Van alles mis met turnzaal in Holy Zuiderwijk ongenaakbaar SPORT peter de kruilf Sportagenda Waterweg Topscorer Sport niet in coalitie-accoord Achmed Aya trainer HSC Andere taken Pollux-trainers Zwaluwen door gemis aan scorend vermogen in problemen Berichten voor de sportredactie lie Slaardings¥o Kampioenschap mart v. aam herenkapsalcn VRIJDAG 10 MEI 2002 19- 1501 DIJKSHOORN EUROMOVER ^>7 Groot Vlaardingen door Gerard S. Verver UUëlWHFprz =^DRflni=!ën Van Zanten Bouw B.V. VLAARDINGEN - De stand (gebaseerd op het doelgemid- delde): 1. VFC 2,45 (49 doelpunten voor, 20 tegen); 2. PPSC 230 (53-23); 3. HVO 1,95 (39-20): 4. Excelsior'20 1,92 (48-25); 5. Fortuna 1,83 (57-31); 6. MSV'71 1,76 (44-25); 7. Excelsior M 1,70(46-27) 8. TSB 1,60 (64-40); 9. VDL 1,31 (42-32); 10. GTB 1,25 (60-48). VLAARDINGEN - Niet Cees Both, die als wethouder al eens eerder de sportbelangen behar tigde, maar Ben van der Velde krijgt in het nieuwe Vlaardingse college onder andere de porte feuille sport. Wat hij zich daarbij ten doel moet stellen is niet duidelijk. In het vijf pagina's tellende door CDA-leider Cees Oosterom op papier gezette coalitie-accoord 2002-2006 wordt namelijk met geen woord gerept over sport. Naar verluidt zal het nieuwe col lege van B&W niet tornen aan het door hun voorgangers op sta pel gezette sportpark in de Broekpolder. Het ontbreken van een sportpa- ragraaf roept vele vragen op. Er zijn namelijk nog zoveel andere belangrijke zaken, die afgerond moeten worden (zoals de derde sporthal, hoe denkt het college over sport in de wijken, park 't Nieuwelant). Wat het college daarmee aan wil is dus niet duidelijk. VLAARDINGEN - De zondag formatie van de voetbalvereni ging HSC wordt volgend seizoen geleid door Achmed Aya. Hij volgt Cees Dijksman op, die na dit seizoen meer aandacht wil gaan besteden aan zijn gezin. Aya is geen onbekende in park 't Nieuwelant. Hij leidt er namelijk nu de B-se lectie. Bij de zaterdagvoetbal lers, die halverwege het seizoen Karei Buuron zagen vertrekken, blijft Herman Plaat de training leiden. van vrijdag 10 t/m woens dag 15 mei VOETBAL - zaterdag: Del- tasport-Spijkenisse(l 5.00 uur), HVO-KRV( 14.30 uur), TSB-Goudswaardse Boys( 14.30 uur). Zondag: VFC-GLZ( 14.00 uur). Dinsdag: tweede ronde Vlaar- dings kampioenschap. ZAALVOETBAL: vrijdag Groenoord 8-DV0'32. HANDBAL: zondag ASC- Hollandiaan(da), Oliveo-Hol- landiaan(h), Hugo de Vries- straat 10.45 uur WIK-Wal- burg(da), 13.15 uur WIK- Snelwiek(h). HOCKEY: zondag Broek polder 12.45 uur Pollux- Westland(da), 14.30 uur Pol- lux-Roomburg(h). VLAARDINGEN - Pollux heeft de vacatures, die vielen na het aangekondigde vertrek van de trainers Ronald Jacobs (mannen) en Arno Stehouwer (dames) in gevuld. De posities zijn ingevuld door een actie, die veel weg heeft van een stoelendans. Stehouwer maakt namelijk de overstap van de vrouwen naar de mannen, waar de Mike Bronner naast Jacobs actief was als trai ner. Bronner gaat komend sei zoen in de Broekpolder het vrou wenteam leiden. Daarnaast heeft Joost Hoppstein de technische commisie van Pollux toegezegd, dat hij beschikbaar blijft als looptrainer. Pollux neemt overigens al op za terdag 11 mei afscheid van trai ner/coach Ronald Jacobs. Dat gebeurt met een wedstrijd tegen een team oud-internationals, die aantreden met Floris Jan Boven lander, Mark Lomans, Taco van den Honert en Guus Vogels. VLAARDINGEN - De turnzaal aan de Reigerlaan in Holy (naast het niet meer gebruikte zwem bad) staat op de nominatie ges loopt te worden. Dat heeft zo zijn gevolgen. Volgens de turn vereniging Triade is de zaal door achterstallig en uitblijvend on derhoud inmiddels verworden tot een bijna onbruikbare accommo datie. Stroomuitval, een wespen- plaag, lekkages, stank, plafonds met asbest en een stinkende rio lering zijn de problemen waar mee de gebruikers van de turn zaal geconfronteerd worden. Eind vorige week werd het train- ster Ingrid van Mil allemaal te veel en ze uitte haar frustraties in een e-mail. 