r r Protesten tegen betonweg Sportfondsenbad kortstondig gekraakt Ook bebouwing Bospad voorlopig opgeschort SCHIEDAM In gestolen auto betrapt Straatrovers opnieuw actief Clown opent sportspeeltuin Bejaarde met smoes bestolen Onveilige zebrapaden Siljée opent pleinfeest Extra aanpassingen voor Schiedam/Vlaardingenlijn Hond leeft Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 16 MEI 2002 20 - 1510 SCHIEDAM - Clown Bobo ver richt maandag 20 mei om 14 uur de feestelijke opening van de nieuwe speeltuin bij Excelsior '20 op sportcomplex Thurlede aan de Parkweg. De toegang is gratis in de nieuwe speeltuin waar clown Bobo deze dag ook nog even zijn goochel kunsten laat zien en waar specia le attracties voor de jeugd op het programma staan. SCHIEDAM - Een 87-jarige Schiedamse liet vrijdagmiddag een omstreeks 55-jarige vrouw binnen in haar woning aan de Burg. Gijsenlaan nadat deze had aangebeld en zei dat ze spullen verkocht voor dove en blinde kinderen. De vrouw vroeg ook iets te drinken. De bewoonster schonk een glas limonade en kocht voor een paar euro een pakje pleisters. Nadat zij had be taald wisselde ze op verzoek nog een biljet van 50 euro. Na het vertrek van de vrouw ont dekte de 87-jarige dat ook haar portemonnee met daarin zo'n 250 euro verdwenen was. INGEZONDEN BRIEF Schoolkinderen vragen in de Aleidastraat aandacht voor de onveiligheid van de diverse ze brapaden. Vaak wordt hier te hard gereden, erger nog, dikwijls wordt er nauwelijks voor deze kinderen gestopt. Maar nog veel erger is het ont breken van veilige strepen. SCHANDE. Leefbaar Schiedam, hier kun je scoren, begin maarofze dronken een glas, deden hun plas en lieten alles zoals het was? M.H. Harmsma, Schiedam SCHIEDAM - De politie trof za terdagmorgen in de bossages bij de Strickledeweg een geparkeerd VW Golf aan met daarin een 28- jarige Rotterdammer en 24-jari- ge vrouw uit Bocholtz. De wa gen bleek op naam te staan van iemand uit Vlaardingen. De ei genaar liet weten dat de wagen in de garage hoorde te staan en dat hij hem aan niemand had uitge leend. De man en vrouw werden aange houden en overgebracht naar het bureau. Een in de auto gevonden zakje met verdovende middelen werd in beslag genomen. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Voormalig wijkwethouder Men- no Siljée had gistermiddag de eer om het startsein te geven voor de feestelijke opening van het Edi- sonplein. Een opening die werd opgeluisterd met een groot feest voor de buurtjeugd. Er waren twee redenen voor een feestje op deze woensdagmiddag. Ten eerste de oplevering van de fraaie nieuwe woningen in Franklinstraat, Stephensonstraat en Van Leeuwenhoeckstraat en daarnaast de groots opgezette op knapbeurt die het Edisonplein zelfheeft ondergaan. Het met een door de bewoners uitgekozen speelelement aangekleed Edison plein is het eerste concrete resul taat van het wijkplan Oost. Werkgroep Buurt 305 haalde voor de jongste buurtbewoners Ton Laros naar het plein met zijn 'Lachen is okee show'. Compleet met goochelaar,, buikspreker, springkussen en een clownsact. SCHIEDAM - Tachtig bedrij ven uit Schiedam, Vlaardingen en Ridderkerk worden in de ko mende weken benaderd met de vraag hun milieuprestaties voortaan te registreren. Als hulpmiddel wordt hun de zoge naamde MKB-Milieubarometer aan geboden. Deze is ontwikkeld door Stimular om bedrijven op eenvoudige en tijdbesparende wijze inzicht te ge ven in hun milieuprestaties en moet uiteindelijk leiden tot een lagere be lasting van het milieu. Eenvoudig en snel De Milieubarometer maakt eenvou dig en snel de jaarlijkse milieupresta tie van een bedrijf zichtbaar. Het be drijf voert in slechts enkele uren per jaar alle gegevens over energie, wa ter, afval, afvalwater, luchtemissies en eventueel transport in. Deze wor den vervolgens doorberekend