Zwitserse smaakmaker Lekker eten én je cholesterol verlagen Gewrichtspijnen? Eten drinken Met Bonduelle kans op de jackpot in de staatsloterij Folligro zorgt voor nieuwe haargroei jw. Die laatste 5 kilo's verliezen met zes maaltijden per dag? |A - Examentijd Cellulite: een mooiere huid is binnen handbereik! I Hooikoortsproblemen? Column ■mi Pikante tip: Spaans roerei tie Zó maken haaien uw gewrichten weer soepel en beweeglijk Alles over gezondheid www.aezondheidsnet.nl Nutricia Menopauze Formule (Examen) stress onder controle DONDERDAG 16 MEI 2002 1006 Tevreden gebruiksters Vetverbranding Nu met gratis boekje 'Succesvol Alslanken' Nu gratis boek! Luffeel* allergies pray en -tabletten en Oculoheel oogdruppels bij prikkende en tranende ogen Geska Zwitserse strooikaas: Handig Variatietips ■strooiha0 Nieuw 14% cholesterolverlaging in 2-3 weken Aktie Menstruatie uitstellen e krant Blijf soepel in beweging met Arth elan Haaienkraakbeen Aanpak van binnenuit! Vroegtijdig kaal? Dunner wordend haar? Combinatie Resultaten Schokdempers Aanbevolen bij overgangsverschijnselen SÉDATIF PC akt niet dik Vrouwen vinden zichzelf al gauw te dik. En zeker nu de zomer in aantocht is, wil je er toch zo voordelig mogelijk uitzien in bikini of badpak. Voor veel vrouwen was dat in het verleden reden om geen anticonceptiepil te slikken. Een toename van het gewicht is immers altijd de meest gehoorde klacht over pilgebruik geweest. Gelukkig hoef je daar niet bang meer voor te zijn! Sinds vorig jaar april is er namelijk een anticonceptiepil op de markt met het progestageen drospirenon (Yasmin®). Huisarts Gijs van de Bruinhorst is enthousiast over deze nieuwe pil en merkt in zijn praktijk dat de gebruiksters zeer tevreden zijn. Van de Bruinhorst: "Het grote voordeel van deze pil is dat de veel gehoorde klacht van gewichtstoe name tot het verleden behoort. Uit onderzoek met deze pil is gebleken dat de gebruiksters minder last van gewichtstoename hebben en gemiddeld zelfs in gewicht afne- De nieuwe pil is in Nederland nu precies een jaar verkrijgbaar en mag zich in grote belangstelling verheugen. Alleen in Europa wordt ze al naar tevredenheid door zo'n driekwart miljoen vrouwen gebruikt. Deze populariteit komt Huisarts Gijs van de Bruinhorst uit Bergen (NH) niet alleen door het gunstige effect op het lichaamsgewicht. Van de Nog vóór de zomer een slank en strak figuur? Dan is het nu tijd om 3 weken lang te kuren met nieuwe NutriSlank. Een bijzondere afslanker, die speciaal is ontwikkeld om in combinatie met zes maal tijden per dag óók die lastige laatste 5 kilo overgewicht uit je lichaam te bannen. Zit je 'vast' met je huidige afslankmethode? Schakel dan vandaag nog over op NutriSlank. Dan lukt het wél! NutriSlank is een complete kuur van 3 weken. De eerste dagen neem je drie keer per dag twee capsules. De speciale natuurlijke ingrediënten zetten de verbran ding van overtollig vet weer direct in gang. Daarna stop je er een dagje mee. De rest van de kuur maak je af door driemaal per dag één capsule te nemen. De laatste restjes overtollig lichaamsvet wordt ook intensief aangepakt, zodat je snel en makkelijk je streefgewicht bereikt. En dat terwijl je toch drie gezonde maaltijden en drie tussen doortjes per dag mag gebrui ken. NutriSlank afslankcapsules bevatten een speciale mix van slankmakende plantaardige extracten en ondersteunende vita mines en mineralen. Deze bren gen een stagnerende of vertraagde stofwisseling weer direct op gang. Je ideale gewicht komt dus tóch in zicht. NutriSlank is verkrijgbaar vanaf 19,95 bij drogist en reform huis. Voor meer informatie: tel. (013) 528 49 76 of www.nutrislank.nl Dit -informatieve boekje van diëtiste Steffnie de^jfong krijg je nu sijdclijk gratis bij een verpakking NutriSlank. 1 let skiat thiarmliie wat je altijd al en had Willen over over eten. "Helaas ik kan niets meer voor u doen." Herkent u dit? Dit kan u helpen: de unieke combinatie van Glucosamine en Chondroïtine, aangevuld met andere werkzame natuurlijke stoffen, zoals Boswellia serrata. Wilt u meer weten over deze veel belovende combinatie van Glucosamine en Chondroïtine? Vraag dan nu gratis het boek "Alles wat u moet weten over chronische gewrichtspijn" aan en lees alles over gewrichtsklachten en de behandeling daarvan. Schrijf of e-mail naar: Stichting Natuur &c Beter, Antwoordnummer 33, 5466 VB Veghel, e-mail: natuur.beter@ planet.nl (o.v.v.: naam, adres, woonplaats en leeftijd). hooikoorts i spray Homeopathische geneesmiddelen. Lees voor gebruik de bijsiuiter. