Schiedamse politici ezen voor PvdA wil af van langdurige woestenij Land van Belofte Workshop Delfts blauw KORTWEG BSR Computers Supplies helpt klanten op weg SCHIEDAM Prijsuitreiking schrijfwedstrijd In duel om de Speeldamcup Oud-voorzitter bewonersvereniging signaleert: Voor zomer 2002 moet terrein er weer uitzien HELP!!!!!! Het Nieuwe Stadsblad Tentoonstelling Nieuwland aan Zet -2 HET NIEUWE STADSBLAD VRIJDAG 10 MEI 2002 19- 1510 SCHIEDAM - Op 15 mei staan twee belangrijke gebeurtenissen centraal op basisschool de Sin gel: het voorlezen en de verkie zingen. Woensdag 15 mei is het nationale voorleesdag. Deze dag is onder meer bedoeld om op een leuke manier de aandacht te veS' tigen op het voorlezen en het kinderboek. Uitonderzoek blijkt namelijk dat kinderen aan wie veel wordt voorgelezen minder moeite hebben met het leren le zen. Bovendien hebben deze kin deren later vaak meer plezier in lezen. Daarom doet ook openba re basisschool De Singel mee aan de voorleesdag. In het kader van de verkiezingen heeft de school die dag Schiedamse poli tici gevraagd om van kwart voor negen tot kwart over negen te ko men voorlezen in een van de groepen. Tien Schiedamse politi ci hebben toegezegd een half uurtje in één van de groepen voor te lezen. SCHIEDAM - Onder grote be langstelling vond in de filmzaal van het Filmhuis de prijsuitrei king plaats van de vijftiende Schiedamse Schrijfwedstrijd. In beide categorieën, proza en poë zie, werden drie prijzen toege kend. Ook waren er twee aanmoedi- gings-prijzen, één voor de jong ste deelnemers, Jilske Bakker, en één voor de oudste deelnemer, Leni Meesters, die haar verhaal doorspekte met woordspelingen, gezegden en spreekwoorden over voedsel. Het was opvallend dat er veel in zenders uit de regio tot de prijs winnaars behoorden. Bij het proza gingen de eerste tweede en derde prijs naar re spectievelijk Irme Lin, Mark Jongman en Kees Brouwer. Eerstgenoemde beschrijft in haar verhaal 'De meeuwen voorbij' hoe twee meisjes spijbelen en hoe dit uitmondt in een dramati sche gebeurtenis. Bij de gedich ten gingen de prijzen naar re spectievelijk Eva Timmermans, José van Zutphen en Louise Mel- chers. Inbraak - Terwijl de bewoners niet thuis waren werd zaterdag avond ingebroken in een woning aan de Lange Nieuwstraat. De voordeur werd geforceerd waar na de hele woning werd door zocht. De dieven verdwenen met ondermeer een videorecorder en portemonnee. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Met grote inzet streed de schooljeugd van Schiedam Oost dinsdag om de felbegeerde Speeldamcup. De sportieve leerlingen beleefden al ge lijk in de eerste ronde van dat toernooi een primeur, want in tegen stelling tot voorgaande jaren ging het ditmaal niet om een zaalvoet baltoernooi maar om een 4x4 straattoernooi. Dat het weer ook nog op timaal meewerkte, was een aangename bijkomstigheid. De jongens en meisjes van de groepen 6 Lm 8 van de Gravin Aleida- school, De Peperklip de Sint Jan en De Singel traden in het strijdperk, in dit geval het met opblaasbare boardings tot arena ongebouwde schoolplein van De Peperklip. Waar een dj zorgde voor muzikale om lijsting van de sportieve krachtmeting. Vrijdag worden daar van 10 tot 16.30 uur de finalewedstrijden om de Speeldamcup afgewerkt. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar Sportzaal Oost. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft een grote groep inwoners benadeeld, waarschijnlijk al vanaf 1990, is de mening van oud voorzitter van bewonersver eniging Nieuwland. Doorn wees de wethouder van financiën er al in oktober 2001 op dat Schiedammers die in hun huidige woning alleenwonend zijn geworden door bijvoorbeeld overlijden van de partner of door echtscheiding daarna teveel aan afvalstoffenheffing hebben be taald en recht hebben op een te ruggave. 'Maar tot op heden is er, ondanks mondelinge toezeg gingen, geen enkele stap onder nomen om alle 'slachtoffers' te benaderen, laat staan terug te be talen', aldus de 65-jarige A.G. Doorn, die 32 jaar ambtenaar was bij de gemeente Schiedam. 