'Het is vrijdag 26 april, de meis jes moeten zich voorbereiden op de kwartfinales van het Neder lands kampioenschap', begint ze haar trieste relaas. De stroom is uitgevallen. Bovendien lekt het dak. De eerder over de stroom uitval gewaarschuwde facilitaire dienst van de gemeente blijkt de storing nog niet verholpen te hebben. Van Mil is de wanhoop nabij. Na vijf uur is er niemand van de gemeente meer te berei ken. Via de wachtcommandant van de politie lukt het om een medewerker van de facilitaire dienst aan te spreken. Haar re laas: 'Ze willen wel helpen, maar ja mevrouw er wordt nu eenmaal helemaal geen geld meer uitge geven aan de zaal. Pas in de vol gende week zouden ze weer wat gaan ondernemen.' Eigenlijk had de turnzaal al lang tegen de vlakte moeten liggen. Van Mil: 'Maar er zijn nog wat scholen in de buurt en een turn vereniging, die elders onderdak moet krijgen. Dat laatste is las tig, want overal in Vlaardingen worden turnzalen gesloten en niet vervangen door nieuwe ac commodaties. Toch beweert de gemeente, dat men er alles aan doet om de jeugd in beweging te krijgen?' De problemen begonnen, vol gens Ingrid van Mil, in januari 2001 de pan uit te rijzen. 'Geen stroom door lekkage in de meter kast. Een van de vaders wilde helpen, maar werd geconfron teerd met een meterkast waar de vonken uit kwamen. Tijdens de vacanties werden de douches we gens legionella dichtgetimmerd. Tegelijk openbaarde zich een ware wespenplaag, die duizen den dode exemplaren opleverde.' De zaal wordt bovendien nog slechts sporadisch schoonge maakt, 'waardoor het er ver schrikkelijk vies is en er zich, alsof alle rioleringen open lig- voorsprong. Daarna kreeg het team het een stuk lastiger. Bo vendien hadden de spelers veel last van de harde wind. In de slotfase kwamen de Brabanders op voorsprong, waarna het Nas sau alsnog lukte om langszij te komen. Gescoord werd er door Jelmer van der Meer (3), Rober Boomstra (3), Monique Poot (3), Jeroen van der Harst en Yvette Kooy. Tweemaal winst Het meisjes BI-team van de handbalvereniging De Hollandi- aan heeft afgelopen weekeinde weer twee overwinningen aan de imposante reeks resultaten toe gevoegd. Zaterdag werd (in de B-competitie) DWS verslagen (21-8) en zondag moest HVOS (in de A-competitie) buigen (14- 10). De Bevrijdingsronde hield het zondag niet droog. De renners trokken het zich niet aan, het publiek want dat bleef in grote getale thuis VLAARDINGEN - Berichten voor de sportredactie kunnen tot dins dag 20.00 uur per fax (010-5913733) of per e-mail (gverver@het- net.nl) worden aangeleverd. Het postadres is: Groot Vlaardingen, Fransenstraat 14,3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. VLAARDINGEN - Een ko ninkrijk voor een schutter. Dat gevoel leeft volop bij Zwaluwen. De ploeg wist namelijk in 22 wedstrijden niet meer dan 26 keer het garen te vinden. Zo'n totaal is voor een ploeg, die de ambitie heeft om minstens de top van de middenmoot te halen, zwaar onder de maat. Geluk bij een onge luk is, dat de Vlaardingers over een solide verdediging beschikken, die slechts 25 maal moest capituleren. Was die er niet, dan zou er in Holy helemaal ach en wee gekermd zijn en had de ploeg, die zich zaterdag via een 3-2 zege op Maasdijk in veiligheid bracht, zich wel licht in de vierde klas terug gevonden. En dat verdient het elftal niet, vindt niet alleen de aanhang maar ook trainer Jan de Gier. 