F a D J. Eten en skaten Met korting naar een Midzomerstrandkomedie Comedy-dance-theatre van Time Banditz w Zonnige klanken in De Evenaar A Judith heeft groot respect voor popdiva Madonna: Q IENS ss=> INDE PENDENT I N D E X Vrijdag 17 mei THEATER 20.00 Richard Groenendijk, 'Nep', 't Theater van Vlaardin- gen, Vlaardingen. 20.15 Jetty Mathurin, 'Opvlie gers'. 'de Stoep', Spijkenisse. 20.00 Marc-Marie Huijbregts, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. 19.30 King Arthur, Jeugd theater Hofplein, theater Het Kruispunt, Barendrecht. DANS 21.30 Salsa in Calypso. Cursus salsa en merenque. Aansluitend om 22.30 Salon de la Salsa (vrij dansen. Opgeven via 010-437 33 83. Calypso. 20.00 Introdans, Stars and Her oes, In deze voorstelling heb ben de helden van het moderne ballet uit de VS vrij spel. Theater Zuidplein, grote zaal. Zaterdag 18 mei THEATER 19.30 Theatergroep Maccus, 'Supervriend'. Familievoorstel ling vanaf 8 jaar. 'de Stoep', Spijkenisse. 21.00 'Latin Dance Nightslot feest van het theaterseizoen met diverse optredens en bands. Fortis Theater a/d Schie, Schie dam. 20.00 Marc-Marie Huijbregts, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. 20.15 Bolder Plante, Bigger Better Bolder Plante, Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. Zondag 19 mei VARIA Week van de Zee, Hoek van Holland. Dagelijks verschillen de activiteiten in het teken van de Zee, zoals Shantyfestival, watersportdemonstraties, vis wedstrijd. Meer info: 0174 - 310 080 of www.hoekvanhol- land.nl/vvv. Maandag 20 mei THEATER 15.00 Koning Arthur, Jeugd theater Hofplein, Theater Het Kruispunt, Barendrecht. 20.00 Marc-Marie Huijbregts. Een ster aan de theaterhemel. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Dinsdag 21 mei THEATER 20.00 Marc-Marie Huijbregts, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Woensdag 22 mei THEATER 20.00 Stef Bos, Oude Luxor Theater. Donderdag 23 mei THEATER 20.00 Het Nationale Toneel, 'De Vrek' (van Molière). Met o.a. Gees Linnebank. 't Theater van Vlaardingen, Vlaardingen. 20.15 La Grande Suite 2002, RO Theater, Rotterdamse Schouwburg, grote zaal. DANS 20.15 Dansgroep Krisztina de Chatel, 'Rooms'. Dansvoorstel ling i.s.m. muziekgroep LOOS. 'de Stoep', Spijkenisse. Heaven and Heil luidt de titel van de grote Keith Haring-ten- toonstelling die vorige week in museum Boijmans Van Beunin- gen werd geopend en nog tot eind juli te zien is. Daarmee keert de Amerikaan 'terug' naar de stad waar ooit zijn eerste, Eu ropese solo-expositie plaats vond. Haring (1958 - 1990), een van de meest succesvolle graffiti-kunstenaars ooit, begon zijn carrière in de jaren '70 in de Underground van New York waar hij figuurtjes tekende op de muren van de metrostations. Op de School of Vi sual Arts komt hij in contact met de plaatselijke punk- en new wave-scene en raakt hij bevriend met Amerikaanse filmsterren en popartiesten. Tot zijn vriendenkring behoren onder anderen Andy Warhol, Grace Jones en Madon na. Vanaf begin jaren '80 wordt zijn werk ook in het officiële kunstcircuit opge merkt en groeit zijn status. Haring ex poseert vanaf dan over de gehele we reld; van Amerika tot Japan tot Europa staan tentoonstellingen in het teken van de steeds populairder wordende kunstenaar. Zijn werk is sterk beïn vloed door het uitgaansleven van New York en de popcultuur die rond Andy Warhol zijn opgang deed. Zijn eerste solo-expositie in Europa vindt in 1982 plaats in de Rotterdamse galerie 't Venster. In de tentoonstelling Heaven and Heil zijn werken van enorme afmetingen te zien, die ook de duistere kant van het bestaan tonen. Strijd, ziekte, religie, de onderwereld in contrast met humor en vrolijke erotiek, zijn de thema's die