'De verantwoordelijk wethouder heeft mij er wel op gewezen dat het een groot probleem is om al le gedupeerden persoonlijk te in formeren, en dat begrijp ik ook wel, maar ik vind dat dit na zes maanden wel had moeten gebeu ren. Mijn herhaald verzoek aan de wethouder om desnoods via de media de gedupeerden te be naderen is totaal genegeerd. Zou dat iets met de verkiezingen te maken hebben gehad? Ik acht het belang van de gedupeerden te groot om nog langer mijn mond te houden, vandaar dat ik nu de tijd gekomen acht deze kwestie zelf in de publiciteit te brengen, zodat zij het teveel betaalde te rug kunnen vorderen.' 'Meer personen' Doorn ontdekte in oktober 2001 op de jaarlijkse Energie afreke ning de toevoeging 'Afval stoffenheffing meer personen'. 'Nu ben ik sedert 1995 weduw naar en woon ik alleen dus vroeg ik me af waarom ik dit niet eer der had opgemerkt. Ik had reke ning van 4 oktober 2000 nog en tot mijn verbazing stond daar wel op Afvalstoffenheffing Schiedam, naar niet de toevoe ging 'meer personen'! Wat bleek: het aantal personen is er nooit eerder bij vermeld en ik heb dit dus ook niet kunnen con troleren! Vanaf 15 september 1995, de datum waarop ik we duwnaar ben geworden, heeft men mij, en vele anderen, jaar lijks voor meer personen aange slagen en dus teveel berekend. Let wel, over 2001 bedroeg dit verschil ongeveer 65 gulden.' Een mini-onderzoek maakte Doorn duidelijk dat kennissen die de afgelopen jaren ook al leenwonend werden, eveneens voor meer personen zijn aange slagen. Hij schreef daarover een brief aan ONS en aan b&w en vroeg vervolgens een gesprek aan met de verantwoordelijk wethouder 'omdat velen met mij gedupeerd zouden kunnen zijn'. De wethouder beloofde de zaak te onderzoeken en gedupeerden te informeren. Enige tijd later stond inderdaad op de pagina 'Gemeenteberich- ten' een artikel aan met de kop Afvalstoffenheffing. 'Onvolle dig, te onduidelijk en onopval lend', oordeelde Doorn, die op nieuw bij de wethouder aanklop te. Hij kreeg te horen dat de 'echte' publicatie nog zou vol gen. 'Daarna heb ik niets meer vernomen. De verkiezingen zijn achter de rug, de wethouder waarmee ik gesproken heb is geen wethouder meer, de gedu peerden zijn nog steeds gedu peerd en de beloofde publicatie is uitgebleven!' Doorn benadrukt dat het in dit geval ook gaat om mensen die tot 2002 enkele jaren alleen heb ben gewoond en verhuisd zijn of niet meer alleen wonen, 'bij voorbeeld degenen die inmiddels in een verzorgings- of verpleeg tehuis verblijven of nabestaan den van personen die inmiddels zijn overleden'. Twee kanten Teamleider Ben van der Kooij van de gemeentelijke afdeling Heffingen en Invordering be aamt dat de informatie over de afvalstoffenheffing niet optimaal is geweest. 'Maar daar wordt wel degelijk iets aan gedaan. We zijn via verschillende kanalen bezig meer duidelijkheid te verschaf fen. De Energienota van ONS is qua presentatie verbeterd, als ge volg waarvan beter kenbaar is welk tarief in rekening is ge bracht. De toelichting bij de Energienota is verbeterd, waar door de cliënt beter kan beoorde len of het juiste tarief is bere kend en jaarlijks worden cliënten meerdere malen via de gemeen tepagina geattendeerd op de werkwijze rond de Afvalstoffen heffing (overigens niet geheel toevallig deze week weer). De Afvalstoffenheffing is een ge meentelijke belasting voor het inzamelen en verwerken van huishoudelijk afval, die heffing wordt in rekening gebracht via de Energienota van de ONS. Sinds begin dit jaar zijn we met ONS bezig om de bestanden te vergelijken en te bezien of het ta rief nog wel aansluit op het aan tal bewoners. Dat is deels al ge realiseerd.' Van der Kooij waar schuwt: 'Het is overigens wel zo dat mensen zélf hun gewijzigde gezinssituatie aan ons door moe ten geven. En dat geldt niet al leen als een gezin inkrimpt tot één persoon, maar ook als een 1- persoonshuishouden uitgroeit tot meerdere personen. Dit geldt zowel voor situaties waarin het lagere tarief moet worden bere kend (bijvoorbeeld na overlijden van een partner, echtscheiding, etc.), als voor situaties waarin het hogere