'We leggen namelijk best een aardig spelletje op de grasmat. Het ren dement is echter verschrikkelijk laag. Bij voetbal draait alles nog steeds om doelpunten. We heb ben, om maar eens wat te noe men, acht maal gelijk gespeeld. Wanneer we er van die acht twee hadden gewonnen, waren in het linker rijtje gefinisht. Dat is toch heel wat geruststellender dan tot aan de laatste wedstrijd van het seizoen naar onderen kijken'. De Gier geeft ruiterlijk toe, dat hij zaterdag na de winst tegen Maasdijk ('voor die gasten stond er niets meer op het spel') een zucht van verlichting heeft ge slaagd. De in het voetbal gepokt en gemazelde trainer, die ooit ook FC Vlaardingen leidde, weet dat ook op de groene grasmat ongelukken in een klein hoekje bivakkeren. Bij verlies was Zwa luwen namelijk gelijk geëindigd met KMD en Berkel, waardoor De Gier realiseert zich, datje een voetballer van alles kunt leren, maar hem niet het killerinstinct kan bijbrengen er een extra ronde nodig was ge weest om de club aan te wijzen, die gedoemd was een degrada tiewedstrijd te spelen tegen een van de periodekampioenen uit de vierde klas. De cijfers Een koninkrijk... De cijfers be wijzen het. We spreken Jan de Gier, terwijl hij bezig zijn voet baladministratie te ordenen. Van daar, dat hij voor de vuist weg kan vertellen, dat niet alleen aan valler Ron de Jager vijf doelpun ten heeft gemaakt, maar ook ver dediger Jeffrey Noordzij. 'Dat zegt genoeg over het gemis van een afmaker. Heb je zo'n vent, dan zal een verdediger het slechts sporadisch in zijn hoofd halen om zich in de zestien te vertonen. De inbreng van Noord zij was dus gewoon een must.' De sores, die Zwaluwen in de problemen bracht, vertoonden zich overigens pas op zijn felst na de winterstop. 'Voor de win terstop en zeker in de eerste vijf wedstrijden was er geen vuiltje aan de lucht. We begonnen met drie gelijke spelen en twee over winningen.' Daarna verliezen de Vlaardingers echter driemaal op rij en gaan vervolgens punten sprokkelen. Eind december staat de teller na twaalf wedstrijden op 14 punten. Negen wedstrijden la ter (en nog drie te gaan) is het to taal opgevijzeld tot 20. De alarmsignalen klinken aan de Zwaluwenlaan. Welke knop er precies verkeerd is omgegaan weet De Gier niet, maar stelt hij vast, dat het na de winterstop mis ging. 'Op enkele wedstrijd na, waarin ik bij de jongens de beleving miste, werd er op dezelfde manier gespeeld als voor de jaarwisseling. Maar we verliezen wel bij Vitesse/D en BVCB. Met 1-0. Heel knullig. Bovendien, op basis van het ver toonde spel, eigenlijk heel on verdiend. Anderzijds moetje dan wel vaststellen, dat het aantal kansen miniem was. Dat was niet het geval tegen Loosduinen. Daar komen we driemaal kans rijk voor de keeper. Zonder dat het een doelpunt oplevert. Kijk, dat kan je je dan als speler dan zelf aanrekenen.' De Gier realiseert zich, dat je een voetballer van alles kunt le ren, maar hem niet het killerin stinct kan bijbrengen. 'Dat zit in de persoonlijke bagage. Vanuit die wetenschap ben je als trainer behoorlijk machteloos. Wanneer je dan vaststelt, dat er redelijk goed gespeeld wordt, maar niet scoort, dan weet je dat je een probleem hebt.' Zeventien jaar Vandaar, dat hij binnen de club op zoek is gegaan naar aanval lers. Hij keek bij het tweede elf- VLAARDINGEN - VFC kan zondag met een goed gevoel aan de thuiswedstrijd tegen GLZ be ginnen. In de strijd van de perio dekampioenen begonnen de Vlaardingers zondag, in een voor de pauze door GLZ gedomineerd duel, met een 0-2 zege. De vier deklasser bleef in de eerste helft dankzij goed keeperswerk van Ralph Groen op de been en pak te vervolgens de volle winst door twee treffers van Gerard Bakker. Ook HVO en TSB kwamen on geschonden uit de eerste na- competitiewedstrijd. HVO won in Katwijk met 0-2 van KRV, ter wijl TSB in Goudswaard de plaatselijke Boys met 0-1 ver sloeg. Reserves winnen Het tweede team van de volley balvereniging Holy is er in ge slaagd om de promotiewedstrijd tegen Volley/V 3 in winst om te zetten. Eerder was het het derde team al gelukt om promotie ze ker te stellen. De reserves had den vijf sets nodig om de tegen stander van zich af te schudden. In de competitie is een gelijkspel mogelijk. Omdat het een beslis singswedstrijd betrof werd het een best-of-five en viel het muntje naar de Vlaardingse kant (3-2). Holy ongeslagen Holy heeft in een vroege-vogels- wedstrijd - en voordat het hemel water in bakken naar beneden kwam - een nuttige zege geboekt op het derde team van ADO. In Den Haag lieten de Vlaardingen