centraal staan van de kunstenaar die na een slopend ziekbed in 1990 in New York aan aids overlijdt. Ook V!P's International Galleries be steedt komende tijd aandacht aan Keith Haring. Tot en met 14 juli vindt er de verkoopexpositie 'Keith Haring in Rotterdam' plaats. In de nieuwe ex positieruimte op het Westelijk Handel sterrein worden op twee verdiepingen originelen, edities en bijzondere items getoond. Een terugblik op Harings be zoek aan Rotterdam in 1982 is terug te lezen in het boekje 'Keith Haring was hier' dat ter gelegenheid van de expo sitie wordt gepubliceerd. Op vrijdag 21 juni vindt er op het Westelijk Han delsterrein dan ook nog de Midsum- merArtRave plaats, een kunstspekta kel dat van 20.00 tot 02.00 uur duurt en waar kunstenaars, dj's en vj's voor een kleurrijke happening gaan zorgen. Heaven and Hell van Keith Haring is in museum Boijmans Van Beunin- gen (Museumpark 18-10) te zien tot en met zondag 21 juli. Openingstij den: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur; zondag en feestdagen (ook beide Pinksterda gen) van 11.00 tot 17.00 uur; maan dag gesloten. Voor meer informatie over VIP's galleries bellen met 010 - 225 11 20 of zie www.vipsart.nl Judith Jobse, bekend ge raakt door haar cd Blue Te- ars, is toe aan een nieuwe uitdaging: tijdens de aller laatste aflevering van de Marlboro Flashbacks zal de Nederlandse zangeres in de huid kruipen van niemand anders dan popicoon Ma donna. Woensdag 22 mei staat ze in het Rotterdamse Plan C. Hoewel de 31-jarige Culemborg- se zelf ook zeer benieuwd is naar deze performance, zal ze haar publiek nog een tijdje in span ning laten. Haar nieuwe single, die in de zomer zal verschijnen, neemt op dit moment al haar kostbare tijd in beslag. Jarenlang stond zij als zangeres van ver schillende bands op diverse po dia. Na de Prijs voor Beste Zan geres tijdens muziekfestival De Parel Van De Betuwe in de wacht te hebben gesleept, verraste ze het publiek met een succesvolle solo act. Haar prachtige stem, door de pers vaak vergeleken met grootheden als Alanis Mor- risette en Jewel, bereikte het gro te publiek echter pas in de lente van 2001, toen zij met de single You doorbrak na het programma Your Big Break. Naar aanleiding hiervan mocht zij een album op nemen voor platenmaatschappij Dino Music. Als klap op de vuurpijl won Judith in datzelfde jaar bij muziekzender TMF een Award voor Meest Belovende Artiest. Belegde boterham Judith heeft altijd al eigen tek sten en muziek geschreven en hanteerde zonder moeite de gi taar. De gevoelige, dramatische klanken lijken uit het diepst van haar ziel te komen, en bij na vraag blijkt dat die veronderstel ling ook juist is. "Ik laat me in spireren door het dagelijks leven. Voor mijn muziek neem ik me zelf als uitgangspunt. Het gaat om mijn eigen beleving, mijn ei gen emoties." Op de vraag of de zangeres het niet wat te intiem vindt om al die gevoelens zom aar op tafel te gooien, reageert ze nuchter: "Mensen luisteren over het algemeen slecht naar teksten, dat heb ik wel gemerkt! Maar toch, als mensen zeggen dat een liedje ze raakt, is dat het mooiste compliment dat je kunt krijgen." De Culemborgse was als klein meisje al bezig met muziek. "Ik ben ermee geboren, het zit in mijn genen. Vanaf mijn tiende speel ik al piano en zing ik. Op mijn zeventiende begon ik bo vendien met gitaar spelen. Mijn ouders hebben me nooit gepusht, maar toen ze merkten dat ik echt interesse kreeg, hebben ze het gestimuleerd. Ambities heb ik niet zozeer, ik wil gewoon mu ziek maken en daar een belegde boterham mee verdienen. Van mijn hobby mijn beroep maken. En het buitenland? Het is leuk als een liedje in Amerika wordt gedraaid, maar daar hebben ze al genoeg