WERELDHAVEN ROTTERDAM De Rotterdamse haven geeft je enorme energie K i d Er op uit ;n 'j dpoeii? Doen! Lezersvoordeel SCHRUFJE NU Lezersvoordeel Mercedes Sosa r Zo stak Hans Vervat z'n energie in de haven Jt_ VOC-schip De Duyfken meert aan in Rotterdam L Nog geen moederdagcadeau? met korting naar de moeder van Argentinië 11 euro korting De haven? Vertel óns wat! 50 korting op de entreeprijs bij Scheepswerf De Delft en een gratis kopje koffie of thee 28CT-3 I Geïnteresseerd in de Rotterdamse haven? Luister dan ook naar Stads Radio Rotterdam op woensdag tussen 21.30 en 22.00 ,rer a\or mds Hans Vervat is door de Rotterdamse havenpersclub Kyoto uitgeroepen tot Havenman van het Jaar. Wat voor havenge- voel heeft deze 54-jarige ondernemer "van het kaliber dat de Rotterdamse haven nodig heeft", zoals het juryrapport luidde. De in Delfshaven geboren Hans Vervat kwam al op vroege leef tijd in contact met het water en de havengeluiden. Spelend bij eb aan het kunstmatig strandje van het zandoverslagbedrijf van z'n vader aan de Maas. Ter hoogte van de Westzeedijk. Hans: "Zo maakte ik kennis met de binnenschepen". Met direct in de buurt een stuwadoorsbe- drijf. "Voordat ik voor het eerst geluiden kon interpreteren, maakten ook de havengeluiden er deel van uit". Na een korte studie kwam Hans al snel in de haven terecht (zie voor het verdere verloop van z'n carrière het subverhaal). "Op den duur wordt het op één of andere manier toch een onderdeel van je. Het gaat in je bloed en je genen zitten. Je ont dekt dat Rotterdam een smelt kroes is. Niet alleen nu, maar vroeger natuurlijk ook al. De wereld komt er samen door de schepen, die er komen en gaan. Je ziet allerlei soorten goede ren. Verschillende mensen door de haven sjouwen. Dat zal je niet snel aantreffen in een stad in het binnenland. Maar wel aan zee en dan nog de grootste haven van de wereld ook. Een boeiende omgeving om in op te groeien. Daardoor word je gepakt". Een voetbal wedstrijd Elke dag in de haven is anders. "Als het ware ieder keer een voetbalwedstrijd in gaan". En wie kan dat als rasechte Feyenoord supporter beter weten dan Hans? "Dat is heel plezierig werken. Absoluut niet saai. Juist het tegenovergestel de. Er gebeurt in de haven van alles. Fraaie en ook minder fraaie dingen. Dat hoort natuur lijk bij zo'n wereld. Spannend en boeiend. Als je hard werkt kan je er wat opbouwen. Er zijn genoeg voorbeelden van men sen die met niets begonnen zijn en gefortuneerd de haven verla ten hebben". "We zijn in de haven een hele hechte gemeenschap. De bedrij ven liggen allemaal naast elkaar. Anders dan bedrijfstak ken, die over het hele land ver deeld zijn. Dat vergt een hoge organisatiegraad voor de vak bond. Er is solidariteit onder de mensen. Ze hebben het gemeenschappe lijk gevoel van samen iets tot stand te brengen. De haven geeft je een enorme energie, waardoor je een grote dosis energie terug kunt geven". Dat is inmiddels bij Hans Vervat al te meer gebleken. En... nog steeds voegt hij de daad bij het woord! Vanuit het in 1920 door zijn grootvader opgerichte aanne mingsbedrijf MNO Vervat begonnen Hans Vervat en zijn broers activiteiten in de havens van Rotterdam en Moerdijk. Zo'n dertig jaar geleden. Al vrij snel verruilde Hans z'n positie in het stuwadoorsbedrijf in Moerdijk met die van z'n broer in Rotterdam. In de Maasstad werd onder de naam Matrans Massatransport kolen en erts verplaatst voor de massagoed stuwadoors. Later werden deze werkzaamhe den aangevuld met het assisteren bij het laden en lossen van con tainerschepen bij ECT en Unitcentre. Matrans werd meer en meer een sjorbedrijf. Tot op de dag van vandaag houdt men zich voornamelijk bezig met het vast zetten of