geen spaan heel van hun tegen stander. Na de 1-1 uit de eerste inning kon ADO zijn opponent nog tot aan de vierde inning bij houden (3-4). Een drieslag van Sebastiaan Kruijthoff brak het Haagse verzet. In de daaropvol gende innning bepaalden Patrick Mallee, Michael Janson, Tom Lambrechts, Rainaldo Rooze- boom (3 runs) en Renee Ver- brugge de eindstand: 4-13. Pitcher Arno Verbrugge gooide 10 maal drieslag, 2 maal drie wijd en kreeg 10 honkslagen te gen. Het veld maakte 1 fout. Spirit wint Spirit heeft zaterdag de uitwed strijd tegen Gemini met 10-12 gewonnen. Beide teams leverden een zwakke eerste helft af (5-5). Na de pauze zetten de Vlaardin gers good-old Chris van Leeu wen in. Hij zorgde voor wat le ven in de (korfbal)brouwerij. Omdat de heren van de tegen stander het eigen belang lieten prevaleren boven het collectief kon Spirit de zege veilig stellen en op de ranglijst opklimmen naar de tweede plaats. De doel punten waren van Marco Zee- brechts (4), Niels Verburg (3), Jolanda van der Velde (2), Den nis van der Lubbe, Frank Ver sluis en Chris van Leeuwen. Punt voor Nassau In het Brabantse Oosterhout heeft Oranje Nassau zaterdag de punten gedeeld met de nummer twee uit het klassement De Vol treffers. Daarmee is het degrada tiegevaar voor de Vlaardingse korfballers echter nog niet gewe ken. Nassau staat op de derde plaats van onderen, maar weet de hete adem van de hekkensluiters in de nek. De Vlardingers sloten de eerste helft af met een 6-8 gen, een afgrijselijke geur ont wikkeld. Een aantal dames van de conditiegroep moest recent zo ongelooflijk kokhalzen, dat ze meteen rechtsomkeer maakten en naar huis gingen. De verwar ming schijnt alleen in de zomer te werken om vervolgens in de winter weer uit te gaan. Komt bij dat het binnen soms net zo hard regent als buiten. Voor en tijdens de training loop ik met emmers en dweilen door de zaal.' Van Mil vraagt zich af of de le den van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie en me dewerkers van de Dienst Welzijn hun eigen kinderen of kleinkin deren zouden laten sporten onder deze omstandigheden. 'Maar misschien lost het probleem zich voor de gemeente vanzelf wel op, want als Triade genoodzaakt is nog een jaar of misschien wel langer in deze zaal te trainen, dan hoeven we, omdat er dan simpelweg geen leden meer zijn, misschien niet meer te verhui zen.' Om commentaar gevraagd verwijst de Dienst Welzijn door naar de facilitaire dienst waar Je roen Mooimann de scepter zwaait. 'We proberen de zaal met de middelen, die er zijn zo goed mogelijk in bedrijf te houden. Het heeft dus onze aandacht. We hebben Triade een andere zaal aangeboden, want het herstellen van de stroomaanvoer konden we omdat het ons in de voor jaarsvakantie aan mankracht ont brak niet meteen herstellen.' tal en scoutte ook bij het derde. Zonder resultaat. Alleen bij de A-junioren, zo wist hij, speelde een man naar zijn hart. Kevin Liefhebber. Met zijn zeventien jaar eigenlijk nog een B-junior. 'Ik had hem al eens vaker bezig gezien en hij had indruk op me gemaakt. Liefhebber is een aan- valler-pur-sang, is snel, speelt lekker onbevangen en passeert makkelijk'. De Gier durfde het aan om hem een basisplaats te geven. Die durf werd beloond want de junior-met-toekomst scoorde inmiddels al driemaal. 'Het is me al eens eerder overko men dat ik een jonge speler bij de selectie haalde. Dat gebeurde bij SHO. Die jongen wist zich te handhaven en werd later aange trokken door Anderlecht.' Maar met het opstellen van Ke vin Lefhebber heeft De Gier het scorende lek nog niet boven, zo beseft hij. Reden voor Zwaluwen om de boer op te gaan. 'Ervan uitgaande dat iedereen blijft (het gerucht gaat dat Ronde Jager plannen heeft om te vertrekken maar De Gier wil dat ontkennen noch bevestigen, red.) heb ik een lijstje met wensen gemaakt. We gaan heel gericht proberen om spelers aan te trekken. Zonder dat de knip trouwens open gaat, want op die toer gaat de club ze ker niet. Het enige dat we te bie den hebben is een dadelijk ge renoveerde mooie accommoda tie, een uitstekend hoofdveld en het collectief.' Het is het collectief, dat er voor zorgde, dat Zwaluwen uiteinde lijk het hoofd boven water wist te houden. 