zangeressen. Amerika is ook zo overdreven. Dan zou ik eerder voor Duitsland kiezen, dan kan ik na mijn optredens nog gewoon naar huis en in mijn ei gen bedje slapen!" Madonna Hoewel Judith ontzettend uitkijkt naar de Marlboro Flashbacks, houdt ze zich in eerste instantie alleen maar bezig met haar te verschijnen nieuwe single. "Ik kan er nog niet veel over zeggen. Mijn nieuwe single komt uit in de zomer en Marlboro Flashbacks is al in mei. Alles moet nog vorm krijgen." Mysterieuze informatie, die het publiek in spanning houdt. Even zo is het met haar optredens voor Marlboro Flashbacks, waar ze met haar vaste band een teugblik op het werk van Madonna zal weggeven. De keuze voor deze popdiva ligt volgens Judith meer voor de hand dan de meeste men sen gezien haar eigen repertoire zouden denken. "Alanis Morris- ette of Skunk Anansie hebben meer gemeen met mijn werk, maar ik kan Madonna qua stem heel goed nadoen, kan heel goed kruipen in de huid van..." spreekt ze vol zelfvertrouwen. "Dat weet ik uit ervaring; ik heb v,eel num mers van haar gezongen in de tijd dat ik met coverbands optrad. Het repertoire van Madonna ligt me gewoon goed. En de jaren tach tig-nummers van Madonna zijn bovendien gewoon geweldig. Ik ken alle liedjes, kon ze als puber allemaal meezingen. Het waren hits die het altijd deden. Tja, ik kan wel voor een of andere cultu rele muziekhype kiezen, maar ie dereen kent Madonna." Respect Naast deze veelal praktische re denen, bekent Judith Madonna als persoon ook erg te waarde ren. "Ik heb veel respect voor die vrouw. Als je zo lang al in de muziekwereld meeloopt en nog steeds meegaat, is dat heel knap. Ze laat zien hoe het moet, ze lapt gewoon alles aan d'r laars. Als je naar Madonna kijkt zie je dat het flauwekul is dat je meteen afge schreven bent als je ouder wordt of een kind krijgt. Bovendien durft ze als geen ander trends te zetten. Ik heb me zelfs laten ver tellen dat ze een heel team achter zich heeft dat de trends nauwlet tend in de gaten houdt en daarop inspeelt." De zangeres is duidelijk bewo gen door de popdiva en durft de uitdaging van een geheel andere muzieksoort aan. Toch zal ze be wust haar eigen stijl laten door klinken in haar optredens. "Ik vind dat ik haar goed neer kan zetten. En dan niet qua sound mix, maar qua gevoel. Ik zal niet precies als Madonna klinken, maar het op mijn eigen manier doen. En hoewel dat misschien vrij complex klinkt, denkt de zangeres dat dat makkelijker is dan echt iemand te imiteren. "Als ik Madonna's exacte stem had, had ik haar wel nagedaan bij de Soundmixshow." Welke num mers het publiek zal gaan horen, blijft vooralsnog ook nog een verrassing. "Waarschijnlijk wor den het grotendeels haar liedjes uit de jaren tachtig, zoals Mate rial Girl, Like a Virgin, Border line en Holiday. Maar hang me er niet aan op, we moeten het reper toire nog goed doorwerken en uitzoeken." Judith Flashbacks To Madon na: woensdag 22 mei, Rotter dam, Plan C. Iedere stad kent wel zijn restaurants die vaak niet opvallen door hun promi nente aanwezigheid in stad maar toch al jarenlang pop ulair blijken te zijn bij vele Rotterdammers. De komen de weken zullen we enkele tips van lens-bezoekers ont hullen. La Vilette De komst van het skatepark heeft aan de Westblaak een geweldige injectie gegeven. Het perceel dat tussen de twee verkeersaders ligt ingeklemd, is sinds twee jaar be roemd onder de skaters in het ge hele land. Op warmere dagen is het zelfs leuk om op één van de bankjes plaats te nemen en te kij ken naar de onvoorstelbare cap riolen die men hier in halfpipes uithaalt. En dat is ook leuk als je naar restaurant La Vilette gaat, want het vergde wel enige overre ding om iemand te overtuigen