*A Brutale inbrekers Schiedamse filmawards in Stedelijk Museum BOB plak 'buiten gebruik' sticker op parkeermeters luegener huls-san-hulskranten «I IN KRANT IKEA Delft is op Hemelvaartsdag van 10-17 u open Kunstwerken op garagedeur Hennepplantage in woonhuis Meisje dood gedrukt in Spaanse gokhal Crazy Kids Plopfeestje Nog vóór zomervakantie vaccinatie van 0- tot 5-jarigen en jongeren tussen 15 en 19 jaar Condoleanceregister Pim Fortuyn in hal Schiedam Stadskantoor DrieMaasStede kiest eigen minister iMaeslanden ~l VRIJDAG 10 MEI 2002, JAARGANG 51 Nr. 19 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Gevraagd woningen Rijnmond woning-taxaties De beste taxaties! Schiedam OIO 409 01 44 TOTALE OPLAGE: NS2 'Singles' te zwaar belast bij heffing afvalstoffen PvdA wil af van woestenij Land van Belofte 'Democratie is een beetje doodgegaan' SCHIEDAM - Naar klachten van de buren stelde de politie za terdagmiddag een onderzoek in binnen een woning aan de Mais- akker. Op de bovenste etage werd een hennepkwekerij aange troffen. De planten waren inmid dels geoogst. Er werden zes zak ken met henneptoppen en groeiapparatuur in beslag geno men. De 29-jarige bewoonster werd aangehouden en voor ver hoor overgebracht naar het bu reau. JCCI2DAM - Een vierjarig meisje uit Schiedam is zaterdag in een gokhal op Mallorca omge komen toen een geldwisselappa- raat op haar viel. Dat hebben Spaanse kranten gemeld. Het meisje speelde met andere kinderen bij de automaat in de hal van een winkelcentrum in Palma. Door nog onbekende oor zaak viel het 50 kilo zware appa raat om en kwam op het kind te recht. Het meisje overleed ter plaatse aan haar verwondingen. Het slachtoffertje was samen met haar familie uit Schiedam sinds een paar dagen op Mallor ca voor een vakantie. Hardhandig beroofd - Een 26- jarige Schiedammer werd zater dagmorgen omstreeks vier uur op het Stationsplein hardhandig beroofd van zijn portemonnee. De man kreeg een klap tegen zijn hoofd van twee belagers die hem zijn portemonnee met geld en bankpasjes afnamen. Altijd zonnig geprijsd! KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Kabouter Plop's 'look-a-like' kwam zaterdag met Klus en Kwebbel naar Schiedam om daar het Kats Crazy Kids feest op te luiste ren» compleet met padden stoelen in rood met witte stip pen. f Voor de deur van Kats en Kats kappers aan de Scheepvaart weg werd het een swingende party. De 'Crazy Kids' werden getrakteerd op een spectacu laire show met zang, gooche len pannenkoeken bakken en de verbluffend echt overko mende imitaties van kabouter Plop en zijn maatjes. De vrolijke voorstelling van Maitre Pierre werd ingeluid met een ballonnen clownsact waarbij de kleurige luchtbal lonnen razendsnel tot knuffel dieren en speelattributen wer den geknoopt en verbogen. SCHIEDAM - Terwijl de bewo ner vredig lag te slapen, werd maandagmorgen vroeg ingebro ken in zijn woning aan de Lange Haven. Uit de woning werden ondermeer enkele kledingstuk ken, een handtelefoon en een koffertje meegenomen. Dat koffertje werd diezelfde middag teruggevonden in Rotterdam, maar het bleek inmiddels wel ontdaan te zijn van de calculator die erin had gezeten. Maandagochtend ontdekte een bewoner van de Aleidastraat dat in de nachtelijke uren was inge broken in zijn woning aan de Aleidastraat. Ook hij had die nacht ongestoord doorgeslapen terwijl de indringers zijn voor deur forceerden en uit de woon kamer een horloge en een geld bedrag van ruim 800 euro weg haalden. Die middag werd op de Parallel weg een auto opengebroken om de radio/cd-speler te kunnen ste len. De dieven sloegen daarvoor de ruit van de rechterportier in. SCHIEDAM - In Schiedam maar ook op de rest van het Waterweg-Noordgebied wil de GGD nog vóór de zo mervakantie beginnen met een massale inenting tegen nekkramp. Eerst komen de urgentste groepen aan de beurt, na de zomervakantie de overige kinderen. Het eerste deel van de 'prikactie' tegen de meningokokkenbacterie richt zich op baby's en peuters tot vijf jaar en op jongeren tus sen de 15 en 19 jaar. 