel duur vinden. Dan moet ik me beheersen om aardig te blijven,' zegt de Schiedamse die het hart op de tong draagt. Nel is coördinator van de huis houdelijke dienst en van de zorg aan huis van de St. Liduinastich- ting, zoals Frankeland officieel heet. Zij is het leiden van een team dus wel gewend. De acht lopers van Frankeland zijn verdeeld in twee teams. Eén team loopt afwisselend pakweg vier tot vijf uur achter elkaar, waarbij telkens één loper op weg is, begeleid door twee fietsers. Anja van der Ende, die op de dagverzorging bij Frankeland werkt, is één van de lopers. Zij maakt op deze elfde editie van de Roparun haar debuut. Door na vraag te doen bij haar teamgeno ten probeert zij zich een voor stelling te maken van deze mon- stertocht. Anja: 'Ik verwacht dat het heel vermoeiend is, daar zie ik eerlijk gezegd wel tegenop. Je kunt ten slotte twee nachten niet slapen en je moet wel door lopen. Maar dat is ook een geweldige uitda ging. Ik hoef trouwens alleen maar te lopen. Bij Frankeland zijn mensen er al maanden mee bezig, dit is echt een prestatie van het hele team. Bovendien vind ik het heel be langrijk om iets voor dit goede doel te doen.' Recordbedrag Behalve dat de St. Liduinastich- ting het mogelijk maakt dat het de teams aan niets zal ontbreken op de reis naar Parijs, is de in stelling een belangrijke sponsor van de Roparun. Daarnaast zijn de afgelopen maanden activitei ten georganiseerd om de specia le bankrekening te spekken. Er zijn loten verkocht, evenals cho colade en boterletters en er is een sponsorzwemwedstrijd gehou den die alleen al 1400 euro heeft opgebracht. Het streven van Frankeland is om 13.600 euro bijeen te brengen. Dit jaar wordt echter een recordbedrag opge haald want nu al is dit streeibe- drag ruimschoots gehaald. De opbrengst van de Roparun komt direct ten goede aan de kankerpatiënten zelf. Dankzij deze inspanning van gezonde mensen kunnen talloze projecten worden opgezet ter ondersteu ning van mensen met kanker. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - De clublei ding van DRGS overweegt om de KNVB te vragen het eerste zondagelftal bij de reserves in te delen. De brief richting voetbalbond is echter de deur nog niet uit, omdat gewacht wordt op de aankondigde komst van negen nieuwe spelers. 'Ik heb de groep gevraagd om uiterlijk deze week hun overschrijvingsformulier bij ons in te leveren', meldt voorzitter Leen Warnaar. 'Dan moetje altijd maar afwachten wat die gasten voetballend in hun mars hebben. Wanneer ze zich deze week niet melden of niet de kwaliteit blijken te hebben om bij ons op het hoogste niveau te spelen, dan gaat het eerste van de zondag bij de reserve-elftal len spelen'. DRGS/zo verloor afgelopen weekeinde de beslissingswed strijd tegen Steeds Hooger met 3- 0 en werd daardoor geconfron teerd met directe degradatie naar de vijfde klas. 'Een droevige wed strijd', noemt Warnaar het. DRGS moest door het ontbreken van een aantal basisspelers vervangers uit het derde elftal inzetten. 'Het lag dus een beetje voor de hand dat er verloren zou worden. Het schetst tevens de situatie bij de club en de reden om te overwegen om lager te gaan spelen.' Bij DRGS is ook over andere on derwerpen de onzekerheid troef. Het complex moet plaats maken voor de aanleg van parkeerterrei nen voor het nieuwe ziekenhuis. Ex-wethouder Hafkamp bleek bij de opening van het cricketseizoen niet echt doeltreffend: het wilde maar niet lukken om in de buurt van het wicket te gooien. 'Dan houden we een veld over en dat is te weinig om onze jeugdaf deling aan het voetballen te hou den'. Warnaar wacht op duidelijk heid van de gemeente. 'Vorige week zouden we daarover overleg hebben, maar dat werd afgezegd omdat de nieuwe wethouder de papieren nog niet bestudeerd had.' Ook wacht DRGS op verder fu sie-overleg met SVDPW, GTB en Demos. 'Wij benaderen dit onder werp zeer positief. We praten met elkaar. Alleen heeft dat nog niet tot concrete stappen geleid.' Louter nederlagen Het staartje van de competitie heeft de daarbij betrokken clubs niets opgeleverd. WK verloor de beslissingswedstrijd tegen Stellendam met 4-1 en moet nu een promotie/degradatiewed strijd spelen tegen een periode kampioen uit de derde klas. PPSC begon de strijd van de pe riodekampioenen ook al in mi neur. De Schiedammers verloren in eigen huis van Heinenoord (0- 2) en moeten daardoor vrezen, dat er zaterdag in de uitwedstrijd weinig eer meer te behalen is. Voor SVVSMC hangt het be houd van de hoofdklasse-positie aan een zijden draad. De tegen woordig door John de Wolf ge