tarief moet worden berekend (bijvoorbeeld bij samenwoning). Er vindt continue controle plaats op de kwaliteit van de bestan den!' door: Wim Schelberg SCHIEDAM - De rechter vernietigde onlangs het door de gemeente Schiedam genomen besluit ten aan zien van de bouw op het Land van Belofte. Daarmee ligt de uitvoering van de plannen opnieuw stil. Dat is voor de PvdA-fractie aan leiding geweest om opnieuw vragen te stellen over de stand van zaken. Maarten Groene deed dat ook vorig jaar al. Groene stelde destijds voor een tijdelijk parkeerterrein van het braakliggend stuk grond te ma ken. Groene: 'Het Land van Be lofte is een plek die maar braak ligt te liggen en bouwen komt er niet van', was zijn conclusie. Terwijl de PvdA al eerder aan dacht voor het meest omstreden stukje centrum had gevraagd in de commissie ROV, was er van de zijde van het college nog maar nauwelijks een reactie ge komen. Het was destijds niet no dig om daarop de nadruk te leg gen. Immers: het college had al stappen richting de rechter gezet en er werd snel een uitspraak verwacht. 'Nu is er nog steeds niets duidelijk', aldus Groene, 'en de PvdA maakt zich hier zor gen over'. Misschien zou het be ter zijn, het terrein weer zijn par- keerfiinctie terug te geven in af wachting van de uitkomst van een wel heel langdurig proces, opperde hij. 'Want hoe lang moet je wachten?' Hafkamp maande destijds de raad tot ge duld. Er was immers nog geen uitspraak van de rechter op dat moment. Nu die uitspraak er wel ligt, is er volgens Groene vol doende aanleiding om opnieuw aan de bel te trekken. Grote zorgen Groene: 'De fractie maakt zich grote zorgen over de stagnatie die nu weer optreedt. Het gaat om een cruciale plek midden in de stad. Wij vrezen, dat straks in vesteerders afhaken. Het is on aanvaardbaar dat in afwachting van eventueel nieuwe procedures midden in de stad een onaantrek kelijke vlakte open blijft liggen. We mogen nu niet nog langer af wachten!' De PvdA-fractie laakt de afwachtende houding die het college ten aanzien van de her haalde strubbelingen inneemt. Het college legt de bezwaren op nieuw voor aan de bezwaar- en beroepschriftencommissie. Pas na een beslissing van het college kan dan het bouwplan in uitvoe ring worden genomen. Groene: 'Gelet op alle tegenslagen in het verleden lijkt dit een wel heel la conieke houding. Het gaat voor bij aan de mogelijkheid van nieuwe beroepsprocedures en van verdere procedures bij de Raad van State'. Dat laatste ligt volgens de PvdA voor de hand. omdat de Rotterdamse rechter een aantal principiële standpun ten heeft gekozen. Het ligt voor de hand dat de bouwvergunning verder zal worden geschorst, ver wacht de fractie: 'Juist met de te genslagen uit het verleden doet het college er goed aan het mo ment af te wachten, waarop de bouwvergunning juridisch niet meer aanvechtbaar is.' In ieder geval wil de PvdA-frac tie op korte termijn van b&w een realistische inschatting zien ten aanzien van de tijd die met ver dere juridische procedures ge moeid zal zijn. Groene signaleert met fractiegenoot Joke de Haan: 'De uitvoering van het bouwplan laat nu al anderhalf jaar op zich wachten. Het risico groeit, dat toekomstige gebruikers van commerciële ruimten en toe komstige bewoners, of de pro jectontwikkelaar HBG zal willen afhaken.' Die dreiging is niet ge heel irreëel, gezien het aantal projecten waarvan HBG op dit moment trekker is. Belangstelling Ook noemt de PvdA de grote on zekerheid die nog steeds bestaat over de toekomst een duidelijke reden om nu voortvarend aan te pakken. Groene: 'We vragen het college ons te informeren over de huidige belangstelling voor met name de commerciële ruim ten. Ook zijn we benieuwd naar de invloed die alle juridische procedures hebben op die be langstelling - zeker voor de na bije toekomst'. Daarbij doelt de PvdA ook op de leegstand elders in de binnenstad: Hoogstraat, Lange Kerkstraat en natuurlijk het Stadserf zelf. Dus doet de PvdA nu opnieuw een voorstel, het braakliggend terrein een beter aanzicht te ge ven. Groene/de Haan: 'Op 16 oktober 2001 hebben we al ge