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en erkend reformhuis. Meer info? -Heel Biologische Geneesmiddelen B.V. Tel. {0115) 56 32 00, e-maü info#heeibv.ni Ook dit jaar zijn weer duizenden scholieren zich aan het voorbereiden op de laatste tentamens en examens. En wie herinnen zich niet die tijd die alleen maar in het teken van leren en presteren staat. Velen slaan zich goed en soms zelfs gemakkelijk door deze periode heen. Maar er zijn ook veel studenten die door de span ning van het moment en het moeten presteren, geblokkeerd raken. En dat is jammer en zelfs onnodig. Nervovit bevat valeriaan en is een natuurlijk, rustgevend middel bij stress-situa ties. Zeer belangrijk is, dat Nervovit het concentratie- én het reactiever mogen helpt te verbeteren. Zonder dat je er suf of moe van wordt. Precies wat je nodig hebt in de exa mentijd! Nervovit is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformhuis. Meer weten? Bel gratis de consumentenin formatie: 0800-0202020, kijk op www.bional.nl of mail naar consumenteninfo@bional.nl Lekker pittig over een gebakken spiegelei; Verrukkelijk door aardappelpu ree met wat peterselie en fijnge snipperde bieslook of door risotto; Ideaal bij pastagerechten. Voor een gratis receptenfolder (boordevol variatietips en ideeën) en meer informatie: Craamer Co, tel. (0344) 61 10 56. Of kijk op www.geska.ch "Het wordt consumenten tegenwoordig steeds makkelijker gemaakt om lekker én gezond te eten. Er komt steeds meer vari atie in producten, die lekker smaken en daarbij ook een effectie ve bijdrage leveren aan de gezondheid. Met een product als Benecol met Yoghurt komen er weer extra momenten op de dag bij om te genieten van smakelijke én gezonde voeding" zegt El Rijke, diëtist en verbonden aan het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Pastas, soepen, salades en zelfs een simpel broodje gezond: alles fleurt op met de pikante smaakmaker Geska strooikaas. Deze Zwitserse strooikaas in het herkenbare gele busje is bovendien heel slank. Met minder dan 1% vet niet alleen lekker, maar ook verantwoord dus! In het Zwitserse Glarnerland gra zen gelukkige Alpenkoeien. Van hun melk wordt kaas gemaakt, welke vervolgens tijdens een ambachtelijke bereiding op smaak wordt gebracht met een soort honingklaver. Dit sterk rui kende kruid geeft Geska zijn natuurlijke groene kleur én zijn pikante smaak. Geur- en smaakstoffen zijn taboe. Dit zuivere natuurproduct heeft geen toevoegingen nodig om lek ker te zijn. Meer dan lekker, want behalve gezond, slank en erg lek ker is Geska strooikaas makkelijk in gebruik. In soepen, salades, over spaghetti en macaroni of op een boterham: deze Zwitserse smaakmaker verandert het saaiste gerecht in een feestje. Wat dacht u bijvoorbeeld van een Spaans roerei. Heel pikant! Bestrooi in ham gerolde witlof met wat Geska strooikaas; Heerlijk als garnering in bouil lon, tomaten-, minestrone- of groentesoep; Bak in 25 g hete boter 1 fijnge snipperd sjalotje met een halve in blokjes gesneden rode papri ka tot ze zacht zijn. Roer er 6 in reepjes gesneden plakjes chorizo door, giet het eimengsel (4 eie ren) erop en verwarm alles al roerend tot het eimengsel is gestold. Het roerei royaal met Geska strooi kaas bestrooi- en en serve ren met geroosterd brood. Smakelijk eten! nea Test de lekkerste spinazie en vis naar 1 van de 10.000 Staatsloten!...De spinazie van Bonduelle is de allerlekkerste dat kun je alleen proeven. Maar wij maken de spinazie nu nog aantrekkelijker u kunt nu sparen voor een gratis lot van de Staatsloterij. Door 2 passende puzzle-stukjes bij elkaar te sparen ontvangt u een gratis lot. In iedere actieverpakking zit 1 puzzle-stukje. De actie wordt middels een stic kerboekje op de voorkant van de verpakkingen uit gelegd en loopt tot september 2002. Bomueae De Benecol voedingsmiddelen zijn makkelijk in de dagelijkse