en ten opzichte van elkaar gewogen. De totale milieuprestatie wordt in één grafiek weergegeven. Dit stelt de on dernemer in staat de juiste prioritei ten te leggen ten gunste van het mi lieu. Hierdoor kan gerichter actie on dernomen worden en kunnen veelal kosten worden bespaard. Met het ge bruik van de Milieubarometer maakt het bedrijf een stap richting duur zaam ondernemen. De Milieubarometer biedt zowel voordeel voor het bedrijf als voor de overheid. Bedrijven worden door de Wet milieubeheer verplicht gesteld inzicht te geven in hun milieugege vens. Met de Milieubarometer kan het bedrijf nu makkelijk aan die ver plichting voldoen. Tegelijkertijd wordt het voor de overheid mogelijk inzicht te krijgen in de totale milieu belasting van alle bedrijven op een bedrijventerrein, in een gemeente of in een branche. De overheid kan op die wijze beter prioriteiten stellen in haar milieubeleid en deze toesnijden op specifieke milieuproblemen. Eerste resultaten De DCMR is één van de initiatiefne mers van het project Monitoring van milieuprestaties bij bedrijven, waar de Milieubarometer onderdeel van is. Doel van het project is bedrijven te stimuleren meer aandacht te besteden aan milieuregistratie en daaruit voortvloeiende preventie van milieu belasting. Eind dit jaar worden de eerste resul taten van het project verwacht. Als de eindresultaten een succes zijn, zal de Milieubarometer ook gebruikt wor den bij andere bedrijven in het Rijn mondgebied. Monitoring van milieu prestaties bij bedrijven is een geza menlijk initiatief van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Ridder kerk, de DCMR Milieudienst Rijn mond, Stichting Stimular en de pro vincie Zuid-Holland. vervolg van voorpagina SCHIEDAM - Inmiddels is het groepje verontruste Sve- aparkbewoners in het bezit van een aantal rapporten van Ingenieursbureau Fugra, gespecialiseerd in grondtech nieken. Daaruit blijkt onder meer dat binnen een straal van twintig meter vanaf een watergang (bijvoorbeeld sloot) geen bouwweg mag worden aangelegd. 'In de situatie van Odinholm is dat nog geen vijftien meter. Daar gaat het om zeven meter tuin en zeven meter groenstrook waarop een fietspad zou komen met aan weerszijde bomen. Notabene aan gewezen als ecologische groen strook!' aldus Ten Wolde. Naar de mening van de actievoer ders heeft de gemeente nagelaten een wijzigingsprocedure (artikel 17 Ruimtelijke ordening) voor een tijdelijke vrijstelling te starten. Bo vendien stellen zij vast dat er geen kapvergunning is gevraagd voor het omver halen van een tweetal treurwilgen aan de Kerkweg. Ook zetten zij vraagtekens bij het ken nelijk zonder vergunning dempen van een sloot. 'Wij willen met deze actie berei ken dat de weg alsnog wordt afge broken. Niet alleen is nu een eco logisch gebied aangetast, maar ook loopt de weg over een terrein dat destijds met bagger is afgedekt en opgehoogd. Wij vrezen dat door het gewicht van de betonpla ten en de vrachtwagens de grond naar de zijkanten van de weg wordt geduwd en dat daardoor vervuilde giftige grond vrijkomt. Geen aantrekkelijk vooruitzicht voor gezinnen met overwegend jonge kinderen. Overigens zien wij niets in het aanbod van bouw maatschappij Midgard Beheer om tussen de bouwweg en onze tuinen een hek te plaatsen, om daarmee te voorkomen dat kinderen vanuit de tuin de weg op lopen.' Gesprek De problematiek rond de grond wordt op dit moment nader beke ken door een medewerker van DCMR. De bewoners van Kerk weg en Sveaparken geven voorts aan niet te kunnen begrijpen waar om de twee eerder aangelegde bouwwegen die vanaf de Slimme Watering naar Sveaparken lopen niet voldoende zijn om de rest van Sveaparken te voorzien van bouw materiaal. De actievoerders laten het er niet bijzitten en overwegen juridische stappen te ondernemen. Op 8 juni vindt er een protest ac tie plaats. 