dat je juist hier aan de meest 'com munistische boulevard' van Rot terdam één van de meest gewaar deerde restaurants van Rotterdam vindt. Het blijft nog steeds een opmerke lijke locatie voor een 'klasse res taurant met een entree die het ge voel geeft van een binnenkomst bij een parkeergarage'. Maar het contrast tussen buiten en binnen kan niet groter zijn dan bij dit res taurant. "De zeer vriendelijke be diening gaf ons aan het begin van de avond spontaan toe dat 'La Vi lette' eigenlijk krom Frans is voor 'het kleine stadje'. Dit brak voor ons onmiddellijk het ijs en we ge noten de hele avond van de heer lijkheden en de meer dan vriende lijke bediening." Aldus één van de vele reacties op de lens site. Maar wat de één waardeert, blijkt de an der dan toch weer net te veel van het goede te vinden. Want de be diening wordt meerdere malen ook verweten juist te formeel te zijn. Een bezoeker van de IENS site formuleert zijn kritiek als volgt: "Ontbreekt niets aan de be diening, zeer professioneel, snel, oplettend en behulpzaam. Alles wordt perfect verzorgd, soms haast niet merkbaar. Soms alleen zo verschrikkelijk gemaakt. Haast tv-reclame-achtig, persoonlijk heb ik daar een ontzettende hekel aan, maar het past wel bij het pu bliek. Het eten is echter uitste kend." Unaniem geprezen eten Het eten wordt overigens vrijwel unaniem geprezen. Zoals de vol gende reactie weergeeft: "Ik had er al veel over gehoord, maar ein delijk kwam het er dan van. Een bezoek aan La Vilette, en ik kan niets anders zeggen: het is echt za lig! Niet een zaak waar je even met je vriendin wat gaat eten, maar zeker een bezoek waard - ik begrijp nu waarom het zo goed staat aangeschreven." En ook: "La Vilette is naar mijn mening een al jaren ondergewaardeerd restau rant, want wanneer we over ster ren gaan praten hebben de heren van Bridgestone, sorry Michelin hun zintuigen niet goed gebruikt, terwijl ze om de hoek niet wisten hoe ze met alle geweld hun ster moesten kwijtraken. Om een lang verhaal kort maken, de kok eige naar is een van de meest gedreven en vakkundige mensen in Rotter dam qua beroep en smaak, in een woord: een erg goed restaurant!" La Vilette, Westblaak 160, Tele foon (010) 414 86 92; keuken open: 12.00-14.00, 18.00-21.30, za geen lunch, zo gesloten. Proef mee met de IENS restaurantgids en Wegener tijdschriften, want ook jouw bijdrage draagt bij tot een eerlijk beeld van de restau rants in de Rijnmond regio. Surf naar www.iens.nl om te laten weten wat jij vindt van restau rants in de Rijnmondregio. Comedygezelschap Mussen Zwanen komt vrijdag 24 mei naar het Oude Luxor Theater voor de bijzondere voorstelling Midzomerstrand komedie. En lezers van De Havenloods kunnen deze voorstelling met korting - zie bon elders in de krant - bezoeken. Het door Haye van der Heyden geschreven Midzomerstrandkomedie is een hilarisch stuk waar bij bizarre gebeurtenissen elkaar in hoog tempo opvolgen. Op het strand van Menton aan de Franse Rivièra bevindt zich een bont gezelschap: Gr- eetje en Tjeerd met hun twee iets te wilde zonen, de jonge god die Ruf heet en zichzelf als het hoogtepunt van de schepping beschouwt, de meer dan smakelijke Smikkie die anderen graag van haar schoonheid laat meegenieten, de gedesillusioneerde Esmee die - op de vlucht voor haar echtgenoot - voor het eerst alleen op vakantie is, de oudjes Sara en Pieterpieter die eikaars grote liefde zijn en na dertig jaar weer oog in oog staan en, tot slot, Harry, het stille water met diepe afgrond. Gewone men sen in een gewone zomer aan een gewoon strand veroorzaken een reeks ongewone gebeurtenissen. Met in de hoofdrollen Hymke de Vries (GrT eetje, Esmee), Hans Breetveld (Tjeerd, Pieterpieter), Frédérique