'Niemand is in paniek geraakt. We wisten, dat we in de slotfase tegen Texas/DHB en Alexandria'66 en mogelijk ook tegen Maasdijk de nodige punten zouden kunnen pakken. Ik weet het: het is een soort jezelf rijk re kenen, want je moet ze nog wel zien te innen. Achteraf kan je vaststellen, dat de rekensom ge lukkig klopte.' In 1992 streden ook de dameselftallen om het kampioenschap van Vlaardingen. Deltasport won die finale - na 2-1 winst op Zwaluwen - wel. In de turnzaal aan de Reigerlaan is er van alles mis. Stroomuitval, stank, lekkages, een wespenplaag en buiten bedrijf gestel de douches. 'Bovendien wordt de zaal slechts sporadisch schoongemaakt. Het programma Omdat deze krant in verband met Hemelvaarstdag een dag eerder ge drukt wordt dan gebruikelijk is het niet mogelijk om de uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden uit de eerste ronde mee te nemen. Hetzelfde geldt voor de loting voor de tweede ronde. Uitslagen en lo ting staan in Groot Vlaardingen van dinsdag 14 mei. Op dinsdag 14 mei worden twee wedstrijden voor de tweede gespeeld. Daarna volgen op donderdag 16 mei nog twee wedstrijden. De aan vang is steeds 19.00 uur. Deltasport in de zorgen Deltasport verloor zaterdag met 4-0 van kampioen Huizen. Door dit verlies en de winst van de nummer drie van onderen Sparta Nijkerk is de situatie van de Vlaardingers er niet rooskleuriger op geworden. Nijkerk is Deltasport nu tot op een punt genaderd. Dat zorgt voor een spannend competitieslot. Op de laatste dag krijgt Deltasport Spijkenisse op bezoek, dat evenveel punten heeft als de Vlaardingers. Sparta Nijkerk krijgt bezoek van Dovo, dat evenmin veilig is. De actuele stand van het viertal: Dovo 34 punten, Deltasport en Spijkenisse 33 en Sparta Nijkerk 32. Daaronder staan het al gede gradeerde Roda Boys en SDV Barneveld. De rekenmeester zien meteen, dat Deltasport moet winnen om uit de zorgen te komen. Doen ze dat niet dan is er van alles mogelijk met in het ergste geval een promotie/degradatiewedstrijd tegen een van de periodekampioenen uit de eerste klas. In 1992 weer HVO Drie jaar nadat HVO voor de zesde maal Vlaardings kampioen ge worden ging de titel in 1992 opnieuw naar de oranjehemden. Tegen stander was Deltasport, dat HVO negentig minuten kon bijbenen(2- 2). In de verlenging sloeg de zesvoudige kampioen echter toe en ei gende zich de bokaal toe. Cees Post zette Deltasport via een wonder schone treffer op voorsprong. Glenn Brown zorgde voor de 1-1, waarna Post opnieuw raak schoot (2-1). De gelijkmaker kwam van de voet van John van Spronsen. In de verlenging maakten Mare en Re- nold Maatsen voor HVO het karwei af. Ron van Wieringen bepaalde in de laatste minuut van de verlenging de eindstand: 4-3. VLAARDINGEN - Wilco Zuijderwijk heeft zondag de 42e Bevrij dingsronde op zijn naam geschreven. De Westlander had geen bood schap aan de broertjes Farenhout en versloeg het tweetal op kracht. Zij moesten genoegen nemen met de tweede en derde plaats. Naaldwijker Niels van Luijk (ploeggenoot van Zuijderwijk) finishte als nummer vier. Ex-prof Louis de Koning fietste naar de zesde plaats. Beste regio-renner bij de amateurs was Maassluizer Kees van Wageningen. De winst in de categorie Sportklasse A/veteranen ging naar de Vlaardinger John Brand. Hij hield zijn clubgenoot Iwan Jonk man (Maassluis) achter zich. Theo Vierling schreef de zege bij de Sportklasse B/Veteranen B op zijn naam. Addy Helleman uit Maassluis werd derde. De Vlaardingers Mark Brouwer en Chiel van Loon werden tiende en achttiende. EUROPEAN MOVER PARTNERS sporthuis vlaardingen Slijterij en wijnhandel Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. OPELDEALER Koninkrijk voor een schutter L

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 9