'De 0- tot 5-jarigen zitten in een gevoelige leeftijd, tot vaccinatie van jongeren is besloten omdat deze groep veel contact met el kaar heeft,' legt een woordvoer ster van de afdeling gezond heidszorg van de GGD de keus voor beide leeftijdsgroepen uit. Per jaar komen ongeveer 1250 gevallen van meningitis voor in Nederland. Veelal bij jonge kin deren, maar ook in toenemende mate bij tieners. Volwassenen worden minder vaak getroffen door de ziekte. De binnenkort te starten vaccina tie is overigens maar ten dele ef fectief. Het vaccin dat is ontwik keld biedt alleen bescherming te gen variant meningokok C, een bacterie die steeds meer ziekte gevallen veroorzaakt. Naar schatting worden er 200 kinde ren per jaar door getroffen, waar van 20% overlijdt en nog eens 20% restverschijnselen over houdt. Het grootste aantal wordt echter nog steeds veroorzaakt door meningokok B, daar is ech ter nog geen vaccin voor. De bacillen die de ziekte veroor zaken, kunnen bij iedereen in de - De planning van de GGD gaat er vanuit dat nog voor de zomervakantie wordt begonnen met de grootscheepse vaccinatie slijmvliezen van neus en keel holte leven zonder problemen te geven. Door hoesten, niezen, zoenen en uitademen of schreeu wen kunnen de ziektekiemen verspreid worden. Het risico daarop is het grootst in volge pakte ruimten als discotheken. Buiten het menselijk lichaam kunnen de bacteriën niet lang overleven Als hij de hersenen binnendringt kan meningitis ont staan, de 'nekkramp' waarbij een van de signalen is dat de kin niet meer goed op de borst gedrukt kan worden. Maar ook in de bloedbaan kan de bacterie grote schade aanrichten. Bij die bloed vergiftiging (sepsis) ontstaan kleine bloeduitstortinkjes op de huid die op mazelen lijken. Ken merkend is dat als er met een glas op de vlekjes wordt gedrukt, ze zich niet laten wegdrukken. In dat geval moet direct een arts ge waarschuwd worden. Er overlijden meer mensen aan de bloedvergiftiging dan aan her senvliesontsteking (5% aan me ningitis, 20% aan sepsis). Direct een juiste diagnose stellen is moeilijk, de eerste symptomen van de ziekte lijken op een zwa re griep. Opvallend is wel het snelle verloop van de ziekte, in een paar uur tijd doodziek kan wijzen op iets ernstigers dan griep. Zoals het er nu naar uit ziet, worden de eerste groep kin deren tussen half juni en half ju li ingeënt. De GGD maakt over enige tijd de precieze data be kend. Direct na de zomervakan tie wordt de grootscheepse vac cinatie voortgezet. Verplicht De GGD gaat alle jeugd tussen de nul en achttien jaar inenten omdat minister Borst van Volks gezondheid dit verplicht heeft gesteld. Het is volgens de woord voerster niet mogelijk al eerder bij de gezondheidsdienst een prik te halen. 'Maar dat kan wel bij de huisarts. Een aantal huis artsen doet dat al,' weet ze. De GGD is de afgelopen tijd veelvuldig gebeld over nek kramp door ongeruste ouders. Die ongerustheid werd gevoed door berichten dat er elders in het land gevallen van (mogelij ke) besmetting met het menin gokokkenbacterie waren. in deze krant SCHIEDAM - Ook het Schie- damse stadsbestuur heeft met verslagenheid gereageerd op de moord op Pim Fortuyn. Burge meester en wethouders hebben besloten de Schiedammers de gelegenheid te geven hun gevoe lens en medeleven te uiten. Sinds dinsdagochtend ligt daarom een condoleanceregister ter onderte kening in de hal van het Stads kantoor, Stadserf 1 De tijden waarop het register ge tekend kan worden zijn op dins dag, woensdag en vrijdag van 8 tot 19 uur. Het is nog niet bekend hoe lang het condoleanceregister opengesteld zal blijven; in ieder geval tot en met vrijdag 10 mei. SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum worden vrijdag 17 mei om 14 uur de Gouden Brandersknechten uitgereikt. Voor deze ex clusieve filmaward zijn tien groepen genomineerd van het Schiedam se basisonderwijs. De leerlingen hebben een videoclip van circa 8 mi nuten waarin de stad Schiedam als decor wordt gebruikt. Zelfgekozen thema's uit de belevingswereld van de leerlingen zijn in scène gezet, gespeeld en geproduceerd onder leiding van beeldend kunstenaar Pe ter Hellemons en Marcel Warmenhoven. Er zijn tien categorieën (boodschap, spel, originaliteit, props en setdressers, regie, script, loca ties, camera en fotografie, kleding en grime en reality tv) waarmee een award te winnen valt. De feestelijke uitreiking is de afsluiting van het educatieve project 'Message in a bottle' voor leerlingen uit groep 7 en 8 van vijf basisscholen in Schiedam; Kethel, 't Meesterwerk, De Pe perklip, De Gorzen en Annie M.G. Schmidt. Van zaterdag 18 mei t/m zondag 1 juli zijn de clips te zien in het museum. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Medewerkers van verpleeg-, en reactiveringscentrum DrieMaasStede in Schiedam kiezen op 13 mei een eigen minister van volksgezondheid. Er wordt niet gekozen uit politici die zitting hebben in het Haagse pluche, maar uit eigen gelederen. Door middel van een campagne worden de kandidaat-ministers uitgedaagd hun revolutio naire en zorgvernieuwende ideeën uit te dragen aan alle medewerkers. De kandidaten strijden onderling om de beste zorgprogramma's sa men te stellen en zich als volwaardig plaatselijk opvolger van minis ter Borst te presenteren. De ministers in spé worden begeleid door een campagneteam. Er wordt sterk gelet op de kwaliteiten van het zorg- programma dat door de kandidaten is opgesteld maar ook op het lu dieke en de presentatie ervan. Met het leveren van een nieuwe minis ter hoopt de DrieMaasStede het nieuw te vormen kabinet extra im pulsen mee te geven die kwaliteit van de zorg in de regio kunnen ver beteren. Op maandagmiddag 13 mei wordt de nieuwe Minister van Volksgezondheid aangesteld. Kijk volgende week in dit huis-aan-huisblacf voor een uniek aanbod. Wherever you go, go Texaco SCHIEDAM - Kunst duikt soms op onverwachte plekken op in Schiedam. Met dat gegeven werd een van onze fotografen on langs aan de 'Weide' tot zijn verrassing geconfronteerd. Hij meldt: 'Op zoek naar een parkeerplaats passeerde ik deze gara gedeuren die toch wel erg mooi beschilderd zijn.' SCHIEDAM - BOB (Vereniging van Bewoners en Ondernemers Brandersbuurt) is gestart met het met stickers afplakken van defecte parkeermeters in de buurt. Op die sticker staat de tekst 'parkeermeter is buiten gebruik, parkeren is gratis'. In de brief aan b&w van Schie dam, waarin BOB de actie aankondigde, wordt verklaard: Begin dit jaar lanceerde het gemeentebestuur van Schiedam (onder de ambiti euze slogan 'veiliger en makkelijker') het nieuwe parkeersysteem voor de binnenstad van Schiedam, als instrument om voor bezoekers een aantrekkelijk centrum te creëren. In de praktijk betekent dit ech ter nu al vier maanden ellende: sinds de plaatsing van de nieuwe par keerautomaten zijn deze vaker defect dan operationeel en komt het nog steeds voor dat de prepaidkaarten uitverkocht zijn.' BOB is boos dat de gemeente niet heeft gereageerd op brieven en faxen over deze problematiek. 'Kennelijk bent u niet in staat het pro bleem, dat voor Schiedam zo broodnodige bezoekers dagelijks onder vinden, op te lossen.' BOB is dus nu begonnen met die taak over te nemen van de gemeen te door middel van de stickeractie. 'Dat heeft in ieder geval tot gevolg dat genoemde bezoekers niet onverrichter zake Schiedam de rug toe keren, maar toch Schiedam bezoeken, als klant, als toerist. Overigens roept de gang van zaken rondom de parkeerautomaten bij ons wel de vraag op in hoeverre u in staat bent een veel complexer probleem op te lossen: namelijk de revitalisering van de Schiedamse binnenstad; alle mooie, maar bovenal naïeve en illusoire ideeën van Seinpost ten spijt.' NS2 T Nieuwe NkStadsblad A K E L A A R ^^TMakeloar Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl MA.SÏt*A« TAXAmCOtWCTH* RltNMOW Alle binnen- en buitenzonweringen en rolluiken. Ook elektr. met zon-, windautomaat e.o. afstandsbed., koop je bij een specialist die ook na de garantieperiode nog steeds weet dat u 'KONING KLANT bent. En... wedden dat wij géén cent duurder zijn dan die VÏDTITÏwTTT^ andere! ZONWERINGEN Broersveld 127 - SCHIEDAM Telefoon 010-473 33 16 to:HA*SSÈt!2ER Massale inenting tegen nekkramp foto: RONALD STAM IKEA Delft Olof Palmestraat 1 2616 LN Delft Tel 0900-235453 openingstijden maandag t/m vrijdag 10-21u zaterdag 9-18u zondag 10-17u foto: Hans Keijzer Hoofdweg 0-39, t.o. m

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1