HuydtS (Smikkie, Sara) en Eric Corton (Ruf, Harry, Bartjanjoost). Salih Nour is leadzanger van de band Africa Unite. Hij is een veelzij dige muzikant: hij zingt, componeert en bespeelt verschillende instru menten. Tijdens dit optreden zingt hij in de dialecten van zijn Sudane se ouders. Salih Nour bespeelt tijdens het concert ook diverse traditio nele Sudanese instrumenten waaronder een zelfgemaakte tamboer. De andere musici bespelen saxofoon, accordeon, basgitaar en percussie. Dit concert brengt vrolijke Afrikaanse muziek met westerse inslag. Opgewekt, dansbaar maar ook ontroerend mooi. Te zien op zaterdag 18 mei (aanvang 20.15 uur) in theater De Evenaar (entree: 7,- 6,- (kortingstarief)) Een dag later - aanvang 14.00 uur - is er 'Wereldmuziek aan de Maas', een Argentijnse tangoconcert door studenten van het Rotterdams Con servatorium. Verschillende elementen van de tangomuziek komen aan bod. De rode draad tijdens het optreden is gitaarmuziek. De volgende in strumenten maken samen de Argentijnse tangomuziek: o.a. bandoneon, gitaar, viool en contrabas. Wereldmuseum Rotterdam /Theater De Eve naar, Willemskade 25, 3016 DM Rotterdam. Inlichtingen en reserverin gen: 010-270 71 90 (bereikbaar van di. t/m zo. van 10.00 tot 17.00 uur). Najib Amhali's nieuwe programma Free Fight handelt over de wereld en over de Najib Amhali. En over de wereld met Najib Amhali. Hij wil de wereld verbeteren, hij wil ingrijpen, hij wil zich verzetten, hij wil een vrij gevecht, zonder regels, maar wel met tekst. Met Free Fight, dinsdag 21 mei te zien in het Isala Theater in Capelle a/d Ijssel, is Am hali inmiddels aanbeland bij zijn derde cabaret-programma. Na Vol=Vol en Veni Vidi Vici wordt hij algemeen gezien als een arrivé en een verrijking op het gebied van stand-up comedian/cabaret. De va derlandse pers oordeelde dan ook vooral lovend over de twee pro gramma's die aan Free Fight vooraf gingen. Zo sprak het NRC van 'een cabaretdebuut dat recht op zijn doel afgaat. Hij heeft vaart, fan tasie en flair en de aanstekelijke gretigheid waarmee hij op het toneel staat, doet vermoeden dat hij nog lang niet is uitgepraat'. En de Volks krant: 'En ja, hij scoort in de cruciale laatste minuut. Amhali wint. Amhali overwint'. Najib Amhali, Free Fight, dinsdag 21 mei, aanvang 20.15 uur in de Grote Zaal van het Isala Theater. Theater Lantaren/Venster presenteert op vrijdag 17 mei (aanvang 21.00 uur), de première van de nieuwe Werk plaatsproductie La Schmoove van Time Banditz, een con cept van Sascha Engel voor iedereen van 8 tot 80 jaar. Deze productie is eveneens te zien op donderdag 16 mei (try- out), zaterdag 18, dinsdag 21 en woensdag 22 mei, aanvang steeds 21.00 uur. Sascha Engel was al eerder te zien met de wervelende spelshow II- Nutz Ninjazz. Evenals in II-Nutz Ninjazz nemen de elementen humor, muziek, spel en film naast de dans een belangrijke plaats in. Sascha Engel omschrijft zijn werk zelf als 'Comedy-Dance-Theatre'. Drie cartoonfiguren zijn aan de beeldbuis ontsnapt en komen de tijd te ste len, jouw tijd! De oorsprong van La Schmoove ligt op de Rotterdamse Dansacade- mie waar de drie leden van Time Banditz hun eerste variant op dit stuk maakten dat twee jaar op het repertoire stond en met ruim veertig voorstellingen te zien was in Nederland, België en Duitsland. Bijzon der aan LR SCHMOOVE is eveneens de samenwerking met internet kunstenaar Han Hoogerbrugge, die internationale bekendheid verwierf met zijn internetanimaties, wat o.a. leidde tot een cultstatus in Japan. Foto: ERWIN OLAF Keith Haring keert terug naar Rotterdam JJ) 'Ze lapt gewoon alles aan haar laars' Foto: PJER VRIENS PRESENT ARTS

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 15