leide formatie verloor zondag van ADO'20. Omdat het op de voorlaatste plaats staande AFC'34 wel won, hebben de Noordhollanders SVVSMC in gehaald. Het toeval wil, dat bei de elftallen elkaar zondag in Harga in de laatste wedstrijd van het seizoen treffen. De verliezen de club is het haasje en degra deert naar de eerste klas. Brandersstad nogmaal in actie De mannen van de tafeltennis vereniging Brandersstad spelen donderdag 9 mei in Goirle een extra wedstrijd tegen Joosten/Kluis. De Limburgers werd kampioen van een van de twee eerste klassen, maar verlo ren zaterdag hun promotiewed strijd tegen de andere eerste klassekampioen Moret/Salaman- ders (6-2). Joosten/Kluis speelde in de na jaarscompetitie in de ere-divisie, werd zevende en verloor vervol gens de promotie/degradatie- wedstrijd van Brandersstad (4- 2). Nu zijn de rollen omgedraaid en zijn de spelers uit Gelaan de verliezende kampioen en verde digen de Schiedammers hun po sitie in de ere-divisie. De wed strijd wordt gespeeld in de speel zaal van SV Red Star'58 in het Brabantse Goirle (Vendelierhof la). Cricket in het water De cricketcompetitie begon zon dag met een verregende dag. Bij Hermes DVS zaten de heren wel klaar om aan de wedstrijd te be ginnen, maar toen het na twee uur wachten nog regende zijn de koffers gepakt. Twee dagen eerder was in sport park Harga het cricketseizoen geopend met een 20 overs tellen de derby tussen Hermes DVS en Excelsior'20. De landskampioen uit 2000, die enkele toppers mis te, won nipt. Ook de nieuwe Ex- celsior-coach David Bandy was nog niet in Schiedam gearri veerd. De coachwissel werd noodzake lijk nadat het in het Excelsior- kamp duidelijk was geworden dat de eerder vastgelegde uit In dia afkomstige Aakash Chopra niet naar Nederland zou afrei zen. Chopra is niet beschikbaar, omdat hij geselecteerd is voor het nationale team van zijn land. SCHIEDAM - Een Schiedammer en zijn vrouw kregen onlangs de schrik van hun leven toen zij een auto voorbij zagen komen met aan de trekhaak een hond vastgebonden. Het dier sleepte over het wegdek. Het duo wilde die dag met de auto boodschappen doen in het Hof van Spaland. Bij de kruising Kasteelweg en Scheepvaartweg aangekomen liet de Schiedammer het verkeer dat voorrang had voorbij gaan. Toen de laatste wagen passeerde ontdekte het echtpaar tot hun ontsteltenis de hond achter het voertuig. De Schiedammer, die niet met name genoemd wil worden: 'In de eer ste instantie waren wij natuurlijk als versteend van schrik. Maar dat duurde maar even. Vervolgens reed ik direct achter de auto aan en probeerde de bestuurder met lichtsignalen, getoeter en geschreeuw uit onze geopende ramen te waarschuwen. We probeerden op allerlei ma nieren de vrouw achter het stuur te laten stoppen.' Na ruim een kilometer moest de vrouw ter hoogte van de Heijer- mansflat afremmen voor voetgangers die op de zebra overstaken. De Schiedammer kon nu naast de auto stoppen en stelde de vrouw op de hoogte van het verschrikkelijk drama dat zich achter haar wagen af speelde. De Schiedammer vervolgt: 'De vrouw barstte in tranen uit en kwam helemaal overstuur uit de auto. Samen met een toegesnelde omstan der heb ik de hond van de trekhaak losgemaakt. De hond had het erg benauwd, bloedde hevig, maar leefde nog wel.' Een motoragent arriveerde en verzocht omstanders die geen inlichtin gen over het voorval konden geven, te vertrekken. Aan de Schiedam mer en zijn vrouw vroeg hij of ze even wilden wachten om eventueel een en ander te noteren. Vervolgens arriveerde de echtenoot van de vrouwelijke bestuurder. De man keek even naar zijn hond en zijn vrouw en stapte daarna volgens naar mening van beide Schiedammers agressief op hen af met het dringende verzoek of dat de 'ramptoeris ten' maar wilden vertrekken. De motoragent had blijkbaar geen infor matie meer nodig en stemde in met het vertrek van het echtpaar. De Schiedammers voelden zich weggestuurd, terwijl zij verder honden leed hadden weten te voorkomen. Het ergste vinden ze echter dat ze niet weten of de hond zijn onfortuinlijke tocht achter de auto heeft overleefd. SCHIEDAM - In sporthal Margriet wordt vrijdag 24 en zaterdag 25 mei voor de tweede maal een muzikaal spektakel georganiseerd: de 'Schiedam Proms'. In deze eigen 'Night of the Proms' zal een groot orkest met koor, band en solisten een avondvullend programma ten gehore brengen met bekende pop- en musicalnummers afgewisseld met klassieke muziek. De solisten die medewerking verlenen aan de Schiedam Proms zijn niet de bekendste zangers van Nederland maar kwalitatief