losmaken van contai ners aan boord van de schepen. Na de verzelfstandiging vanuit het familiebedrijf in 1990 werd Matrans Holding opgericht. Het bedrijf dat zes jaar later onder lei ding van Hans Vervat het Russische containerreparatie en opslagbedrijf Morcon overnam. De overslag van lege containers werd uitgebreid met overslag van volle containers. Daarvoor werd Hogerwerf - de Rijke in het Botlekgebied overgenomen. In de afgelopen anderhalf jaar nam Hans Vervat de container- terminals Uniport en Hanno in het Waalhavengebied over. De activiteiten van Morcon werden in deze twee overslagbedrijven ingebracht. Beide terminals zijn slechts gescheiden door een hek en beslaan gezamenlijk een oppervlakte van zestig hectare. Niet veel kleiner dan de Maersk Delta-terminal op de Maasvlakte. Bij kranenbouwer Kalmar - het voormalige Nelcon - werden twee nieuwe container kranen besteld ter waarde van ruim tien miljoen euro. Volgens de havenpersclub "getuigt die investering van lef, want de laat ste twee jaar gaat het met de con- Port of Rotterdam taineroverslag in Rotterdam niet zo best". Hans Vervat kan er blijkbaar nog genoeg energie uit putten. 5 over de termi- MÊ-en ongedwon- WERELDHAVENWEDSTRIJD Als trouwe krantenlezer kent u deze pagina waarschijnlijk wel. Wekelijks vertellen we u hier over de ins en outs van onze Rotterdamse haven. En dat... willen we nu een keer omdraaien! Wat moet u doen? Iedere inwoner van de Rijnmond heeft wel iets met de haven. Misschien werkt(e) u er, of woont u er vlakbij? Of gaat u er op mooie zondagmid dagen met de kinderen bootjes kijken? Kwam u er ooit vanuit een ver land binnenvaren? Of kwam u misschien uw geliefde tegen in het havengebied? Wij vinden het leuk om nu eens te zien wat met de haven heeft en vragen u ons dit op een creatieve manier te laten weten! Hoe, dat mag u zelf bepalen: een mooie foto, een ontroerend verhaal of gedicht, een collage of werkstuk, een onvergetelijke herinnering of een klein bouwwerkje... Alles kan, als het maar met de haven te maken heeft! Jong en oud mogen meedoen. Van schoolkinderen uit het basis onderwijs tot en met gepensioneerden. Onder de 6 winnaars (3 vol wassenen en 3 kinderen) is onder andere een boek100 jaar Rotterdam' te vergeven, kan de havenkennis worden uitgebreid met een boek 'Haventerminologie' of kan één van de winnaars de haven nog eens bekijken op een mooie luchtfoto. De winnaars worden bekend gemaakt in de Wegener Huis-aan-huiskranten van 13/14 juni a.s. Stuur uw inzending uiterlijk 31 mei a.s. aan: Wegener Huis- aan-huiskranten, afdeling Marketing, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. E-mailen kan ook: pr.hl@whw.wegener.nl. iaat en aeft! j meer irland nl br Reeuwijksc Plassen Rccuwijkse Hout Genieten op zondag 12 mei van een heerlijke wandeltocht georganiseerd door Groenservice Zuid-Holland en Wegener Huis-aan-huiskranten. Er is een wandelroute voor 10 en 5 km. Nieuw dit jaar is de wandeling van 15 km. Voor de kinderen is er aan de route van 5 km een puzzeltocht ver bonden. Spaar mee voor een eigen boom: deelname aan een wandeling levert een stempel op. Bij acht stempels worden de deelnemers uitgenodigd om tijdens de boomplantdag in december een eigen boom te planten! Startpunt: Paviljoen Reeuwijkse Hout, Reeuwijkse Houtwal 4. Reeuwijk. A12, afrit 12 Reeuwijk, daarna borden Reeuwijkse Hout volgen. Openbaar vervoer: bus 178 vanaf NS Gouda, uitstappen halte Oud Reeuwijkseweg. Start: tussen 11.00 uur en 15.00 uur op eigen gelegenheid. Om 14.00 uur begint een excursie o.l.v. een gids. Kosten: 1 euro p.p. en 0,50 euro voor kinderen t/m 12 jaar Informatie: wandelingen en aanvraag folder: 010-2981010 SKATING TOUR ZATERDAG 1 JUNI ZONDAG 2 