Nederlandse voeding in te pas sen en bieden hierdoor heel wat mogelijkheden om met een gevarieerd menu een verhoogd cholesterol tegen te gaan. Nieuw is Benecol met yoghurt in smaken aardbei en abrikoos. Ideaal bij het ontbijt, tussen door of als dessert. De vetarme yoghurt (vet 0,6%) past perfect bij evenwichtige en vetarme voeding. Bovendien bevat Benecol met yoghurt actieve Bifidus, wat goed is voor de darmflora en de spijsvertering bevordert. Andere Benecol producten zijn Benecol Light, aat als alterna tief voor haivarine op brood gesmeerd kan worden en Benecol 'A margarine, dat ook februikt kan worden voor bak en en braden. Dagelijks gebruik van drie por ties van een Benecol product, kan in 2-3 weken een daling van het 'slechte' LDL choleste rol geven tot wel 14%. Dit effect wordt bereikt door plantaardige stanolester, her unieke ingrediënt van de Benecol voedingsmiddelen. Vele wetenschappelijke onder zoeken tonen de effectieve en veilige cholesterolverlagende werking van deze plantaardige stanolesters. Van 29 april t/m 12 mei voor Albert Heijn Bonuskaart hou ders 20% korting op alle Benecol producten. Voor vragen, bel gratis 0800-0225428 (tijdens kantooruren). Bruinhorst: "Het progestageen drospirenon heeft, omdat het lichaam minder vocht vasthoudt, ook een gunstig effect op gespan nen borsten, stemmingswisselin gen, een opgeblazen gevoel en aller lei andere klachten die met de menstruatie samenhangen." In Nederland is de pil het meest gebruikte anticonceptiemiddel. Ongeveer de helft van de vrou wen in de vruchtbare leeftijd gebruikt dit voorbehoedsmiddel. Dat is niet vreemd, want het gebruik van orale anticonceptie is zeer veilig en kent ook vele voor delen. Zo kun je met sommige soorten gemakkelijk de menstru atie uitstellen, wat tijdens de zomerperiode erg makkelijk kan zijn. Vanwege de goede cyclus controle (weinig tussentijds bloedverlies) leent ook de nieuwe pil met drospirenon zich goed voor het uitstellen van je men struatie. De anticonceptiepil is in Nederland alleen verkrijgbaar op doktersrecept. Voor vragen over anticonceptie en de pil kun je bij je eigen huisarts of apotheek terecht. Soepel bewegen is belangrijk. Niet alleen als we jong zijn. Maar ook als we ouder worden. Het klinkt misschien wat vreemd, maar haaien kunnen een grote bijdrage leveren aan het behoud van soepele gewrichten. Het kraakbeen van deze vervaarlijke roofdieren bevat namelijk een hoge concentratie opbouwstoffen die de gewrichten verzorgen en versterken. In Nederland is het pure haaienkraakbeen- poeder verkrijgbaar onder de naam Arthelan. Boven de 50 jaar wordt soepel bewegen langzaam maar zeker anders. Er zijn mensen die zich daar bij neerleggen. Maar er zijn ook mensen die proberen hun Cellulite is een van de belangrijk ste schoonheidsproblemen. Maar liefst 95% van alle vrouwen heeft last van de gevreesde 'sinaasappel huid'. Gelukkig is er nu een oplossing! Cellasene Forte capsu les bestrijden cellulite langdurig en effectief van binnenuit. Een uniek product waarvan de wer king meerdere malen wetenschap pelijk is aangetoond. Cellulite bevindt zich onderhuids. Een uitwendige behandeling zoals bijvoorbeeld massage heeft alleen een tijdelijk effect. Daarom kan alleen een behandeling van binnenuit de 'sinaasappelhuid' langdurig en effi ciënt bestrijden. Cellasene Forte is een speciaal ont wikkeld voedingssupplement dat van binnenuit helpt om de hob belige huid weer strak te maken. Elk van de 9 bestanddelen in dit 100% natuurlijke middel heeft een specifieke werking in het afbraakproces van cellulite. Zo verminderen de hoog geconcen treerde extracten van onder ande re de Fucus Vesiculosus (blaas wier) de plaatselijke vetophopin gen en regelt Melilotus officinalis (gele honingklaver) de vochthuis houding. Nu 5,- retour Klinische onderzoeken in o.a. Frankrijk en Italië laten zien dat wanneer u 8 weken lang 2 capsu les per dag neemt, uw huid in 9 van de 10 gevallen veel strakker is geworden. Geen wonder dat dit versterkte product al vele duizenden en thousiaste gebruik sters kent in vele lan den. Om u in •Nederland ook ken nis te laten maken met Cellasene Forte, krijgt u tijdelijk ter introductie tot 1 juni 2002 5,- retour op