'De verantwoordelijkheid voor dit project ligt in eerste instantie bij Midgard Beheer bv', verklaart H. Dijkers van de gemeente. 'Ik weet dat men inmiddels een gesprek heeft gehad met de bewoners. De afspraken die toen zijn gemaakt zijn bevestigd in een brief en wor den vermoedelijk uitgevoerd. Daarnaast is er op 23 mei een bij eenkomst gepland met onder meer een afvaardiging van de bewoners en het bestuur van Midgard.' WATERWEG-NOORD- De stads regio Rotterdam heeft bij ver keersminister Netelenbos een voorstel ingediend voor extra aan passingen voor de Trampluslijn Schiedam/Vlaardingen. De kosten daarvan bedragen 2,45 miljoen. Het gaat om uitbreiden van de pro- jectgrenzen van Oostplein tot De Esch, de inzet van nieuw materieel tussen Blaak en De Esch en het op de juiste hoogte brengen van de perrons, met uitzondering van de halte op de Oostzeedijk. Bij de subsidieaanvraag voor de Trampluslijn heeft het rijk bezui nigingen doorgevoerd op enkele tracédelen van Tramplus, bij de aanschaf van de nieuwe lagevloer- trams van de RET is wel uitgegaan van Tramplusspecificaties. Met de voorgestelde aanpassingen kun nen de knelpunten tussen nieuw materieel en de bestaande railin frastructuur worden opgelost. SCHIEDAM - Nadat straatrovers zondag onder be dreiging enkele malen hun slag sloegen, kwamen ze maandag opnieuw driemaal in actie in Schiedam. Even na drie uur werd op de Gildeweg een daar lo pende 69-jarige vrouw beroofd van haar schoudertas. Een circa 20 jaar oude man rukte in het voorbijlopen de tas van haar schouder en rende er mee weg. De 53- jarige vrouw, die bij het slachtoffer was, rende de straatrover nog achterna, maar raakte hem op de NA vd Burgsingel uit het zicht. Maandagavond rond half twaalf werd een 65-jarige Schiedamse vrouw door een man met kracht beroofd van haar handtas. De vrouw was op de Rotterdamse- dijk juist uit de tram gestapt, toen de man de tas uit haar hand trok. Daarbij brak het hengsel. Het slacht offer, dat compleet ontdaan was, werd door drie jon gens die haar op straat aantroffen naar het politiebu reau gebracht. In haar tas zaten naast geld en papie ren ook medicijnen tegen de ziekte van Parkinson. Maandagochtend rond tien uur werd een 87-jarige vrouw op het Heijermansplein beroofd van haar boodschappentas. Het slachtoffer wilde boodschap pen gaan doen bij een supermarkt, toen een man de tas uit haar hand rukte. In de tas zat ondermeer een portemonnee met zo'n 35 euro, een giropasje en strippenkaarten. Prijzige moederdag - De poli tie hield zondagmorgen op de Rotterdamsedijk een 20-jarige automobilist staande, die opviel door zijn onzeker rijstijl. De man, een Rotterdammer, bleek niet in het bezit van een geldig Nederlands rijbewijs en had stiekem de auto gepakt om een cadeautje voor moederdag te kopen. De eigenares kwam naar het bu reau om haar auto af te halen en betaalde ter plaatse de boete van 119 euro die nog openstond. SCHIEDAM - De hond die on langs zwaar gewond raakte na dat hij vastgebonden aan een trekhaak van een auto over het Schiedamse wegdek sleepte, heeft de nachtmerrie overleefd. Zoals reeds gemeld in het Nieu we Stadsblad van woensdag 8 mei zag een Schiedams echtpaar bij de kruising van de Kasteel- weg en de Scheepvaartweg een auto met een hond aan de trek haak. Het echtpaar reed achter de auto aan om de bestuurder tot stoppen te dwingen. Dat lukte pas na één kilometer bij een ze brapad ter hoogte van de Heijer- mansflat. Het dier kon daar uit zijn benarde situatie bevrijd worden. De hond is na een op name van meer dan tien dagen in een dierenhospitaal in Utrecht weer thuis. De betonplatenweg werd in één dag gelegd £X*?p''ViN£€/d: Wfes hoerum li SCHIEDAM - De Indiase taferelen op de doeken in het vorige week tot atelier omgedoopte Sportfondsenbad stonden nog te drogen, toen maandagmiddag agenten de krakers sommeerden het pand te verla ten. Een van hen weigerde en werd geboeid afgevoerd. Dezelfde dag is hij vrijgelaten. Begin vorige week doopte het Kunstzinnig Krakersverbond het voor malige zwembad aan de Burgemeester Knappertlaan om tot atelier- en woonruimte. 