JUNI Zaterdag 1 juni Saturday-night-skating-tour 21 km dwars door Capelle a/d IJssel- Start 19.00 uur - Gratis deelname Zondag 2 juni 2 Fun-skating-tours 7,5 km - start 11.00 uur 15 km - start 11.00 uur Wilt n een inschrijfformulier? Stuur een aan uzelf gerichte gefrankeerde envelop (0,39 euro) naar: Wegener Huis-aan-huiskranten, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, o.v.v. ZuiderSterLoop Tel: 010-4699911 Voorinschrijving Skate Tour d.m.v. inschrijfformu lier en contante betaling bij de receptie van de ZuiderSter aan de Hoofdweg 18, Capelle a/s IJssel of Hillelaan 30-39, Rotterdam-Zuid. Of via www.zuiderster.nl Op zondag ontvangt iedere deelne mer een t-shirt en 2 consumptie bonnen. Inlichtingen? 010-202 10 07 15 en 16 mei VOC-sehip Duytken Waar? Scheepswerf'De Delft' Schiehaven 15, Rotterdam Hoe laat? 10.00 tot 17.00 uur Info? 010-2760115 Openbaar vervoer? Tram 8, halte Oostkousdijk Korting? 50 op de entreeprijs voor volwassenen (Normale prijs 5 euro, kinderen 2,50 euro) Deze actie is niet geldig samen met andere kortingen max. 4 personen per bon. Met korting naar Scheepswerf'De Delft' Scheepswerf 'De Delft' heeft de eer om als eerste in Rotterdam op woensdag 15 en donderdag 16 mei De Duyfken te mogen ontvangen. Voor de herdenking van 400 jaar VOC is deze replica van het 17e-eeuwse VOC- schip onderweg van Australië naar Nederland langs de VOC-route. De Duyfken is het VOC-schip dat in 1606 Australië heeft ontdekt. Speciaal voor onze lezers Beleef het mee op Scheepswerf De Delft VOC-schip De Duyfken (rond leiding: 3,50 p.p. kinderen 2,50) De bouw van het 18e-eeuwse houten linieschip 'De Delft' De tentoonstelling met film De Koninklijke Marine met mijnen- jager Hr. Ms. Urk Float en Roadshow en genieten in het restaurant met uitzicht op de Op dinsdag 14 mei staat op de planken van het nieuwe Luxor Theater de wereldberoemde Argentijnse zangeres Mercedes Sosa. 'La Grande Voz de la America Latina' staat bekend om haar gloedvolle vertolkin gen van politiek geladen lied jes, die bedoeld zijn om zowel te vermaken als om de luiste raar wakker te schudden. Na dertig jaar wordt de Argentijnse diva nog altijd gekoesterd door vele liefhebbers van pure volks muziek. Exclusief in het nieuwe Luxor en voor de lezers van deze krant op de toegangsprijs dinsdag 14 mei 2x Twee vrijkaarten winnen? Vraag: Wat betekent 'La Grande Voz de la America Latina?' Mail uw antwoord vóór 12 mei naar: pr.hl@whw.wegener.nl De winnaars krijgen maandag 13 mei bericht. I im Hrt huls-aaohutskranten Wie? Mercedes Sosa Waar? Nieuwe Luxor Theater, Kop van Zuid Rotterdam Aanvang? 20.15 uur Normale prijzen? parterre/stalles/balkon I: 47,50 euro loge balkon II: 42,50 euro Korting? 11 euro Reserveren? 010-4843333 Deze korting is niet geldig in combinatie met andere kortingen of reeds gekochte/gereserveerde kaartjes- d boulevard, ,bis< i, 21/6 191, Calella, htl. •IM 31/5,3-7-10/6 :Royal Class 3861' igging, spec. 29/290, 28/6 halfp. 10/17 /6€ 159/279, is folder en pag. 507, GR gratis. ïswor Hans Vervat werd uitgeroepen tot Havenman van het Jaar. Mede doordat hij in de afgelopen anderhalf jaar de container overslagbedrijven Uniport en Hanno overnam en flink investeerde in nieuwe kranen. Redactie: Roger Huys Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samen werking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. 'uegener huteeErmutskrantai De Rotterdamse haven geeft Hans Vervat een enorme dosis energie. Zo omschrijft hij z'n havengevoel en laat dat ook itje met hef personeel. |/Luegener huis-aan-huiskranten Met deze bon gratis koffie of thee in restaurant De Delft. Geldig voor 4 pers. t

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 21