vraagd of een tijdelijke parkeer voorziening een mogelijkheid zou zijn. Wanneer dit geen op lossing kan zijn, zou bijvoor beeld ook kunnen worden ge dacht aan groenvoorzieningen. Als het er maar zo snel mogelijk aantrekkelijk uit gaat zien. Wij vragen het college dan ook zo spoedig mogelijk te komen met voorstellen voor een tijdelijke, alternatieve invulling van het Land van Belofte.' Want de PvdA ziet graag het ter rein er voor de zomer van 2002 weer netjes bij liggen. Al met al lijkt het Beloofde Land nog steeds ver weg. Maar het berei ken ervan heeft al eens eerder lang geduurd. En ook die toch ging door heel wat woestenijen. SCHIEDAM - Hoe is het om in Nieuwland te wonen? Wat is er aantrekkelijk in de wijk? Wat zou er verbeterd kunnen worden? Op welke manier? Over deze en nog vele andere zaken spraken bewoners van de wijk Nieuwland en profes sionals. Het resultaat van de ze besprekingen is in de bibli otheek Stadserf te zien in de vorm van de tentoonstelling 'Nieuwland aan zet'. Op acht aantrekkelijk vormgegeven panelen en door middel van een videofilm is te zien hoe er is gepraat over de wijk Nieuwland en welke projec ten er tot stand zijn gekomen. De tentoonstelling is te bekij ken tijdens openingstijden van de bibliotheek (ma en do 11-20 uur, di, wo, vr 11-17 uur, za 11-15 uur.) SCHIEDAM - Tijdens de nationale molendag zaterdag 11 mei wordt op de Appelmarkt bij Schiedam Souvenir een workshop gegeven Delfts blauw schilderen voor kinderen. Onder leiding van de Delft- blue Kangaroo kunnen kinderen tussen 11.00 en 17.00 uur hun eigen tegel schilderen. Delftblue Kangaroo is een initiatief van twee echte crea-vogels: Marianne van Velzen: Schiedamse kunstenares met roots in Australië en Miranda van Jaarsveld: eigenaresse van Schiedam Souvenir, sinds 1999 het souvenirwinkeltje van Schiedam Wat deze meiden delen is hun passie voor delfts blauw. Omstreeks 1602 verscheen in Holland het eerste porselein uit China. Dit leverde hoge prijzen op. De pottenbakkers uit Delft en andere plaatsen begonnen het blauwe chinese porselein te imiteren. De pla teelbakkers noemden zich dan ook porseleinbakkers, dit ten onrechte want het bleef aardewerk dat men vervaardigde. Blauw werd de mo dekleur en ook al werd dit blauwe aardewerk niet alleen in Delft ge maakt; tot op heden is Delfts blauw een wereldbegrip. SCHIEDAM *In de Harg/Spaland is zaterdag een soosmiddag met live mu ziek, dinsdag 14 mei bingo van 14 tot 16 uur, entree 2 euro, woensdag 15 mei modeshow Kloostemode, 16 mei verkoop Tap schoenen. *Zondag is er bij De Vrijzinni ge Geloofgemeenschap aan het Westvest 90-92 een dienst om 10.30 uur, voorganger is Ds. T. Barnard uit Barendrecht. *In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag een eucharistie viering om 9.15 uur voorganger is: Pater L.v.d. Velden met mede werking van de heer Jan Meis- ters en het Liduinakoor. *Zondag is er een dienst bij de Evangelisch Lutherse Gemeen te, Lange Nieuwstraat 219, aan vang 10.00 uur, voorganger is Ds. A.D.M. Nagel de Jonge. *In podiumcafé De Graauwe Hengst, Lange Haven 28 is don derdag om 21.30 uur Marco's sessie, vrijdag Vixy Legends in airmind om 21.30 uur, zater dag Purple Rainbow (Deep Purple coverband) om 22 uur, zondag om 21.30 uur op zondag kan het anders diverse korte op tredens. *Maandag 13/5 inventariseren van de voormalige Heemtuin (Beatrixpark) om 19 uur bij par keerterrein zwembad Groenoord, inlichtingen Wim Rozema tel. 5917487 *Dinsdag is het programma ZOS op verzoek het verzoekpla- tenprogramma voor patiënten in hetVlietlandziekenhuis, bewo ners van de zorgcentra en inwo ners van Schiedam te horen via 91.5fm van 20.00 uur tot 22.00 uur. Verzoekplaat aanvragen, ie mand de groeten doen, bel de studio tel.4260000. *In de St.Jan de Doper Visita- tiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, is er op Hemelvaartsdag eucharis tieviering om 10.30 uur, zater dag 17.00 uur viering met muzi kale begeleiding, zondag 10.30 uur viering met Pastor Dam en met zang van het koor Laus Deo. *Zondag 12 mei zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk, hoekBK- laan/Warande