'Wij zijn kunstenaars uit Schiedam, op zoek naar woon- en vooral werkruimte. Wij hopen dat u ons de kans wilt geven de komende tijd het pand te gebruiken', zo stelden ze zich voor aan eigenaar G. Toth. Toth, directeur van de Schiedamse vastgoedonderneming G Trade, en de huurder kwamen maandagochtend langs voor een onderhoud, maar de partijen werden het niet eens over de invulling van de ruimte. 'Het is in Schiedam ontzettend moeilijk om een betaalbaar atelier te vin den. In het bassin zouden meerdere kunstenaars prima kunnen wer ken', zegt Raja, een van de vier krakers. Op het aanbod om een contract voor het gebruik van de kelder af te sluiten, gingen de krakers niet in. In het pand wil de huurder een fit nessruimte en een kinderopvang beginnen. De tekeningen hiervoor zijn klaar, maar vooralsnog is de belangstelling gering. 'Het bouw proces staat op een laag pitje. Het pand moet opgeknapt worden. Het wachten is op een ondernemer die daarvoor zijn nek wil uitsteken', al dus de huurder, die anoniem wil blijven. Het voormalige zwembad staat al enkele jaren leeg. In 1999 werden er enkele maanden een dertigtal uitgeprocedeerde asielzoekersgezin nen in ondergebracht. Daarna huisvestte het een fitnesscentrum, dat echter ook na korte tijd eruit trok omdat het pand niet meer aan haar eisen voldeed. Sindsdien klagen buurtbewoners regelmatig over het gebrek aan verlichting, jongeren die 's avonds voor de ingang rond hangen en de staat van de speeltuin, die deel uitmaakt van het eigen terrein n, van de huurder. Gemeente en bewoners zijn via het Wijk- en Buurtbeheer in overleg. Een wens van de bewoners is het met hekken afsluiten van de twee toegangspaden naar het binnenterrein. SCHIEDAM - Vorig jaar dienden ruim 130 personen een bezwaar in tegen de bouw van een wooncomplex op de grens van Groenoord en Woudhoek. In dezelfde periode vroeg de gemeente toestemming aan de Provincie het bestemmingsplan op die plek te wijzigen. Inmiddels is de periode verstreken waarbinnen een en ander afgehandeld dient te zijn, zodat de gemeente Schiedam opnieuw verplicht is een voor- bereidingsbesluit vast te stellen. Dit uitstel is voor de omwonenden van Heijermansplein en Bachplein nogmaals aanleiding zich te ver zetten tegen de bouw van het complex dat een gevel krijgt die 66 me ter breed is en 14 meter hoog. Het geheel wordt in een paarsrode kleur uitgevoerd, zodat van een onopvallend gebouw dat opgaat in de om geving geen sprake is. De bouw van het - door Woonplus omschreven - woonzorgcomplex gaat voorlopig dus niet door. Gezien de ontwikkelingen rond de bebouwing van het Land van Be lofte en de soap rond het nieuwe ziekenhuis (de verkeerssituatie wordt opnieuw bekeken), blijkt wederom dat vuisten die omwonenden ma ken tegen naar hun mening ongewenste gemeentelijke plannen, wel degelijk resultaat opleveren. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk gauwigheid" le en 2e pinksterdag geopend 3-gangen keuzemenu 25 4-gangen surprisemenu 32 4-gangen aspergemenu 28 diverse aspergespecialiteiten uitgebreide a la carte Wegener huts-aan-hulskrsnten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Fluis-aan-Fluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Flendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS foto: ED DEWAERHE1JT fH1111 PfliPj PPp Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT 's-Sravelandseweg 622 - 3119 NA Schiedam - Tel. 010-2732200

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3