uw bankrekening bij aankoop van een verpakking van 40 capsules. Cellasene Forte is verkrijgbaar bij de betere drogisterij, reformhuis en apotheek. Meer info: bel (0341) 42 76 26 of email info@tsproducts.nl huidproblemen - afslanken - hooikoorts overgang - interactieve testen... Goed nieuws voor veel mensen die last hebben van over matig haarverlies, kaalheid, dun haar of terugtrekkende haargrenzen. Net als in Scandinavië is het effectieve haargroeiproduct FolliGro ook in Nederland een groot succes. Dode haarwortels kun nen niet gerepareerd worden, maar de unieke samenstelling van FolliGro zorgt ervoor dat nieuwe haarwortels kunnen gaan groeien, waardoor de haargroei toeneemt en overmatige haaruitval wordt afge remd. Er zijn 2 FolliGro producten: capsules en mondspray. De capsules bevatten een fenegriek-extract dat de kleine bloedvaten verwijdt, waardoor ae haarwortels beter worden gevoed. Daarnaast stimuleren de B-vitaminen de nieuwe haargroei en houden het haar gezond. Het extract van de dwergpalmbes in de FolliGro mondspray vermindert en neu traliseert het hormoon dat verantwoordelijk is voor haaruit val. In combinatie geven de capsules en de mondspray het beste resultaat! In Engeland, Scandinavië en Amerika lopen al honderddui zenden tevreden FolliGro gebruikers rond. Ook in Nederland zijn de eerste resultaten zeer positief. Voor meer informatie, gratis brochure, bestelling of verkoopadressen: Liberty Healthcare, tel. (035) 548 05 48. Of kijk op www.folligro.nl Enthousiaste gebruikers 'Na 2 maanden merkte ik at verschil. Mijn haar is voller en vak veel minder uit.' De heer Vermeulen (38), Den Haag. 'Mijn haar was heel dun en viel vaak plat. Nu na 4 maanden zit er veel meer volume ia en voelt het al dikker aan.' Mevrouw Huibers (50), Baarn. 'fk had een kale plek op mijn hoofd. Na 11 weken was deze al bijna verdwenen. Mijn haar voelt anders aan, dikker en zachter.' De heer Deken (54), Amsterdam. gewrichten zo lang mogelijk jong, soepel en vitaal te houden. Het tot pulver vermalen kraakbeen van haaien kan daar een bijdrage aan leveren. Haaienkraakbeen is rijk aan alle belangrijke mineralen om de bot massa van de gewrichten sterk te houden. Daarnaast is deze taaie substantie bijzonder rijk aan muco polysaccharides. En deze hebben een verzorgende uitwerking op het kraakbeen dat als een soort van schokdemper tussen uw gewrich ten zit. Dat betekent dat Arthelan zowel het bot als het kraakbeen van uw gewrichten in een goede condi tie helpt te houden. En dit levert een niet onaanzienlijke bijdrage aan het behoud van een soepel en vitaal bewegingsapparaat. ook een goed hulp middel voor men sen die zich ook op ouderij leeftijd nog vrij en onbelem merd willen kun nen bewegen. Arthelan is verkrijg baar bij drogist, apotheek en reformwinkelier en kost 27,95 (60 capsules). Voor meer informatie: telefoon (013) 528 49 76 of kijk op www.arthelan.nl elan is dan In de menopauze is het vrou welijk lichaam, bezig met het vinden van een nieuwe balans en kan daarbij best wat hulp gebruiken. Gebaseerd op haar kennis en ervaring in voeding heeft Nutricia een speciaal voe dingssupplement ontwikkeld voor deze conditie: Nutricia Menopauze Formule. Nutricia is de enige die soja- isoflavonen combineert met zilver kaars. Beide ingrediën ten hebben hun effect op meno- pauzale verschijnselen, zoals opvliegers en stemmingswisse lingen, in wetenschappelijke studies aangetoond. Verkrijg baar bij apotheek en DA dro gist. Bel gratis 0800-024 60 90. Sédatif PC is een homeopa thisch geneesmiddel met een unieke tweeledige werking. Het geeft rust bij stress en zorgt ervoor dat u weer goed slaapt. Speciaal ontwikkeld voor men sen die in het algemeen met stress kunnen omgaan maar zich regelmatig bedolven voe len onder een groot aantal stressvolle situaties (bijvoor beeld tijdens examenperiodes). De bestand delen heb ben invloed op de zenuwge steldheid én de lichamelijke klachten. Het lichaam hervindt haar balans waardoor de nachtrust verbetert. Voor meer informatie e-mail naar: natuur.beter@planet.nl. Verkrijgbaar bij drogisterij/ reformhuis, 40 tabletten 4,65. Lees voor gebruik de bijsluiter.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 17