diensten om 9.30 uur Ds. J. Manni uit Rotterda- men 18.45 uur ds. drs. M.J.M. Kieviet uit Rotterdam. STICHTING WELZIJN *Zaterdag 11 mei organiseert Stichting Welzijn Schiedam i.s.m. de Antilliaanse Werkgroep Nieuwland een Salsa Montuno Party in Wijkcentrum Wibaut- plein. Er kan gedanst worden op de ritmes Salsa Montono, Me rengue en Bachata, de muziekale leiding is in handen van DJ Mi- ro, aanvang 21.00 uur, kosten 3,50 euro. Voor info: het wijk centrum tel.: 4715765. OUDE RENWERK *Dinsdag 14/5 presentatie over het Gilde in Oost vanaf 13 uur, gratis, 15/5 zomerkoersbal in de 4 Molens van 19 tot 22 uur, gra tis, 21 en 28 mei boottocht Guus Klepke naar de Rottemeren van af de 4 Molens van 10 tot 16 uur, deelname gratis, inschrijven aan de receptie. Iedere dinsdag soos in Zuid van 13 tot 16 uur, toe gang gratis.' INGEZONDEN BRIEF Op 5 mei bleek het voor mijn dochter en haar vriend geen feest te zijn, hun auto een zwarte kadett hatchback 12S kenteken:PJ-13-TT was gestolen. Omdat het autootje voor hen heel veel emotionele waarde heeft, ze hebben er heel hard voor moeten sparen en ze hebben hem echt nodig voor l^un sociale leventje en voor het ver voer van hun hondjes, doe ik hierbij een dringende en emotionele oproep aan degene die hem heeft meegenomen, of aan een ieder die wat gezien heeft of iets anders weet. Hij stond tegenover Mar- conihove in de Marconistraat in Schiedam. Ze hebben geen geld om een ander autootje te kopen, maar een be- loninkje komen we wel overeen. Help mijn dochter weer aan haar autootje, alstublieft. Michel Admiraal [mail: m-admiraal@cistron.nl] ZAKELIJK BEKEKEN Anderhalfjaar geleden startte Johan Droog zijn zaak BSR Computer Supplies aan Albert Cuypstraat 28. 'Voor alles wat met computers te maken heeft kan men bij ons te recht', aldus Johan Droog. 'Ook voor computers op maat.' Uitgangspunt om de winkel op te zetten was mensen die financieel minder draagkrachtig zijn de mogelijkheid te bieden tegen een redelijk bedrag hun computer te laten repareren en dat idee is nog altijd de opzet bij de bedrijfsvoering. 'Wij doen ons uiterste best om klanten ook na een aankoop of reparatie zo goed mogelijk op weg te helpen'. Bij BSR Computers Supplies staat de service verlening en het be geleiden van klanten bij het gebruik van hun computer centraal. 'Het is logisch dat mensen nog wel eens iets willen weten of ons een pro bleem voorleggen. Via onze telefonische helpdesk of email beant woorden wij hun vragen en dan zijn problemen vaak snel opgelost.' Volgens Johan Droog zijn klanten tevreden over de service van BSR Computers. Toch kampt het computerbedrijf zelf nog met een pro bleem dat op een geheel ander terrein ligt. 'Het betreft onze bereik baarheid, verklaart hij. 'Of beter gezegd: mensen die van ons gehoord hebben en hun computer willen brengen, kunnen ons bedrijfje niet vinden. Ten eerste weten maar weinig Schiedammers waar de Albert Cuypstraat ligt en als men uiteindelijk in de straat is, loopt men BSR Computers Supplies voorbij. Wij zijn namelijk gevestigd in een ga ragebox met twee kleine ramen en dat adres ziet men kennelijk mak kelijk over het hoofd, hoewel boven de deur onze firmanaam staat.' Dus voor alle duidelijkheid: Schiedammers die binnenkort kennis willen maken met de service van BSR Computers kunnen het bedrijf je vinden aan Albert Cuypstraat 28, dit is een zijstraat van de Mes daglaan en loopt parallel met de Rembrandtlaan. BSR Computers Supplies is geopend van dinsdag tot en met vrij dag van 12.00 - 18.00 uur, zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Hoe meer stad genoten de winkel kunnen vinden des te ruimer de openingstijden. Te lefoon 5120124. Wegener hus-aan+iulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Deel alleenwonende inwoners t betaalt teveel aan afvalheffïng Doorn adviseert: 'Gedupeerden moeten het gemeentebestuur om restitutie van het teveel betaalde vragen... Foto RONALD STAM Johan Droog in zijn zaak aan de Albert Cuystraat foto: AAD vd DRIFT

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3