wel de be tere. Zangeres Caselyn Francisco speelt en zingt op dit moment in de musical Titanic. Eerder was zij in Miss Saigon stand-in voor de hoofdrolspeelster Linda Wagenmakers. Solist Marco Oudshoorn zong in de musicals Grease en Westside Story. Ook de veelzijdige zanger Joost Manders zal van zich laten horen evenals jazz-zangeres Anne- mieke Wijnhorst. De dansgroep die optreedt, is de Schiedamse groep 'Schiedanst- heater' onder leiding van Barbara Fleischmann. Zij dansten al eerder in 'Carols aan de Maas' en werkten mee aan voostellingen van Schat, waaronder 'Peer Gynt'. Het voor deze gelegenheid geformeerde Promskoor bestaat uit zo'n 45 manned en vrouwen uit heel de regio en wordt geleid door zangdocent en koordirigent Gerard Lange. Het orkest bestaat uit ongeveer zestig leden van muziekvereniging St. Radboud aangevuld met een combo van elektrische gitaar, basgitaar, piano en synthesizer. De algehele muzikale leiding is in handen van de dirigent van St. Radboud, Chris Leenders. Inmiddels is de kaartverkoop voor dit muzikale evenement van start gegaan. Entreekaarten kosten tien euro en zijn verkrijgbaar bij de vol gende voorverkoopadressen: Rabobank Schiedam, Rabobank Vlaar dingen, VW Schiedam, VW Vlaardingen en bij de leden van het or kest en koor van muziekvereniging St. Radboud. Aanvang 20.30 uur. Zaal open om 19.30 uur. SCHIEDAM - Artoteek Schiedam koopt het hele jaar door nieuwe kunstwerken aan en laat deze regelmatig in een tentoonstelling zien. Een speciale aankoopcommissie zorgt ervoor dat de collectie van de artoteek aangevuld wordt met werk van in Nederland wonende en werkende kunstenaars. Er wordt op kwaliteit gelet, maar ook of het werk een goede aanvulling is op de collectie. Zo langzamerhand heeft de artoteek een bijzondere collectie hedendaagse kunst opgebouwd. Er zijn werken die men misschien niet direct in een artoteek verwacht. Zoals bijvoorbeeld bijzondere vitrage waarop portretten zijn gezeef drukt of driedimensionaal werk van Karin Arink, een kunstenaar die in menig museumcollectie ook te vinden is. Deze kunstwerken zijn voor iedereen in huis te halen wanneer men een abonnement heeft. Ook wanneer men liever een werk zoekt voor boven de bank kan men iets van zijn of haar gading vinden. Zo zijn er schilderijen van Olphaert den Otter, Hein VandertVoort, In ge van Haastert, grafiek van Peter Klashorst, J.C.J. van der Heijden, Marc Ruygrok, Rinke Nijburg, Paul Klemann, Koen Vermeule, teke ningen van Mariette Renssen, Robbie Corenelissen. De tentoonge stelde werken kan men reserveren en vanaf 18 mei lenen. Open: van woensdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur, donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. Bachplein: Cricketplein Het project Samen Sterk voor Jeugdsport wordt op woensdag 15 mei afgesloten met een cricketmanifestatie op het Bachplein. De Neder landse Cricketbond heeft zijn medewerking toegezegd. Ook zullen er een aantal internationals aanwezig zijn. Met de hulp van de ONS zal het plein worden aangekleed. Tevens is er een prijsvraag, waarvoor de winkeliersvereniging Hof van Spaland de prijs ter beschikking stelt. Ook staan in tien winkels de etalages in het teken van cricket en zal er in het filiaal Noord van de Bibliotheek vanaf 8 mei een kleine tentoonstelling zijn waarin de geschiedenis van de beide Schiedamse cricketclubs Excelsior'20 en Hermes DVS in beeld gebracht wordt. De cricketmanifestatie begint om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur. SPORTAGENDA van vrijdag 10 t/m woensdag 15 mei VOETBAL - zaterdag: Heinenoord-PPSC( 14.00 uur). Zondag: SVVSMC-AFC'34(14.00 uur). CRICKET: donderdag HCC-Excelsior'20, Harga 11.00 uur Hermes DVS-VRA; zondag Rood Wit-Hermes DVS, Kieviten 2-Asvion, Thurlede 11.00 uur Excelsior'20-VOC. HOCKEY: zondag HDS-Asvion(da), Cartouche-Asvion(h), Waran- de-Spirit(h). HONKBAL: zondag Spikes 2-Schiedam. SOFTBAL: vrijdag Holy 2-Schiedam(h); zondag Blue Socks- Schiedam(da). TAFELTENNIS: donderdag Joosten/Kluis-Brandersstad(h). WANDELEN: zaterdag Beatrixpark 12.00 uur 24-uursloop. Berichten voor de sportredactie Berichten kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gverver@hetnet.nl). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. V Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huts-aan-hutskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4,699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: 0900 8998200 (22ct per minuut) NS Team Frankeland loopt non-stop naar Parijs

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3